Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Scott Meridian G. Loomis NRX prosba rade.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 13 marzec 2018 - 12:06

Witam. Jak w temacie.  Czy ktoś posiada? Obie 9 stop #7 Co do G. Loomisa to mam na myśli wersje z niebieskimi omotkami. Jaka maja akcje? Zastanawiam się nad zakupem tylko nie wiem co wybrać. Niestety nie mam możliwości przetestowania G Loomisa, Scotta testowałem ale dużo jest tez pozytywnych informacji o NRX. Czy można go porównać np do nowego Sage Salt HD lub możne Sage Method? Może mu bliżej do Hardy Zephrus SW? Zastanawia mnie tez jak wypada porównanie do Scotta. Bede wdzięczny za każdą opinie. Pozdrawiam



#2 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 13 marzec 2018 - 13:08

Widziałem gdzieś na YT  porównanie Meridiana i NRX-a, tylko to chyba to były #9-tki



#3 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 13 marzec 2018 - 17:33

Witam.

Proszę tu jest porównie wędzisk wprawdzie #8 ,ale dobre opisy : https://www.yellowst...-rod-comparison  .

Na tej stronie również są opisy ,na blogu : 

https://www.tridentflyfishing.com/

Klaniam się Marian.


Użytkownik marian-56 edytował ten post 13 marzec 2018 - 17:45

  • Pisarz.......ewski Piotr, sebastian1983 i krzysiekk lubią to

#4 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 13 marzec 2018 - 18:31

Witam. Jak w temacie. Czy ktoś posiada? Obie 9 stop #7 Co do G. Loomisa to mam na myśli wersje z niebieskimi omotkami. Jaka maja akcje? Zastanawiam się nad zakupem tylko nie wiem co wybrać. Niestety nie mam możliwości przetestowania G Loomisa, Scotta testowałem ale dużo jest tez pozytywnych informacji o NRX. Czy można go porównać np do nowego Sage Salt HD lub możne Sage Method? Może mu bliżej do Hardy Zephrus SW? Zastanawia mnie tez jak wypada porównanie do Scotta. Bede wdzięczny za każdą opinie. Pozdrawiam

Scott i Loomis to najwyższa półka - z obu będziesz tak samo zadowolony. Ja wybrałem Scotta z uwagi na sporo oficjalnych przedstawicieli w kraju (kwestia serwisu) - np. caddis.pl Rozumiem, że szukasz kija na solankę a po klasie sądzę, że na morskie trocie. Trafiłem? Jeśli tak to lepszy będzie kij nieco dłuższy np. 9,6” - np. Scott Radian 9,6” #7 ma genialne właściwości rzutowe.
Pozdrawiam
Tomek

Użytkownik gladki edytował ten post 13 marzec 2018 - 18:32

  • sebastian1983 lubi to

#5 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 13 marzec 2018 - 19:52

N...x.
  • sebastian1983 lubi to

#6 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 13 marzec 2018 - 21:26

Wiem że w necie jest dużo porównań testów itd ale chciałbym dowiedzieć się czegoś od użytkowników bo jednak wtedy info jest bardziej rzetelne.. Co do przeznaczenia to kij będzie używany na morskie trocie. Co do długości to 9'6 już mam dwie w tym moją ulubioną Sage Method więc w tej długości innej nie potrzebuję. Szukam czegoś właśnie 9 stóp #7. Do tej pory byłem fanem Sage ale...no właśnie widzę iż tutaj kolega poleca Radiana którego szczerze mówiąc nawet nigdy nie brałem pod uwagę a właściwości rzutowe są dla mnie bardzo ważne. Nestety jeszcze większą rolę odgrywa również wygląd kolor blanku itd stąd też właśnie Meridian lub NRX. A jak jest z gwarancją u obu producentów? Łatwo szybko i przyjemnie czy raczej długo się czeka i robią problemy?

#7 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 14 marzec 2018 - 09:37

Nrx min.9'6"#7 lepiej 10'#8;
Tylko doświadczone,ergonomiczne użycie,
docenisz zwłaszcza jak powieje...
Zamiast hołubić słabości lepiej poszukać wzmocnienia i stosować właściwe narzędzia...wbrew pozorom mocniejszym i dłuższym rzuca się mniejszym wysiłkiem oraz łatwiej kszttałtuje dłuższe głowice(wyżej od lustra wody)... co zaobserwujesz po dniu łowienia.Jak wkleisz zdj to rozwinę miejsca podatne na kontuzje.



#8 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 14 marzec 2018 - 19:05

Wiem że w necie jest dużo porównań testów itd ale chciałbym dowiedzieć się czegoś od użytkowników bo jednak wtedy info jest bardziej rzetelne.. Co do przeznaczenia to kij będzie używany na morskie trocie. Co do długości to 9'6 już mam dwie w tym moją ulubioną Sage Method więc w tej długości innej nie potrzebuję. Szukam czegoś właśnie 9 stóp #7. Do tej pory byłem fanem Sage ale...no właśnie widzę iż tutaj kolega poleca Radiana którego szczerze mówiąc nawet nigdy nie brałem pod uwagę a właściwości rzutowe są dla mnie bardzo ważne. Nestety jeszcze większą rolę odgrywa również wygląd kolor blanku itd stąd też właśnie Meridian lub NRX. A jak jest z gwarancją u obu producentów? Łatwo szybko i przyjemnie czy raczej długo się czeka i robią problemy?

 

 

Mogę tylko powiedzieć, że ten Radian jest moim ulubionym kijem do rzucania na większe dystanse - to też pierwszy kij z którego wyrzuciłem całą linkę ;-)

To co w nim lubię to spora moc ale nie pałowatość (jak w większości Sage) przy jednoczesnej elastyczności (ale nie tak dużej jak Loop S1) co daje poczucie, że kij niemal sam rzuca. Jak jednak zapewne dobrze wiesz kwestie charakterystyki kija to bardzo indywidualna kwestia uzależniona m.in. od stylu rzucania i innych aspektów.... jeden woli blondynki a drugi... ;-)



#9 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 14 marzec 2018 - 20:18

Ja linkę wyrzucam z Sage Method. To jest moje ulubione wędzisko jednak ciężko utrzymać technikę pod kontrolą przez kilka godzin ciągłego łowienia i stąd zmiana kierunku w stronę Meridian/NRX. Nimi wydaje mi się iż łatwiej powtarzalnie rzucać bez nadmiernego skupienia. Co do Radiana to wszystko ok tylko... ta kolorystyka nici w omotkach... totalnie psuje wszystko ha ha. I szczerze to był główny powód przez który nawet nigdy nie brałem go pod uwagę. Ale po Twoim opisie i k8lku innych materiałach może jednak zmienię zdanie. W końcu dobre wędziska to nie tylko Sage he he.
  • gladki lubi to

#10 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 14 marzec 2018 - 21:44

Ja linkę wyrzucam z Sage Method. To jest moje ulubione wędzisko jednak ciężko utrzymać technikę pod kontrolą przez kilka godzin ciągłego łowienia i stąd zmiana kierunku w stronę Meridian/NRX. Nimi wydaje mi się iż łatwiej powtarzalnie rzucać bez nadmiernego skupienia. Co do Radiana to wszystko ok tylko... ta kolorystyka nici w omotkach... totalnie psuje wszystko ha ha. I szczerze to był główny powód przez który nawet nigdy nie brałem go pod uwagę. Ale po Twoim opisie i k8lku innych materiałach może jednak zmienię zdanie. W końcu dobre wędziska to nie tylko Sage he he.

 

 Nie namawiam ale myślę, że jak spróbujesz to nie skończy się na 1-m Scott-ie ;-) Co do kolorystyki to dla mnie "hitem" jest NRX z niebieskimi omotkami... ;-)



#11 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 14 marzec 2018 - 22:07

Nie ukrywam iż Scott ma coś w sobie. Tzn Meridian bo tylko nim miałem okazję porzucać. Może Radian też... zobaczymy. A NRX nie ukrywam że głównie że względu na wygląd bo styczności z nim w ogóle nie miałam. Tzn mialem ale z DH innej serii które mi niezbyt podpasowały

#12 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 14 marzec 2018 - 22:56

Nie ukrywam iż Scott ma coś w sobie. Tzn Meridian bo tylko nim miałem okazję porzucać. Może Radian też... zobaczymy. A NRX nie ukrywam że głównie że względu na wygląd bo styczności z nim w ogóle nie miałam. Tzn mialem ale z DH innej serii które mi niezbyt podpasowały

 

To prawda - u mnie to samo - z Loomisów mam DH Stingera i jakoś nie mogę z nim się zaprzyjaźnić... Co do Meridian vs Radian (mam obie serie) to mam wrażenie , że to te same blanki tylko inaczej uzbrojone - tzn Meridian ma komponenty na morze vs Radian, który jest słodkowodny (Bałtyk dla mnie to nie solanka ;-) Niestety nie mam tych serii w tej samej klasie - wtedy mógłbym jednoznacznie je porównać.



#13 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 14 marzec 2018 - 23:00

To prawda - u mnie to samo - z Loomisów mam DH Stingera i jakoś nie mogę z nim się zaprzyjaźnić... Co do Meridian vs Radian (mam obie serie) to mam wrażenie , że to te same blanki tylko inaczej uzbrojone - tzn Meridian ma komponenty na morze vs Radian, który jest słodkowodny (Bałtyk dla mnie to nie solanka ;-) Niestety nie mam tych serii w tej samej klasie - wtedy mógłbym jednoznacznie je porównać.


Tzn ja łowią w Norwegii bo tutaj mieszkam na stałe więc uzbrojenie jednak ma znaczenie

Użytkownik sebastian1983 edytował ten post 14 marzec 2018 - 23:01


#14 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 19 marzec 2018 - 06:16

Temat można uznać za zamknięty i Admin może to zrobić.przez przypadek do gry wskoczył nowy gracz ktorego nawet nie brałem pod uwage A po testach zdeklasował oba typy. Nowy Orvis Helios 3D. Może i są lepsze, może i NRX jest lepszy ale do mojego stylu rzucania itd itd ten jest zwyczajnie katapultą.

#15 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 19 marzec 2018 - 19:15

Łii tam...liczyłem na NRX to przyjaciel.Helios tylko znajomy...
  • sebastian1983 lubi to

#16 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 19 marzec 2018 - 20:10

Łii tam...liczyłem na NRX to przyjaciel.Helios tylko znajomy...


Orvis Orvisem ale nikt nie powiedział iż NRXa też nie bedzie... mam okazję kupić używkę w bardzo dobrej cenie ale.... 10 stóp #7... I tak się zastanawiam bo 10 stóp to jednak chyba za duzo

#17 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 20:14

Sebastian, na troć 10' to nie przesada. Ja mówię 10#7 i sobie chwalę. Tak więc bierz tego nrx'a bo jeszcze ktoś ci go sprzed nosa drapnie👍

#18 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 19 marzec 2018 - 20:38

Sebastian, na troć 10' to nie przesada. Ja mówię 10#7 i sobie chwalę. Tak więc bierz tego nrx'a bo jeszcze ktoś ci go sprzed nosa drapnie👍


A czy 10 nie będzie zbyt długa? Wygłasza drgania równie szybko jak krótsza? Czy na fiordy nie lepsza będzie 9 stóp?

#19 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 20:48

Ns fjordach nie tylko ty łowisz😉. Mnie 10 daje troszkę dłuższe ramię(stojąc na stromym brzegu podczas odpływu jakoś mi łatwiej), łowie szybkim kijem, który szybko się wygasza. Nie wnikam w fizykoszczegóły wędki ponieważ nie czuję się expertem..🙂👍
  • sebastian1983 lubi to

#20 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 19 marzec 2018 - 21:17

Nie ukrywam iż 9'6 łatwiej mi się łowi niż 9'0 a i podczas wiaterku mucha trochę dalej od twarzy lata wiec i stresu mniej he he. Chyba pomogłeś mi podjąć decyzję gdyż po weekendzie gdzie miałem okazję połowić na Meridiana i Radiana Scott jednak nie jest już brany pod uwagę. Radian jest fenomenalnym wedziskiem, Meridian również ale jakoś nie było pomiędzy nami miłości...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych