Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie neofity - węda?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:22

Co tu dużo gadać po próżnicy. Pod wpływem tego czego naczytałem się na zielonym forum i tutaj, a także tekstów Rognisa w WW, nawet taka konserwa wędkarska :unsure: jak ja, postanowiła spróbować jerkowania.

Dotychczas nie rzucałem przynętami cięższymi niż 25-30 g (mowa o główce), a najlepiej łowi mi się przynętami o gramaturze do 20 g, stąd pewne obiekcje, czy cięższe łowy będą mi odpowiadały (choć biorę pod uwagę odmienność sprzętu i być może 40g jerkiem będzie mi się rzucało niczym 5 g woblerkiem tradycyjnym spinningiem). Zmierzam jednak do tego, że nie chcę (poniekąd też nie mogę) na wstępie inwestować w różnorodny sprzęt.
Po przeczytaniu kilku postów, postanowiłem zacząć od kija cw. do ok. 80g i długości ok. 2 m, koniecznie dwuczęściowego (kwestie transportowe).

Zauważyłem na forum pochlebne opinie o kijach Jaxon Profix cw. 15-75 dł. 1,95m (cena też nie jest bez znaczenia). Teoretycznie zatem wybór powinienem mieć z głowy. Jest jednak pewien problem...otóż jestem szczęśliwym posiadaczem 4 spinningów Jaxona, z których tylko jeden spełnił moje szeroko rozumiane oczekiwania. 25% skuteczności tej firmy w stosunku do mojej skromnej osoby, od dłuższego czasu odstręcza mnie od zakupów towarów sygnowanych marką Jaxon. Oczywiście wśród Jaxonów też zdarzają się perełki (być może jest nią Profix), ale ...strzeżonego Budda strzeże :D

Stąd moja prośba o ewentualne alternatywne propozycje w stosunku do Profixa (przy zachowaniu ca. jego parametrów). Kwestie finansowe nie są bez znaczenia, lecz przy cenach Profixa 170 - 190 zł. mogę dać za inny kij ok. 250 zł. o ile ma to sens w przypadku początkującego :D Dodam, że nie mam możliwości sprowadzenia sprzętu z USA, a zatem kijek powinien być dostępny w ofercie krajowej...najlepiej w Jerku :mellow:

#2 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:27

Aha...dodam jeszcze, że kijek nie musi być nówką, może być używany, lecz wtedy chciałbym go uprzednio zobaczyć...choćby okiem neofity :mellow: , a zatem w grę wchodziłyby tylko osoby z Warszawy lub okolic.

#3 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:36

Witam

Odpowiedz na Twój problem jest banalna. Podjedz do Jerka podaj sumę graniczną i parametry na blanku. Poproś Pedrosa, żeby coś Ci dobrał. Oprócz napisu na blanku dobrze by było podać graniczne woblery, które chciałbyś tym kijem wyrzucać. Resztę oni już tam bądą wiedzieć. Kożystne jest zabranie do sklepu kołowrotka w celu przymiarki.

pozdrawiam

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:37

Witaj @Czez.

Na pewno znasz sklep Jerk na Twardej. Zajżyj tam bo chłopaki mają kije jerkowe w przybliżonej do interesującej cię ceny.
Mają Daiwe Tornado i Cormorana Black Star Jerk.
Myślę też, ża jak pogadasz z nimi to pewnie będą w stanie ci coś zaproponować w podobnej cenie.

Co do kijków Jaxona to wiadomo co to za firma ale przy jerkówkach i tak dużym ciężarze wyrzutu są to sztywne i pałowate kije. Przypuszczam, że z takim Jaxonem nie powinno się nic stać. Ale nigdy nic nie wiadomo.

#5 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:44

rognis_oko napisał

Co do kijków Jaxona to wiadomo co to za firma ale przy jerkówkach i tak dużym ciężarze wyrzutu są to sztywne i pałowate kije. Przypuszczam, że z takim Jaxonem nie powinno się nic stać. Ale nigdy nic nie wiadomo.[/quote]


jeśli miałbyś kupić JAXONA to lepiej kup kij od szczotki, będzie Ci dłużej służył....

JAXON to jednorazówka (jednosezonówka)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#6 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:50

Panowie, jestem stałym klientem Jerka :mellow: Min. koledzy z Jerka załatwili mi Ryobi Zauber 4000 w bardzo dobrej cenie. Jutro odbieram :mellow:

Nie oznacza to chyba jednak, że nie mogę prosić Was tu na forum o poradę i alternatywne rozwiązania w stosunku do tego co sam myślę i co koledzy z Jerka mi doradzą :D

#7 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:54

jeśli miałbyś kupić JAXONA to lepiej kup kij od szczotki, będzie Ci dłużej służył....

JAXON to jednorazówka (jednosezonówka)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tak a propos Jaxona, to ostatnio na WCWI ludziska pisali o połamanych Jaxonach etc. Najlepszy komentarz brzmiał mniej więcej tak :

Mam wahadłówkę Jaxona...jeszcze mi się nie złamała...

Nie zmienia to faktu, że trafiają się serie naprawdę dobre za niewielkie pieniądze, ale to w zasadzie tylko moja subiektywna opinia :D


#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:56

@Czez,

dla mnie alternatywnym rozwiązaniem są niestety zakupy w Usa, bądź poszukiwanie jakiegoś Rozemejera.
Na Polskim rynku, niestety ale nie widuję praktycznie żadnych tanich kijów jerkowych poza tymi, które są właśnie dostępne w Jerku.

Myślę, że może ktoś z forumowiczów będzie w stanie zaproponować ci sprzedaż lub załatwienie jakiegoś kija Rozemejera.

#9 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:01

To nie tak. jeżeli my Ci polecamy człowieka i sklep, a Ty masz 250 zł to jest optymalne rozwiązanie. I nie ma co się tutaj nad tym co rozpisywać. Za te pieniądze masz sprzęt o podobnych właściwościach. Nie jest istotne cza pisze na nim Rosemajier czy Jaxon. To wszystko z jednej fabryki tylko napisy różne. I nie napis łowi tylko człowiek.

Thymallus

#10 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:09

@ Thymallus
B)
więc jak wyjaśnić fakt że JAXONY się łamią rozwarstwiają
miałem JAXONA łowiłem nim 6 dni rozwarstwił sie
mam Rozemejera i pracuje bez zarzutu
łowie multikami wiele lat miałem różne kije do castingu ale najgorsze co mi sie trafiło to JAXON ORION <_< <_< <_<


#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:14

Myślę, że przedmócy wiele już powiedzieli. Najlepiej podskocz do jerka i być może Akwarysta :D (taki miły człowiek) i Sławek (taki wygadany człowiek i miły też) sprowadzą dla Ciebie rozemeijera jerkit2 jointed. Moim zdaniem lepsza wędka niż jaxon.

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:22

Myślę, że przedmócy wiele już powiedzieli. Najlepiej podskocz do jerka i być może Akwarysta :D (taki miły człowiek) i Sławek (taki wygadany człowiek i miły też) sprowadzą dla Ciebie rozemeijera jerkit2 jointed. Moim zdaniem lepsza wędka niż jaxon.

Pozdrawiam
Remek

Tam obsługa nie jest miła tylko...SUPERMIŁA :mellow: i to dla każdego, nawet dla tych co duperele kupują za parę złociszy. To sporadyczne w dzisiejszych czasach, które są takie jakie są, co powinno procentować miłą obsługą klienta, a tak się nie dzieje (vide np. Krucza lub starszy Pan w Bass-ie).

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi (oczekując innych też :D )

Przyznam się, że nie wiedziałem, iż jest taka straszna kiszka w polskiej ofercie handlowej do jerkowania.

#13 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 wrzesień 2005 - 10:43

Witaj Hunter
No cóż. Każdy ma prawo do własnej oceny. Szanuję Twoje wieloletnie doświadczenie castingowe. Jedna i druga marka to klasa ultra popular. Trudno mi dewagować który jest gorszy. To zależy od egzemplarza. Dla mnie napis nie jest istotny. jak wsiadałem do pociągu z napisem casting to wskoczyłem do środkowego wagonu.
Tobie kolego proponuję, żebyś się przesiadł bliżej lokomotywy. Zauważysz jak tu jest miło i wygodnie. Wagon z napisem Jaxon i Rosemajier pozostaw początkującym.

pozdrawiam

#14 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 27 wrzesień 2005 - 11:38

ja macham teraz orionem bo mój Profix juz prawie drugi miesiąc leży w serwisie,i wydaje mi się że na początek to dobry wybór,płacisz niecałą stuwkę za kij,jak ci się spodoba jerkowanie to kupujesz coś lepszego a Oriona wrzucasz do szafy jako zapas,a jak ci się nie spodoba to nie ma żalu że wyrzuciłeś pieniądze w błoto :lol:

#15 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 12:32

Wracam właśnie z Jerka. Profixa akurat nie mają, ale polecili mi na początek Dragona Mysery cw. 20-60g, dł. 1,95. Inne (Ron Thompson i Daiwa)oglądane przeze mnie były niestety jednoczęściowe :(
Jeszcze się nie zdecydowałem, gdyż jutro będę oglądał rozemajerka polecanego przez Remka (w razie czego sprowadzą).
Oglądał to...mało powiedziane. Będą mnie uczyć rzucać :huh: ...na boisku szkolnym na Miętkiej. Jakby ktoś chciał obejrzeć montypajtonowski występ w wykonaniu faceta w garniturze, usiłującego nie trafić w dzieciaki kopiące piłkę, to serdecznie zapraszam ok. godz. 14:00 :mellow: :mellow: :mellow:



#16 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 27 wrzesień 2005 - 12:40

o 14 mówisz? :D MOże podskoczę....

#17 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 27 wrzesień 2005 - 13:43

łowie multikami wiele lat miałem różne kije do castingu ale najgorsze co mi sie trafiło to JAXON ORION


To prawda. Nawet przy zakupie muchówki sprzedawca odradzał mi Oriona. Powiedział, że węda jest wykonana ze słabego materiału i może się posypać. Różnica cenowa między Orionem a Odeonem jest spora bo za Odeona zapłaciłem około 200 zł a Orion kosztował 80 zł :lol: .

#18 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 wrzesień 2005 - 14:03

Ten Dragon Mystery nie jest zły, po obejrzeniu Jaxonów (Orion, Astral, Profix) mój wybór padł na właśnie niego. Zaletą tego kija jest brak takiego pazura utrudniającego łowienie kołowrotkiem ze stałą szpulą , wada to trochę za mały c.w.

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 wrzesień 2005 - 15:17

z drugiej jednak strony - jeśli dobrze pamiętam - jest tez wersja z pazurem... Osobiście gdybym mial sobie kupić kijka w cenie minimalnej z mozliwych i nie mialby to byc jaxon to poza dragon mystery nie widze rozwiązań..

#20 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 27 wrzesień 2005 - 17:50

no tak zapomniałem o tym Dragonie,będzie na pewno 1000 razy lepszy od Jaxona, :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych