Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problemy z firmą kurierską. Czy warto iść do sądu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 10:13

Panie i panowie jako, że specjalistów tutaj wielu są też pewnie i prawnicy ...,a sprawa wygląda następująco.

 

Otóż rok temu wysłałem paczkę, niby nic w tym dziwnego, ale w tym roku czyli po okresie prawie roku od wysyłki machina biurokratyczna ruszyła i zaczęto wymuszać ode mnie (i w końcu wymuszono rzecz jasna) dopłatę do niby nie standardowej paczki. I tak w dużym skrócie to nie poparte niczym czyli żadnymi dowodami, o które prosiłem wymuszenie dopłaty na podstawie następującego oświadczenia " ...chcielibyśmy poinformować, iż Państwa przesyłki posiadały nieregularne kształty i nie były zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach. W związku z powyższym podtrzymujemy naszą decyzję w sprawie." jak to mówią zadziało się czyli zaczęto od zablokowania konta, które używam, potem standardowe "ostateczne" wezwanie do zapłaty i na koniec straszenie przekazaniem długu firmie windykacyjnej, a ci jak wiadomo działają tak jak działają ...

 

Reasumując. W końcu zapłaciłem, ale się zastanawiam czy jest możliwość dochodzenia swoich praw w sądzie bo pewnie takich osób jak ja jest wiele. I czy jest szansa wygranej ? Bo rzecz jasna niestety nie posiadam kuźwa żadnego zdjęcia wysłanej rok temu paczki i jedyne co mogę w sądzie to dać słowo, że paczka była w przepisowym kształcie prostopadłościanu. Takie samo słowo może dać przewoźnik. Zatem warto ryzykować ? Ile taka impreza może kosztować w razie porażki ?


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 10:14


#2 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 20 marzec 2018 - 10:25

Szkoda nerwów, zdrowia, czasu i pieniędzy :)


  • Marcyś lubi to

#3 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 20 marzec 2018 - 10:28

Co to za firma?



#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 10:38

Szkoda nerwów, zdrowia, czasu i pieniędzy :)

 

Możliwe, ale nic nie robiąc dam przyzwolenie na takie wymuszone opłaty i jeszcze się okaże, że zaczną to wykorzystywać częściej ...

I od innych też ...

 

Pomyślałbyś, że po roku od zakończonej transakcji ktoś zażąda od Ciebie dopłaty ... ? !

 

Co to za firma?

 

To w tej chwili nie ma znaczenia, podpowiem, że jedna z tych tańszych u pośredników, ale mająca też samolociki ;)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 10:39


#5 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 marzec 2018 - 11:23

Sławku, dostarczyli przesyłkę? Jeśli tak, to olej ich wydumane żądania, w razie czegoś w sądzie to oni muszą udowodnić, że coś było niezgodne z regulaminem i że to Twoja wina. W żadnym postępowaniu (za wyjątkiem skarbowego/podatkowego) nie musisz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem. :angry:

Straszenie firmą windykacyjną jest również "na wyrost", bo żeby mogli windykować należność, muszą najpierw złożyć pozew do sądu, a Ty będziesz o tym powiadomiony przez sąd i masz wówczas 14 dni na odpowiedź. Jeśli nie zgodzisz się, to wówczas oni muszą udowodnić swoją rację. Spokojnie, jeśli tylko wystąpiłaby taka sytuacja, daj znać. Nawet po niekorzystnym wyroku masz prawo apelacji, a oni muszą uzyskać na wyroku klauzulę wykonalności, żeby mogli cokolwiek windykować.



#6 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 20 marzec 2018 - 11:24

zamiast iść do sądu może spróbuj na policję - oszustwo i (jeśli wystawił fakturę) poświadczenie nieprawdy w dokumentach? tracisz czas, ale poza tym nie masz kosztów...



#7 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 marzec 2018 - 11:30

Czytać ze zrozumieniem - on już zapłacił więc woda po ogórach. 

Pytanie po czasie sensu nie ma, a każda przyszłościowa sytuacja może mieć inną charakterystykę. Najważniejszy spokój :) 



#8 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 marzec 2018 - 11:33

Policja nawet palcem nie kiwnie, mają w du...żym poważaniu takie sprawy. Sławku, spokojnie czekaj na ich ruch.



#9 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 marzec 2018 - 11:38

Sławku podaj adres,bo muszę wysłać upomnienie -chyba ze trzy lata temu pomagałem Tobie napompować koło na stacji benzynowej i tak mi się przypomniało,że chyba się nie rozliczyłeś.....Ale nie odpuszczę!

A tak na poważnie jak zapłaciłeś, to może za miesiąc dostaniesz wezwanie do zapłacenia odsetek, a za dwa miesiące ....odsetek ,od odsetek...


  • maciej smochy i Alexspin lubią to

#10 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 11:44

Sławku podaj adres,bo muszę wysłać upomnienie -chyba ze trzy lata temu pomagałem Tobie napompować koło na stacji benzynowej i tak mi się przypomniało,że chyba się nie rozliczyłeś.....Ale nie odpuszczę!

A tak na poważnie jak zapłaciłeś, to może za miesiąc dostaniesz wezwanie do zapłacenia odsetek, a za dwa miesiące ....odsetek ,od odsetek...

 

No trochę tak to wygląda ... Niestety już zapłaciłem bo mi zablokowali konto ... Musiałbym nowe założyć, aby korzystać z ich usług czego robić nie chciałem, dlatego właśnie założyłem ten wątek. Po pierwsze aby przestrzec innych, a po drugie być może udałoby się powalczyć ... ?


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 11:44


#11 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 20 marzec 2018 - 11:44

Firmy kurierskie bardzo często korzystają z takiej formy "naciągania"; Jak nietypowe kształty, to gabaryty (które były wpisane w kalkulatorze wyceny i było ok) to ostatnio dostałem fakturę za czterokrotną próbę dostarczenia przesyłki. Ba nawet uszkodzili przesyłkę, namówili odbiorcę do nieodbierania przesyłki (moja 90 letnia chrzestna) a potem naliczyli mi dodatkową opłatę za zwrot przesyłki, zamiast na miejscu sporządzić protokół uszkodzenia. Myślę, że  inwencja DPD na tym się nie wyczerpała. Z innymi firmami takich doświadczeń jeszcze nie miałem. Po ostatnim numerku z czterokrotnym dostarczaniem przesyłki skasowałem ich numer.


  • MarCinFin i S.N. lubią to

#12 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 11:51

Tak chodzi o DPD. Jak widzę są kreatywni bardzo ... I dlatego od jakiegoś czasu korzystam z poczty polskiej choć do czasu zablokowania konta chyba raz ich usług skorzystałem. Cóż może w takim razie rzeczywiście warto powalczyć ? Panowie jakie to są koszty ? Założenie takiej sprawy w sądzie itp. ? Czas poświęcę.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 11:55


#13 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 marzec 2018 - 11:56

(...) ... Niestety już zapłaciłem bo mi zablokowali konto ... (...)

Czyżby ostatnio w przepisach coś się zmieniło?

:huh:

W czasach, gdy miałem konszachty z bankowością, pośrednicy firm kurierskich, a także firmy kurierskie, nawet międzynarodowe, nie miały takiej władzy. Konto to mógł zablokować działający na zlecenie sądu Komornik. Urząd Kontroli Skarbowej. Urząd Skarbowy. I to chyba tyle...


  • cyprys19 lubi to

#14 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 20 marzec 2018 - 11:58

Proponuję poszukać w regulaminie, kiedy paczka staje się niestandardowa. W takim DHL-u np. paczka owinięta w stretch z automatu staje się niestandardem. Uzasadnienie jest takie, że stretch często powoduje zaklinowanie się paczki na sorterze 



#15 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 marzec 2018 - 12:01

Zapłacenie oznacza przyznanie się do winy.
Obawiam się, że nic nie wskórasz, a stracisz trochę czasu i nerwów.
A.
  • Alexspin lubi to

#16 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 marzec 2018 - 12:02

Czyżby ostatnio w przepisach coś się zmieniło?

:huh:

W czasach, gdy miałem konszachty z bankowością, pośrednicy firm kurierskich, a także firmy kurierskie, nawet międzynarodowe, nie miały takiej władzy. Konto to mógł zablokować działający na zlecenie sądu Komornik. Urząd Kontroli Skarbowej. Urząd Skarbowy. I to chyba tyle...

Sławkowi chyba chodziło o konto,z którego korzystał przy wysyłaniu paczek ( w firmie kurierskiej)


  • coma, Alexspin i S.N. lubią to

#17 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 20 marzec 2018 - 12:28

Miałem też podobną sprawę, wysyłałem przez pośrednika jakich wiele na necie.

Wysyłka była za pobraniem , standardowe rozmiary.Numer był tego typu że ważyła 4.5kg a oni rzekomo sprawdzili i wyszło im ponad 5kg.Nastepne widełki cenowe były już od 5kg.
Naliczyli sobie za te pomiary i dopłatę za te ceregiele około 50-60pln
Informacja była taka że dopuki ja nie ureguluje należności oni mi blokują tą kasiorke z pobrania.Poczytalem trochę na necie i takie zagrania były standardem tej firmy.

#18 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 12:32

Proponuję poszukać w regulaminie, kiedy paczka staje się niestandardowa. W takim DHL-u np. paczka owinięta w stretch z automatu staje się niestandardem. Uzasadnienie jest takie, że stretch często powoduje zaklinowanie się paczki na sorterze 

 

Na temat pakowania wiem sporo bo kiedyś mój kolega w ups pracował i z mojej strony zachowane zostały wymagane standardy.


  • Najeżony lubi to

#19 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 20 marzec 2018 - 13:11

Jak dla mnie musztarda po obiedzie


  • Alexspin lubi to

#20 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 marzec 2018 - 13:21

Jak dla mnie musztarda po obiedzie

Niestety, tak... :(

DPD jest w tej chwili chyba najgorszą firmą kurierską. Ostatnio mieli dostarczyć mi przesyłkę z Allegro. Podobno byli dwukrotnie i nikogo nie zastali co jest kompletną bzdurą, bo pod tym adresem jest ktoś przez 24 godziny. Poza tym mieli aż dwa numery telefonów kontaktowych i nikt nie dzwonił. Chamstwo, draństwo i zlodziejstwo, robienie klientów w bambuko.

Sławku, nie było lepiej skorzystać z innej firmy do czasu wyjaśnienia sprawy? Teraz już niewiele zdziałasz, a zabierze Ci to dużo czasu, pieniędzy i nerwów, a efekt końcowy w tej sytuacji bardzo wątpliwy... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 marzec 2018 - 13:22

  • nalewator i Maciej_K lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych