Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problemy z firmą kurierską. Czy warto iść do sądu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 marzec 2018 - 16:46

Niestety, tak... :(
DPD jest w tej chwili chyba najgorszą firmą kurierską. Ostatnio mieli dostarczyć mi przesyłkę z Allegro. Podobno byli dwukrotnie i nikogo nie zastali co jest kompletną bzdurą, bo pod tym adresem jest ktoś przez 24 godziny. Poza tym mieli aż dwa numery telefonów kontaktowych i nikt nie dzwonił. Chamstwo, draństwo i zlodziejstwo, robienie klientów w bambuko.
Sławku, nie było lepiej skorzystać z innej firmy do czasu wyjaśnienia sprawy? Teraz już niewiele zdziałasz, a zabierze Ci to dużo czasu, pieniędzy i nerwów, a efekt końcowy w tej sytuacji bardzo wątpliwy... :(

Potwierdzam. Nic nie wskórałem z croixem złamanym, być może źle się za to zabrałem. Na pocieszenie dodam , że DHL też zna się na ponadnormatywnych gabarytach i wlepili mi 20zl za strecz, bo to świder wędkarski był. Szkoda było mi nerwów i czasu na przepychanki i zapłaciłem. Ciekawostką była jedynie taka że ponaglenia im słałem, 5dni nikt po to nie przyjechał, a jak przyjechał wk.....ny, to z daleka darł się że dodatkowa opłata.... Po miesiącu raczyli mnie poinformować.

Niestety, w obliczu słabnącej wydolności PP nie mamy większego wyboru co do spedytorów, a zwłaszcza jakości obsługi. Drajwerów mogę zrozumieć, ale ich korpo to jest banda strasznych cwaniaków.





Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#22 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 marzec 2018 - 16:52

 

Straszenie firmą windykacyjną jest również "na wyrost", bo żeby mogli windykować należność, muszą najpierw złożyć pozew do sądu, a Ty będziesz o tym powiadomiony przez sąd i masz wówczas 14 dni na odpowiedź. Jeśli nie zgodzisz się, to wówczas oni muszą udowodnić swoją rację. Spokojnie, jeśli tylko wystąpiłaby taka sytuacja, daj znać. Nawet po niekorzystnym wyroku masz prawo apelacji, a oni muszą uzyskać na wyroku klauzulę wykonalności, żeby mogli cokolwiek windykować.

 

Alex,

 

prawie się zgadza. :) 

 

"firmą windykacyjną" po uzyskaniu korzystnego rozstrzygnięcia w sądzie, wygrania, uprawomocnienia się orzeczenia i zaopatrzenia go w klauzulę wykonalności jest wyłącznie komornik sądowy, tylko ten ma prawo zająć rachunek bankowy, wynagrodzenie itd i windykować na poczet długu. 

 

Te wszystkie Kruki, sruki i inne inkassa prowadzą działalność na etapie przed sądowym, acz mogą także działać na podstawie tytułu wykonawczego - czyli orzeczenia lub innego dokumentu zaopatrzonego w klauzulę wykonalności. Nie mają natomiast uprawnień komornika. Mogą słać wezwania do zapłaty, dzwonić po 3 razy dziennie itd, ale konta zająć nie mogą i oby nigdy nie mogli. 

 

Odnoście meritum. 

 

Sławek ile było tej dopłaty? Od tego zależą koszty sprawy, o które pytasz. 

Sam fakt zapłaty nie kończy sprawy, acz faktycznie ją nieco :) utrudnia. 

Na co się powoływali przy tej dopłacie - prawo przewozowe czy jakieś regulaminy, ogólne warunki itp.? 

 

Odnośnie organów ścigania - jak znajdziesz 20 osób tak samo "zrobionych", a wcześniej wykażesz, że te opłaty były niezasadne to będą działać, jak pójdziesz sam... to... no Reksio ma większe szanse żreć prawdziwą szynkę. :) 


  • Piotrek Milupa, Alexspin i Krystianin lubią to

#23 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 16:54

Moim zdaniem pp radzi sobie coraz lepiej, dlatego bardzo chętnie korzystam. Niestety mają wysokie ceny na przesyłki kurierskie 😞 Adam doplata wyniosła konkretnie 13.49.

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 16:56

  • Tiur lubi to

#24 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 marzec 2018 - 17:10

 Adam doplata wyniosła konkretnie 13.49.

 

:)

 

rozumiem... "w imię zasad skurw...." , koszt opłaty sądowej to 30 zł, skarbowej od pełnomocnictwa jeśli takowego byś udzielił 17 zł, plus wynagrodzenie pełnomocnika. 


  • Alexspin lubi to

#25 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 17:25

:)

rozumiem... "w imię zasad skurw...." , koszt opłaty sądowej to 30 zł, skarbowej od pełnomocnictwa jeśli takowego byś udzielił 17 zł, plus wynagrodzenie pełnomocnika.

A i owszem, ale też aby inni nie dali się tak łatwo zmanipulować jak ja.

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 17:25


#26 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 marzec 2018 - 17:49

Ok. 

 

Kończąc temat z mojej strony... w wymiarze jednostkowym umówmy się, że 13 i pół złotego nie robi żadnej różnicy. Jakbyś Sławku przyszedł z tym do mnie nie wspominając kwoty, to bym chyba Ci dał te 13,49 zł, a następnie skasował 100 zł plus VAT za poradę. :) 

 

To żartem. 

 

Serio. 

 

Jeśli jednak owa firma kurierska dokonuje takich praktyk na znaczącej liczbie swoich klientów i faktycznie te drobne opłaty są nieuzasadnione, to dopuszcza się praktyk, którymi powinien zająć się Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów. 



#27 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 20 marzec 2018 - 18:25

 

 

Jeśli jednak owa firma kurierska dokonuje takich praktyk na znaczącej liczbie swoich klientów i faktycznie te drobne opłaty są nieuzasadnione, to dopuszcza się praktyk, którymi powinien zająć się Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów. 

Jeżeli firma kurierska podczas nadania przesyłki podała cenę i zainkasowała pieniądze za usługę na którą wyraziłeś zgodę,  a po roku chcą od Ciebie dopłaty ??

Krótko mówiąc powiedział bym nie wyrażam zgody na dopłatę proszę o zwrot przesyłki wyślę inną firmą.


  • Artech i malinabar lubią to

#28 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 20 marzec 2018 - 18:30

GLS... Wysyłam nimi około 200 paczek miesięcznie i raczej nie ma problemu. Trzeba pilnować tylko wagi i wymiarów bloczków...

#29 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 18:31

Na początku wątku jasno jak mi się wydaje napisałem, iż o dopłatę upomnieli się po prawie roku po sprawie ! Gdyby to był nawet kwartał to już sprawa byłaby w sądzie bo fotografuję wysłane paczki i trzymam je do czasu, aż zadowolony odbiorca potwierdzi odbior. I to samo radzę robić i Wam i archiwizować zdjęcia.
  • biker1 i Alexspin lubią to

#30 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 marzec 2018 - 18:31

Do Poczty mam coraz większe zaufanie. Niestety tak jak wspomniał Sławek trzeba trochę zapłacić. Ale warto dołożyć 2 pln i zaznaczyć wartość paczki chociaż na stówkę.
Ostatni przykład: wczoraj o 15:20 nadałem priorytet o wartości 100 pln, waga 2,09 kg. Miła pani policzyła jako do 2 kg i zapłaciłem 20 pln. Dzisiaj około 15:30 adresat odebrał paczkę.
  • biker1 i S.N. lubią to

#31 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 18:40

A czy firma kurierska przy odbiorze przesylki nie powinna zakwestionowac opakosnia? Jezeli pozniej sie zczaili to ich strata.
Ja mam bardzo przykre doswiadczenia z inpostem z probami doreczenia ktorych wcale nie bylo.
  • S.N. lubi to

#32 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 marzec 2018 - 18:57

Z tymi próbami doręczenia przez inpost czy kurierów ja również się spotkałem niestety. Coraz częściej korzystam też z opcji odbioru paczka w ruchu.

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 20 marzec 2018 - 19:52


#33 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 19:17

Poczta polska działa bardzo sprawie i szybko, więc raczej się rozwija niż kończy. Wysyłki idą maksymalnie dwa dni, a zazwyczaj są już następnego dnia u odbiorcy. Raz sam wysłałem wędkę poprzez pośrednika typu epaka czy coś takiego i też po jakimś czasie doliczyli mi opłatę za przesyłkę. Zapłaciłem bo nie chciało mi się kłócić z nimi. Więcej z takich usług nie skorzystam.

#34 OFFLINE   balikus

balikus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaNowy Glinnik
  • Imię:Jaroslaw

Napisano 20 marzec 2018 - 21:13

Witam,

Moje doświadczenia z firmą GSL są jak najbardziej negatywne.  Wysyłałem telewizor, opakowanie nie pozostawiało wątpliwości co do zawartości przesyłki, opakowanie oryginalne, owinięte przezroczystym streczem. Fakt, że zgodnie z regulaminem firmy towar wyłączony z przewozów, ale Pan w punkcie nie miał z tym problemów. Paczkę przyjęli, kasę przyjęli, telewizor uszkodzili. Odszkodowania odmawiają. Dla zasady nie odpuszczę, przejdę się do Rzecznika Praw Konsumenta i będę powoływać się na przepisy ustawy o przewozach, mówiący, iż zawarcie umowy następuje w chwili przyjęcia towaru do przesłania. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Pozdrawiam Jarek



#35 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 21 marzec 2018 - 00:26

Na początku wątku jasno jak mi się wydaje napisałem, iż o dopłatę upomnieli się po prawie roku po sprawie ! Gdyby to był nawet kwartał to już sprawa byłaby w sądzie bo fotografuję wysłane paczki i trzymam je do czasu, aż zadowolony odbiorca potwierdzi odbior. I to samo radzę robić i Wam i archiwizować zdjęcia.

 

Chłopie, gdybyś wiedział wcześniej co Tobie wyżej napisałem, to byś żadnej sprawy w sądzie nie zakładał... i nigdy jej pewnie w tym temacie nie założysz. 

 

I prostego dziękuję nie potrafisz wyrazić, za czas mój poświęcony Twojemu problemowi... o kurwa 13 pięćdziesiąt... gratuluję...



#36 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 marzec 2018 - 00:31

Chłopie, gdybyś wiedział wcześniej co Tobie wyżej napisałem, to byś żadnej sprawy w sądzie nie zakładał... i nigdy jej pewnie w tym temacie nie założysz. 

 

I prostego dziękuję nie potrafisz wyrazić, za czas mój poświęcony Twojemu problemowi... o kurwa 13 pięćdziesiąt... gratuluję...

 

Nie mam Adam pojęcia o co Ci chodzi ... ale sugeruję abyś kliknął w swoje posty zgłoś i poprosił adminów o usunięcie ... oraz dziękuję za powyższy tekst ... bo dzięki powyższemu sporo się dowiedziałem ... 


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 21 marzec 2018 - 00:32

  • Alexspin lubi to

#37 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 21 marzec 2018 - 07:05

Rzadko coś wysyłam,ale ostatnio chciałem wysłać kij zapakowany w okrągłą tubę. Najbliżej miałem punkt partnerski dhl, miła pani uświadomiła mnie,że nie może przyjąć ode mnie przesyłki gdyż jest ponad gabartowa i takie tylko w centrali i drożej. Na pytanie "dlaczego",usłyszałem "okrągła tuba" gdyby kij był zapakowany w karton o przekroju kwadratu o tych samych wymiarach nie było by żadnego "ale".
Odwróciłem na pięcie i podjechałem na pocztę,tu z kolei bez problemu paczkę przyjęli. Mało tego paczka nadana przed 15tą nazajutrz była o 11:30 u zadowolonego nabywcy. Do tego w lepszej cenie.

#38 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 marzec 2018 - 10:14

Tak dokładnie to wygląda. Jedynie zapakowanie tuby w karton o kształcie prostopadłościanu umożliwi Wam wysyłkę. Są też firmy, które wyślą i w tubie, ale wtedy cena zaczyna się od 40 zł. w górę.


  • marcin186 lubi to

#39 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2018 - 10:24

Jak czytam opinie na temat tych śmiesznych firm kurierskich, to przy nich Poczta Polska jest najlepsza. I nie ma problemu czy paczka mała, czy kij w okrągłej tubie o dł. 2 metrów. A za paczki ponad gabarytowe biorą małe dopłaty i przesyłka jest ekspresowa. Wszystko na plus dla PP.

 

 

Co do sprawy Sławka.

Jeżeli odbiorca odebrał paczkę, to dla mnie sprawa jest zamknięta i nie ma żadnej dopłaty. Zapłaciłeś, błąd z Twojej strony, ale teraz i tak już dupa blada. A co zrobisz jak będą Ciebie co miesiąc straszyć o niedopłatę? Będziesz płacił 13,49 ? To jak haracz.


  • S.N. lubi to

#40 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2018 - 10:26

Tak dokładnie to wygląda. Jedynie zapakowanie tuby w karton o kształcie prostopadłościanu umożliwi Wam wysyłkę. Są też firmy, które wyślą i w tubie, ale wtedy cena zaczyna się od 40 zł. w górę.

U mnie PP za wędkę w okrągłej tubie o dł. 1,5m bierze około 22zł. Także sprawdź u siebie pocztę i olej tych kurierów.


  • S.N. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych