Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problemy z firmą kurierską. Czy warto iść do sądu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 21 marzec 2018 - 10:53

Sławek nie krytykuj Adama-podał przyjazne wskazówki...
znasz mnie nie ulegam pozorom...wystarczyło nie płacić i po założeniu drugiego konta konynuować, czekając na rozwój sytuacji.
Pzdr Was Obu.

#42 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 12:18

Kilka dni temu otrzymałem od pośrednika takiego oto maila, cytat:

Witamy serdecznie,

Podczas weryfikacji Państwa przesyłki w firmie kurierskiej stwierdzono rozbieżności ze złożonym zamówieniem. W związku z tym firma kurierska dokonująca przewozu tej przesyłki obciążyła nas opłatami, które to zgodnie z regulaminem zostały Państwu doliczone.

Szczegółowe informacje dotyczące powodów naliczenia dopłat dostępne są po zalogowaniu w serwisie w Panelu Klienta (Panel klienta / Lista zamówień / Doliczenia) lub klikają

Prosimy o zapoznanie się z nimi i w przypadku uzasadnionych wątpliwości prosimy o kontakt.

Przypominamy, że firma kurierska dysponuje najnowszej generacji urządzeniami pomiarowymi dlatego każda przesyłka zostaje automatycznie zważona, zmierzona laserowo, weryfikowany jest jej kształt oraz sposób zapakowania (np. owinięcie folią)."

 

Odpisałem, że zgłoszę na policję próbę wyłudzenia, po 15min. otrzymałem odpowiedz :

 

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym zostaliście niesłusznie obciążeni dodatkowym kosztem za usługę ubezpieczenia przesyłki. Błąd powstał na skutek nieprawidłowych zmian cennika firmy kurierskiej UPS. Wszelkie pobrane środki na pokrycie doliczenia zostały zwrócone na konto Prepaid w naszym serwisie do Państwa dyspozycji.
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko przeprosić za zaistniałą sytuację i wszelkie niedogodności z tym związane.

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji."

 

Myślę, że to są celowe praktyki firm kurierskich, nadrabiają w ten sposób zaniżone ceny przesyłek.



#43 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 21 marzec 2018 - 14:36

Odnośnie PP. W regulaminie jest, że największy wymiar paczki nie może przekraczać 150cm. Przyjęcie dłuższej paczki to tylko uprzejmość Pani w okienku.

Odnośnie dopłat za paczki(doświadczenie z DPD). Kiedyś sprzedałem zegarek o wartości 70 zł na olx. Zgodziłem się na wysyłkę za pobraniem. Z lenistwa zamówiłem sobie przez sendit kuriera. Nie miałem w co tego zapakować, to uciąłem kawałek tuby po kiju. I pojechało. W międzyczasie facet się rozmyślił i paczki nie pzyjął. Paczka wróciła po trzech dniach do mnie. A po dwóch tygodiach dostałem informację o tym, że paczka była niestandardowa i doliczyli mi opłatę za to. W dwie strony. W sumie zapłaciłem za wysyłkę w dwie strony 70 pln. Facet na OLX sprzedawał części samochodowe i miałem w planie się zemścić ^^ ale mi przeszło.

Odnośnie wyłudzeń dopłat. Wysyłałem silnik z krótką stopą gdzieś w Polskę. Wpakowałem go na paletę, taśmą do palety i folią. Ważyłem osobno paletę i silnik, potem wagę zsumowałem i pojechało. Po tygodniu odebrałem telefon od brokera, że kurier zgłaszał, że paczka miała przekłamaną mocno wagę, czy wymiary. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło. W każdym razie powiedziałem, że nic takiego nie miało miejsca. Mieli wyjaśniać to z przewoźnikiem. Ale w moją stronę już była cisza.

#44 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 marzec 2018 - 14:43

Cóż, ze mnie sendit czyli pośrednik parę groszy zdarł. I jeszcze dla tych co nie zrozumieli. Nie chodzi o te parę groszy, a o fakt, że zrobili to po prawie roku od zdarzenia i o fakt, że mogą próbować na innych takie dopłaty wymuszać na co przyzwalać nie można.
  • marcin186 lubi to

#45 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2018 - 15:10

Odnośnie PP. W regulaminie jest, że największy wymiar paczki nie może przekraczać 150cm. Przyjęcie dłuższej paczki to tylko uprzejmość Pani w okienku.

Odnośnie dopłat za paczki(doświadczenie z DPD). Kiedyś sprzedałem zegarek o wartości 70 zł na olx. Zgodziłem się na wysyłkę za pobraniem. Z lenistwa zamówiłem sobie przez sendit kuriera. Nie miałem w co tego zapakować, to uciąłem kawałek tuby po kiju. I pojechało. W międzyczasie facet się rozmyślił i paczki nie pzyjął. Paczka wróciła po trzech dniach do mnie. A po dwóch tygodiach dostałem informację o tym, że paczka była niestandardowa i doliczyli mi opłatę za to. W dwie strony. W sumie zapłaciłem za wysyłkę w dwie strony 70 pln. Facet na OLX sprzedawał części samochodowe i miałem w planie się zemścić ^^ ale mi przeszło.

Odnośnie wyłudzeń dopłat. Wysyłałem silnik z krótką stopą gdzieś w Polskę. Wpakowałem go na paletę, taśmą do palety i folią. Ważyłem osobno paletę i silnik, potem wagę zsumowałem i pojechało. Po tygodniu odebrałem telefon od brokera, że kurier zgłaszał, że paczka miała przekłamaną mocno wagę, czy wymiary. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło. W każdym razie powiedziałem, że nic takiego nie miało miejsca. Mieli wyjaśniać to z przewoźnikiem. Ale w moją stronę już była cisza.

To co, Pani w okienku będzie się narażać wysyłając większa paczkę niż 150cm? Nie raz wysyłałem taką paczkę i nigdy nie było problemu, tylko trzeba było grosze dopłacić do niestandardowej paczki.

Może taki regulamin istnieje, ale Pani w okienku nigdy się nim nie zasłaniała.

Edit.                                                                                                                                                                        Doczytałem,faktycznie gabaryt A, czyli długość max 150cm, ale PP dopuszcza procentowe odchylenie 5%, czyli te 150cm możemy lekko przekroczyć o jakieś 7-8cm. Ale znając życie kto przy okienku Poczty będzie się bawił w centymetry, płacisz i wysyłasz. Nie trafiłem przy okienku baby, która była by służbistką i nie przyjęła tuby. :)


Użytkownik Artek edytował ten post 21 marzec 2018 - 15:33


#46 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 18:23

Tuba ponad 150cm na poczcie wyślemy bezproblemowo tylko trzeba dopłacić do przesyłki ponadgabarytowej. Może być i 2 metry tuba.
  • Alexspin i S.N. lubią to

#47 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 marzec 2018 - 18:55

Tuba ponad 150cm na poczcie wyślemy bezproblemowo tylko trzeba dopłacić do przesyłki ponadgabarytowej. Może być i 2 metry tuba.

No mi takiego rozwiązania pani na poczcie nie zaproponowała (tuba miała 155 cm) dostałem informację, że tak długiej przyjąć nie mogą a Max to 150

#48 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 19:03

Powyżej 150 cm. można nadać Pocztexem jednak nie we wszystkich placówkach Poczty Polskiej jest taka możliwość.



#49 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 marzec 2018 - 20:12

Do rozważenia podaję jeszcze jedno - wysłanie tuby listem.

 

I tutaj, po tym, jak już kilka osób zapluło ekran, polecam się nad tym zastanowić - kiedyś w okienku zapytałem, co to jest list. Czy jest jakaś definicja. Okazało się, że nie :) Jeśli karton 1/1/1 metr chcę wysłać jako list - jest taka możliwość. Albo tubę o długości 2 metry. Aby jednak nie było za różowo, pani w okienku zaczęła mi wyliczać, ile taki "list" musiałby kosztować. W przybliżeniu - cena Pocztex-u razy dwa. Cena za "nadwagę" też jest zaporowa. Plusem świadomość, że po roku dopłaty nie przyślą ;)



#50 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 21 marzec 2018 - 20:55

pocztą wysyłasz bez problemu dluższe niż 150cm - już nie pamiętam czy max 2,5 czy 3m... minusem jest dopłata za nadwymiar +150% normalnej ceny...



#51 OFFLINE   Krystianin

Krystianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:K

Napisano 22 marzec 2018 - 06:08

Doliczanie dopłat za paczki "niesortowalne" oczywiście zdarzaja sie w firmach kurierskich ale musi to byc wyrazne przekroczenie  . Jeżeli rzetelnie wypełnimy list przewozowy jesli chodzi o wage i wymiary paczki to nie ma opcji zeby cos trzeba było dopłacac . Mowi  tu o bezposrednim korzystaniu z firmy kurierskiej , inna bajka jak korzystamy z posrednika .Pozdrawiam



#52 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 22 marzec 2018 - 07:20

Doliczanie dopłat za paczki "niesortowalne" oczywiście zdarzaja sie w firmach kurierskich ale musi to byc wyrazne przekroczenie . Jeżeli rzetelnie wypełnimy list przewozowy jesli chodzi o wage i wymiary paczki to nie ma opcji zeby cos trzeba było dopłacac . Mowi tu o bezposrednim korzystaniu z firmy kurierskiej , inna bajka jak korzystamy z posrednika .Pozdrawiam


Święta racja...

Użytkownik jabadaon edytował ten post 22 marzec 2018 - 07:21


#53 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 22 marzec 2018 - 10:34

Wysyłałem kilka dni temu via PP wędkę w rurze PCV. nieco poniżej 150cm. poprosiłem przy okienku o możliwie najtańszą opcję. Zapłaciłem 16PLN z groszami. Sam się zdziwiłem, że tak tanio.



#54 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 marzec 2018 - 19:51

Do Sądu że sprawą za 13,50.

A potem żale, że sądy wolno działają.
  • Wojtek B. lubi to

#55 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4548 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 marzec 2018 - 23:00

Do Sądu że sprawą za 13,50.

A potem żale, że sądy wolno działają.

 

Odpuścisz raz to się przyczepią i drugi i kolejny ..., aż zaczniesz płacić za samo zalogowanie się ...



#56 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 23 marzec 2018 - 00:15

Odpuścisz raz to się przyczepią i drugi i kolejny ..., aż zaczniesz płacić za samo zalogowanie się ...


Na pewno wzruszy ich Twój pozew.

Tylko pamiętaj o wniosku o zabezpieczenie!

#57 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 24 kwiecień 2018 - 18:33

Witam, po 28 dniach od zlozenia reklamacji dostalem odpowiedz od kuriera:

 

6de92c9248a375b0med.png

a921776952cb1adbmed.jpg

e1772711415e8f37med.jpg

 

 

 

Czy ktos z was mial podobny problem, czy ktos poradzil sobie z taka decyzja ?

 

Pozdrawiam Dawid.



#58 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 kwiecień 2018 - 18:37

Poszedłbym z tym do sądu, wcześniej ich o tym lojalnie uprzedzając.


  • gulf lubi to

#59 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 kwiecień 2018 - 18:39

To jest rura kanalizacyjna?? 



#60 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 kwiecień 2018 - 18:40

Ciekaw jestem jak można bezpieczniej zabezpieczyć transport wędki niż za pomocą Twojej tuby. UPS liczy na to, że tak to zostawisz. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych