Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Monografia o lipieniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   S. Cios

S. Cios

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaPiscilandia
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Cios

Napisano 17 styczeń 2019 - 03:56

Cholera, tyle lat pracowałem nad książką, a tu ludzie ją połykają w jeden dzień. I jeszcze narzekają. Coś chyba zrobiłem nie tak. Sorry.


  • woblery z Bielska i Delbanka lubią to

#22 OFFLINE   tzienkiewicz

tzienkiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 styczeń 2019 - 08:14

Ja nie narzekam. A czytam szybko. To byl komplement. A niektóre rozdziały to możnaby rozwinąć w całe książki. Przynajmniej dla mnie.

#23 OFFLINE   S. Cios

S. Cios

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaPiscilandia
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Cios

Napisano 17 styczeń 2019 - 13:46

;)



#24 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 17 styczeń 2019 - 19:11

Dzisiaj doszła, pewnie jutro będę niewyspany  :)



#25 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 22 styczeń 2019 - 15:30

Książkę ma i ja  :)  Jako uzupełnienie działu "Lipień na walorach pocztowych i wędkarskich" wrzucam lipienia z kronik bydgoskiego klubu Potok. Twórcą tego lipienia jest Stanisław Sadowski.

Załączone pliki


  • Kwach i S. Cios lubią to

#26 OFFLINE   S. Cios

S. Cios

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaPiscilandia
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Cios

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:10

Jeśli ktoś chciałby sobie więcej poczytać o lipieniu (a także o innych rybach), to sugeruję zapoznanie się z wyszukiwarką Google Scholar. Jest to podstawowa baza opracowań naukowych na świecie, z której często korzystałem podczas zbierania materiałów do książki. Cześć publikacji jest ogólnodostępna, a część odpłatna. Jest tam wiele publikacji polskojęzycznych, ale większość jest po angielsku. Są też inne bazy (zwłaszcza bibliotek cyfrowych), ale to już jest bardziej skomplikowane i wymaga pewnego doświadczenia oraz dobrej znajomości literatury, nie mówiąc o języku angielskim. W dzisiejszym świecie coraz mniejsze znaczenie ma dostęp do informacji, a coraz większe - umiejętność dotarcia do tego, czego się szuka (czyli selekcji). W natłoku publikacji na prawdę czasem można się pogubić, a już na pewno stracić dużo cennego czasu na przeglądaniu niepotrzebnych materiałów.


  • Kwach i coma lubią to

#27 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2772 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:53

Jeśli ktoś chciałby sobie więcej poczytać o lipieniu (a także o innych rybach), to sugeruję zapoznanie się z wyszukiwarką Google Scholar. Jest to podstawowa baza opracowań naukowych na świecie, z której często korzystałem podczas zbierania materiałów do książki. Cześć publikacji jest ogólnodostępna, a część odpłatna. Jest tam wiele publikacji polskojęzycznych, ale większość jest po angielsku. Są też inne bazy (zwłaszcza bibliotek cyfrowych), ale to już jest bardziej skomplikowane i wymaga pewnego doświadczenia oraz dobrej znajomości literatury, nie mówiąc o języku angielskim. W dzisiejszym świecie coraz mniejsze znaczenie ma dostęp do informacji, a coraz większe - umiejętność dotarcia do tego, czego się szuka (czyli selekcji). W natłoku publikacji na prawdę czasem można się pogubić, a już na pewno stracić dużo cennego czasu na przeglądaniu niepotrzebnych materiałów.

 

Jest też program Mendeley, który ułatwia wyszukiwanie artykułów. Warto sobie o nim poczytać, posiada naprawdę duże możliwości. 


  • S. Cios lubi to

#28 OFFLINE   S. Cios

S. Cios

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaPiscilandia
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Cios

Napisano 13 luty 2019 - 18:34

Dzisiaj się dowiedziałem od jednego z kolegów, który chciał zamówić książkę, że ... nakład już jest wyczerpany (zaledwie po 5 tygodniach sprzedaży!). Podobno ma być dodruk, ale w miękkiej oprawie. Lojalnie uprzedzałem, że nakład jest (był) niewielki i że należało się spieszyć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych