Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echo na Norwegię ? możę z GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:16

Bardziej mi chodzilo o to ile A fizycznie bierze(rą) te urzadzenia.
Jezeli to wiem to z prostej matematyki wiem rowniez na ile godzin wystarczy mi standardowy aku 7Ah (ostatnio mozna bylo dostac juz 9Ah o tym samym gabarycie.

Jak usilowalem zapodac jest to jak dla mnie kluczowa kwestia gdy chce sobie np.polowic w dziczy, z malej jednostki plywajacej, nie korzystajac z linii - wyprowadzenie pradowe silnika + buforujacy akumulator.

Mapy, kolor...fajna rzecz. Na Garminie (byle ekran byl duzy) na czarnobialym(+odcienie szarosci) tez dawalem rade. Z antena morska plynalem na przyrzady, nie patrzac na wode, w waskim portowym kanale. Kolega-obserwator potwierdzal ze jestem na kursie zgodnym z mapa.
Nie wiem czym sie przejawia ewentualna lepszosc innych map, na Szkierach BC Atlantic oferowaly dokladnie to samo co mapy morskie, wg ktorych nawiguje sie statkami.
Dla dociekliwych..ponoc najlepsze sa mapy Admiralicji...

Aha, i nie wiem jak to teraz jest rozwiazane w poszczegolnych modelach ale jak sie wyposazalem to istotny bywal rodzaj przetwornika, tzn na wody glebokie o waskiej wiazce...ewentualnie przetwornik wieloczestotliwosciowy, ktory automatycznie (jak ktos zapomnial) przelaczal sie na wezsza wiazke.

Gumo
p.s.Jak widze problem najlepszych przetwornikow tez juz zostal ruszony (link) :lol:

#22 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:59

Bardziej mi chodzilo o to ile A fizycznie bierze(rą) te urzadzenia.


Fizycznie to aku 17Ah starcza na jakieś 2 dni pracy.
A aku w 276C, poj. 2100 mAh starczna na jakieś 4 godziny przy ustawionym dość mocnym podświetleniu.



#23 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 17:42

Nie wdaje się wam że to jest takie dzielenie włosa na czworo. Ja polecam HDS-a 5 będzie dobry na wszystkie wody no i ma możliwość rozbudowy a teraz jeszcze funkcję StructureMap.

#24 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 17:48

Wzystko sprowadza się do kasy :lol:

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 22:35

Dokladnie tak. Dlatego na poczatku napisalem, ze nie wiem jak podejsc do tematu.
Z tym, ze jak nadmienialem, jezeli o mnie chodzi to kasa to nie wszystko. Mnie byloby potrzebne z 1 str urzadzenie takie pod Norwegie/ duze akweny - sonda jak w Lowransie (bo sa chyba najlepsze), gps jak w Garminie (bo sa chyba najlepsze a ponadto mapy)
I tu problem-ma byc w 1 skrzynce.

Z 2 str potrzebne mi jest takie urzadzenie, ktore mozna kupic za ok. 150$ (zupelnie mi wystarczy), ktore zastapilo by mojego wysluzonego mułka. Z innych zalet bedzie posiadalo ta, ze mi sie w trakcie prad nie wyczerpie.

Wybor o tyle trudny, ze cos tam juz mam, zarowno pod 1no, jak i 2gie rozwiazanie. Stare ale dziala i da rade.
Jakbym zmienial to chcialoby sie cos naprawde dla siebie odpowiedniego (pdst wytyczne powyzej)

Gumo



#26 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:36

Jak działa to działa. Zawsze powtarzam najważniejsze jest zestrojenie wędkarza z echem. Im dłużej z nim pracujemy tym lepiej rozumiemy :D

#27 OFFLINE   magik473

magik473

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaStavanger
  • Imię:Rafał

Napisano 28 luty 2017 - 00:26

Odswiezam temat . Od ostatniego posta minęło 5 lat więc i technika poszła grubo do przodu . Co na dzień dzisiejszy byście polecili Panowie na Norwegię?

#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2017 - 00:41

Odswiezam temat . Od ostatniego posta minęło 5 lat więc i technika poszła grubo do przodu . Co na dzień dzisiejszy byście polecili Panowie na Norwegię?

Jaki budżet. 1,3,5 czy 10 tysięcy?



#29 OFFLINE   magik473

magik473

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaStavanger
  • Imię:Rafał

Napisano 28 luty 2017 - 00:50

Powiedzmy przedział od 2 do 4 tyś




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych