Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Hubert Matuszewski. To już chwilę trwa...

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:10

Tak. W następnych dodawanych zdjęciach zrobię bardziej czytelne opisy.



#42 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:19

Kurde jakiś dziwny jestem ale i podpisy widzę i ugięcia też :)
A teraz z innej beczki , bo to mnie ciekawi cholernie... Masz Hubert jakiś swój ulubiony kij ? I pytanie nr 2 czy oblawiales immortali z batsona trochę ?

Wszystkie swoje kije lubię :). Każdy ma inne zastosowanie, więc faworyta nie mam :). Obławiałem trzema wędkami zbudowanymi na blankach immortal. IMMS68MXF, IMMS610MXF, IMMWS62L



#43 OFFLINE   CZM

CZM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:44

A o tych blankach LST872L i LST872ML coś więcej można prosić?

#44 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:45

Wszystkie swoje kije lubię :). Każdy ma inne zastosowanie, więc faworyta nie mam :). Obławiałem trzema wędkami zbudowanymi na blankach immortal. IMMS68MXF, IMMS610MXF, IMMWS62L


Te akurat posiadam :/ bardzo mnie interesuje ten najmocniejszy 17funtowy immek czy posiada jakieś ugięcie, ogólnie cała seria świetna zwłaszcza walleye i spiny 14stki.
Dzięki za info Hubert , niebawem Was nawiedze to dłużej pogadamy bo będę sporo gratow od Was brał.

Pozdrawiam

#45 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:43

A o tych blankach LST872L i LST872ML coś więcej można prosić?

LST872L. Realnie i bardzo wyraźnie pokazuje od 4 do 10g całkowitej wagi przynęty. Zastosował bym go pod okonia pod główkę jak i czeburaszkę. Również blank ten jest chętnie wybierany do bocznego troka.

LST872ML.Świetnie sygnalizuje od 5 do 14g wagi przynęty. Zastosowanie: kleń, boleń. 14lb mocy daje pewność holu większego przyłowu.

Cała seria LST charakteryzuje się progresywnym ugięciem od 1mm szczytówki. Nie mają najmniejszych przesztywnień na szczytówkach  i złączach typu spigot (na co zwracam ogromną uwagę). Pod już niewielkim obciążeniem blanki przechodzą w parabolę.


  • homax lubi to

#46 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2018 - 11:46

Te akurat posiadam :/ bardzo mnie interesuje ten najmocniejszy 17funtowy immek czy posiada jakieś ugięcie, ogólnie cała seria świetna zwłaszcza walleye i spiny 14stki.
Dzięki za info Hubert , niebawem Was nawiedze to dłużej pogadamy bo będę sporo gratow od Was brał.

Pozdrawiam

17lb, mowa o IMMC68M? Jeżeli tak, to w stosunku do IMMS68MXF ma ostrzejszą szczytówkę i jest mocniejszy o około 25% :)



#47 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 13 kwiecień 2018 - 16:18

17lb, mowa o IMMC68M? Jeżeli tak, to w stosunku do IMMS68MXF ma ostrzejszą szczytówkę i jest mocniejszy o około 25% :)


Dokładnie ten miałem na mysli zastanawiam się który pierwszy przetestować 17lb czy 20lb , liczę że 20stka da radę 60g przy jednostajnym prowadzeniu.

#48 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9460 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 19:35

Waldek jest pusto, same zdjęcia

Na chrome jest ale już na srajfonie nie widzę. Chyba jednak Hubert, powinien się zmierzyć, z dodatkową pracą zw. z odrębnym opisywaniem fotek.

Użytkownik popper edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 19:35

  • Fishing Center i miramar69 lubią to

#49 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2018 - 09:33

Dokładnie ten miałem na mysli zastanawiam się który pierwszy przetestować 17lb czy 20lb , liczę że 20stka da radę 60g przy jednostajnym prowadzeniu.

Oczywiście :)



#50 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2018 - 12:08

Sezon szczupakowy nadchodzi wielkimi krokami. Więc przedstawiam kijka pod większe przynęty. Mianowicie NFC MB 665-1(IM). Parametry blanku to 198cm długości, CW 7-21g, linka 17lb, akcja-fast, moc Med/H.  Fizycznie blank dźwiga od 14 do 50g. Ugięcie bezpieczne, płynne, dość głębokie. Blank dzięki swojej mocy i dynamice zatnie również sandacza nawet z dużej głębokości. Blank uzbrojony w przelotki SIC TITANIUM K-R, korek naturalny z subtelnymi wstawkami z korko gumy i uchwyt kołowrotka ALPS RAPID MVT17.

 

Załączony plik  MB665-1IM Obciążenie 300g.JPG   89,54 KB   23 Ilość pobrań

NFC MB665-1(IM) - obciążenie 300g

Załączony plik  MB665-1IM Obciążenie 500g.JPG   88,98 KB   23 Ilość pobrań

NFC MB665-1(IM) - obciążenie 500g

Załączony plik  ALPS MVT17.JPG   97,76 KB   23 Ilość pobrań

Uchwyt ALPS RAPID MVT17

Załączony plik  TITANIUM SIC.JPG   129,29 KB   23 Ilość pobrań

Przelotki Fuji SIC TITANIUM K-R

Załączony plik  Korek.JPG   89,99 KB   23 Ilość pobrań

Korek

Załączony plik  NFC MB665-1 IM.JPG   85,94 KB   21 Ilość pobrań

Cała rękojeść

 



#51 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 kwiecień 2018 - 21:33

CW 7-21 a faktycznie 15-50 . Dlaczego te nowe blanki , Batson , NFC i inne są tak beznadziejnie poopisywane ? Rozumiem ''bezpieczne zaniżanie'' o kilka g , ale te opisy to równie dobrze mogą nie istnieć . Wiem, że w USA łowią często bardzo siłowo i małymi przynętami wyrywają z zielska wielkie ryby , ale nie mogą producenci jakoś rozwiązać tej sprawy i dostosować tego do metody lub naszych krajowych warunków ?


  • Little Wing lubi to

#52 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 23 kwiecień 2018 - 21:41

Wiesz, może być tak, że my Dragony dla amerykanów dziwnie opisujemy hehe ;D


  • Fishing Center lubi to

#53 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2018 - 15:37

CW 7-21 a faktycznie 15-50 . Dlaczego te nowe blanki , Batson , NFC i inne są tak beznadziejnie poopisywane ? Rozumiem ''bezpieczne zaniżanie'' o kilka g , ale te opisy to równie dobrze mogą nie istnieć . Wiem, że w USA łowią często bardzo siłowo i małymi przynętami wyrywają z zielska wielkie ryby , ale nie mogą producenci jakoś rozwiązać tej sprawy i dostosować tego do metody lub naszych krajowych warunków ?

Od zawsze blanki typu magnum tak były opisywane. Czy beznadziejnie? Wydaje mi się że nie do końca, ponieważ przeznaczenie blanku wiele o nim mowi.

Weźmy pod lupę jakiś inny blank z Batsona czy NFC o innym przeznaczeniu. Np NFC ST902-2(IM), czy Batson IST993F. Będą działały tak jak są opisane. Od kiedy pamiętam, każdy blank jaki miałem w ręku o przeznaczeniu MB, śmiało można by było w Europie opisać x2, a nawet x3. Mam na myśli maksymalne CW.


  • krzysiek, homax i ManieQ lubią to

#54 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2018 - 14:24

Blank Justace LST 702UL. Blank na ,,lekkiego okonia". Od 1 do 6g ołowiu + niewielka, smukła 2" przynęta gumowa. Pod takim obciążeniem ten blank pracuje wzorowo. Charakterystyka ugięcia jest progresywna, szczyt mega subtelny. Pod niedużą rybą przechodzi w głębokie ugięcie, a zarazem moc 8lb pozwala na wyholowanie ryby 70+ bezproblemowo. Rękojeść z korka tiger, oraz burnt z dodatkami korkogumy. Uchwyt Fuji TVSTS 16

Załączony plik  IMG_5881.JPG   67,35 KB   25 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5879.JPG   56,46 KB   24 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5877.JPG   55,9 KB   26 Ilość pobrań

 


  • Tomek Wielgus, Maciej1979, bony20 i 1 inna osoba lubią to

#55 OFFLINE   Janusz47

Janusz47

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 09:17

Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem ale forum czytam od dłuższego czasu. Chcę rozpocząć przygodę z wędkami z pracowni, do tej pory łowię na wysokie modele Dragona. Bardzo fajny ten kijek na okonie i będę nad nim myślał w przyszłości. Natomiast w tej chwili potrzebuję czegoś fajnego na szczupaki 2,70. Zwracam się do ciebie bo mój kolega ma wędkę z twojej pracowni i mi się podoba wykonanie. Co polecasz, na początek do 1000 pln-ów.



#56 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2018 - 11:24

Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem ale forum czytam od dłuższego czasu. Chcę rozpocząć przygodę z wędkami z pracowni, do tej pory łowię na wysokie modele Dragona. Bardzo fajny ten kijek na okonie i będę nad nim myślał w przyszłości. Natomiast w tej chwili potrzebuję czegoś fajnego na szczupaki 2,70. Zwracam się do ciebie bo mój kolega ma wędkę z twojej pracowni i mi się podoba wykonanie. Co polecasz, na początek do 1000 pln-ów.

Witaj,

Napisz jakich przynęt używasz najczęściej, podaj rodzaj i wagę. Blanków w podanej długości jest dużo. Mając informacje o przynętach, będę w stanie zaproponować blank i komponenty.



#57 OFFLINE   Janusz47

Janusz47

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 10:16

Przynęty typowo szczupakowe, gumy 10-12 cm z lekką główką, wahadłówki 20-25 g, woblery 9 cm, obrotówki nr 4 i 5. Lubię akcję szczytową ale pod rybą przechodzącą w głębokie ugięcie żeby ryby nie spadały. Rękojeść dzielona z korka, nie lubię pstrokacizny. Jakiś wygodny i solidny uchwyt. Przelotki stosowne do podanej maksymalnej ceny. Proszę o propozycję i na kiedy wędka może być zrobiona. Bardzo mi zależy na czasie.



#58 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2623 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:10

Coś na kształt ST1084F MHX, albo Batsona IST1085F?



#59 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:10

Zaproponuję montaż wędki na blanku Composite Developments CDORK902MH, 2,75m, 10-35g, akcja Fast. Przy zastosowaniu przelotek Alconite KR, uchwytu TVSTS i rękojeści dzielonej z korka zmieszczę się w podanej cenie. Opis blanku i ugięcie można zobaczyć na stronie w zakładce “Testy”- Blanki Orka. Wędka może być gotowa za około 3 tygodnie. Jeżeli potrzebna jest szybciej, mam w tej chwili wędkę zmontowaną na tym blanku w takim zestawieniu i jest dostępna od ręki.



#60 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:12

Coś na kształt ST1084F MHX, albo Batsona IST1085F?

IST1085F - jak najbardziej, ale ugięcie nieco głębsze od zaproponowanej CD Orki :-)


  • guzik679 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych