Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1804 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 lipiec 2017 - 15:50

RF-420 wiercenie pawęży - polecam- święty spokój ( pawęż wykonana całkowicie z laminatu,żadnej sklejki , dechy itp.).


  • Kujawiak lubi to

#542 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 05 lipiec 2017 - 16:32

Dwie sruby przez pawez wystarcza czy tak jak w instrukcji silnika na 4 , tyle że te dwie do bakisty przejda wiec lipa troche jak by silnik zdjac chcial chyba ze wkleic sruby Silnik 30 z gazowym wspomaganiem trymu. A jak to wogole jest na strefie ciszy. Moge miec na pawezy silnik zalozony i na elektryku pyrkac czy zdejmowac trzeba ?

#543 OFFLINE   Kielson1

Kielson1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:K

Napisano 05 lipiec 2017 - 18:51

RF-420 wiercenie pawęży - polecam- święty spokój ( pawęż wykonana całkowicie z laminatu,żadnej sklejki , dechy itp.).

Czy zabezpieczałeś środek otworów np. silikonem ? Czy w ogóle należy zabezpieczyć wtedy kiedy jest sam laminat? Czy laminat ciągnie wodę?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#544 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 05 lipiec 2017 - 18:55

Laminat pije wodę, wiec sikaflex obowiązkowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#545 OFFLINE   Kielson1

Kielson1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:K

Napisano 05 lipiec 2017 - 22:26

Laminat pije wodę, wiec sikaflex obowiązkowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Możesz podać jakiś konkretny symbol. Jest ich kilka. Właśnie zamierzam wywiercić 2 otwory zabezpieczające silnik w moim RF 420

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#546 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 05 lipiec 2017 - 22:52

Jak silnik ma mocowanie na motylki to wystarczą 2 dodatkowe śruby ...to tak bardziej na złodziei i co by w transporcie nie zgubić.
Jak tylko śruby to 4 szt ...i najlepiej żeby chociaż te górne były wzmacniane ...a najlepiej oryginały.
Ja to uszczelniam tym : http://www.fox-boats...ZARY-300-ml/231
Zalecam stosować podkładki stalowe nierdzewne poszerzane...czyli o dużej średnicy.
Co do posiadania silnika spalinowego w strefie ciszy to raczej nie ma przeciwwskazań ...a jak będą chcieli karać to niech jeszcze dołożą wyrok za gwałt ...(tego też nie zostawiam w domu :) )
  • Piotrek Milupa lubi to

#547 OFFLINE   Kielson1

Kielson1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:K

Napisano 06 lipiec 2017 - 10:26

Jak silnik ma mocowanie na motylki to wystarczą 2 dodatkowe śruby ...to tak bardziej na złodziei i co by w transporcie nie zgubić.
Jak tylko śruby to 4 szt ...i najlepiej żeby chociaż te górne były wzmacniane ...a najlepiej oryginały.
Ja to uszczelniam tym : http://www.fox-boats...ZARY-300-ml/231
Zalecam stosować podkładki stalowe nierdzewne poszerzane...czyli o dużej średnicy.
Co do posiadania silnika spalinowego w strefie ciszy to raczej nie ma przeciwwskazań ...a jak będą chcieli karać to niech jeszcze dołożą wyrok za gwałt ...(tego też nie zostawiam w domu :) )

Dzięki Panie Krzysztofie, właśnie przed chwilą
zamówiłem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#548 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:09

Witam Wszystkich :-) dołączam do grona użytkowników łodzi FOX

Załączone pliki


Użytkownik Maciek8787 edytował ten post 19 lipiec 2017 - 10:12

  • malinabar i kotwitz lubią to

#549 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:38

Fajny zestaw, na tym silniku polatasz  :)



#550 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2017 - 11:08

Polata, polata.

Kolega ma niemalże identyczny zestaw tyle, że ze starszym malowaniem tej Yamahy, też 25. Lata jak szalona :)
Napisz przy okazji jak możesz jakie masz max obroty, przy jakiej śrubie i jaki v-max.



#551 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:40

Jak narazie to tylko na szybko założyłem silnik i pare rundek zrobilem po jeziorze. Silnik na pewno musze przymocowac na stałe do łodzi i podnieść go na pawęży o jakieś 2-3cm. Teraz nie wiem jaka jest śruba bo nie ma na niej żadnego opisu. Ale mam już nową 9 7/8 x 13 i jak będzie pogoda w ten weekend to lece na mazury na testy :-). Dopiero jak dopasuje silnik do łodzi to powiem coś więcej o osiągach i spalaniu. Bo przy tych ustawieniach standardowych i tej śrubie ,ktora jest obecnie założona to kolega na Romanie z yamahą 15km mnie wyprzedzał. On na Gps miał 39 km/h. Jakie mogą być osiągi na takim zestawie?? Bo nie mam punktu odniesienia :-) Bo na tej Romanie, moj kolega z moim silnikiem pływał 50km/h.

Użytkownik Maciek8787 edytował ten post 19 lipiec 2017 - 12:50


#552 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:50

Tak patrzę na zdjęcia ( w telefonie ) i nasuwa mi się pytanie czy ten silnik to nie jest przypadkiem z długą stopą "L"?
Silnik koniecznie przykręć do paweży, 25 2T ma lepszy moment niż 40 w 4T.

#553 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:55

Kolegi zestaw pływa ponad 40 ale bez większego znaczenia czy solo czy w trójkę.
Na pewno ma za mały skok śruby ( chyba 10 lub 11, dokładnie nie pamiętam już) . Nie ma obrotomierza więc nie wiele tak na prawdę wiadomo, bez niego to nie ma sensu zmieniać śrub.

#554 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:59

Silnik na pewno krótka stopa S. Obrotomierz czeka już w paczkomacie :-) a jeśli chodzi o śruby, to mam taki układ, że jak nie będzie dobra, to mogę wymienić na inny skok bez problemu.

#555 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2017 - 13:08

Silnik na pewno krótka stopa S. Obrotomierz czeka już w paczkomacie :-) a jeśli chodzi o śruby, to mam taki układ, że jak nie będzie dobra, to mogę wymienić na inny skok bez problemu.

 

Na jednym zdjęciu wygląda jak by był z długą nogą. 
Płytę ustaw 1-3 cm poniżej dna łódki. Jak dasz za wysoko to w zakrętach może łapać powietrze. 
Zazdroszczę układu ze śrubami :) 
 

 

 Bo przy tych ustawieniach standardowych i tej śrubie ,ktora jest obecnie założona to kolega na Romanie z yamahą 15km mnie wyprzedzał. On na Gps miał 39 km/h. Jakie mogą być osiągi na takim zestawie?? Bo nie mam punktu odniesienia :-) Bo na tej Romanie, moj kolega z moim silnikiem pływał 50km/h.

Bardzo duża różnica ( kilkanaście km/h ), za duża nawet uwzględniając nautykę obu łodzi. Śruba była ta sama?



#556 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 19 lipiec 2017 - 14:36

3cm poniżej dna łódki to teraz jest płyta. Myślałem że najlepiej jak jest na równo. Z podniesieniem silnika o 2-3cm podpowiedział mi producent łodzi. Śruba była ta sama. Właśnie nie wiem jak to możliwe że aż taka różnica, ale takie są fakty. Co mnie jeszcze bardziej zastanawia to to, że ja do mojej nowej f420 założyłem na chwile silnik tohatsu 8km, śruba o skoku 7, i ta łódź szła pięknie w ślizgu 27km/h. Ponad to na tym małym silniku weszła w ślizg z dwoma osobami na pokładzie. Oczywiście bez żadnych wędkarskich maneli.

#557 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:21

To podnieś jak mówił producent. On najlepiej wie jak się zachowują jego łodzie.
Różnica może jeszcze wynikać z kąta nachylenia silnika . Był tak samo wy trymowany w obu przypadkach?



#558 OFFLINE   Maciek8787

Maciek8787

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Maciek

Napisano 07 sierpień 2017 - 09:09

Już nie wiem co mam zrobić żeby poprawić te osiągi w tej mojej f420. Cały czas jest moim zdaniem coś nie tak. Testowałem w ten weekend w różnych konfiguracjach i nie wiem o co chodzi. Dla mnie ta łódź z moim silnikiem yamaha 25 2 takt płynie moim zdaniem zdecydowanie za wolno.

A teraz konkrety :
Śruba 9 7/8 x 10 1/2 - vmax 37km/h - 5000 obr/min
Śruba 9 7/8 x 13 - vmax 35km/h - 4200 obr/min
Śruba 9 7/8 x 11 1/4 vmax 35km/h 4500 obr/min

Trym w każdym przypadku na 3 dziurze.
Masa łodzi z silnikiem + graty + 1osoba ok. 350kg.

Niech mi ktoś powie o co tu chodzi bo ja już nie mam zielonego pojęcia. Wszyscy piszą o jakichś kosmicznych osiągach a dla mnie są one nie osiągalne.

Dodam że tym samym silnikiem łodzią Romana 440 leci 50km/h śruba 9 7/8 x 11 1/4 obrotów nie zmierzyłem.

Może ktoś miał podobny przypadek??

#559 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:14

Coś musi być nie tak z silnikiem na 100 % . Przy śrubie 10" powinieneś przekręcać silnik. Spróbuj jeszcze raz na romanie to rozwieje to wątpliwości, ewentualnie jakiś filmik zrób.
3 osoby, yamaha 25 2t, taka sama łódka ponad 40 km/h, nieznane obroty...
 



#560 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4791 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:40

Coś mi się wydaje, że kilka kucy zdechło. Powinieneś spokojnie przebić 45. Miałem E-Tec'a 25 na łodzi około 500kg z gratami i ze mną i spokojnie było 40. Z twoich postów jasno nie wynika, czy Romanę testowaliście z tym samym egzemplarzem czy twój kolega używa innego. Jeżeli to nie byłby ten sam silnik, to najprościej było by zamienić i sprawa była by jasna tak jak radzi @kotwitz. Osiągi masz jak na 15-20hp.


Użytkownik psulek edytował ten post 07 sierpień 2017 - 11:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych