Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź River Fox - opinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1753 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Maniolo82

Maniolo82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSzamotuły
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2018 - 13:55

Bakistę na ''żywce''posiadam ale nie korzystam z niej ... wykorzystana jest jako dodatkowy schowek ...

W bakisty można upchnąć naprawdę sporo , łącznie z całym wyposażeniem dodatkowym ( apteczka, gaśnica , odbijacze, pagaj , bosak teleskopowy , rzutka , kapoki  ) 

Napewno warto zainwestować w wyposażenie w instalację elektryczną ( możliwość założenia dużego aku do silnika elektrycznego w przedniej bakiście - u mnie 120 AH ) ,masz wówczas oświetlenie pokładu , gniazda do zasilania np, telefonu i jakiejś elektroniki , lodówki ) , masz oddzielny akumulator ( w tylniej bakiście ) do zasilania elektryki i np. echosondy , pompy zęzowej do odprowadzenia wody z pokładu ...

W bakistach można naprawdę schować sporo rzeczy , ciuchów na zimniejszy okres jesli wybierasz się np.na kilka dni na wodę
Jak założysz silnik z opcją ładowania ( spalina ) to jesteś prawie samowystarczalny w prąd ...
Relingi również przydatna rzecz ( jest do czego przykręcić ewentualnie uchwyty trollingow na przykład ) 

Ogólnie ja brałem model GPX a więc prawie w pełnym wyposażeniu 

A czy akumulator żelowy może być ładowany z silnika spalinowego?



#862 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 17 październik 2018 - 13:58

A czy akumulator żelowy może być ładowany z silnika spalinowego?

Niewskazane - u mnie jest kwasiak głębokiego rozładowania  ;)



#863 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 18 październik 2018 - 12:21

Jakie osiągi masz z tym silnikiem            

 

38 -40 z pradem 3lub 2 osoby + majdan   pod prąd 34 w trzy  (odra)   we dwie nie pamiętam a sam jakoś nie mierzyłem . na stojącej we dwie osoby drugi aku 2 kotwice majdan 38 w porywach 39 .


  • sajdol1 lubi to

#864 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 18 październik 2018 - 18:46

38 -40 z pradem 3lub 2 osoby + majdan   pod prąd 34 w trzy  (odra)   we dwie nie pamiętam a sam jakoś nie mierzyłem . na stojącej we dwie osoby drugi aku 2 kotwice majdan 38 w porywach 39 .

Prędkości prędkościami a jaki jest czas wchodzenia do ślizgu ? Czy jest tak, że odkręcasz manetkę i po chwili ślizgasz czy długo pchasz wodę zanim się odklei ?

Mariusz



#865 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 19 październik 2018 - 15:44

oj panie takich czasów to ja nie mierzyłem :)   jak odkrecę gwałtownie to  szybko  wchodzi . nie wiem myśle że do 10 nie do liczę . może jutro mi się uda popływać trochę choć już 38 stopni mam :P



#866 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 12 listopad 2018 - 11:13

Panowie jak juz ktos bedzie mial foto 470 z konsola to prosze o wstawienie tutaj :) ( wiem ze takie cos sie buduje ) 

ps. czy mozna zamontowac zwyklego elektryka obok spaliny czy trzeba dokupic cos na zasadzie pantografu ( czy jakos tak :)



#867 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 12 listopad 2018 - 12:35

Panowie jak juz ktos bedzie mial foto 470 z konsola to prosze o wstawienie tutaj :) ( wiem ze takie cos sie buduje ) 

ps. czy mozna zamontowac zwyklego elektryka obok spaliny czy trzeba dokupic cos na zasadzie pantografu ( czy jakos tak :)

Są dwie opcje montażu drugiego silnika:

1- pawęż jest tak zbudowana na etapie produkcji łódki ,że istnieje możliwość założenia elektryka -patrz  np.RF

2- montaż dodatkowo pantografu 

 

Przy pierwszej opcji jest wszystko przewidziane a przy drugiej warto ten pantograf zamocować podczas produkcji i czasem warto te miejsce wzmocnić.Czasami można tez zamontować po odebraniu łodzi.  



#868 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 listopad 2018 - 13:45

Są dwie opcje montażu drugiego silnika:

1- pawęż jest tak zbudowana na etapie produkcji łódki ,że istnieje możliwość założenia elektryka -patrz  np.RF

2- montaż dodatkowo pantografu 

 

Przy pierwszej opcji jest wszystko przewidziane a przy drugiej warto ten pantograf zamocować podczas produkcji i czasem warto te miejsce wzmocnić.Czasami można tez zamontować po odebraniu łodzi.  

 

Opcja 3- zamontować elektryka na dziobie



#869 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 12 listopad 2018 - 18:27

Panowie jak juz ktos bedzie mial foto 470 z konsola to prosze o wstawienie tutaj :) ( wiem ze takie cos sie buduje ) 
ps. czy mozna zamontowac zwyklego elektryka obok spaliny czy trzeba dokupic cos na zasadzie pantografu ( czy jakos tak :) )

Tak to wygląda teraz ...jeszcze trochę brakuje do skończenia...owiewka, zegary ,przekładnia itp.
Załączony plik  0000004.jpg   37,55 KB   38 Ilość pobrań
Załączony plik  000002.jpg   41,64 KB   37 Ilość pobrań
Załączony plik  000003.jpg   33,86 KB   37 Ilość pobrań
Załączony plik  000005.jpg   23,62 KB   40 Ilość pobrań
Załączony plik  000001.jpg   134,12 KB   39 Ilość pobrań
  • radmac5 lubi to

#870 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 19:03

Witam.
Mam pytanko w temacie elektryka. Jaki zamontować dziobowy do RF420. Mam zamiar kupić silnik Motorguide Xi3 , lub Xi5 , ale nie wiem z jaką kolumną 48, czy 54". Proszę o doradzenie. Pozdrawiam.
  • JaK666 lubi to

#871 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 12 listopad 2018 - 23:09

W zasadzie pasują obydwa. 48 wystarczy ale jak masz 54 też się da i dłuższa kolumna raczej nie przeszkadza. Teraz wszyscy montują 54 bo akurat silnik z taką kolumną mam w promocji i jest o 800-1000 zł tańszy. Wystarczy przykręcić na stałe na 4 śruby M6 ...te co są w komplecie z silnikiem(uwaga- śruby calowe). Jest łatwy dostęp do nakrętek przez przednia bakistę dziobową...bo ta łódka była specjalnie projektowana do łatwego montażu silnika dziobowego. .

#872 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 12 listopad 2018 - 23:14

Załączony plik  DSC07914 (500x260) (475x247).jpg   92,63 KB   62 Ilość pobrań

#873 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 07:22

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Zaraz zapoznam się z ofertą. Pozdrawiam.

#874 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 16 listopad 2018 - 18:30

W zasadzie pasują obydwa. 48 wystarczy ale jak masz 54 też się da i dłuższa kolumna raczej nie przeszkadza. Teraz wszyscy montują 54 bo akurat silnik z taką kolumną mam w promocji i jest o 800-1000 zł tańszy. Wystarczy przykręcić na stałe na 4 śruby M6 ...te co są w komplecie z silnikiem(uwaga- śruby calowe). Jest łatwy dostęp do nakrętek przez przednia bakistę dziobową...bo ta łódka była specjalnie projektowana do łatwego montażu silnika dziobowego. .

nie jest potrzebny dostęp do nakrętek jeżeli zastosujemy tzw"nitonakrętkę"Jest to tuleja z gwintem do zacisnięcia-cos na zasadzie kołka rozporowego.W swojej Romanie takie zastosowalem do pantografu i osprzętu na łodzi,zdaje egzamin jak trza.Dostępne są różne średnice gwintów i długości w zależności do jakiej grubości materiału jest stosowane.Doskonały patent do zastosowania w pustych przestrzeniach zamkniętych.Dotychczas stosowałem to w profilach metalowych ale przy łodzi też zdało egzamin,pozdro


  • JaK666 lubi to

#875 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2018 - 21:20

nie jest potrzebny dostęp do nakrętek jeżeli zastosujemy tzw"nitonakrętkę"Jest to tuleja z gwintem do zacisnięcia-cos na zasadzie kołka rozporowego.W swojej Romanie takie zastosowalem do pantografu i osprzętu na łodzi,zdaje egzamin jak trza.Dostępne są różne średnice gwintów i długości w zależności do jakiej grubości materiału jest stosowane.Doskonały patent do zastosowania w pustych przestrzeniach zamkniętych.Dotychczas stosowałem to w profilach metalowych ale przy łodzi też zdało egzamin,pozdro

 

Nitonakrętki aplikowałem w różnych profilach stalowych i jest to świetne rozwiązanie .Jakościowo porównywalne jest z przyspawaną nakrętką lub nagwintowanym otworem o ile grubość ścianki na to pozwala. Ale ma jedną wadę.Do połączeń które mogą być rozkręcane i skręcane nie za bardzo się nadają bo mogą się po pewnym czasie poluzować. Tu na myśli mam nitonakrętki zaciskane ręczną praską. Bo są jeszcze typowo przemysłowe ,które zaciska się  prasą hydrauliczną ale jest to już inna bajka.

Przewidując montaż pantografu to od wewnętrznej strony mam podłożoną ocynkowaną blachę z przyspawanymi nakrętkami a z zewnętrznej strony pod pantograf płyta dibond .Jest wzmocnione konkretnie i z zewnątrz fajnie wygląda.

 

Sam jestem ciekawy jak Ci się sprawdzi zaaplikowanie nitonakrętki w Twoim wykonaniu.  



#876 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 17 listopad 2018 - 20:52

Marku,już zastosowałem patent u siebie.Śruby dowalone do wiwatu i tuleje nie obkręcały się jak to faktycznie nieraz bywało przy stalowych profilach,także polecam.Potrzebna jest tylko dobra reczna zaciskarka z długimi ramionami którą mozna kupić na necie.Pneumatycznych zaciskarek używałem w firmie ale żeby kupić sobie taką do garażu do zaciśnięcia kilku sztuk mija sie z celem bo wydatek wielki.Natomiast ja kupiłem taką za ok 130zl i już sie splaciła choćby przy łodzi.System jest rewelacyjny,nietrzeba wkładać i wywijać  rąk z nakrętkami a nie wspomne już o przestrzeniach zamkniętych gdzie wogule nie ma mozliwosci dojścia



#877 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 17 listopad 2018 - 21:24

Rafał, pierwsze nitonakrętki kupione dobre kilka lat temu zaciskałem bez zaciskarki   ...  śruba i nakrętka była moją zaciskarką i trzymało super :)

 

A wracając do tematu ,to wszystko co mam dodatkowo przykręcone do łódki mam wzmocnione od spodu blachą z nakrętkami . Dulki, windę kotwiczną  rolki prowadzące linę ,korbę do windy i wszystkie gniazda Scotty. 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 17 listopad 2018 - 21:31


#878 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 18 listopad 2018 - 21:17

Też używamy nitonakrętek nierdzewnych...np. przy RF500 do montażu owiewki na konsoli, żeby można ją było łatwo odkręcać do transportu...jest na motylkach.
Gorzej gdy laminat jest za gruby...i wolałem tak zaprojektować łódź żeby silnik dziobowy był na nakrętki. Jak ktoś przykręcał Motorguida Xi5 to wie, że cięgna do opuszczania silnika przebiegają bardzo blisko nad śrubami i bardzo to do montażu niewygodne.

#879 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 01 grudzień 2018 - 13:15

Panie Krzysztofie szybkie pytanko co może być powodem jeżeli płyne sam na 390gpx silnik yamaha 15 km to przy pełnym gazie zaczyna mi podskakiwac łódka? Probowalem trymowac itd ale nic nie pomaga. I jaka powinna byc max prędkość przy 2 osobach na tej łódce ?

#880 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 grudzień 2018 - 14:30

Panie Krzysztofie szybkie pytanko co może być powodem jeżeli płyne sam na 390gpx silnik yamaha 15 km to przy pełnym gazie zaczyna mi podskakiwac łódka? Probowalem trymowac itd ale nic nie pomaga. I jaka powinna byc max prędkość przy 2 osobach na tej łódce ?

Spróbuj nadłożyć coś na pawęż żeby silnik był trochę wyżej 2-3 cm czasami to wystarczy  jakiś profil aluminiowy albo kawałek drewna i zobaczysz czy pomoże .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych