Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skąd kalkomanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 14 październik 2006 - 22:07

Skąd brać kalkomanie do przyklejania na woblery i jerki?

#2 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 15 październik 2006 - 15:19

Nie wiecie, czy nie chcecie mi powiedzieć ;)

#3 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 15 październik 2006 - 18:56

Nie wiecie, czy nie chcecie mi powiedzieć ;)

Niestety nie wiem :( :(


#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 październik 2006 - 19:21

Ja też nie wiem ale spróbuj tutaj http://www.eplastics.de/gielda/gielda.asp?oferty=&kat=&a mp;kat2=&kat3=&dzial=&ID=74002

Pozdrawiam
Remek

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 15 październik 2006 - 19:28

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:17


#6 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 15 październik 2006 - 21:36

DZIĘKI poszukam :D

#7 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 październik 2006 - 06:52

Nie wiem Dawidzie, czy wiesz co to jest kalkomania? Nie pytam się przypadkiem, bo sam przerabiałem już ten temat. Mniej więcej wygląda to tak. Pierwsza warstwa to papier na którym się wszystko trzyma. Na niego nakładany jest klej który pod wplywem wody rozpuszcza się. Jednak na razie nie mówmy o wodzie. Na warstwie tego kleju drukuje się obraz który chcemy przenieść na dowolny przedmiot (w naszym przypadku wobka). Nadruk pokrywa się warstwą lakieru. Dosyć specyficznego i elastycznego, bo to on z nadrukiem odchodzi w wodzie od papieru. Odchodzi, bo klej o którym wspominałem rozpuszcza się.
Tyle teoria. Wiem, że niektórzy modelarze robią sobie sami kalkomanie. Największym problemem jest owa warstwa lakieru która musi być zarówno cienka jak i wytrzymała (i bardzo równa). Samemu uzyskać jest to dosyć trudno. Są firmy które robią to na zlecenie. Jednak te które robią wiele rzeczy, często niestety także robią to kiepsko. Kalkomania rwie się albo jest bardzo gruba.
Reasumując. Kalkomania jest bardzo wdzięczną techniką o ile jest już gotowa, albo robisz ją w wielkiej ilości. Wtedy udajesz się do poważnej firmy i robią Ci to w tysiącach arkuszy drukując sitodrukiem i lakierując odpowiednimi technikami. Dostajesz gotowy produkt i to wcale niedrogi.
Pozdrawiam

PS Jak coś znajdziesz dostępnego to daj znać i mi :D

#8 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 16 październik 2006 - 08:00


Dawid! Istnieje jeszcze możliwość zastosowania folii transferowej. Niestety ceny w sklepie internetowym powalają! Zestaw do samodzielnego tworzenia kalkomanii też tani nie jest...

Możliwości ogromne, bo nanosić można zdjęcia (choćby i rybki), dowolne wzory i kolory wyczarowane w programie graficznym. Tylko te ceny...

Spróbuj jeszcze poszukać w sieci, a może znajdziesz coś, co nie zabija ceną. :D

Pozdrawiam.



#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2006 - 11:43

Pamiętam że w Rodmaker Magazine był ciekawy artykuł jak samemu robić naklejki na wędki przy pomocy drukarki. Zbrojmistrz po prostu drukował naklejkę na takiej nalepce na pergaminie, potem odklejał to z pergaminu i nalepiał na kij, nastepnie pociągał utrwalaczem koloru (color preserwer) i nakłądał lakier. Było coś jeszcze o gruntowaniu brzegów naklejki, zeby sie nie wywijały, ale dokładnie nie pamiętam. Mam w domu, mogę sprawdzić jeśli jest zapotrzebowanie...

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 16 październik 2006 - 12:55

Re: Sławek

Wiem co to jest kalkomania, bo będąc dzieckiem skleiłem parę samolotów i dobrze pamiętam te targające się, biało czerwone szachownice

Takie kalkomanie z gotowymi grafikami to świetna rzecz, bo zwykły woblerek z lipy może wyglądać jak sklepowy. Jak dla mnie trudniej jest wobler ładnie pomalować niż uzyskać odpowiednią pracę. Stąd moje poszukiwania grafik. Choć patrząc z drugiej strony, to całe to dokładne malowanie każdej łuseczki i innych detali jest wabikiem głównie na wędkarza. Dobry wobler wystarczy pomalowaćw 2-3 kolory, następnie w bezbarwny i do wody.

Jeszcze raz dzięki za linki. Będę nadal szukał.

#11 OFFLINE   goldhand

goldhand

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 październik 2006 - 18:56

ja bym zapytal w drukarnii tam napewno maja takie rzeczy i moze jeszcze bys dostal kalkomanie z dowolnym nadrukiem

#12 OFFLINE   january

january

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaŚwidwin

Napisano 16 październik 2006 - 20:57

witam!
W te bajki nie wierz.Drukarnia nigdy nie jest właścicielem grafiki,którą dostaje od producenta przynęt.Nie może więc swobodnie jej sprzedawać jako swoje dzieło.
:huh:

#13 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 październik 2006 - 06:29

I tu wypada mi się zgodzić z Januarym. Kiedyś drukarnia drukująca kalkomanie dla pewnej znanej firmy sprzedała kilka arkuszy na lewo. Nie pamiętam jak dokładnie się o skończyło,na pewno nie najlepiej dla drukarni, ale już na pewno inna firma się zajmuje drukowaniem.


#14 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 październik 2006 - 08:57

Choć strona jest jeszcze w budowie :( to spróbuj pod tym linkiem www.woblery.com.pl .
Jeszcze niedawno była też jakaś stronka (z wobler czy woblery w nazwie), która przedawała półprodukty do własnoręcznego wyrobu wobków w tym kalkomnii (ale jakoś nie mogę jej odszukać).

#15 OFFLINE   goldhand

goldhand

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 17 październik 2006 - 14:47

W te bajki nie wierz.Drukarnia nigdy nie jest właścicielem grafiki,którą dostaje od producenta przynęt.

to bylo do mnie?

#16 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 październik 2006 - 15:06

Goldhand
Pewnie January chciał to odnieść do Ciebie a to z dwóch powodów.
Po pierwsze, drukarnia jako taka jest firmą świadczącą usługi. Zamawiając u niej usługę możesz albo zamówić również i projekt tego co chcesz wydrukować. W takim wypadku drukarnia może sporządzić z Tobą umowę w której zamieści informacje kto ma prawa własnośiowe do projektu. Jeżeli natomiast klient drukarni (dla ułatwienia przyjmijmy, że jesteśmy to my) daje projekt dla drukarni, nie przekazuje tym samym zamawiając usługę, własnych praw majątkowych (niemówiąc już o autorskich, które jako takie są teoretycznie niezbywalne). Jeżeli się z tym nie zgodzisz to zastanów się nad sytuacją, gdy dajesz dla fotografa film do wywołania i zamawiasz odbitki. Czy zakład fotograficzny może wykorzystywać je i na przykład na nich zarabiać? Nie może, bo tylko dostał zlecenie na wykonanie konkretnej usługi. Może odkupić prawa majątkowe, ale to wymaga oddzielnej umowy.
Czym innym jest sytuacja, gdy jakiś pracownik drukarni wykorzystuje sytuację i wynosi bądź dodrukowuje dla siebie jakąś ilość cudzego projektu. Wtedy mamy do czynienia ze zwyczajnym złodziejstwem, a o tym przecież tu nie dyskutujemy, nieprawdaż? Drukarnia może oczywiście na czyjeś zlecenie drukować dowolny wzór. Nie wiem jak jest z odpowiedzialnością prawną w sytuacji, gdy drukarnia drukuje zastrzeżony wzór. Na pewno natomiast wykorzystywanie czyjegoś dzieła bez jego zgody jest karalne.
Pozdrawiam

#17 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 październik 2006 - 20:48

Witam!
Sprawa jest dosyć prosta. Wystarczy że kupisz papier termotransferowy do nadruków na ceramice i za pomocą kolorowej kserokopiarki laserowej skopiujesz na niego swoje wzory. Uzyskasz identyczny efekt jak wspomniana przez ciebie szachownica, z tą róznicą że bardziej wytrzymały.
tu daje link do dystrybutora.

http://www.primar-b.pl/primar/index2.php?dzial=1&pdzial= 5&art=17

#18 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 20 październik 2006 - 07:28

Bardzo przyjemny link. Dzienki, Dejv. :D

#19 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 październik 2006 - 19:32

Jesli Ci się spodobało to dodam jeszcze, że istnieje folia do nadruków na metalu. Osiagane efekty są rewelacyjne.

#20 OFFLINE   artur650

artur650

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaJezierzyce

Napisano 23 kwiecień 2008 - 14:21

WITAM
Ja takową kalkomanię produkuję.Proszę szukać na Allegro pod nickiem artur650.
Pozdrawiam
Artur Hinca




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych