Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
ODZIEŻ

Wiley X SABER

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 16 kwiecień 2018 - 08:19

Sprzedam okulary Wiley X SABER Advanced z żółtymi i miedzianymi soczewkami (soczewki można dokupić i wymieniać). Okulary bez polaryzacji. Idealne na rower, do gry w paintballa, do prac budowlanych lub w lesie. Sprawdzają się też na stoku. 

Cena  - 99 zł z moją wysyłką NOWA  CENA  - 79zł z moją wysyłką

Zapraszam

WILEY X SABER ADVANCED PALE YELLOW LENS

Załączony plik  saber yellow 2.jpg   18,49 KB   41 Ilość pobrań

WILEY X SABER ADVANCED RUST LENS

Załączony plik  WX22.jpg   33,02 KB   38 Ilość pobrań Załączony plik  WX22'.jpg   19,11 KB   37 Ilość pobrań

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 19 kwiecień 2018 - 09:00

#2 OFFLINE   esox1972

esox1972

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 kwiecień 2018 - 08:28

zerknij w priv

#3 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:00

Ja nie dostałem odp. na pytanie z priv także możesz się nie doczekać :/

#4 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)

Napisano 19 kwiecień 2018 - 08:59

CENY LECĄ W DÓŁ - 79zł za parę z moją wysyłką.

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 19 kwiecień 2018 - 09:00

#5 OFFLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 13289 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 09:06

Rezerwa i szybkie pytanie. Do samochodu na wieczór bez polaryzacji mogą być ? Czy dla kierowcy powinna być polaryzacja tak jak i dla wędkarza.

#6 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)

Napisano 19 kwiecień 2018 - 09:16

Andrzej, polaryzacja nie ma znaczenia. Ale na okularach miedzianych jest przekreślony znaczek auta na soczewce. Nie wiem co ma to wspólnego z jazdą samochodem. Ten znaczek odkrył niedawno jeden z kolegów. Widać nawet na fotce miedzianych, którą załączyłem. 

Może chodzi o efekt rozjaśnienia, że niby fałszuje warunki na drodze? Może @Wiktor podpowie nam o co chodzi z tymi szkłami.

Dziś sprawdzę czy na żółtych też to jest bo nie otwierałem pudełka nawet.

Napisałem do Wiley X w tej sprawie.

Zobaczymy co mi odpowiedzą. Na stronie producenta (amerykańska strona) w opiniach/komentarzach na temat tego modelu ludzie piszą, że używają je do prowadzenia aut i nikt nigdzie nie zaprzeczył, że nie wolno. 

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 19 kwiecień 2018 - 09:23

#7 OFFLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 13289 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 09:21

Poczytałem, jednak polaryzacja potrzebna w okularach do samochodu. Tak więc odpuszczam.

Polaryzacja

Podczas wyboru okularów do prowadzenia samochodu z pewnością powinniśmy wybrać te, które posiadają soczewki o właściwościach polaryzacyjnych. Co to oznacza? Okulary z filtrem polaryzacyjnym sprawiają, że widzimy dużo mniej refleksów świetlnych. Jest to bardzo przydatne podczas jazdy w bardzo słoneczny dzień, kiedy od jezdni mocno odbija się słońce. Właściwości polaryzacyjne okularów w dużej mierze likwidują to odbicie, przez co nie razi nas ono tak mocno, a obraz jest bardziej czysty.

Okulary polaryzacyjne

Filtr polaryzacyjny to jeden z najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych pod kątem jazdy samochodem. Zapewnia nam on większy komfort widzenia. Wyposażone w polaryzację okulary będą wyostrzać obraz i podsycać barwy. Co innego jest jednak najważniejsze dla kierowców – redukowanie refleksów światła od powierzchni przezroczystych, takich jak szyby samochodów czy kałuże zalegające na jezdni.

Dzieje się tak, ponieważ filtr polaryzacyjny w okularach tłumi promienie słoneczne padające pionowo, wywołujące odbicia i smugi, pogarszające nasze widzenie. Za kierownicą samochodu jest to ważne, gdyż każdy pojazd wyposażony jest w szyby, które mocno odbijają światło. A odblaski mocno nas oślepiają, co w trakcie jazdy jest szczególnie niebezpieczne.

okulary-dla-kierowcow-gepetto-3.jpg

Filtr polaryzacyjny w okularach będzie przydatny nie tylko latem. Podczas zimy ostre promienie słoneczne odbijają się od śniegu, jesienią zaś od kałuży po bardziej obfitych opadach deszczu. Okulary polaryzacyjne będą zatem pomocne kierowcom przez większą część roku.

#8 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)

Napisano 19 kwiecień 2018 - 09:31

Z załączonego tekstu wynika, że okulary z polaryzacją są zlecane ale nie jedyne słuszne. Myślę, że 90% używa zwykłych przyciemnianych soczewek  i spełniają swoją rolę. 

Załączone okulary używał bym raczej o zmierzchu  (żółte) lub w pochmurne dni. To nie są soczewki na słońce. 

#9 OFFLINE   marcinZachmoc

marcinZachmoc

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Zachmoc

Napisano 22 kwiecień 2018 - 14:24

Witam,   czy można troszkę więcej fotek ......co dokładnie wchodzi w sklad całego zestawu ?

#10 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)

Napisano 22 kwiecień 2018 - 19:56

poszedł priv

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odzież

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0