Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Z] Daiwa Luna 253L

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   erqgth

erqgth

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 16:34

Witam.

Zamienię tytułową Lunę na daiwa Millionaire. Ewentualnie rozpatrzę również inne opcje do cięższego łowienia(160-170g), np. Calcutta 301d lub jakiś niski profil.

Luna praktycznie w stanie idealnym. Powodem zamiany jest boczny panel magnetyka. „Nauczyłem się” trzymać zestaw cała dłonią i niestety często mimo woli przestawiam hamulec co kończy się odstrzałem... Szczególnie przy jerkowaniu.

Rozważę również zakup.
Kontakt najchetniej telefoniczny 600 058 310

Pozdrawiam Krzysiek

Użytkownik erqgth edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 16:35

#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

stałem się przedstawicielem najpiękniejszego zawodu ;))

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 3524 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 16 kwiecień 2018 - 17:27

Nie ma takiej opcji, by w czasie trzymania hamulec się przestawił ...

#3 OFFLINE   erqgth

erqgth

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 16 kwiecień 2018 - 17:49

Nie fantazjuje tylko opisuje sytuacje, które wielokrotnie miały miejsce. Ostatni raz dzisiejszego dnia.
Dla wyjaśnienia byłem przetestować nowy kij z przynetami bez haków i kotwic.
Zamach. Jeb ile sił w rękach i poleciało... Zerkam na multiplikator a tam hamulec prawie na minimum.

Dlatego chetnie wysłucham uzasadnienia

Użytkownik erqgth edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 17:54

#4 OFFLINE   Wienio34

Wienio34

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaSzubin
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:Łapka

Napisano 16 kwiecień 2018 - 18:06

Nie fantazjuje tylko opisuje sytuacje, które wielokrotnie miały miejsce. Ostatni raz dzisiejszego dnia.
Dla wyjaśnienia byłem przetestować nowy kij z przynetami bez haków i kotwic.
Zamach. Jeb ile sił w rękach i poleciało... Zerkam na multiplikator a tam hamulec prawie na minimum.

Dlatego chetnie wysłucham uzasadnienia

Zgadza sie u mnie przy 103-ce tez to sie zdążą tyle ze mniejszy do dłoni i max o 2 przestawy.
  • erqgth lubi to

#5 OFFLINE   miramar69

miramar69

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 3524 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ

Napisano 16 kwiecień 2018 - 18:37

Poza tym Milionaire jest tylko wypasioną w większa ilość łożysk Luną. Panel boczny jest dokładnie w tym samym miejscu i działa tak samo .

Tu już nie będzie przeszkadzało przestawianie hamulca ???

#6 OFFLINE   erqgth

erqgth

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 16 kwiecień 2018 - 18:52

Masz jakieś problemy emocjonalne? Ochłoń...

Nawet jak ma większą ilość łożysk to co? Uwielbiam swoją Lunę ale jak przeliczę ile poleciało do wody to okaże się, że mógłbym mieć drugi taki multiplikator.
Co do panelu bocznego i hamulca to jesteś w błędzie bo są wersje gdzie regulacja tego hamulca znajduje się wewnątrz.
https://sdfish.com/f...v-z-203a.73535/

A tak przy okazji to stwierdziłeś, że „nie ma takiej opcji” ale nie potrafisz tego uzasadnić wiec jak nie masz nic mądrego do napisania to idź na ryby...

Użytkownik erqgth edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 18:56

#7 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał

Napisano 16 kwiecień 2018 - 19:17

jaka cena przy ewentualnej odsprzedaży? mógłbym ewentualnie zaoferować Revo toro 51 hs na wymianę, ale muszę się poważnie zastanowić.

#8 OFFLINE   miramar69

miramar69

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 3524 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ

Napisano 16 kwiecień 2018 - 19:20

...poco mam to uzasadniać , to Ty masz problem nie JA.

... odstrzeliwanie trafiało się na początku ,  gdy się uczyłem tym rzucać , lecz nie z powodu przestawiania "nieświadomego" hamulca. 

PS: 

powinieneś chyba  jeszcze zgodnie z regulaminem dodać zdjęcie przedmiotu   ;)

Dobrej nocy , pozdrawiam .

Użytkownik miramar69 edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 19:27

#9 OFFLINE   erqgth

erqgth

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 16 kwiecień 2018 - 20:45

...poco mam to uzasadniać , to Ty masz problem nie JA.

... odstrzeliwanie trafiało się na początku , gdy się uczyłem tym rzucać , lecz nie z powodu przestawiania "nieświadomego" hamulca.

PS:
powinieneś chyba jeszcze zgodnie z regulaminem dodać zdjęcie przedmiotu ;)

Dobrej nocy , pozdrawiam .

Lowię wędkami z pazurem w każdym przedziale cw a z tego co kojarzę z naszych wcześniejszych rozmów to doświadczenia z multikami za dużego nie masz więc bądź łaskaw nie zabierać więcej „głosu” w tym temacie.
A skoro to mój, a nie Twój problem to nie pier..., że coś jest niemożliwe.

Pozdrawiam 😁
  • Patryk1125 i Wienio34 lubią to

#10 OFFLINE   Novis

Novis

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 17 kwiecień 2018 - 15:19

Spokojnie, Krzysztof, energię zachowaj do maja. Sporo łowiłem 103 (mam małą dłoń). Czasami luzowała się ta obramówka, okalająca lewy polik odpowiedzialny za ustawienia magnetyka. Hamulec nigdy się nie przestawił. Stąd zdziwienie Mariusza i, hm poniekąd moje. Rzucałem też 203 kumpla i takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Być może składa się na to kilka przyczyn. Trzymasz multika w sposób dla Ciebie najwygodniejszy ale powodując za to obrót hamulca ( specyfika Twojego uchwytu, rozmiar dłoni itp, bądź z jakiś powodów polik hamulca chodzi za lekko). Tak czy siak, jak nie pasi Ci ta maszynka, możesz się jej pozbyć.Myślę, iż chętni się znajdą. Nie warto drzeć kotów.Edytuję, bo zerknąłem w Twój link. CVZ-tka 203 nie zastąpi w pełni Luny 253 choćby ze względu na pojemność szpuli.No, ale to kultowa maszynka.

Użytkownik Novis edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 15:28

• erqgth lubi to

#11 OFFLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 13289 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2018 - 15:24

Mam to samo w Alphasie 150 ale zawsze w porę zdążę zareagować i jeszcze nic nie odstrzeliłem. W innych multikach z magnetykiem nie zdarza mi się to.

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

Ekspert

• Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5736 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 kwiecień 2018 - 15:33

Łowię na Luny od czasów niskiego dolara ;) i ten pieprzony hamulec ciągle się przestawia. Jakoś z tym żyję, ale rozumiem też, że Krzysiek nie chce nad tym przejść do porządku dziennego :)

Pamiętaj, Krzysiu, że są różne Milenki i mają różne przełożenia, i hamulce.

I jeszcze jedno - main gear jest też chyba różnie łożyskowany, ale już dokładnie nie pomnę (1 lub 2 duże łożyska + roller).

Użytkownik krzysiek edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 15:37

#13 OFFLINE   Novis

Novis

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2018 - 15:34

Andrzej, o czym Ty piszesz? Alphas 150 to niski profil. Jaka tam regulacja magnetyka całym polikiem?

#14 OFFLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 13289 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:01

Andrzej, o czym Ty piszesz? Alphas 150 to niski profil. Jaka tam regulacja magnetyka całym polikiem?

Nigdzie nie napisałem że tam regulacja jest polikiem. Podczas rzucania po pewnym czasie przestawia mi się pokrętło magnetyka.

#15 OFFLINE   Novis

Novis

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:14

Tego nie miałem w żadnej Daiwie. Szkoda tylko, Koledzy, biorąc pod uwagę Wasze doświadczenia, iż wspominacie o tym dopiero w tym wątku. A jakby nie powstał? Pamiętajcie o jednej rzeczy. Wielu początkujących adeptów castingu ceni sobie opinie od doświadczonych kolegów, do jakich niewątpliwie się zaliczacie. Trzeba było wspomnieć wcześniej o tym. Niemniej jednak, uważam wszystkie Luny i Alphasy za bardzo udane konstrukcje.Nie udało mi się kupić Luny 203, więc zastąpiłem ją tym, co kupić tanio się udało.Shimano Calcutta 201B. Tam problemów z magnetykiem nie ma. 

Użytkownik Novis edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 16:19

#16 OFFLINE   erqgth

erqgth

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:45

Zapewne masz rację i niepotrzebnie się uniosłem ale nie chciałem już kontynuować tej dyskusji.

Chętnie wrzuciłbym zdjęcie jak trzymam zestaw ale nie potrafię... Próbowałem masę razy ale nie widzę nigdzie takiej opcji. Póki co stanęło na tym, że Luna zostaje a pod koniec miesiąca trafi do niej CV-Z203LA. W czerwcu wybieram się do Szwecji i po tym wyjeździe postanowię co dalej.

Krzysztofie jako, że jesteś specem od tych młynków to może mógłbyś skrobnąć kilka słów?

#17 OFFLINE   SlawekNikt

SlawekNikt

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1270 postów
  • LokalizacjaLubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:46

W wątku jaka plecionka ostatnio pisałem jak fotkę wrzucić tak krok po kroku ☺

#18 OFFLINE   Novis

Novis

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:51

Zapewne masz rację i niepotrzebnie się uniosłem ale nie chciałem już kontynuować tej dyskusji.

Chętnie wrzuciłbym zdjęcie jak trzymam zestaw ale nie potrafię... Próbowałem masę razy ale nie widzę nigdzie takiej opcji. Póki co stanęło na tym, że Luna zostaje a pod koniec miesiąca trafi do niej CV-Z203LA. W czerwcu wybieram się do Szwecji i po tym wyjeździe postanowię co dalej.

Krzysztofie jako, że jesteś specem od tych młynków to może mógłbyś skrobnąć kilka słów?

Krzyś, wyślij mi tą fotę. Wrzucę ją na forum. Adres mailowy za chwilę do Ciebie na priv. Sam jestem ciekaw, jak trzymasz. :)

#19 OFFLINE   erqgth

erqgth

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 17 kwiecień 2018 - 16:58

Piotrze, mail wysłany.

#20 OFFLINE   Novis

Novis

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2018 - 17:23

Teraz rozumiem problem. Wielkość mojej dłoni powoduje, iż nie ma ona kontaktu z polikiem, a raczej bardzo ograniczony, gdzie występuje problem, czyli regulacja magnetyka. Trzymam multik zupełnie inaczej, ale to niczyja wina, albo inaczej, Daiwa powinna to przewidzieć. W czasie rzutu, podciągnięć i szarpania przynętami masz Krzysiu bezpośredni kontakt dłonią z polikiem, odpowiedzialnym za regulację magnetyka. Wędka, a co za tym idzie multik do niej zamocowany wykonuje częstokroć ruchy, hm, od do w stosunku do wędkarza trzymającego patyk. A dłoń cały czas na poliku. Reszta to czysta fizyka, czyli tarcie. A to fotka Krzyśka, jeżeli ktoś ma inne spostrzeżenia, to proszę o wpis:

A wędka to chyba Fenwick?

Załączone pliki

Użytkownik Novis edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 17:30

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych