Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3414 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 17 czerwiec 2018 - 17:17

Wróciliśmy, woda mega wymagająca i ogromna ,godzinka płynięcia na niektóre miejsca z prędkością 33-35 km/h. Po upałach w Szwecji nie wiadomo gdzie jej szukać , pływamy po omacku . Dużych ryb jak na lekarstwo i raczej przypadkowe . Koledzy jakieś większe ryby trafili ja niestety nie . W czwartek trafiamy na miejsce gdzie w parę godzin trafiamy kilka szczupaków i kilkadziesiąt okoni . Ostatni dzień postanowiliśmy spędzić tylko tam . Nic się nie działo ,po pewnym czasie kolega trafia 92 , troszkę podnosi korale i walczymy ......... Koniec dnia kolega zacina dużą rybę i zaczynają się emocje , to naprawdę łódź podwodna . Po kilku minutach widzimy rybę i zaczyna się nerwowo , czy zmieści się do bodbieraka . Jest przy pierwszym podejściu . Jaaa pierr..... Miarka przyklejona na łodzi łoł 118 cm. Spływają wszystkie łódki , jest moc jest szczęście . Oczywiście dalsze próby nic nie dają.
Kończymy trzeba posprzątać i spakować się jutro wyjazd 5 rano.
Jedna metròwka z wyjazdu i co z tego jak wszyscy cieszymy się jak dzieci szczęściem kolegi.
Tak to zapamiętałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#262 OFFLINE   kamil098

kamil098

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 19 czerwiec 2018 - 00:33

Witam za nami kilkudniowy wypad na północ tego kraju pogodowe anomalia również tutaj z zimy przeskok na lato.Na jeziorze sielawowym mimo dość przyjemnego początku dwie rybki po 80 parę cm i poza dużą ilością rybek 60 70 w kolejnych podejściach nie udało nam się skusić do brania mamuśki mimo że widać było na echo.Okonie na jeziorach gdzie jest ich duża populacja brały przyjemnie ale póżne popołudnie były okresem kiedy najbardziej były aktywne.Bagna okazały się najlepszym łowiskiem jeśli chodzi o szczupaki ryb duzo sporo ryb 70 80 plus kilka ryb powyżej 90 za to brania kiedy podpływały pod ponton i na oczach atakowały przynęty niczym łowienie pstrogów na upatrzonego.Odwiedzliśmy kilka górskich rzek lipieni mnóstwo sporo ryb drobnych ale nie brakowało rybek 35 plus były także przyłowy szczupaków które podnosiły adrenalinkę kilka pstrągów .Odwiedziliśmy takze jedną z największych rzek na północy kraju niestety silnik odmówił posłuszeństwa i krótkie łowienie dało kilka szczupaków i jazia szkoda bo była szansa nie tylko na duże szczupaki ale także łososia bądz troć.Wyjazd udany choć zabrakło dużego pajka ale może następnym razem.12095147_20180612_163341.jpgzmniejszacz12095149_20180613_163741.jpg12095150_20180612_151008.jpg12095155_20180613_165743.jpg12095156_20180614_150902.jpg

Użytkownik kamil098 edytował ten post 19 czerwiec 2018 - 01:27


#263 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:17

Witajcie,

wczoraj dobiegła kolejna już Szwedzka przygoda - był to kolejny w ostatnich latach typowo sandaczowy wypad. Z powodów rodzinnych w Szwecji byłem dopiero w niedzielę, a nie jak to na ogół bywa w sobotę. Fakt, że leciałem na Skavsta z Modlina spowodował że, cała podróż była znacznie mniej uciążliwa i tak na prawdę od 14ej w niedzielę mogłem dołączyć już do kompanów.

Niestety aby nie było zbyt pięknie, po sześciu tygodniach lampy w Szwecji i w miarę stabilnej pogody przywiozłem ze sobą w plecaku Armagedon. Od Niedzielnego południa, do piątkowego wieczoru - nie było ani jednego dnia pod rząd z choć trochę zbliżoną aurą. Od ścian deszczu, które ograniczały widoczność na lewo i prawo do dosłownie kilkudziesięciu metrów, poprzez wicher do 11 m/s który uniemożliwiał utrzymanie się na wytypowanych miejscówkach nawet na dwóch kotwicach, ostatecznie aż do gradu - który również nas zaszczycił swoją obecnością. Jednym słowem pogodowa masakra. Nie mogło to nie odbić się na braniach i aktywności ryb, założenia które mieliśmy nie zostały zrealizowane. Łowić mieliśmy głównie sandokany - ryby rzeczywiście były, ale nie można powiedzieć, że się sandaczy nałowiliśmy. Drobnica rozrzucona po całym plosie jeziora, brak dużych ławic. Duże ryby na echu w codziennie miejscach o innej charakterystyce i specyfice - istna rzeźba.

Dokładnej ilości złowionych ryb nie podam, bo notatki zostały "skonfiskowane" przez naszego grupowego kronikarza :) Pewne jest to, że w ogólnym rozrachunku nie przekroczyliśmy 100 szczupaków oraz 100 sandaczy.

Największe ryby wyjazdu:

Szczupak - 100cm(moje PB) -> zdjęcie w odpowiednim wątku.

Sandacz - 76cm(PB kumpla)

Okoń - 41cm

Temperatura wody w niedzielę(17.06) o 15ej: 19,3 stopnia

Temperatura wody w sobotę(23.06) o 11ej: 16,4 stopnia

Jezioro oddalone 400km od Karlskrony.

 

Pozdrawiam,

malcz



#264 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 29 czerwiec 2018 - 21:38

#gtwontour

Kierunek - szkiery Sw Anny

Oby dopisało...

Załączony plik  1281BE1A-0DE0-43A5-B804-28E3C3A4A8FF.jpeg   59,57 KB   39 Ilość pobrań

#265 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 01 lipiec 2018 - 09:12

Wczoraj rekonesans na jeziorku, obławianie wysepek i blatów, ale słabo to wygląda, ja na zero, chłopaki po króciaku, jeden z nas ustawia poprzeczke „wysoko” i otwiera 85tką, ryby aktywniejsze były przez ok 30 minut, potem cisza

Zobaczymy co dziś - zaraz startujemy


Załączony plik  A0F0C712-139A-4296-A21D-13F1CDD2AAEB.jpeg   64,04 KB   36 Ilość pobrań

#266 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 01 lipiec 2018 - 11:33

Połamania


Pozdrawiam
Daniel

#267 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 02 lipiec 2018 - 12:45

Wczoraj rekonesans na jeziorku, obławianie wysepek i blatów, ale słabo to wygląda, ja na zero, chłopaki po króciaku, jeden z nas ustawia poprzeczke „wysoko” i otwiera 85tką, ryby aktywniejsze były przez ok 30 minut, potem cisza

Zobaczymy co dziś - zaraz startujemy

 

Dawajcie relację na bieżąco! Spróbujcie się z sandaczami ze 2-3 razy z wieczora, brań nie ma dużo, ale siadają klocki...."betonowy" blat za drugą wyspą.

Połamania!


Użytkownik malcz edytował ten post 02 lipiec 2018 - 12:46

  • BOB lubi to

#268 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 02 lipiec 2018 - 15:24

Generalnie takiego czegos sie nie spodziewalem... ryba w ogole nie zeruje, trafiaja sie sporadycznie jakies pojedyncze ryby wielkosci polskich. Slonce daje popalic, temperatura powietrza 24 stopnie, skupimy sie chyba na jeziorku, bo na szkierach plywalismy wczoraj i generalnie dramat - juz mi sie nawet lowic odechcialo -.-

Za ta wyspa na jakich glebokosciach tam lowic? Chodzi o druga wyspe patrzac na wprost od zoltego domku?

Ps wszystkie porady mile widziane

Użytkownik Dadi edytował ten post 02 lipiec 2018 - 15:27


#269 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 02 lipiec 2018 - 15:47

Generalnie takiego czegos sie nie spodziewalem... ryba w ogole nie zeruje, trafiaja sie sporadycznie jakies pojedyncze ryby wielkosci polskich. Slonce daje popalic, temperatura powietrza 24 stopnie, skupimy sie chyba na jeziorku, bo na szkierach plywalismy wczoraj i generalnie dramat - juz mi sie nawet lowic odechcialo -.-

Za ta wyspa na jakich glebokosciach tam lowic? Chodzi o druga wyspe patrzac na wprost od zoltego domku?

Ps wszystkie porady mile widziane

Z tego co pamiętam, patrząc z werandy domku są trzy wyspy. Przy każdej są fajne miejsca, ale to właśnie przy tych dwóch w tej mniejszej części bajora kręciły się sandacze podczas moich obu wizyt na tych szkierach. Poszukajcie twardego(jakby ktoś wylał beton) dna za drugą wyspą, mniej więcej w połowie odległości od brzegu. Głębokość z tego co pamiętam między 4,5-6. Fajne miejsce też jest między pierwszą wyspą a brzegiem ale bliżej wyspy. Za to przy tej samotnej wyspie - skale, obsranej przez mewy kręcą się największe esoxy.

 

Jeśli chodzi o szkier to spróbujcie w zatokach w okolicach Tranno. Patrząc na mapę po prawej i w górę od wyspy.

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 02 lipiec 2018 - 15:52

  • BOB lubi to

#270 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 09 lipiec 2018 - 11:08

Witajcie,

 

chciałem zapytać czy ktoś z Szanownych Kolegów był w zeszłym lub (lepiej) tym roku na Północy Szwecji jezioro Ocke?

Wybieram się tam wczesną jesienią i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje, wskazówki

 

pozdrawiam wszystkich

LUK


  • mercoss lubi to

#271 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2144 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 09 lipiec 2018 - 11:14

Witajcie,

 

chciałem zapytać czy ktoś z Szanownych Kolegów był w zeszłym lub (lepiej) tym roku na Północy Szwecji jezioro Ocke?

Wybieram się tam wczesną jesienią i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje, wskazówki

 

pozdrawiam wszystkich

LUK

Nie byłem, ale słyszałem mega - mega pozytywne opinie na temat tego łowiska...jestem ciekawy tego czy Ci się potwierdzi...

 

Pozdrawiam,

malcz



#272 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 09 lipiec 2018 - 11:21

ja też jestem ciekaw :)



#273 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 lipiec 2018 - 19:34

Witajcie,

chciałem zapytać czy ktoś z Szanownych Kolegów był w zeszłym lub (lepiej) tym roku na Północy Szwecji jezioro Ocke?
Wybieram się tam wczesną jesienią i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje, wskazówki

pozdrawiam wszystkich
LUK

Bylem 3 razy w ostatnich 4 latach. W tym roku też. Jak coś pisz na priv
  • mercoss lubi to

#274 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 lipiec 2018 - 15:01

Co tam słychać na szkierach koło Karlskrony? Był/jest ktoś? Mam termin za miesiąc i mnie już nosi :) 


  • Karpiu95 lubi to

#275 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 17 lipiec 2018 - 16:07

Co tam słychać na szkierach koło Karlskrony? Był/jest ktoś? Mam termin za miesiąc i mnie już nosi :)

 

My mamy za 2 miesiące i też mnie nosi  ;)


  • wobler129 lubi to

#276 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2018 - 16:26

My mamy za 2 miesiące i też mnie nosi  ;)

Ja za dwa miesiące powtórka z czerwcowego Boren. Będzie grubo na bank  :D . Metróweczki zdążą podjeść i trochę urosnąć.


  • wobler129 lubi to

#277 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 17 lipiec 2018 - 18:59

Coś wątek przyklapł, to dla rozruszania, Czerwcowe z Jamtlandii. Może nie powalające okazy, ale coś się działo.

Załączony plik  64215e30-3859-4ec4-bf76-2ce5ce8b36d4.JPG   60,14 KB   46 Ilość pobrań

Załączony plik  krz.szcz.jpg   101,84 KB   42 Ilość pobrań

Załączony plik  255ea2b9-f562-4421-be39-23b151af58c6.JPG   60,12 KB   41 Ilość pobrań

Załączony plik  l11.jpg   65,51 KB   48 Ilość pobrań

 



#278 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 25 lipiec 2018 - 07:48

Czy ktoś może był w te upały na północy w Jämtland lub Lappland? Za niecałe 4 tygodnie wyjeżdżam i martwię się czy czasem sie rybki nie przegrzały :(

#279 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 25 lipiec 2018 - 08:34

Ryby biorą jak nigdy.



#280 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:16

Ryby biorą jak nigdy.


Hahahaha. Bartek, ale dobrze jak nigdy czy chu....wo jak nigdy


Pozdrawiam
Daniel
  • silurus lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych