Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3357 odpowiedzi w tym temacie

#2441 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 06 luty 2022 - 11:56

Moze przyda sie info. dla wybierajacym sie na polnoc.
Od srody Szwecja odposzcza wszystkie restrykcje i wraca do normalnosci, oznacza to ze nie jest juz wymagany paszport Cov. w stefie prywatneji poblicznej.
Zaraz po Dani ktora podjela jako pierwa taki krok.
Jezeli ktos planuje przyjazd Tu, prawdopodobnie bedzie to mozliwe bez zadnych ograniczen.
CDN i szczegoly pod koniec tygodnia.

Użytkownik TERMOS edytował ten post 06 luty 2022 - 12:27


#2442 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 luty 2022 - 16:52

Na stronie Steny potwierdzone zniesienie testów na wjeździe do SE dla nieszczypanych. Zero restrykcji.

#2443 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 09 luty 2022 - 18:04

Czy po drodze z Karlskrony na północ drogą E22 jest jakieś dostępne z brzegu a rozsądne łowisko? Przed promem jest czasami 3-4 godziny z którymi nie bardzo wiem co zrobić. Jakieś pomysły? Zjazd na wybrzeże może?

#2444 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 10 luty 2022 - 05:29

To chyba najwazniejsza wiadomosc tak jak kolega wspomnial ze dla przybywajacych do SE.
----Wjazd do SE bez ograniczen,paszport Cov.nie jest wymagany. Wiecej info i szczegolow znajdziecie na.
www.folkhalsomyndigheten.se
Jako ciekawostkie podam ze muzea w stolicy zwiedzajacych sa za darmo.Oczywiscie dla wszystkich i tych po szczepieniu i tych bez.Tak wiec reasomujac - - powoli wracamy do normalnosci.

Użytkownik TERMOS edytował ten post 10 luty 2022 - 05:31


#2445 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 10 luty 2022 - 10:38

I oby tak dalej  :)



#2446 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 10 luty 2022 - 10:40

hej, planuję odwiedzić Szwecję powiedzmy turystycznie (lipiec /sierpień) i chcę zabrać ze sobą kajak w. ( :) - pytanie czy mogę wędkować z kajaka bez żadnych rejestracji ichniejszych (o ile takowe są ?) ?, Tydzień spędzę nad ivosjon, i tydzień na szkierach gamleby. z tego co wyczytałem to na ivosjon potrzebuję zezwolenie a na szkiery nie - również ze środka pływającego - prawda ? 

Wyjazd nie będzie niestety typowo wędkarski ale w każdej wolnej chwili będę chciał przechytrzyć jakieś drapieżniki :) 

pozdrawiam 



#2447 OFFLINE   Rafał WS

Rafał WS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Chomka

Napisano 10 luty 2022 - 13:42

Na szkierach nie trzeba żadnych zezwoleń , jedynie troling zabroniony i zakaz zabierania węgorzy (gdyby się trafił)😀

#2448 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 10 luty 2022 - 15:42

hej, planuję odwiedzić Szwecję powiedzmy turystycznie (lipiec /sierpień) i chcę zabrać ze sobą kajak w. ( :) - pytanie czy mogę wędkować z kajaka bez żadnych rejestracji ichniejszych (o ile takowe są ?) ?, Tydzień spędzę nad ivosjon, i tydzień na szkierach gamleby. z tego co wyczytałem to na ivosjon potrzebuję zezwolenie a na szkiery nie - również ze środka pływającego - prawda ? 
Wyjazd nie będzie niestety typowo wędkarski ale w każdej wolnej chwili będę chciał przechytrzyć jakieś drapieżniki :) 
pozdrawiam



Możesz wędkować bez rejestracji lodzi ,pontonu Itd.. na jezioro musisz wykupić kartę. Na szkierach za nic nie płacisz.

#2449 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2022 - 16:06

Możesz wędkować bez rejestracji lodzi ,pontonu Itd.. na jezioro musisz wykupić kartę. 

Normalny kraj. A jak ze spalinami? Do ilu KM bez papierów ?



#2450 OFFLINE   Gary

Gary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • Lokalizacjapoznań
  • Imię:bernard
  • Nazwisko:michałek

Napisano 10 luty 2022 - 17:55

Dzięki za info Panowie

#2451 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 10 luty 2022 - 20:48

Z tego co sie orjentuje to do 12 m na jednostki plywajace nie trzeba papierow ani zezwolen. Nie mamy tez ani rejestracja ani limitow na silniki w tych widelkach o kajakach i pontonach nie wspomne.
Wyjatki od regoly sa, gdzie wymagany jest patent NP.sternika. Ale to juz inna bajka i dotyczy raczej branzy uslogowej danych jednostek.
Tak jak kolega wspomnial, szkiery za friko.
Zwroc jednak uwagie na okres ochrone w danym regionie i akwenie. Tu ostatnio dozo sie zmienilo a kary sa surowe za lamanie przepisow.Szwedzi ostatni lata sa przewrazliwieni na ich ponkcie i nie ma zlituj sie.Gwoli scislosci.
Poz tym Szwedzi spoko lodki jak sie ich lepiej pozna.

PS. Zapomnialem dodac ze na nie ktorych akwenach så limity na moc silnika. Zwykle dotyczy to wod zamknietych. Tu sami miejscowi pilnuja czesto wod a przepisy så rozne w zaleznosci od wody. Na nie ktorych akwenach jest tez calkowity zakaz uzywania spaliny a w tym wypadku jedynie elektryk.
Woda, wodzie nie rowna i tak na dobra sprawe lepiej zerknac przed wyjazdem co i jak.

Użytkownik TERMOS edytował ten post 10 luty 2022 - 21:22


#2452 OFFLINE   Og2

Og2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Olek

Napisano 11 luty 2022 - 09:59

Orientuje się ktoś kiedy i gdzie na szkierach są okresy ochronne? W zeszłym roku szkiery w okolicach Kalmaru były zamknięte do 1 czerwca, tyle wiem. 



#2453 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 12 luty 2022 - 14:48

Szybkie pytanie, gdzie w okolicy do 100km od Stockholmu. Znajduję się rzeka, rzeczka, siurek z pstrągami?

Użytkownik zandermafija*SpinnigistaWT edytował ten post 12 luty 2022 - 14:50


#2454 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 05 kwiecień 2022 - 18:06

Witajcie,

Jedziemy z ziomkami do Szwecji w czerwcu. Google maps pokazuje że mamy jechać do Sassnitz i popłynąć promem super szybki FRS Baltic. Płynie do Ystad.

Czy ktoś z Was może już z tego korzystał?

Czy to dużo drożej wychodzi niż StenaLine?

Czy może jakieś pułapki są? :-)

#2455 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 kwiecień 2022 - 18:16


Czy to dużo drożej wychodzi niż StenaLine?


Nie wiecie, ile płacicie za ten prom?

#2456 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 05 kwiecień 2022 - 19:38

Miał być sponton :)


#2457 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 05 kwiecień 2022 - 19:57

Znajomy Wegier plywa tym czesto, bardzo sobie chwali to polaczenie,jeszcze bardziej autobane.

PS. Tym czasem w okolicach Sztokcholmu mamy piekna zime i temperatur w nocy siegaly - 10sieciu. Czwartek zapowiada sie snieznie podobno bedzie mozna ukleic iglo a moze nawet polowic w przereblu. Wiosny ani widu ani slychu.Moze nastepny tydzien cos sie poprawi,poki co na termometrze spada ponizej zera.Piekna to byla zima ale chba juz wystarczy. Wiosno przybywaj.
  • analityk i BOB lubią to

#2458 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 05 kwiecień 2022 - 20:05

Nie wiecie, ile płacicie za ten prom?

Jeszcze nie wykupiłem. Na razie czytam i szukam info.

Jak teraz wpisałem na stronie dane wyjazdu to pokazało mi niecałe 600 euro za 4 osoby i auto osobowe w klasie economy. W obie strony.

Użytkownik Hermano edytował ten post 05 kwiecień 2022 - 20:06


#2459 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 kwiecień 2022 - 20:18

Dlatego zapytałem, bo w tej chwili nic lepszego niż porównanie cen na stronach obu przewoźników raczej nie wymyślicie - ubiegłoroczne ceny są zamierzchłą historią, a w tym roku niewielu jeszcze miało okazję skorzystać...

#2460 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 kwiecień 2022 - 20:23

Znajomy Wegier plywa tym czesto, bardzo sobie chwali to polaczenie,jeszcze bardziej autobane.

PS. Tym czasem w okolicach Sztokcholmu mamy piekna zime i temperatur w nocy siegaly - 10sieciu. Czwartek zapowiada sie snieznie podobno bedzie mozna ukleic iglo a moze nawet polowic w przereblu. Wiosny ani widu ani slychu.Moze nastepny tydzien cos sie poprawi,poki co na termometrze spada ponizej zera.Piekna to byla zima ale chba juz wystarczy. Wiosno przybywaj.

Na majówkę jestem umówiony w Turku. U nich też pięknie. Dzisiaj spadło ok 25cm śniegu!!!


  • MarCinFin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych