Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3414 odpowiedzi w tym temacie

#2741 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 10 wrzesień 2022 - 06:10

Jeżeli nie mieszkasz i nie pracujesz legalnie w Szwecji to nie ma opcji żebyś założył konto swish...wiem bo chciałem to kiedys zrobić...


Użytkownik mi106 edytował ten post 10 wrzesień 2022 - 06:28

  • sol321 lubi to

#2742 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 wrzesień 2022 - 06:36

Jeżeli nie mieszkasz i nie pracujesz legalnie w Szwecji to nie ma opcji żebyś założył konto swish...wiem bo chciałem to kiedys zrobić...


Też się tym interesowałem ze znajomymi i doszliśmy do tego samego miejsca co Ty.

W niektorych miejscach przy slipach jest skrzyneczka gdzie można wrzucić pieniądze za slipowania, ale niestety tylko w niektórych. Jedyna chyba słuszna opcja to poprosić jakiegoś Szweda żeby zrobił za nas płatność indie z nim rozliczyć.

#2743 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 wrzesień 2022 - 08:54

Pełna zgoda. Szczególnie duża woda może powoli ujawniać swój potencjał. Może się zdarzyć nawet tak, że warunki "wytną" 80-90% potencjalnego wyniku. A jezioro jest dobre i warto na nie wrócić. Nie lubię mieć zawsze pod górkę, a drugiej strony miło próbować czegoś nowego. Dlatego najbardziej lubię wyjazdy kombinowane. Ale na to trzeba mieć czas.

Też tak mam.Znana baza, 4 jeziora w zasięgu i 2 rzeki, lecz co rok parę dni na nowym akwenie lub odcinku strugi.Pstrągi łowiłem przy okazji szczupaków i okoni.Okonie i sieje przy okazji pstrągów.W południowej Laponii mamy jeziora z salmonidami i resztą, gdy woda leży wyżej, staje się uboższa i bywają juz tylko salmonidy. Pierwszy wraz z wysokością nad p morza odpada szczupak, ale okoń potrafi się trafiać na teoretycznie wyłącznie pstrągowych jeziorach, No i potem kategoria tych ubogich, zimnych, górskich i często gębokich jezior gdzie tylko szlachetne. Ale tam szperam głównie muchówką, choć koledzy castami i metalem.Bytują wyłącznie pstrągi(szeroko pojęte).Jeśli nawet najdziksze jezioro ma drogę dojazdową lub szerszą ścieżkę, to można liczyć na dorybianie przez miejscowe tow. wędkarskie salmonidami.Slady na brzegu, np mała szopka lub plastikowe beczki są podpowiedzią.Szczytem marzeń jezioro bez dojazdu z dł€gim domarszem do łowienia z brzegu...Są! ;)



#2744 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 10 wrzesień 2022 - 11:54

Cześć
Był ktoś na Nömmen ?
Chodzi o kwestie slipowania własnej łodzi (4m łódka)

byłem dwa razy z biura Zew Przygody. nie powinno być problemu ze slipowaniem (jeśli dobrze pamiętam) Jak będziesz miał z tym problem to zadzwoń do nich (do Leszka) i poproś o info. Sądzę, że nie zrobi problemu



#2745 OFFLINE   Pescador

Pescador

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 11 wrzesień 2022 - 12:48

Cześć
Był ktoś na Nömmen ?
Chodzi o kwestie slipowania własnej łodzi (4m łódka)

Na podstawie zdjęć satelitarnych wytypowałem prawdopodobne miejsca z możliwością slipowania łodzi , może któreś faktycznie się nadaje

 

https://kartor.eniro...79079,14.827423

https://kartor.eniro...59327,14.861729

https://kartor.eniro...03228,14.843935

https://goo.gl/maps/yz4pMAeAbqVXjQTs6



#2746 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 16 wrzesień 2022 - 07:58

Jeżeli nie mieszkasz i nie pracujesz legalnie w Szwecji to nie ma opcji żebyś założył konto swish...wiem bo chciałem to kiedys zrobić...


Nie tak do końca. Mozna w szwecji a nawet trzrba ubiegać sie o nadanie personnr w skatteverket, który wymagany jest przez banki przy otwieraniu rachunku/kąta jak się studiuje na miejscowym "uniwerku".

Użytkownik Blue edytował ten post 16 wrzesień 2022 - 08:03


#2747 OFFLINE   Arcik

Arcik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:d

Napisano 16 wrzesień 2022 - 16:48

Cze!

Szukam miejsca na przyszłoroczną szczupakową wyprawę, klasycznie domek + łódka (3 lub 6 osóB). Z tego co widzę po postach z ostatnich miesięcy to nawet za granicą trzeba ukrywać miejsca, no ale można na priv ktoś coś podrzuci.

 

W tym roku byliśmy w Svalemali, a rok temu na Sommen. W obu miejscach nie było szału, ale połowione. Na Sommen są piękne okonie, a na szkierach padła 116.

 

C&R i pozdrawiam.

 

https://drive.google...iew?usp=sharing


  • amalker lubi to

#2748 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 18 wrzesień 2022 - 19:38

Jutro kończy się nasza kolejna szwedzka ( sandaczowa ) przygoda. W tym roku sandacze nie były tak głodne jak w poprzednich dwóch latach.  Nasza ekipa ( 4 osoby) miała codziennie po kilkanaście do 30 sztuk + okoni ( skolko ugodno) i po parę  sporych szczupaków. Największy sandacz 86 cm , największy szczupak 104 cm. Sandacze w tym roku ewidentnie ignorowały koguty ( szybki strzał, niemożliwy do zacięcia lub zacięty za wargę) natomiast uwielbiały 15-20cm jaskółki.( połyk). Kolejne nowe doświadczenie i kolejna lekcja pokory. Oczywiście wracam tam za rok.



#2749 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 18 wrzesień 2022 - 22:44

Ja właśnie wróciłem z północno zachodniej Szwecji tuż pod granicą Norweską i pierwszy raz bez łowienia na wodach śródlądowych. Tylko pełne morze i oczywiście zatoki. Ponieważ to północne to okoni i szczupaków nie było, było za to mnóstwo makreli, pełno wiklinków, kilka morskich okoni no i całe mnóstwo małż i ostryg. Zwięczeniem 3 dni stawiania pułapek było 18 krabów, niestety żadnego homara, bo są do 20tego pod ochroną. Do tego domek z łódką nad samym brzegiem morza, piękne wyspy i małe fiordy i czego człowiekowi do szczęścia więcej potrzeba :)

#2750 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 19 wrzesień 2022 - 08:22

Ja właśnie wróciłem z północno zachodniej Szwecji tuż pod granicą Norweską i pierwszy raz bez łowienia na wodach śródlądowych. Tylko pełne morze i oczywiście zatoki. Ponieważ to północne to okoni i szczupaków nie było, było za to mnóstwo makreli, pełno wiklinków, kilka morskich okoni no i całe mnóstwo małż i ostryg. Zwięczeniem 3 dni stawiania pułapek było 18 krabów, niestety żadnego homara, bo są do 20tego pod ochroną. Do tego domek z łódką nad samym brzegiem morza, piękne wyspy i małe fiordy i czego człowiekowi do szczęścia więcej potrzeba :)

WITLINEK nie "wiklinek"



#2751 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 20 wrzesień 2022 - 19:44

Ja właśnie wróciłem z północno zachodniej Szwecji tuż pod granicą Norweską i pierwszy raz bez łowienia na wodach śródlądowych. Tylko pełne morze i oczywiście zatoki. Ponieważ to północne to okoni i szczupaków nie było, było za to mnóstwo makreli, pełno wiklinków, kilka morskich okoni no i całe mnóstwo małż i ostryg. Zwięczeniem 3 dni stawiania pułapek było 18 krabów, niestety żadnego homara, bo są do 20tego pod ochroną. Do tego domek z łódką nad samym brzegiem morza, piękne wyspy i małe fiordy i czego człowiekowi do szczęścia więcej potrzeba :)


Napewno pólnocna Szwecja?? Może jednak zachodnie południe - Skåne albo okolice Geteborga? Ta północno-zachodnia Szwecja i słona woda to jakoś mi nie pasuje..

Użytkownik Blue edytował ten post 20 wrzesień 2022 - 19:45

  • gulf lubi to

#2752 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2022 - 14:34

Blue, Strömstad, pod norweską granicą. To bardziej środkowo-zachodnia Szwecja 180km na Goteborgiem. Co do nazwy ryby, moja delikatna pomyłka. :)

#2753 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 21 wrzesień 2022 - 15:36

Blue, Strömstad, pod norweską granicą. To bardziej środkowo-zachodnia Szwecja 180km na Goteborgiem. Co do nazwy ryby, moja delikatna pomyłka. :)

Z całym szacunkiem ale to nie jest ani pólnocna ani środkowa Szwecja..
Nie spotkałem się jeszcze aby ktoś z "miejscowych" określił Västra Götaland jako środkową Szwecję.

#2754 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 21 wrzesień 2022 - 15:46

..

Użytkownik Blue edytował ten post 21 wrzesień 2022 - 15:48


#2755 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2022 - 18:09

Jak zwał tak zwał, dla mnie ponad 500km od Karlskrony to już był środek, no może jego początek.

#2756 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • Imię:Krz

Napisano 22 wrzesień 2022 - 21:58

Jak zwał tak zwał, dla mnie ponad 500km od Karlskrony to już był środek, no może jego początek.


To jeszcze 500 i będzie środek gdzieś w okolicach Ostersund

#2757 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 wrzesień 2022 - 22:19

Przesyłam pozdrowienia od RobertaDorado, grasuje gdzieś w środkowej Szwecji i podesłał mi takiego zębatego żebym wrzucił na forum0b9255e5f89c17d74e4c86b5a57291d2.jpg

Wysłane z mojego PCT-L29 przy użyciu Tapatalka

#2758 OFFLINE   kopszmercen

kopszmercen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 16:33

Koledzy polecicie jakąś miejscówkę w Szwecji, z biura na wyjazd 4-6 osób na za miesiąc? Szukamy inspiracji a co nie szukam w necie info o jakimś konkretnym miejscu to zawsze, że już przełowione, że nie warto. Ganiamy za szczupakiem i zawsze C&R (jemy okonie), w ostatnich 10 latach byliśmy już na Św. Annie, Syrsan, Gryt (x2), Valdemarsvik, Roslagen, Kallso(x4), wyniki różne ale zawsze coś się połowiło. A teraz ciężka rozkmina, niby te szkiery przy Karlskronie warto ale boję się bo za blisko Niemiec a to potworni mięsiarze są.
Nie szukamy jakiejś tajnej miejscówki tylko ogólnodostępnej, nie wyjałowionej jeszcze wody.
Polecicie coś ale nie za wysoko? Max 500-600 km od Ystad? Może być jakieś jezioro byle dość duże było i łódki fajne. Eh, kilka wyjazdów na Kallso i człek się odzwyczaił od szarpania silników

#2759 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2022 - 23:30

Koledzy polecicie jakąś miejscówkę w Szwecji, z biura na wyjazd 4-6 osób na za miesiąc? Szukamy inspiracji a co nie szukam w necie info o jakimś konkretnym miejscu to zawsze, że już przełowione, że nie warto. Ganiamy za szczupakiem i zawsze C&R (jemy okonie), w ostatnich 10 latach byliśmy już na Św. Annie, Syrsan, Gryt (x2), Valdemarsvik, Roslagen, Kallso(x4), wyniki różne ale zawsze coś się połowiło. A teraz ciężka rozkmina, niby te szkiery przy Karlskronie warto ale boję się bo za blisko Niemiec a to potworni mięsiarze są.
Nie szukamy jakiejś tajnej miejscówki tylko ogólnodostępnej, nie wyjałowionej jeszcze wody.
Polecicie coś ale nie za wysoko? Max 500-600 km od Ystad? Może być jakieś jezioro byle dość duże było i łódki fajne. Eh, kilka wyjazdów na Kallso i człek się odzwyczaił od szarpania silników

Duże te okonie zjadacie?


  • malinabar i Krzysiu lubią to

#2760 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2022 - 23:33

Nigdy nie udało mi się zjeść wypuszczonego okonia.
  • golsyl, malinabar i golenia lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych