Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   kostom63

kostom63

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 18:12

Cześć, jeśli ktoś planuje wyjazd do 22 maja to właśnie Stena ma tanie bilety
Tomek
  • analityk lubi to

#462 ONLINE   sebaM3

sebaM3

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 01 grudzień 2018 - 23:19

Kolego Czechofil jestem pod wrażeniem Twojego opisu dotyczącego miejscówek na Boren. Wybieram się tam pierwszy raz na początku września 2019, podpowiedziałbyś coś na ten czas?( oczywiście przy normalnym lecie  ;) )

Oczywiście jeśli Ktoś miałby jakieś wskazówki, mile widziane ;) . Pozdraiwam

#463 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Leszek

Napisano 02 grudzień 2018 - 11:01

Rozumiem, ze przeczytałeś ten wątek - ktoś chyba kolega @wujek pisał ze Boren jest tarliskiem dla ryb z Vettern i to by tłumaczyło dlaczego jesienią są gorsze wyniki niż wiosna.

Początek września to jeszcze nie tak późno i zdarzało mi się fajnie połapać w tym okresie - jedyne co bym dodał do tego co już jest w tym wątku to zorganizowanie sobie opcji zapasowej na wypadek silnego wiatru. Dla mnie łapanie na Boren przy bardzo silnym wietrze nie jest bezpieczne i uważam ze nie warto ryzykować swojego zdrowia (no ale jestem +40)

W okolicy Boren (25 minut samochodem) są małe osłonięte jeziora i rzeka Svartan. Na których można połapać zamiast walczyć z np. wschodnim wiatrem 10-15 m/s.
Łódkę i licencje można zorganizować za 500sek wieczorem jak już prognoza pogody pokaże co czeka następnego dnia.

Ja osobiście nie pojechałbym na Boren na tydzień bez opcji awaryjnej - to jezioro potrafi szybko nauczyć wędkarza pokory.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • grey lubi to

#464 ONLINE   sebaM3

sebaM3

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 02 grudzień 2018 - 14:09

Wielkie dzięki. Spróbuję coś ogarnąć awaryjnie. Pogadam też z organizatorem, Marek Boren24. Pozdrawiam

#465 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2018 - 14:58

Bardziej kierowałbym się zdaniem kolegów z forum niż organizatorów. Organizator zapewnia łódkę z silnikiem, kwaterę i pozwolenie. Jak na Boren przez trzy dni będzie wiało organizator rozłoży ręce i powie: trudno. Niestety jest to jezioro, które daje popalić w wietrzne dni. Ale potrafi się odwdzięczyć w dobrych warunkach pogodowych. Coś za coś. I najważniejsze na Boren, to co pisał @Czechofil, zero brawury i pokora.
  • sebaM3 lubi to

#466 ONLINE   sebaM3

sebaM3

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 02 grudzień 2018 - 16:32

Dzięki 👍

#467 OFFLINE   urasenty

urasenty

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 02 grudzień 2018 - 18:13

Ja dodam od siebie że zarówno w jednej jak i drugiej bazie łódki są stabilne i bezpieczne.

#468 ONLINE   sebaM3

sebaM3

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLębork

Napisano 02 grudzień 2018 - 20:31

Rozumiem, ze przeczytałeś ten wątek - ktoś chyba kolega @wujek pisał ze Boren jest tarliskiem dla ryb z Vettern i to by tłumaczyło dlaczego jesienią są gorsze wyniki niż wiosna.

Początek września to jeszcze nie tak późno i zdarzało mi się fajnie połapać w tym okresie - jedyne co bym dodał do tego co już jest w tym wątku to zorganizowanie sobie opcji zapasowej na wypadek silnego wiatru. Dla mnie łapanie na Boren przy bardzo silnym wietrze nie jest bezpieczne i uważam ze nie warto ryzykować swojego zdrowia (no ale jestem +40)

W okolicy Boren (25 minut samochodem) są małe osłonięte jeziora i rzeka Svartan. Na których można połapać zamiast walczyć z np. wschodnim wiatrem 10-15 m/s.
Łódkę i licencje można zorganizować za 500sek wieczorem jak już prognoza pogody pokaże co czeka następnego dnia.

Ja osobiście nie pojechałbym na Boren na tydzień bez opcji awaryjnej - to jezioro potrafi szybko nauczyć wędkarza pokory.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kolego Czechofil, a czy mógłbym Cię jeszcze poprosić o info jak najlepiej podejść do tematu awaryjnych łowisk, jechać, szukać i rozmawiać z ludźmi, czy jest może jakiś inny sposób?

Użytkownik sebaM3 edytował ten post 02 grudzień 2018 - 20:33

#469 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Leszek

Napisano 02 grudzień 2018 - 23:41

Masz wszystko na priv

• szydłoś lubi to

#470 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

• Moderatorzy
  • 6237 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 grudzień 2018 - 16:50

Koledzy, jeśli nie będzie zdecydowanego sprzeciwu, z tytułu wątku zniknie "2018". Nie ma co w nieskończoność tworzyć nowych wątków, a "Szwecja" wydaje mi się wystarczającym tytułem i co roku się chyba aż tak bardzo nie zmienia ;)

#471 OFFLINE   wuran

wuran

Zaawansowany

• Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 grudzień 2018 - 19:53

nie wiem czy to właściwy wątek, ale do "Jerkbait się śmieje" już sie nie nadaje 

1543941753_lowwmz_600.jpg

• Tomek88 i coma lubią to

#472 OFFLINE   golsyl1980

golsyl1980

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaSzczytno/Sztokholm
  • Imię:Michał

Napisano 06 grudzień 2018 - 20:37

W sumie ,to nigdzie się to nie nadaje .Mieszkam w Szwecji i tak samo nad jeziorami są informacje po polsku ,no ale to by było zbyt normalne - lepiej wrzucić "coś takiego" ... słabe to Panie.
  • godski, marcin186 i Krzysiek_Wroclaw lubią to

#473 OFFLINE   Krissfishing

Krissfishing

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano wczoraj, 13:18

Witam jestem tu świeży także proszę o wyrozumiałość 😁😁. Mam pytanie 4maja mam w planach jechać do Szwecji na jezioro rusken z biura nagruberyby.pl jakieś podpowiedzi co łowić jak łowić gdzie łowić na co zwracać uwagę. proszę o małe lub większe wskazowki. Jest to moja pierwsza tego typu impreza jeśli chodzi o szwecje z góry dziękuję i pzdr

#474 OFFLINE   kostom63

kostom63

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisano wczoraj, 16:23

Cześć, 4 maja i Rusken moim zdaniem mocno zbyt wcześnie. Jeszcze zimno będzie. W tym roku mimo , że wyjątkowo ciepło było ludzie sandacze nieźle łowili w lipcu, czerwiec to raczej okonie i to ładne. O maju nie wiem nic
Tomek
  • Darek64 lubi to

#475 OFFLINE   andrzej7

andrzej7

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano wczoraj, 18:59

Lol

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

#476 OFFLINE   Krissfishing

Krissfishing

Nowy

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano wczoraj, 19:22

??

#477 OFFLINE   andrzej7

andrzej7

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano wczoraj, 19:36

Lol

Sorki, córka się dopadła :)

• BOB1 lubi to

#478 OFFLINE   Hermano

Hermano

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano wczoraj, 20:45

Cześć, 4 maja i Rusken moim zdaniem mocno zbyt wcześnie. Jeszcze zimno będzie. W tym roku mimo , że wyjątkowo ciepło było ludzie sandacze nieźle łowili w lipcu, czerwiec to raczej okonie i to ładne. O maju nie wiem nic
Tomek

Ja byłem w 2017 pod koniec maja w tym miejscu i z tym „biurem podróży”. Co do samego biura to nie będę się tu wypowiadał bo nie chce Ci psuć humoru.

Co do kwestii połowu. To faktycznie jedziesz bardzo wcześnie. My byliśmy tak jak napisałem ostatni tydzień maja. To było jeszcze za wcześnie.

Jak przyjedziesz na miejsce to od razu padnie propozycja od obsługi wyjazdu czy chcecie faktycznie łowić na Rusken czy jednak Algunnen. Na Rusken jest sandacz ale mi się nie udało polowic. Złapałem jedynie jakieś krótkie pajki.

Na Algunnen było inaczej, polowilismy trochę szczupaków i padły ładne okonie takie 40-42cm na 15cm gumy. Miejscówki znam i tam lowilismy regularnie szczupaki. Największy 96 cm. Nawet podczas 4 dniowego łowienia udało się złowić dwa razy tą samą sztukę. Miała charakterystycznie uszkodzona płetwę ogonową.

Co do samej wody Algunnen to musisz się liczyć z opłatą za uszkodzoną śrubę. Bardzo dużo kamieni i głazów wielkości ciężarówki, które wyrastają nagle i niespodziewanie. Jak już poplywacie trochę to będziecie wiedzieli co i jak.

Lodzie będziecie mieli duże i stabilne. Ale silniki są 15km Seaking w stanie tragicznym, także uzbrójcie się w cierpliwość i pilnujcie czap bo lubią odlatywać. My jednej nie złapaliśmy i się utopiła. Także znów koszty.

Ponoć później, w czerwcu wyniki były znacznie lepsze. My złowiliśmy około 60-70 szczupaków na 6 dni łowienia i na 5 osób. Także bez szału.

#479 OFFLINE   Darek64

Darek64

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 931 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:darek

Napisano wczoraj, 22:41

Kolega był w tym roku na Rusken ostatni tydzień maja,polowili dużo i ładne okonie.Sandacze dosłownie pojedyncze.Ja na innym jeziorze w tym samym okresie bez problemu lowilem sandacze.
  • kostom63 lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych