Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Szwecja


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
3414 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 post贸w
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imi臋:Adam

Napisano 25 stycze艅 2020 - 14:37

Andzej, wi臋kszo艣膰 ma inaczej 馃槉
Ja jako艣 zawsze pod pr膮d id臋 馃槈
Ja, nawet jakbym chcia艂 to nie dam rady tyle godzin 艂owi膰. Same zawody w臋dkarskie to ju偶 dla mnie du偶y wysi艂ek. Plecy...

#1002 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 post贸w
  • Lokalizacja艣l膮sk

Napisano 25 stycze艅 2020 - 14:59

Swego czasu pojecha艂em z ch艂opakami na jagody do p贸艂nocnej Szwecji. Nie zapomniane widoki, doliny wyryte przez lodowiec o szeroko艣ci 20 km. do tego renifery w艂贸cz膮ce si臋 po drogach robi膮 wra偶enie i te bia艂e noce. W ostatni dzie艅 naszego pobytu przyjecha艂a ekipa w臋dkarzy z kt贸r膮 zamieni艂em par臋 s艂贸w. Urzeczony Szwecj膮 w nast臋pnym roku z n贸w jad臋 w to samo miejsce ju偶 bardziej turystycznie bardziej nastawiony na zwiedzanie i w臋dkowanie. Spotykam t膮 sam膮 ekip臋 w臋dkarzy z zesz艂ego sezonu , kt贸rzy twierdz膮, 偶e po艂owili rok temu mn贸stwo szczupak贸w w tym sporo metr贸wek, by艂 to czas kiedy zaczyna艂y si臋 przymrozki. W tym roku ju偶 im tak dobrze nie sz艂o, by艂o cieplej i ryby nie podesz艂y do brzegu, mn贸stwo zerwanych przyn臋t i nic poza tym. Ja je藕dzi艂em na mniejsze le艣ne jeziorka i wyniki mia艂em du偶o lepsze, zdarza艂y si臋 metr贸wki i sporo okoni takich po 25 cm......



#1003 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 post贸w
  • LokalizacjaK臋dzierzyn-Ko藕le
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 25 stycze艅 2020 - 15:05

Nie jest tak, 偶e na Kosen nie ma szczupaka. Troch臋 ich po艂owili艣my ale dupy nie urywa艂o i dlatego nastawiali艣my si臋 na sandacze, kt贸rych w Kosen jest sporo i mo偶na si臋 fajnie pobawi膰.
 

 

Nie wiem na czym to polega, ale kompletnie nie potrafi臋 艂owi膰 sandaczy :(

Nie wiem, czy to pech, czy dzia艂anie si艂 wy偶szych, czy tylko brak umiej臋tno艣ci, po prostu  jak z艂owi臋 sandacza to mog臋 od razu lecie膰 nada膰 Totka, bo ewidentnie w tym dniu mam wyj膮tkowego farta.

Nawet na typowym sandaczowym 艂owisku jak Turawa, ja 3 razy pr臋dzej z艂owi臋 szczupaka.

Za to lubi膮 mnie szczupaki, a kochaj膮 okonie :)

Okonia i to garbusa, zdarza mi si臋 z艂owi膰 nawet w studni, lub na sztucznym lodowisku,  a sandacza nie z艂owi臋 nawet jak wyjdzie z wody, kl臋knie przy burcie i b臋dzie mnie b艂aga艂: we藕 mnie :P


  • doktorek i kostom63 lubi膮 to

#1004 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 post贸w
  • LokalizacjaOSTRO艁臉KA
  • Imi臋:TADEUSZ

Napisano 27 stycze艅 2020 - 00:19

Czo艂em Kolegom,
Jako 偶e nic nie znalaz艂em na forum na temat jeziora Orsasjon, pytam tu. By艂 kto艣 by powiedzie膰 co nie co? Dziwne ale w necie te偶 nic nie ma. Jezioro du偶e powy偶ej miasta Mora. Z g贸ry dzi臋ki za info.

#1005 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 27 stycze艅 2020 - 16:00

Je偶eli wierzy膰 informacjom, kt贸rych w 2010 roku zasi臋gn膮艂em w Leksand, to 艂owisko szczupak贸w ponadprzeci臋tnej wielko艣ci :) Osobi艣cie widzia艂em fot臋 ryby 130+ (nie pomn臋 ju偶, ale bodaj偶e 135). W nieco mniejszym jeziorze trafi艂em swego czasu ryby 110 i 118 - tak偶e region ma potencja艂.

 

Na Orsa nie 艂owi艂em, ale wydaje mi si臋, 偶e mo偶e ty by膰 trudna woda, gdzie po zej艣ciu z tarlisk du偶a ryba przebywa na p艂ytkim tylko okresowo (tj. na granicy dnia i nocy). W nocy jest tam nieomal jasno :) brania mog膮 by膰 spokojnie do 23 i p贸藕niej. Kawa艂 jeziora, tak na oko 5x10 - my艣l臋, 偶e mo偶e si臋 paskudnie rozbuja膰. Nie chc臋 wyj艣膰 na defetyst臋, ale bez 艂odzi 5m i 50hp bym tam nie startowa艂, a i tak komfort zapewne sko艅czy si臋 przy 6, max 7m na sekund臋.


U偶ytkownik krzysiek edytowa艂 ten post 27 stycze艅 2020 - 16:02


#1006 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 27 stycze艅 2020 - 22:34

Witam

Czy moze lowil ktos na tym jerziorze  Hj盲lmaren?

Za wszelkie informacj茅 b茅d茅 bardzo wdzi茅czny .



#1007 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 post贸w
  • LokalizacjaStolica
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 28 stycze艅 2020 - 00:10

Kolego je偶eli nie znasz dobrze duzego jeziora i wybierasz si臋 na nie z p贸艂rocznym wyprzedzeniem nie maj膮c mo偶liwo艣ci wybra膰 dogodnej pogody to szczerze radz臋 odpu艣膰.W 2019 pojecha艂em na nowe jezioro z dobrze obsadzone populacja drapie偶nik贸w,mia艂o tylko 3000ha,ale tylko 3 wyspy i ma艂o zatok.Z sze艣ciu dni 艂owienia wypad艂o trzy ze wzgl臋du na wiatr,a by艂o to na pocz膮tku lipca.Ekipa b臋d膮ca w czerwcu mia艂a podobnie.Do p艂ywania mieli艣my dobre 艂odzie w stylu naszych Roman,ale i tak m贸j partner prawie si臋 zesral i siedzia艂 na podlodze 艂贸dki.Po tej nie mi艂ej przygodzie musia艂em poprawi膰 wyjazd w sierpniu na swoje jezioro ok.1400ha, ale wyposa偶one w kilakanascie wysp,gdzie mo偶na si臋 schowa膰 w ka偶d膮 pogod臋 i by艂em ka偶dego dnia na wodzie,bo przecie偶 nie po to jedziemy do Szwecji 偶eby siedzie膰 w cha艂upie.

Odp.do postu k贸艂.nixon69

U偶ytkownik Darek64 edytowa艂 ten post 28 stycze艅 2020 - 00:15


#1008 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 post贸w
  • LokalizacjaOSTRO艁臉KA
  • Imi臋:TADEUSZ

Napisano 28 stycze艅 2020 - 00:47

Je偶eli wierzy膰 informacjom, kt贸rych w 2010 roku zasi臋gn膮艂em w Leksand, to 艂owisko szczupak贸w ponadprzeci臋tnej wielko艣ci :) Osobi艣cie widzia艂em fot臋 ryby 130+ (nie pomn臋 ju偶, ale bodaj偶e 135). W nieco mniejszym jeziorze trafi艂em swego czasu ryby 110 i 118 - tak偶e region ma potencja艂.
 
Na Orsa nie 艂owi艂em, ale wydaje mi si臋, 偶e mo偶e ty by膰 trudna woda, gdzie po zej艣ciu z tarlisk du偶a ryba przebywa na p艂ytkim tylko okresowo (tj. na granicy dnia i nocy). W nocy jest tam nieomal jasno :) brania mog膮 by膰 spokojnie do 23 i p贸藕niej. Kawa艂 jeziora, tak na oko 5x10 - my艣l臋, 偶e mo偶e si臋 paskudnie rozbuja膰. Nie chc臋 wyj艣膰 na defetyst臋, ale bez 艂odzi 5m i 50hp bym tam nie startowa艂, a i tak komfort zapewne sko艅czy si臋 przy 6, max 7m na sekund臋.


Dzi臋ki za info. Samego p艂ywania si臋 nie obawiam bo wozi mi d.... Alumacraft 185. Jednak偶e info ze trudna woda ju偶 mniej optymistycznie zabrzmialo. C贸偶 trzeba b臋dzie walczy膰. Widz臋 te偶 tam rzeki, mo偶e tam w razie W b臋dzie 艂atwiej o lokalizacj臋 szczup艂ych.
  • krzysiek lubi to

#1009 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 post贸w
  • LokalizacjaOSTRO艁臉KA
  • Imi臋:TADEUSZ

Napisano 28 stycze艅 2020 - 00:51

Kolego je偶eli nie znasz dobrze duzego jeziora i wybierasz si臋 na nie z p贸艂rocznym wyprzedzeniem nie maj膮c mo偶liwo艣ci wybra膰 dogodnej pogody to szczerze radz臋 odpu艣膰.W 2019 pojecha艂em na nowe jezioro z dobrze obsadzone populacja drapie偶nik贸w,mia艂o tylko 3000ha,ale tylko 3 wyspy i ma艂o zatok.Z sze艣ciu dni 艂owienia wypad艂o trzy ze wzgl臋du na wiatr,a by艂o to na pocz膮tku lipca.Ekipa b臋d膮ca w czerwcu mia艂a podobnie.Do p艂ywania mieli艣my dobre 艂odzie w stylu naszych Roman,ale i tak m贸j partner prawie si臋 zesral i siedzia艂 na podlodze 艂贸dki.Po tej nie mi艂ej przygodzie musia艂em poprawi膰 wyjazd w sierpniu na swoje jezioro ok.1400ha, ale wyposa偶one w kilakanascie wysp,gdzie mo偶na si臋 schowa膰 w ka偶d膮 pogod臋 i by艂em ka偶dego dnia na wodzie,bo przecie偶 nie po to jedziemy do Szwecji 偶eby siedzie膰 w cha艂upie.

Odp.do postu k贸艂.nixon69


Domek klepni臋ty, zatem odwrotu nie ma. Jad臋 16-23.05.

#1010 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 28 stycze艅 2020 - 09:08

Domek klepni臋ty, zatem odwrotu nie ma. Jad臋 16-23.05.

 

Do艣膰 wcze艣nie. Daj zna膰, jak by艂o.


  • nixon69 lubi to

#1011 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 28 stycze艅 2020 - 09:33

Witam
Czy moze lowil ktos na tym jerziorze Hj盲lmaren?
Za wszelkie informacj茅 b茅d茅 bardzo wdzi茅czny .

Bylem na Hjalmaren kilka lat temu na poczatku lipca,
Podobno woda jest mocno zaszczupaczona, natomiast dla mnie osobiscie pod wzgledem szczupakowym wyjazd byl fatalny - zdecydowanie najgorszy ze wszystkich, a jestem w Szwecji co roku. Po dluzszym czasie lampy przyszly ogromne wiatry, ktore wypedzily drobnice (a za nia szczupaki) z plycizn.
W efekcie grube ryby byly na kilkunastu metrach i nie zerowaly, a na plytkiej zostaly male ryby do 70cm

Natomiast w wodzie jest masa malego i sredniego sandacza (do 70-75cm) ktory bral calkiem niezle - na 4-5 metrowych blatach swietnie bral w trollingu, natomiast guma sprawdzala sie na stokach czy w poblizu wysp

Poza tym - woda ogromna i dosc mocno zindustrializowana na brzegach.

Wys艂ane z mojego SM-G965F przy u偶yciu Tapatalka

#1012 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 post贸w
  • LokalizacjaOSTRO艁臉KA
  • Imi臋:TADEUSZ

Napisano 28 stycze艅 2020 - 09:57

Do艣膰 wcze艣nie. Daj zna膰, jak by艂o.

 

Analizowa艂em ten termin. Zima i tam nie jest typow膮 zim膮. Temperatury podobne do nas na t膮 chwil臋. Zak艂adam zatem 偶e wstrzel臋 si臋 w dobry czas.



#1013 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 28 stycze艅 2020 - 10:37

Bylem na Hjalmaren kilka lat temu na poczatku lipca,
Podobno woda jest mocno zaszczupaczona, natomiast dla mnie osobiscie pod wzgledem szczupakowym wyjazd byl fatalny - zdecydowanie najgorszy ze wszystkich, a jestem w Szwecji co roku. Po dluzszym czasie lampy przyszly ogromne wiatry, ktore wypedzily drobnice (a za nia szczupaki) z plycizn.
W efekcie grube ryby byly na kilkunastu metrach i nie zerowaly, a na plytkiej zostaly male ryby do 70cm

Natomiast w wodzie jest masa malego i sredniego sandacza (do 70-75cm) ktory bral calkiem niezle - na 4-5 metrowych blatach swietnie bral w trollingu, natomiast guma sprawdzala sie na stokach czy w poblizu wysp

Poza tym - woda ogromna i dosc mocno zindustrializowana na brzegach.

Wys艂ane z mojego SM-G965F przy u偶yciu Tapatalka

Ja tez jestem w Szwecji co roku i juz sam nie wiem gdzie jechac .Niestety jestem uzalezniony od pracodawcy i nie mog茅 sobie pojechac na p贸lnoc na kilka tygodni a poludniowa lub srodkowa Szwecja to nie ta sama Szwecja co kilkanascie lat do tylu.Albo ryb malo albo kradzieze silnik贸w .Niestety goscinnosc tego kraju nie wyszla im na  dobre.Dlatego ch茅tnie poczytam o fajnej lub malo znanej wodzie ,moze ktos cos podpowie?



#1014 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 28 stycze艅 2020 - 10:45

Ja tez jestem w Szwecji co roku i juz sam nie wiem gdzie jechac .Niestety jestem uzalezniony od pracodawcy i nie mog茅 sobie pojechac na p贸lnoc na kilka tygodni a poludniowa lub srodkowa Szwecja to nie ta sama Szwecja co kilkanascie lat do tylu.Albo ryb malo albo kradzieze silnik贸w .Niestety goscinnosc tego kraju nie wyszla im na dobre.Dlatego ch茅tnie poczytam o fajnej lub malo znanej wodzie ,moze ktos cos podpowie?

Moim zdaniem Sundsvall lub dalej. To tylko kilka godzin r贸偶nicy w czasie, a jako艣膰 niepor贸wnywalna.
Dodatkowo wi臋cej czasu na 艂owienie, bo s膮 bia艂e noce.

W tym roku najwi臋ksz膮 ryb臋 wyjazdu z艂owi艂em nad ranem, w 21 godzinie 艂owienia ciurkiem, bez schodzenia na brzeg.
Na po艂udniu Szwecji tak si臋 nie da :)

Wys艂ane z mojego SM-G965F przy u偶yciu Tapatalka
  • krzysiek i kostom63 lubi膮 to

#1015 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 28 stycze艅 2020 - 17:50

Dzi臋ki za rad臋! Znalaz艂em ju偶 kilku "kandydat贸w", w tym jezioro Kosen - prawie 12 km kw.
W kwestii silnika: 3 konny silnik mieli艣my w Finlandii. Do Szwecji mo偶emy zabrac 15 konny silnik z Polski i tutaj sie boje, czy nie b臋dzie za du偶y.

Jezeli masz ochot茅 posluchc troch茅 o Kosen to w marcu b茅de w K茅dzierzynie i mozemy si茅 spotkac .Bylem na tym jeziorze dwa razy i co nie co wiem.

Tak jak pisal juz kolega Adam jezioro nie jest wybitnie szczupakowe.


  • Yelcyn lubi to

#1016 OFFLINE   Yelcyn

Yelcyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 post贸w
  • LokalizacjaK臋dzierzyn-Ko藕le
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 30 stycze艅 2020 - 03:07

Jezeli masz ochot茅 posluchc troch茅 o Kosen to w marcu b茅de w K茅dzierzynie i mozemy si茅 spotkac .Bylem na tym jeziorze dwa razy i co nie co wiem.

Tak jak pisal juz kolega Adam jezioro nie jest wybitnie szczupakowe.

Oczywi艣cie - bardzo ch臋tnie pos艂ucham, zreszt膮 nie tylko o Kosen :)
Na priv poda艂em namiary na mnie. Zapraszam do K臋dzierzyna-Ko藕la! :)



#1017 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 02 luty 2020 - 13:26

Panowie ma kto艣 namiar na rozs膮dn膮 miejsc贸wk臋 gdzie jest dost臋pna 艂贸dka tak od 10hp w g贸r臋, jezioro lub jaki艣 szkier.


  • godski lubi to

#1018 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 post贸w
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 02 luty 2020 - 15:18

Dragso fishing camp na obrze偶ach Karlskrony

#1019 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 post贸w
  • LokalizacjaP贸艂nocne rubie偶e Polski

Napisano 03 luty 2020 - 11:45

By艂 kto艣 mo偶e z Eventurem na 艂owisku Czarny Potok ? Jak wra偶enia ?

#1020 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2020 - 13:09

Panowie ma kto艣 namiar na rozs膮dn膮 miejsc贸wk臋 gdzie jest dost臋pna 艂贸dka tak od 10hp w g贸r臋, jezioro lub jaki艣 szkier.

Camping gamleby




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych