Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Smith Optics

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
727 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 07 maj 2019 - 19:10

Byłem u dwóch i mnie olali. Problemem był zawias ze sprężynka i oczywiście to, czego nie powiedzieli, ze okulary nie były kupowane u nich.

#602 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2019 - 21:56

Spytaj forumowego optyka - Wiktor

Użytkownik Robas edytował ten post 07 maj 2019 - 21:57


#603 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 maj 2019 - 17:04

witam!

po kilku tygodnich uzytkowania okularow highwater ze szklami ignitor (z korekcja) musze napisac ze to najlepsze okulary jakie mialem do tej pory.

uzywam ich w zasadzie codziennie (Vancouver, BC) i sprawdzaj sie wysmienicie.

w codziennym uzytkowaniu ( spacery, auto) bardzo poprawiaja komfort patrzenia na swiat, na rybach rowniez blyszcza. bardzo dobra polaryzacja.

oprawki mega wygodne, naprawde dla mnie okulary idealne.

dodam ze mam rowniez robione na zamowienie u optyka korekcyjne okluary z polaryzacja ktore nie byly tanie i trudno im cos zarzucic, ale do smithow nie maja startu.

zdecydowanie polecam!



#604 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 02 czerwiec 2019 - 19:55

A ja natomiast ostatnio kilka razy używałem okularów z funkcja biofocal. Byłem bardzo sceptyczny przed ich użyciem, bo jak to. Naklejone szybki w dolnej części szkieł nas pewno będą przeszkadzać przy patrzeniu, a skierowanie wzroku na powiększające szybki  będzie męczyło wzrok.

Już po chwili zweryfikowałem swój osąd. Ten pomysł to kapitalna sprawa. Moje obawy były niczym nie uzasadnione. Patrzy się normalnie, a w chwili potrzeby zobaczenia jakiegoś szczegółu automatycznie kieruję delikatnie wzrok w dól i mam od razu ponad dwukrotne powiększenie.

Wspaniała sprawa dla wędkarzy posiadających wadę wzroku i nie widzących z bliska. Nie trzeba żadnych nakładek, dodatkowych szkieł czy okularów.

Cena wcale nie odbiega od "normalnych". Szkoda tylko, że nie są produkowane w wielu modelach i barwach szkieł.


  • Robert Crocker lubi to

#605 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 03 czerwiec 2019 - 06:22

Nie biofocal, a bifocal.

Reszta bez zmian.



#606 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 14:29

A ja dziś odebrałem okulary z Low Light Ignitor. Długo o nie walczyłem i teraz wiem czemu są tak pożądane okulary z tymi soczewkami  :D  


  • Alek. lubi to

#607 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 czerwiec 2019 - 15:52

Sa pozadane i to nawet bardzo. Niestety nie ma mozliwosci kupna tych soczewek z korekcja.  :(



#608 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 03 czerwiec 2019 - 15:58

A ja natomiast ostatnio kilka razy używałem okularów z funkcja biofocal. Byłem bardzo sceptyczny przed ich użyciem, bo jak to. Naklejone szybki w dolnej części szkieł nas pewno będą przeszkadzać przy patrzeniu, a skierowanie wzroku na powiększające szybki  będzie męczyło wzrok.

Już po chwili zweryfikowałem swój osąd. Ten pomysł to kapitalna sprawa. Moje obawy były niczym nie uzasadnione. Patrzy się normalnie, a w chwili potrzeby zobaczenia jakiegoś szczegółu automatycznie kieruję delikatnie wzrok w dól i mam od razu ponad dwukrotne powiększenie.

Wspaniała sprawa dla wędkarzy posiadających wadę wzroku i nie widzących z bliska. Nie trzeba żadnych nakładek, dodatkowych szkieł czy okularów.

Cena wcale nie odbiega od "normalnych". Szkoda tylko, że nie są produkowane w wielu modelach i barwach szkieł.

Problem ze szkielkami bifocal jest taki, ze jest bardzo skapy wybor, a w zasadzie go prawie nie ma. Na stronie Smith Optics sa tylko chyba trzy oprawki do wyboru, a z soczewek sa tylko zwylke poloryzacyjne w dwoch lub moze trzech kolorach. Nie ma ChromaPop i nie ma zadnych szklanych. Smith Optics tez nie oferuje opcji progressive tak jak Costa co jest dla niektorych lepszym rozwiazaniem niz bifocal. 


  • Alek. lubi to

#609 OFFLINE   GrenDi

GrenDi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:15

Witam serdecznie. Koledzy, chciałbym zakupić sobie okulary z prawdziwego zdarzenia, które jak najlepiej zabezpieczą mój wzrok przed niekorzystnymi dla oczu warunkami atmosferycznymi. Pracuję jako kierowca zawodowy, łowię na muchę i sporadycznie na spinning. Szukam okularów zarówno do samochodu, na co dzień, na rower jak i do łowienia. Czy ktoś może mi napisać coś więcej o tym konkretnym modelu Smith Smith Optics Redmond Chromapop + Polarchromic Ignitor

Czy owe okulary posiadają soczewki fotochromatyczne? 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

   
  • kaziu1976 lubi to

#610 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 lipiec 2019 - 20:59

Nie bedzie to najlepszy wybor do samochodu. Nie beda sie sciemniac. 



#611 OFFLINE   GrenDi

GrenDi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 lipiec 2019 - 21:05

Rozumiem. A czy może kolega polecić jakiś model Smithów, który spełniałby powyższe kryteria?



#612 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 lipiec 2019 - 21:16

Z tym modelem (Redmond) jest wszystko ok. To szkielka fotochromatyczne (polarchromic) nie sa dobrym wyborem do jazdy samochodem. 



#613 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 01 sierpień 2019 - 14:26

http://www.whitespor...t=323.0.okulary

 

Pytałem o kolor amber , ale w odpowiedzi napisali ze tylko na zamówienie . Potrzebuje okulary o przepuszczalności światła od 21% do 31% , powyższe to fotochromy wiec dość uniwersalne .  Po przeczytaniu wątku, i innych o okularach ,  wiem jeszcze mniej niż na początku  ;)  Czy powyższe będą dobrym wyborem ?, czy może jakaś podpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów . 



#614 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 sierpień 2019 - 15:05

Od tego sezonu , wyłącznie za pstrągiem ,  używam  https://www.smithopt...ce/p/GCGPPCMBLK  . Są to fotochromy szklane i jeżeli o mnie chodzi to lepszych jeszcze nie miałem  . Super polaryzacja , bardzo dobrze reagują na zmieniajace się warunki oświetlenia . Uzupełnieniem na wczesny poranek i późny wieczór są żółte low light ignitor . Więcej nie potrzeba aby skutecznie wypatrywać pstrągi  :)

Przy silnym słońcu , na inne łowiska , ryby etc  lepiej wypadają chromapop szare . 


  • Robert Crocker i skilos lubią to

#615 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 02 sierpień 2019 - 15:21

https://caddis.pl/pr...d-Techlite.html

 

W tym sklepie są na zamówienie, około 2 tygodni .Nie orientuje sie ktoś gdzie można kupić   "od reki " , do urlopu zostało mi kilka dni ... ?



#616 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 02 sierpień 2019 - 19:11

https://caddis.pl/pr...d-Techlite.html

 

W tym sklepie są na zamówienie, około 2 tygodni .Nie orientuje sie ktoś gdzie można kupić   "od reki " , do urlopu zostało mi kilka dni ... ?

Zastanow sie nad oprawkami bo Redmond to na mala glowe a Highwater na duza. Podjales juz decyzje odnosnie typu szkiel?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 02 sierpień 2019 - 19:15


#617 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 02 sierpień 2019 - 19:35

Dzięki ,że zwróciłeś mi na to uwagę , głowę mam raczej standardowa , kaski motocyklowe L .Kompletnie nie rozeznaje sie w nazwach ramek . Szkła o przepuszczalności światła 21-31% kolor chyba cooper  



#618 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:09

Dzięki ,że zwróciłeś mi na to uwagę , głowę mam raczej standardowa , kaski motocyklowe L .Kompletnie nie rozeznaje sie w nazwach ramek . Szkła o przepuszczalności światła 21-31% kolor chyba cooper  

Potraktuj zakup okularow jak eksperyment :) tak jak z reszta sprzetu. Na jednych sie nie skonczy i prawdopodobnie pierwsza para nie bedzie ostatnia ze wzgledu na wiele czynnikow o ktorych teraz jeszcze nic nie wiesz jak preferencje kolorow (ja np nie znosze czarnych/szarych soczewek), ksztalt glowy, zastosowanie itd itd.

Moja glowa do takie male L. Sprawdzily mi sie Capian Choice oraz Colson. Szkla: Ignitor (najbardziej uniwersalne) to chyba te ktorych ty szukales, LL Ignitor oraz brown mirror.

 

Ja bym tez Ci radzil znalezc tanszy sklep bo na tej stronie ceny sa dosc wg mnie wywindowane. Jak nie trafisz to bedzie trudno je odsprzedac po cenie za jakie je kupiles.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 02 sierpień 2019 - 20:16


#619 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 02 sierpień 2019 - 20:25

Dzięki za poradę , eksperymentuje od lat z rożnymi ,mniej lub bardziej budżetowymi okularami , chce spróbować z konkretnymi , ale nie bardzo wiem gdzie się ruszyć .



#620 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2019 - 10:28

Cześć, dzisiaj wyłamałem prawy zawias w swoich okularach, czy ktoś z was korzystał z gwarancji, usługi serwisowej? czy nie zawracać sobie głowy i spróbować wymienić zawias u lokalnego optyka?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych