Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Smith Optics

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
727 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 marzec 2020 - 11:30

Kupiłem na próbę OUTLIER XL, mam prawie 2 metry wzrostu przez co wiekszą facjatę. Problemem zawsze była wielkość okularów

Wszystkie do tej pory SHIMANIAKI SOLANO itd.. były za małe. Zobaczymy jak przyjdą i sprawdzę nad wodą

moje główne okulary nad wodę. Jakie szkła ?



#642 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 05 marzec 2020 - 11:46

długa nazwa: chromapop polarized grey green :)



#643 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 marzec 2020 - 20:10

 SMITH TEMPO PHOTOCHROMIC CHROMAPOP SUNGLASSES 2 SOCZEWKI , ktoś może o nich napisać kilka słów ,kupiłem Dockside i nie pasują Mi ,na szczęście je sprzedałem i chciałbym kupić inny model ,nigdy nie miałem okularów tej firmy i nie bardzo się orientuję w temacie ,



#644 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 06 marzec 2020 - 09:28

Mariusz jeśli chcesz używać te okulary podczas łowienia to one nie mają polaryzacji  ;)


Użytkownik radek_u edytował ten post 06 marzec 2020 - 09:29


#645 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2020 - 12:13

Mariusz jeśli chcesz używać te okulary podczas łowienia to one nie mają polaryzacji  ;)


Wizualnie bardzo mi odpowiadają, ale jak poczytałem to niestety faktycznie lipa ,ciężko jest mi kupić coś w czym dobrze wyglądam ,CAPTAIN'S CHOICE CHROMAPOP POLARIZED teraz biorę pod uwagę ten model

#646 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 marzec 2020 - 12:18

Obejrzyj też oprawki guide choice i drake

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

#647 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2020 - 12:56

Obejrzyj też oprawki guide choice i drake

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Jak ktoś potrzebuje na duży czerep to polecam Drake. Mam trzy pary.



#648 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2020 - 13:10

Jak ktoś potrzebuje na duży czerep to polecam Drake. Mam trzy pary.


Akurat Ja nie mam "dużego czerepu" ,zawsze miałem problem z doborem okularów które będą pasowały

#649 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 marzec 2020 - 17:02

Akurat Ja nie mam "dużego czerepu" ,zawsze miałem problem z doborem okularów które będą pasowały

Ramki Frontman  https://www.smithopt...an/p/FNCPBZMFGT  będą pasowały . Ja używam do jazdy samochodem . Na mnie były troszkę przyciasne ale się "ułożyły" po czasie  ;)  Dyńkę mam z tych  szerszych i mi pasują Guide's Choice , chociaż zauszniki lekko odchylaja się na zawiasach . Lecą do mnie teraz Costy Fisch Sunrise Silver Mirror , porównam sobie z Low Light Ignitor od Smith .


  • Acho i MARIUSZ 69 lubią to

#650 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 07 marzec 2020 - 22:31

Ramki Frontman  https://www.smithopt...an/p/FNCPBZMFGT  będą pasowały . Ja używam do jazdy samochodem . Na mnie były troszkę przyciasne ale się "ułożyły" po czasie  ;)  Dyńkę mam z tych  szerszych i mi pasują Guide's Choice , chociaż zauszniki lekko odchylaja się na zawiasach . Lecą do mnie teraz Costy Fisch Sunrise Silver Mirror , porównam sobie z Low Light Ignitor od Smith .

Mateusz, będę ogromnie wdzięczny, jeśli podzielisz się swoim doświadczeniem odnośnie testów porównawczych Costy Sunrise Silver Mirror vs Smith LLI. Również rozważam zakup cyngli Costy - wybór padł jak u Ciebie na model Fisch.



#651 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 12:19

Polecam rollinn.pl - jak powiesz, że jesteś z jb.pl to dostaniesz zniżkę, całkiem przyzwoitą  :) .

 

Działa to w sklepie internetowym ? :)

 

znacie jakieś sklepy godne polecenia w europie upatrzyłem sobie dwa modele ale w polsce akurat ich nie ma. 


Użytkownik Wojciech_B edytował ten post 12 marzec 2020 - 12:19


#652 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 07:52

Działa to w sklepie internetowym ? :)

znacie jakieś sklepy godne polecenia w europie upatrzyłem sobie dwa modele ale w polsce akurat ich nie ma.


Tak z ciekawości jakie to modele?

#653 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 08:17

Tak z ciekawości jakie to modele?

 

dokładnie te :

 

Załączony plik  highwater.PNG   170,83 KB   22 Ilość pobrań

 

Załączony plik  lowdown.PNG   130,01 KB   22 Ilość pobrań


Użytkownik Wojciech_B edytował ten post 13 marzec 2020 - 08:17


#654 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 marzec 2020 - 15:12

Mateusz, będę ogromnie wdzięczny, jeśli podzielisz się swoim doświadczeniem odnośnie testów porównawczych Costy Sunrise Silver Mirror vs Smith LLI. Również rozważam zakup cyngli Costy - wybór padł jak u Ciebie na model Fisch.

Przyszły Costa Fisch . Testy za dwa tygodnie , mam nadzieję  :ph34r:  

Z grubsza , porównując do Smith Guides Choice . Ramki Costy są lekko szersze , inaczej wyprofilowane . Zauszniki  lepiej przylegają . Na moja dyńkę Costa lepiej pasuje , lepiej sie trzyma . Costy są większe niż Smith . Soczewki w Costa mam plastikowe , Okulary przez to są ok 9g lżejsze . Soczewki dają cytrynowy bardzo jasny obraz . W Smith jest to delikatny , wyblakły cytrynowo-limonkowy . Zobaczę jak to się ma w terenie w sensie jaka będzie róznica pomiędzy Costa a Smith ( ten sprawdzony , działa super ) . Patrząc przez szklane Smith na plastiki Costa widać przebarwienia na plastikch . Odwrotnie nie występuje to zjawisko . Proszę popatrzeć na załączone fotki i może ktoś mi wyjaśni o co chodzi ? 

 

 

Załączony plik  IMG_20200313_121450.jpg   26,02 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20200313_121403.jpg   29,33 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20200313_121406.jpg   33,63 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20200313_121523.jpg   26,84 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20200313_123609.jpg   35,59 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20200313_123705.jpg   35,35 KB   24 Ilość pobrań


  • Acho, malinabar i Luckyguliver lubią to

#655 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 18:16

Działa to w sklepie internetowym ? :)

 

znacie jakieś sklepy godne polecenia w europie upatrzyłem sobie dwa modele ale w polsce akurat ich nie ma. 

Tak, działa Wojtku. Można zadzwonić, dogadać się i finalnie złożyć zamówienie. Po złożeniu zamówienia nie opłacasz, piszesz w uwagach o uzgodnieniach telefonicznych, sklep zmienia koszt i wtedy dopiero opłacasz zamówienie.



#656 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 20:16

 Proszę popatrzeć na załączone fotki i może ktoś mi wyjaśni o co chodzi ? 

Polaryzacja  ;) 
 



#657 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 marzec 2020 - 00:02

Polaryzacja ;)


Ale jak? Szkła ułożone prostopadle do siebie to polaryzacja, tak sądziłem przynajmniej. I tak jest w przypadku szklanych Smith. Niemalże czarno. Na fotce szkła są równolegle do siebie.

#658 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 00:54

Ja mysle Mateusz, ze poloryzacja moze byc tak widoczna w okularach Costa bo odbija sie od lustrzanki lub moze byc to spowodowane tym, ze sa zrobione z "plastiku". Oczywiscie zgaduje bo nie mam najmniejszego pojecia dlaczego tak jest. Zaobesrwowalem kiedys podobne odbicia w okularach Oakley. 

 

Swoja droga, Costa ma naprawde super soczewki ale ze szkla. Plastikowe sa co najwyzej przecietne i maja tendencje do latwych zarysowan. Mogles sobie kupic zielone CDM jako, ze zolte juz masz od Smith Optics. Te Low Light Ignitor przepuszczaja 40% swiatla i chyba nie ma im rownych na rynku. Zielone od CDM sa naprawde fajne szkla kontrastowe, ktore moglbys uzywac w sloneczne dni, a Smith Optics masz na pochmurne. 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 14 marzec 2020 - 00:55

  • radek_u i gulf lubią to

#659 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 08:04

Ale jak? Szkła ułożone prostopadle do siebie to polaryzacja, tak sądziłem przynajmniej. I tak jest w przypadku szklanych Smith. Niemalże czarno. Na fotce szkła są równolegle do siebie.

Może jest odpowiedz na polaryzacje a polaryzację? W końcu musi się ona jakoś różnić w okularach za 50 zł a w okularach za 500.Oczywiście jest to moja teoria, która ni jak może mieś się do prawdy  :D Jeżeli zaczniesz przekręcać okulary to te plamy będą zanikać i przemieszczać się więc to znaczy, że to efekt polaryzacji. A te drugie mają polaryzację?  

W najbliższym czasie przyjdzie do mnie kilka okularów Smitha z różnymi soczewkami, w tym Light Low to się pobawię i potestuję.  
Kwinto ani jedne ani drugie nie są lustrzanymi soczewkami więc to odpada.


  • gulf lubi to

#660 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 10:11

Costy sa. 


  • gulf lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych