Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Smith Optics

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
727 odpowiedzi w tym temacie

#681 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 16 styczeń 2021 - 18:22

Do auta fotochromy odpadaja, a dobor koloru szkielek to sprawa indywidualna.

 

Jesli chodzi o te Guide's Choice z linku, super oprawki. Brat ma dokladnie takie same, rowniez z tymi niebieskimi soczewkami szklanymi. Bardzo lekkie jak na szkla i bardzo wygodne.  


Użytkownik Kwinto edytował ten post 16 styczeń 2021 - 18:23

  • gulf, adriano i S.N. lubią to

#682 OFFLINE   oloepoczta

oloepoczta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2021 - 19:16

Mógłby ktoś z użytkowników smith chromapop blue mirror szklane (takie jak w linku powyżej) wstawić zdjęcie jak od środka wyglądają te szare szkła? Chcę kupić jedne konkretne okulary. Około 75% jazda samochodem, reszta to spacer jazda na rowerze itp. Potrzebuję na słoneczne dni. Obecnie mam wiley z soczewkami captivate ale zmieniają trochę kolory a chciałbym neutralne szkła.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

#683 OFFLINE   oloepoczta

oloepoczta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 maj 2021 - 20:48



[quote name="oloepoczta" post="2907989" timestamp="1619979413"]Mógłby ktoś z użytkowników smith chromapop blue mirror szklane (takie jak w linku powyżej) wstawić zdjęcie jak od środka wyglądają te szare szkła? Chcę kupić jedne konkretne okulary. Około 75% jazda samochodem, reszta to spacer jazda na rowerze itp. Potrzebuję na słoneczne dni. Obecnie mam wiley z soczewkami captivate ale zmieniają trochę kolory a chciałbym neutralne szkła.
O takie zdjęcie bym prosił

c6851929c4d47c2d5d5ad0f34304f2b4.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka



#684 OFFLINE   oloepoczta

oloepoczta

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 maj 2021 - 19:32

Koledzy, gdzie najlepiej zamówić guides choice? Interesuje mnie wersja ramki czarny mat i szklane soczewki blue mirror. Żaden sklep w Polsce nie ma. Pomożecie?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

#685 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 10 czerwiec 2021 - 21:04

Jak się niedawno dowiedziałem Smith rezygnuje ze szkła (to pewnie było wiadome), ale odchodzi też od specjalistycznych okularów z polaryzacją w filtrach S1 i S2, jak również od polaryzacji z opcją fotochromową. Także oferta się nieco zawęża, wciąż jest opcja na ostre słońce (także bardzo ostre, morze ,góry wysokie), jednak nad wodą najczęściej łowię w średnim zachmurzeniu i ogólnie w słabszym świetle, filtr s2 to dla mnie podstawa, więc słabo... Pomijam już niezrozumiałe dla mnie oferty, jak np. okulary z dodatkowymi soczewkami (VTL 36) bez polaryzacji, brak polara w okularach przeciwsłonecznych uważam za nieporozumienie. Dlaczego taki kierunek? Zmiany, zmiany, zmiany... :D. Kesz?


Użytkownik MaleX edytował ten post 10 czerwiec 2021 - 21:05


#686 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2021 - 09:57

Czy ktoś się może orientuje czy modele Outlier XL i Lowdown/Lowdown2 pasują na duży baniak i czy maja sprężynki w zausznikach?

 

Mam 3 pary modelu Drake i te pasują idealnie ale po latach w dwóch parach noszonych na zmianę na krawędziach przy oprawkach pojawiają się skazy.  zastanawiam się czy to jest normalne czy też może być spowodowane ich myciem w płynie do mycia naczyń. Na soczewkach zero rys mimo bardzo częstego używania.

 

Załączony plik  1625043896567.jpg   33,06 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  1625043896551.jpg   44,04 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  1625043896532.jpg   40,59 KB   13 Ilość pobrań

 

 

 

 


Użytkownik godski edytował ten post 30 czerwiec 2021 - 10:10


#687 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 czerwiec 2021 - 15:13

Ja poleruje swoje od co najmniej 3 lat i nie mam takich "zajadow". Uzywam do tego tanich alkoholowych papierkow przeznaczonych do czyszczenia okularow. Nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba raz mi szkla weszly w podobna rekacje kiedy spryskalem je srodkiem na komary :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 30 czerwiec 2021 - 15:14


#688 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 30 czerwiec 2021 - 20:31

Czy ktoś się może orientuje czy modele Outlier XL i Lowdown/Lowdown2 pasują na duży baniak i czy maja sprężynki w zausznikach?

 

Mam 3 pary modelu Drake i te pasują idealnie ale po latach w dwóch parach noszonych na zmianę na krawędziach przy oprawkach pojawiają się skazy.  zastanawiam się czy to jest normalne czy też może być spowodowane ich myciem w płynie do mycia naczyń. Na soczewkach zero rys mimo bardzo częstego używania.

 

attachicon.gif 1625043896567.jpg

attachicon.gif 1625043896551.jpg

attachicon.gif 1625043896532.jpg

Lowddown nie mają spręzynek, Outlier mają.
Generalnie najbezpieczniej myć okulary tylko płynem do mycia naczyń i letnią wodą(żadnych nasączonych alko ściereczek ).
Spotkałem się raz z odchodzącymi powłokami i wydaje mi się że miało to związek z tym, że osoba która używała tych okularów bardzo mocnego makijażu używa i mocno się pociła i u Ciebie bym upatrywał pot+ deep, ale równie dobrze to może być wadą ;) 
Jesteś z Wawy to podjedz sobie na Ząbkowską 22 do sklepu z rolkami i tam będziesz miał największy w Pl wybór okularów Smitha i możliwość przymiarki. 
 


  • godski lubi to

#689 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 30 czerwiec 2021 - 20:59

Starsze modele Outlier napewno nie maja sprezynek.  Nie byly tez robione we Wloszech. 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 30 czerwiec 2021 - 21:08


#690 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 01 lipiec 2021 - 09:53

Sprawdziłem i masz Kwinto rację :)  



#691 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2021 - 10:42

Sprawdzone, Outlier XL 2 sprężynek nie mają.



#692 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 lipiec 2021 - 11:48

Sprawdzone, Outlier XL 2 sprężynek nie mają.

 

Nie mają na pewno i pasują na dużą głowę. Przy czym są dosyć ciężki i mogą zjeżdżać z mokrego nosa, jakość obrazu super - przynajmniej w opcji zielonych szkieł. 

 

Pomyśl o Oakley, skusiłem się niedawno na model Split i muszę przyznać, że są naprawdę niezłe. Na plus na pewno niska waga, gumowe noski, duże zaokrąglone szkła i świetna polaryzacja oraz ogólna jakość wykonania. W standardzie jest twarde etui i odpinana cienka, stalowa linka do zabezpieczania przed upadkiem. 



#693 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 01 lipiec 2021 - 11:53

Czy ktoś się może orientuje czy modele Outlier XL i Lowdown/Lowdown2 pasują na duży baniak i czy maja sprężynki w zausznikach?

 

Mam 3 pary modelu Drake i te pasują idealnie ale po latach w dwóch parach noszonych na zmianę na krawędziach przy oprawkach pojawiają się skazy.  zastanawiam się czy to jest normalne czy też może być spowodowane ich myciem w płynie do mycia naczyń. Na soczewkach zero rys mimo bardzo częstego używania.

 

Woda z płynem nie powinna uszkodzić powłoki.
Przyczyny upatrywał bym w preparatach typu deet i innej chemii. Pocenie raczej nie... bo skąd tam pot? No chyba że się tam dostaje, to w końcu roztwór soli..



#694 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 01 lipiec 2021 - 14:00

Czy ktoś się może orientuje czy modele Outlier XL i Lowdown/Lowdown2 pasują na duży baniak (...)

Jakieś 5 , może 6 lat temu , na poznańskiej Rybomanii mierzyłem Smith'y  na jednym z muchowych stoisk ( Salar ?) . Na mój ewidentnie duży baniak pasowały właśnie Outlier XL i Dockside . 



#695 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 01 lipiec 2021 - 14:07

Zobacz jeszcze model HIGHWATER na mój duży baniak były nawet za duże :D


  • lopez77m lubi to

#696 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 08 lipiec 2021 - 09:36

Jakieś 5 , może 6 lat temu , na poznańskiej Rybomanii mierzyłem Smith'y  na jednym z muchowych stoisk ( Salar ?) . Na mój ewidentnie duży baniak pasowały właśnie Outlier XL i Dockside . 

 

Zobacz jeszcze model HIGHWATER na mój duży baniak były nawet za duże :D

 

Higwater nie są aż tak ogromne ale okulary naprawdę zacne ;)  @malinabar zobacz sobie jak wyglądają u mnie na zdjęciach https://www.instagram.com/wobi_fishing, wiosną kupiłem model Barra też bardzo fajne :) 



#697 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 marzec 2022 - 18:35

Załączony plik  smith-optics-integrated-leash.1024.jpeg   17,76 KB   27 Ilość pobrań
Może ktoś wie ,gdzie dostanę taka smycz?

#698 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 marzec 2022 - 19:54

Musi być Smitha? Jak nie to na Amazon/eBay od metra

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
  • Tom Rob lubi to

#699 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 marzec 2022 - 20:35

Wolałbym taką jak na zdjęciu. Jest bardzo komfortowa.
  • kris73 lubi to

#700 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 marzec 2022 - 03:11

no to u smith. 10usd


  • Tom Rob lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych