Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Smith Optics

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
727 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 10 maj 2018 - 14:22

Jesli mnie pamiec nie myli to byly ChromaPop ze szklanymi soczewkami dostepne juz jakis czas temu. Pozniej ich nie bylo, a teraz ponownie sa dostepne. Niestety nie ma mozliwosci zamowienia ich z korekcja. Nie ma tez mozliwosci zamowienia ramek Guide's Choice ze szklanymi soczewkami z korekcja, co mnie bardzo smuci bo sa to superowskie oprawki. Swoje wlasnie zwrocilem (ChromaPoP+). Nie dalo sie w nich patrzec. Wszystko jakos mi przed oczami plywalo. No ale zrobia nowe w innych oprawkach (za darmo). :)

A tak ogolnie to szkoda, ze wybor szklanych soczewek z korekcja jest bardzo maly, o wiele mniejszy niz tych bez. :(



#62 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 12 maj 2018 - 08:52

Hej

 

Przymierzam się do zakupu okularków. Czy ten model z linku do wędkowania z łodzi będzie OK.

 

https://bogdangawlik...per-Mirror.html

 

Dzięki za podpowiedzi.


Użytkownik francisco scaramanga edytował ten post 12 maj 2018 - 08:52


#63 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2018 - 13:17

Bedzie. Bardzo dobry wybor.

#64 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 12 maj 2018 - 21:04

Hej

 

Przymierzam się do zakupu okularków. Czy ten model z linku do wędkowania z łodzi będzie OK.

 

https://bogdangawlik...per-Mirror.html

 

Dzięki za podpowiedzi.

Jak to mówili starzy spinningiści "kto nie ma miedzi w domu siedzi". 

Kolor szkieł b. dobry, model także fajny, ale czy pasuje do twarzy, to musisz sam przymierzyć.



#65 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2018 - 10:39

A ja jeszcze dopytam zanim pocigne za spust...upraszczajac sprawe kazde ramki Smith ze szklami ChromaPop beda dobrym wyborem? A czy np kolor szkiel Grey Green tez sie prawdzi? Ja do tej pory uzywalem Amber i bylem bardzo zadowolony ale nie wiem jak sprawdzi sie taki kolor nad woda.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 17 maj 2018 - 10:40


#66 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 maj 2018 - 10:54

Ten kolor mam w swoich guides choice i mi sie sprawdza , ale musi być słońce . Przy zachmurzeniu nic nie przebija low light ignitor .

Do jazdy samochodem używam gray . W sumie to miałem sprawdzić  nad woda jak robią , czy nie lepiej jak gray green ,  ale jak już jestem nad rzeką to zapominam o tym  :ph34r:   



#67 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 17 maj 2018 - 11:09

Problem w tym, ze trudno przewidziec jaka bedzie pogoda. Pol biedy jak wychodze na ryby lokalnie ale jak jade na dwa dni na kropki do Walii to jest zwykle w kratke. Krotko mowiac nie chce brac ze soba dwoch par okularow.



#68 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 maj 2018 - 11:18

 

 

Krotko mowiac nie chce brac ze soba dwoch par okularow

Dlaczego ? Ja noszę jedną parę na nosie , druga w kamizelce w etui . Nie zajmuje to dużo miejsca absolutnie .

W takim razie , w Twoim przypadku raczej fotochromy by się sprawdziły  :)



#69 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 17 maj 2018 - 14:30

A ja jeszcze dopytam zanim pocigne za spust...upraszczajac sprawe kazde ramki Smith ze szklami ChromaPop beda dobrym wyborem? A czy np kolor szkiel Grey Green tez sie prawdzi? Ja do tej pory uzywalem Amber i bylem bardzo zadowolony ale nie wiem jak sprawdzi sie taki kolor nad woda.

Oczywiście, ze się sprawdzi, ale rzeczywiście musi być światło. Kolega 'mat dobrze radzi. Także w sprawie drugiej pary okularów.



#70 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 18 maj 2018 - 08:17

Problem w tym, ze trudno przewidziec jaka bedzie pogoda. Pol biedy jak wychodze na ryby lokalnie ale jak jade na dwa dni na kropki do Walii to jest zwykle w kratke. Krotko mowiac nie chce brac ze soba dwoch par okularow.

A ja Ci zdecydowanie bardziej polecam BronzeMirror lub Brown(mimo tego, że mam ignitory to na okrągło używam BronzeMirror)
Jeżeli chcesz uniwersalne, tak żeby nie bawić się w noszenie dwóch par to albo Ignitory albo Copper. Z GrayGreen nie będziesz aż tak zadowolony


  • Luckyguliver lubi to

#71 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 18 maj 2018 - 21:40

Dlaczego ? Ja noszę jedną parę na nosie , druga w kamizelce w etui . Nie zajmuje to dużo miejsca absolutnie .

W takim razie , w Twoim przypadku raczej fotochromy by się sprawdziły  :)

A to widze, ze bedzie jak z wedkami. Na jednej sie nie skonczy  :lol: A tak na powaznie. Jako, ze wszytko musze targac na plecach bo nie mam auta lub podrozuje "gdzies daleko tam" jestem przewrazliwiony na pukncie "dodatkowych ciezarow" czy czy chocby "zajmowaczy przestrzeni". Pewnie juz bym wolal drugi kolowrotek zabrac ze soba gdyby to byla dluzsza wyprawa. 

 

Summa summarum prawdopodobnie kupie brazowe szkla bo takie beda chyba najbardziej uniwersalne. Poza tym taki kolor szkiel jest moim ulubionym. Nie znosze czarnych! Oprocz tego bede mogl sprawdzic czy wogole widze roznice pomiedzy drozszymi a tanszymi szklami.

 

Ps Na dzien dzisiejszy uzywam ELECTRIC Tech One Polarised Bronze.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 18 maj 2018 - 21:41


#72 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 18 maj 2018 - 22:28

Poniżej odpowiedz jaką uzyskałem od Smith Opticsa na temat rodzaju materiału ( szkieł, "plastików") okularów, gdzie stosuje się technologię ChromaPop.

 

Chromapop Polycarbonate lenses: Plastic standard lenses, zero polarization, with Chromapop technology applied and typically retails for around $139.00.

Chromapop Polarized Polycarbonate lenses: Plastic standard lenses with polarization and Chromapop technology applied. These typically retail for around $169.00. 

Chromapop PLUS polarized lenses: High quality Trivix plastic material with polarization and Chromapop technology applied. Typically retails for around $229.00. 

Chromapop Polarized Glass lenses: Glass material with polarization and Chromapop technology applied. Typically retails for around $249.00. 

 

Ponadto już wcześniej poinformowano mnie, że

 

All of our sunglasses (regardless of whether they are glass or not) are going to have the TLT technology as well. The description should read, "Chromapop Glass"

 

Myślę, że ta informacja przyczyni do  poszerzenia wiedzy o tych  okularach.


Użytkownik Alek. edytował ten post 18 maj 2018 - 22:30


#73 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 22 maj 2018 - 23:36

Panowie może ktoś mi doradzi bo.chcial bym.przyinwestowac w okulary. Lowie głównie w Irlandii więc pogoda przeważa w pochmurne dni. Chociaż i psikus jest ze słońce smali cal y dzień. Jaki model warto przyinwestowac ? Chciał bym w niebieskiej optyce. Chyba że może amber uniwersalnie?

#74 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 23 maj 2018 - 01:26

Widzę, że padło już na Smith Optics, a pozostał wybór koloru i modelu.

Niebieski kolor odradzam na Irlandię ( nie byłem, ale słyszałem, że ciągle pochmurno i pada).

Amber chyba najbardziej trafny wybór, ale trzeba wiedzieć, że produkowane były tylko w wersji ze szkłami ( nie ma plastików-jak się mylę proszę mnie wyprostować) i ponieważ nie są już produkowane, praktycznie nie do dostania. Były to fotochromy i to było ich dodatkową zaletą.

Low light jak pochmurno- też tylko wersja szklana.

I kolor miedzi w szkle i plastiku ( ChromoPop).

To moje propozycje, ale inni koledzy mogą mieć odmienne zdanie.

To kolor szkieł.

A model trzeba wybrać zależnie od wielkości głowy, dopasowania do nosa, samopoczucia po założeniu, itp.( uwagi kolegi Wiktora z tematu Okulary Polaryzacyjne.).

Warto przeczytać ten temat od początku oraz temat Okulary Polaryzacyjne i zdobędzie kolega całkiem szeroką wiedzę na temat doboru okularów.

 

 



#75 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 23 maj 2018 - 07:52

Będąc w Polsce muszę podjechać gdzieś do Wawy i znaleźć sklep i zrovic przymiarki :)

#76 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:26

Gdzie w PL jest sklep z sensowną ofertą tych okularów dla wędkarzy?



#77 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 23 maj 2018 - 12:28

Temat już był wałkowany w Okularach Polaryzacyjnych.

Przejrzałem jeszcze raz oferty sklepowe i chyba najlepszy wybór okularów dla wędkarzy jest w sklepie

https://bogdangawlik...Optics-569.html

Ceny powalają z nóg, ale cóż.

Można poszukać w innych sklepach, ale wybór modeli  dla wędkarzy minimalny.



#78 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 06 czerwiec 2018 - 22:10

Odwiedzilem dzisiaj sobie strone Smith Optics aby sprawdzic czy cos przypadkiem nowego nie podrzucili bo mam informacje, ze szykuja sie zmiany.

 

Wiec, znikly wszystkie soczewki Techlite z korekcja. Sa nadal dostepne bez korekcji ale to ostatki. Dla tych co sie zastanawiaja nad kupnem tych soczewek, trzeba sie sprezac. Nie zostalo wiele czasu. Nie wiadomo jakie beda opcje kolorystyczne jak ChromaPop Glass sie pojawi. Narazie chyba sa tylko dwie (blue mirror oraz brown)

 

Doszlo kilka nowych opcji z oprawkami oraz kilka nowych kolorow w oprawkach juz wczesniej sprzedawanych (caly czas mowa o okularach RX). Nic takiego co by z nog powalalo, ale na przyklad pojawily sie oprawki Outback RX. Fajna opcja dla mnie jesli Guide's Choice nie zaczna sprzedawac ze szklanymi ChromaPop RX. No ale ponoc maja byc dostepne. Kiedy? Nie wiadomo. Zobaczymy...

 

No i jakies nowe soczewki sa od dluzszego czasu - ChromaPop Sun Red Mirror i ChromaPop Sun Black. Nie mam pojecia jakie beda mialy zastosowanie w wedkarstwie ale wiem, ze wczesniej byly te kolory dostepne w goggles narciarskich.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 06 czerwiec 2018 - 22:18

  • Alek. i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#79 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 lipiec 2018 - 06:39

Panowie podpytam co by gafy nie strzelic.
Jaki jest najlepszy kolor szkla na pochmurne dni i wieczory - brazowy ? Nie wiem czy uda mi sie cos znalezc ze Smitha (bo leb mam wielki) a oni chyba najwieksze szklo 64 mm maja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik kruz edytował ten post 19 lipiec 2018 - 06:39


#80 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 19 lipiec 2018 - 10:29

Panowie podpytam co by gafy nie strzelic.
Jaki jest najlepszy kolor szkla na pochmurne dni i wieczory - brazowy ? Nie wiem czy uda mi sie cos znalezc ze Smitha (bo leb mam wielki) a oni chyba najwieksze szklo 64 mm maja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poczytaj kolego o różnych kolorach szkieł, bo inaczej jednak strzelisz gafę z tymi brązowymi szkłami na te warunki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych