Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary Smith Optics

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
727 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:43

Redmondy nie są na dużą głowę  ;) Przejrzyj ten katalog co Ci podesłałem  ;)

 

Zgadza sie. Redmondy sa na mniejsze glowy. Mialem te oprawki na glowie i sa definitiwnie na wieksze czerepy za male, ale cena bardzo dobra. Ja moge skromnie zasugerowac z wlasnego doswiadczenia Guide's Choice. Mialem i na moj raczej wiekszy kaczan pasowaly perfekcyjnie. 

Problem z tymi szkielkami (Low Light Ignitor) i innymi szklanymi jest taki, ze jest ich juz coraz mniej. Z tego co wiem beda lub juz nawet sa wycofywane ze sprzedazy.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 28 sierpień 2018 - 10:44


#102 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:45

Na chwilę obecną chyba nie ma nowszej rozpiski szybek w okularach Smitha i może komuś się przyda.

 

Załączony plik  0041.jpg   63,73 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  0042.jpg   53,07 KB   11 Ilość pobrań



#103 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2018 - 13:06

Niech mi ktos powie czy ja dobrze to rozumiem. Kazde okulary ze szklami Light Ignitor beda z automatu albo Chromapop + Polarchromic albo Techlite Glass Polarchromic a nie np Carbonic.

 

@godski Ja ma Frontman i na sredio duza glowe sa w sam raz.



#104 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2018 - 14:14

Nie jestem na sto procent pewien, ale Low Light Ignitor sa tylko Techlite Glass. Natomiast kolor Amber jest Polachromic Techlite Glass.

 

Do pewnego czasu nie bylo ChromaPop w szklanych soczewkach. Teraz mozna chyba nabyc szklane ChromaPop w kolorze Green Mirror i jeszcze jakims innym (chyba Blue Mirror).


  • Alek. lubi to

#105 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 14:27

Niech mi ktos powie czy ja dobrze to rozumiem. Kazde okulary ze szklami Light Ignitor beda z automatu albo Chromapop + Polarchromic albo Techlite Glass Polarchromic a nie np Carbonic.

 

@godski Ja ma Frontman i na sredio duza glowe sa w sam raz.

Nie. To jest nazwa soczewki, która występuję tylko i wyłącznie w szkle, jest z polaryzacją i dokładnie nazywa się polarized low light ignitor 


  • Alek. lubi to

#106 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:05

Ale jak spojrzymy na druga fotke (Clearly better) z postu #96 to w drugim rzedzie od gory, piersza od lewej wisi Chromapop + Polarchromic Ignitor...


  • radek_u lubi to

#107 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:25

To sa te z plastiku. Polachromic (rozjasniajace-sciemniajace) sa dostepne w szklanych soczewkach oraz rowniez w plastikowych (nie wiem jaki dokladnie to jest material).



#108 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 16:04

Ale jak spojrzymy na druga fotke (Clearly better) z postu #96 to w drugim rzedzie od gory, piersza od lewej wisi Chromapop + Polarchromic Ignitor...

Czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy między tymi soczewkami? Kolor, przepuszczalność światła, pełne nazwy soczewek?Rodzaj materiału?To, że mają w nazwie ignitor nie oznacza, że to tosamo.

#109 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2018 - 16:48

Teraz to chyba jeszcz mniej rozumiem :) Ignitor to po prostu kolor?


@radek_u Patrzac na stronke Clearly Better i porownujac Chromapop + Polarchromic Ignitor oraz Techlite Glass Polarchromic Ignitor nie widze zadnej roznicy w kolorze. Opis pod soczewkami wydaje sie taki sam... Jesli chodzi natomiast o rodzaj materialu to jest roznica bo wynika to z opisu na wczesniejszej stronce z tego katalogu.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 28 sierpień 2018 - 16:52


#110 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2018 - 17:08

"Ignitor"- to jest taki "rozowy" kolor. Mam okulary z takimi soczewkami i bardzo je lubie. Sprawdzaja mi sie calkiem dobrze w pochmurne dni.

 

"Low Light Ignitor"- to zolte szkielka z bardzo duza przepuszczalnoscia swiatla. Bardzo dobre na pochmurne dni, wczesnie rano lub na wieczor.

 

"Amber"- rowniez zolte szkielka ale z mniejsza przepuszczalnoscia swiatla niz "Low Light Ignitor".

 

Szkielka w kolorze "Ignitor" sa dostepne ze szkla oraz z plastiku. Sa rowniez dostepne w opcji Polachromic (rozjasniajace-sciemniajace).


Użytkownik Kwinto edytował ten post 28 sierpień 2018 - 17:10


#111 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2018 - 17:17

Umnknelo mi ze Ignitor to cos innego niz Low Light Ignitor :) No i wszystko jasne.

 

W takim razie pytanie. Jak juz mam Chromapop Bronze Mirror to czy jest sens zakupic Ignitor? Czy dopiero Low Light Ignitor przyniesie odczuwalna poprawe przy kiepskim swietle (rano, wieczorem itd) ? 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 28 sierpień 2018 - 17:21


#112 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2018 - 17:30

To sa inne szkielka i z mojego doswiadczenia "Low Light Ignitor" przepuszcza o wiele wiecej swiatla i lepiej sprawdza sie gdy robi sie ciemno. "Ignitor" jest lepszy dla mnie gdy jest pochmurno. Ciezko to Remek tak opisac. Kazde oczy widza inaczej. Wydaje mi sie, ze "Low Light Ignitor" jak rowniez "Amber" bedac soczewkami zoltymi daja tez lepszy kontrast. "Ignitor" dla moich oczu jest przyjemniejszy. Swiat jest taki lekko rozowy gdy sie przez nie patrzy.

 

Gdybym mial brac okulary tylko pod katem wedkowania wczesnie rano lub pozno wieczorem to "Low Light Ignitor" bedzie najlepszym wyborem. Ja w Twoim przypadku bral bym "Low Light Ignitor". Jest tutaj kilku chlopakow co maja te szkielka i moze sie w tym temacie wypowiedza.

 

Ja nie mam "Low Light Ignitor" poniewaz nie ma mozliwosci zakupu tych soczewek z korekcja. Mam "Amber" oraz "Ignitor".


Użytkownik Kwinto edytował ten post 28 sierpień 2018 - 17:32

  • Luckyguliver lubi to

#113 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 28 sierpień 2018 - 19:09

Umnknelo mi ze Ignitor to cos innego niz Low Light Ignitor :) No i wszystko jasne.

 

W takim razie pytanie. Jak juz mam Chromapop Bronze Mirror to czy jest sens zakupic Ignitor? Czy dopiero Low Light Ignitor przyniesie odczuwalna poprawe przy kiepskim swietle (rano, wieczorem itd) ? 

To ja wrzucę swoje trzy grosze. 

Teoretycznie zakup każdego koloru szkieł ma sens, bo po to są właśnie różne kolory. Ale trzeba przeznaczyć na tą większą gotówkę i nosić przy sobie kilka par, zmieniając je w zależności od warunków świetlnych  oraz miejsc poławiania.Nie każdego na to stać i chce mu się nosić.

Odpowiadając dalej koledze jak posiadasz Bronze Mirror to, aby miało to praktyczny sens tylko LL lub kolor amber. LL jeszcze są w sprzedaży ( na stronie Smith Optics informują, że zostało  już kilka sztuk. Kolor amber nie kupisz już u Smith Optics, ale jeszcze można okazyjnie dostać ( poszukaj na Allegro widziałem, że są).



#114 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 09:07

Umnknelo mi ze Ignitor to cos innego niz Low Light Ignitor :) No i wszystko jasne.

 

W takim razie pytanie. Jak juz mam Chromapop Bronze Mirror to czy jest sens zakupic Ignitor? Czy dopiero Low Light Ignitor przyniesie odczuwalna poprawe przy kiepskim swietle (rano, wieczorem itd) ? 

Mam blue, coperr, brown, Ignitory, a i tak używam tych co Ty masz czyli Bronze Mirror  :D Muszę jeszcze teraz wydębić do testów szklane chropapopy i szkalane fotochromy :D Generalnie bez sensu jest posiadanie każdego koloru szkiełek, ale u Ciebie jako uzupełnienie Ignitory mają sens. A dorzucając do tego jeszcze LowLighty to masz cały caluteńki zakres i okulary którymi ogarniesz każde warunki, w tym jazdę samochodem, bo fotochromy nie będą Ci działać w aucie  ;)



#115 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2018 - 09:24

Szkoda troche, ze nie przestudiowalem watku wczesniej bo pewnie inaczej bym sie zabral do calej sprawy. Ja akurat mam "slabosc" do okularow przeciwslonecznych wiec nie trzeba mnie do ich zakupu specjalnie zachecac :) Jedyny minus tej calej zabawy to koniecznosc noszenia wiecej niz jednej pary tak zeby sie lepiej dostosowac do warunkow. 

 

Tak czy siak Ignitory juz w drodze...Niestety LLI czy Amber bedzie rzeczywiscie problem dostac bo jest ich malo na rynku. Szkoda tez ze nie mozna po prostu dokupic szkiel zapasowych w tych wspomnianych kolorach.

 

Ps Kupilem tez z rozbiegu okularki na rower Redbound Chromapop Bronze Mirror  :rolleyes:


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 29 sierpień 2018 - 09:25


#116 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 29 sierpień 2018 - 13:48

Dla mnie osobiscie dziwna jest decyzja Smith Optics aby wycofac z obiegu wszystkie szkielka szklane, a w szczegolnosci Low Light Ignitor oraz Amber. W tej chwili nie maja zadnych szkielek (szklanych i plastikowych) w tych kolorach.  Nowe szklane ChromaPop sa bodajze dostepne tylko w dwoch kolorach.

 

Jest tez oczywiscie opcja kupienia Costa Del Mar okularow z Sunrise Silver Mirror (580G) z 30% przepuszczalnoscia swiatla. Nie wiem jak te szkielka sie sprawdzaja bo akurat tych jeszcze nie mam ale te co mam sa dla mnie najlepszymi soczewkami jakie posiadam.



#117 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:14

Który model będzie na większa czaszkę? Ridgewell czy Redmond? Tylko te znalazłem ze szklanymi soczewkami Low Ignitor w normalnej cenie.



#118 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:28

Który model będzie na większa czaszkę? Ridgewell czy Redmond? Tylko te znalazłem ze szklanymi soczewkami Low Ignitor w normalnej cenie.

Redmondy są większe od Ridgewelli, ale jeśli masz większą głowę to będą i tak za małe. 



#119 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:33

Zaryzykuję, najwyżej na giełdę wrócą. Dzięki.



#120 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:45

Zaryzykuję, najwyżej na giełdę wrócą. Dzięki.

Jeżeli kręcisz się gdzieś w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego lub Legionowa, to najprawdopodobniej mam Redmondy to mogę dać przymierzyć  :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych