Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

new twin power


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 październik 2006 - 19:27

jak wiecie, nie jestem wielkim zwolennikiem shimano, ale mialem okazje polowic japonskim twin powerem rozmiar 1000 ... maslo
normalnie dostalem takiego szoku, ze jeszcze sie trzese, mlynek wywarl na mnie ogromne wrazenie ...
tak ogromne, ze najprawdopodobniej sobie taki sprawie ;)
pytanie za 1000 punktow, czy osoby dysponujace informacjami o trwalosci, wytrzymalosci (itp) modelu japonskiego(!) moglyby sie nimi podzielic?

wrzuce jeszcze fotke

http://www.japantackle.com/Shimano/Shimano_TiwnPower2005.jpg

#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 18 październik 2006 - 20:44

Skoro nowy, to zbyt wielu informacji o trwalosci zapewne nie zdobedziesz ;)
Mam TP 4000F, nie jest porazajaco nowy, ale chodzi bardzo dobrze. Chyba ta górna pólka Shimano zazwyczaj chodzi dobrze.

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2006 - 07:35

Pitt,
Ja równiez nic Tobie nie powiem na temat tego kołowrotka bo nie miałem go w rękach a i tak ostatnio zboczyłem w innym kierunku :lol:. Tak się jednak zdażyło, że miałem okazję przekonać się jakiego sprzętu używają Japończycy i ... właśnie w większości przypadków do lekkiego łowienia używają oni kołowrotków stałoszpulowych firmy Shimano i Daiwa. Obie firmy na takim samym poziomie. Opinie na temat tych kołowrotków mają diametralnie inną od polskiej. Być może wynika to z tego, że rzeczywiście uzywają TOPowych kostrukcji.

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 19 październik 2006 - 08:22

pitt@ ja również mam topowy model z tej firmy jednak konstrukcyjnie jest troszeczkę inny bo szpulka się obraca, czasami bardzo długo... . jednak ogólnie muszę powiedzieć, że konstrukcja jest bardzo wytrzymała i mimo rocznej eksploatacji nie wyczuwam żadnych śladów starości. wszystko pięknie chodzi.
Kiedyś w dawnych czasach miałem kilka stałoszpulowców shimano z grafitową obudową. Kołowrotek na jeden sezon i tyle.
Remek, bardzo mnie ciekawi japońska ocena modeli o których tutaj piszemy. Może byłbyś uprzejmy przedstawić nam ich zdanie, opinię o takich konstrukcjach daiwy i shimano.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2006 - 09:41

Zeby byl nie wiem na jakim topie to Shimano wiecej nie kupie.

Do lekkiego lowienia przeznaczam Daiwe, na ktorej sie nigdy nie przejechalem, czego nie mozna powiedziec o Shimano.
Gumo


#6 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 październik 2006 - 17:15

Witaj.
Znam kołowrotki TP Shimano z serii produkowanej na Japonie i są warte każdego USD wydanego na nie, porównanie do TP z serii F to jak rozmawianie o innych urządzeniach do łowienia.
Łowiłem bardzo dużo na modele F (do niedawna byłem posiadaczem modeli 1000 ,2500 i 4000) i uważam że jak na te sprzedawane na Europe były najlepszymi, ale modele na rynek japoński których np? zdjęcia prezentujesz to naprawdę inna bajka i polecam oczywiście jeżeli jesteś Fanem Shimano...
Ja przesiadłem się jakiś czas temu na Daiwe i nie wrócę do Shimano (nawet tych modeli Japońskich)...
Certate R-Custom ,czy niesamowity Exist to inna bajka niż jakiekolwiek Shimano...

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 19 październik 2006 - 19:47

Pitt, Andrzej Lipiński ma Twin Powera 1000, tak mi sie wydaje, ze na forum nawet o nim wspomniał, może coś powie o tym kolowrotku.
pozd Jw

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 październik 2006 - 08:02

moze cis powie? :unsure: @jedrus, powiesz cos? :mellow:
ale jak juz pisalem, mnie intersuje tylko wersja japonska




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych