Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
465 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 15 czerwiec 2018 - 21:42

Sprzętowo jak zawsze ciężko , kilka pustych strzałów na wieczorynkę i jeden skwitowany. Przynęta mały gumiś na ciężko z dna. Foto , buzi i woda.

Załączone pliki



#142 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 czerwiec 2018 - 14:49

Udało mi się dzisiaj przed pracą ( w której kwitnę teraz do 22 😤) obadać co dzieje się na miejscówce. Na wodzie cisza, chyba nie ta pora dnia. Powtórki z eldorado nie było ale coś się udało wydłubać.
Dwa prawie bliźniaki, 66-67 cm. Co ciekawe jeden ze świeżą raną w pysku.
Załączony plik  IMG_20180616_084312-861x2789.jpg   43,97 KB   56 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20180616_084405-1086x2883.jpg   56,43 KB   54 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20180616_154552-1824x2352.jpg   95,35 KB   53 Ilość pobrań

Użytkownik Artech edytował ten post 16 czerwiec 2018 - 14:50


#143 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 17 czerwiec 2018 - 10:47

Wiślany 77 cm. Złowiony przez mojego brata, ja pomogłem podebrać i robiłem zdjęcie. Ryba wróciła do wody w bardzo dobrej kondycji.

 

Załączone pliki



#144 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 17 czerwiec 2018 - 21:35

*
Popularny

Witam. Dzisiaj rybki były aktywne tylko kwadrans może chwile dłużej , dwa celne strzały w gumisia i po dłuższej chwili obie wyjeżdżają na brzeg. Większy rozerwał mi siatke w podbieraku a ja mało nie straciłem zębów :). Sprzętowo jak zawsze inazuma do 30g , Exceler plus , fluo 040 i saratoga 10lb, Przynęta ala Lunatic na ciężko. Starszy brat 6kg 85cm , młodszy 4 z hakiem 75cm.

Załączone pliki

  • Załączony plik  b2.jpg   126,01 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  b3.jpg   94,2 KB   42 Ilość pobrań
  • Załączony plik  b1.jpg   142,98 KB   41 Ilość pobrań


#145 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 18 czerwiec 2018 - 09:03

Przynętę prowadzę w różnych partiach wody ale zawsze z prądem nigdy pod prąd czasem jest to wachlarzem. Zaczynam lekko przy powierzchni, później ciężej w toni , ,aż dobieram główkę tak by muskała od czasu do czasu dno. Prędkość dobieram tak by nie było to wolniej od samego prądu , ale też by mu za bardzo nie uciekać. Mniej więcej tak to wygląda.



#146 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 12:43

Jeden z 7 wczorajszych amatorów topwaterbrania petardy a ta rybka 7+ uderzyła w tego WTD od Qcyka95d343e5ab020c2ad73522904a990724.jpg2e5e50bd396b4adfc2b2504694a00378.jpg

Wysłane z mojego LG-H840 przy użyciu Tapatalka

#147 OFFLINE   Xeo

Xeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Seabstian

Napisano 18 czerwiec 2018 - 20:15

Brawo dla wszystkich.
Ja od 2 tygodni przerzucam pudełko ale żadnego nie mogę ustrzelić I zastanawiam się co mogę robić nie tak. Łowię na Narwi, gdzie widać jak buszują, próbowałem w różnych partiach, różnym tępem ale chyba nie dane mi jest dorwać któregoś. ;)
Na dodatek woda ostatnio spadła i przeniosły się z klatek ku środkowi bardziej :/
To co przerzuciłem widać w załączonym zdjęciu. Może poradzicie jakby można było je podejść z tym co mam? Jak prowadzić? 1331e666a522dd090fe1bc51ecae60e4.jpg
  • SVENKA666 lubi to

#148 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 czerwiec 2018 - 20:19

Próbuj o różnych porach dnia
I nie tylko expresem

Użytkownik Artech edytował ten post 18 czerwiec 2018 - 20:22

  • Frogerset, bieniaś i Xeo lubią to

#149 OFFLINE   Xeo

Xeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Seabstian

Napisano 18 czerwiec 2018 - 20:32

Dzięki za porady, generalnie próbowałem i rano i wieczorem. Z obserwacje wyszło mi że większa aktywność była wieczorem. Teraz doszedłem kolejny problem w postaci spadku poziom wody. Gorzej z widoczną aktywnością i się zastanawiam czy przypadkiem nie przeniosły się dalej bliżej nurtu bądź w głębsze partie wody gdzie nie widać aktywności.
Po testuje wolniejsze prowadzenie w różnych partiach wody.
Może cierpliwość przyniesie efekty bo uparłem się i nie odpuszczę im tak łatwo :)

Użytkownik Xeo edytował ten post 18 czerwiec 2018 - 20:35

  • Slavobeer, Paweł R. i bieniaś lubią to

#150 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 18 czerwiec 2018 - 22:39

Mnie bolenie nauczyły cierpliwości, nie wiem jak je podchodzisz i ile czasu poświęcasz konkretnej miejscówce ale jeśli namierzysz ryby(rybę) godną uwagi warto nad postać dłużej i uparcie rzucać w konkretny punkt; czasem strzeli w pierwszym podaniu ale najczęściej trzeba się trochę pomęczyć a i tak potrafią nas zignorować. Z tym tempem prowadzenia to można by grubą książkę napisać, czasem można "ukręcić" korbkę w kręciole i tylko to je sprowokuje a niekiedy trzeba faktycznie zejść niżej i uspokoić prowadzenie, pobawić się przynętą, podbić ją etc.

Ważne, żeby starać się w miarę cicho i jak najdalej kłaść przynętę na wodzie; zdarzało mi się często, że kiedy niewyhamowany wobler pacnął mocno o powierzchnię ryba która intensywnie żerowała nie pokazała się już więcej.  Konkretny rodzaj przynęty musisz nad wodą wypracować samemu, czasem "cud" woblery po prostu nie działają i trzeba pokombinować. Najpiękniejszy moment, kiedy w końcu jest ten "strzał", który wynagradza wszystkie trudy i tego Ci życzę ;)  


Użytkownik Piotr Gołąb edytował ten post 18 czerwiec 2018 - 22:41


#151 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 18 czerwiec 2018 - 23:17

"Jakoś dużo u mnie tych boleni i straszą mi ryby (okonie) " wspomniałem kiedyś w luźnej rozmowie z forumowym mistrzem , Piotrem Gołębiem. "to zacznij je łowić"-odpowiedział Piotrek. Hmmm... to zabrzmiało jak wyzwanie! Kiedyś trochę za nimi latałem i to nawet z niezłym skutkiem ( dzień konia- w dziewięciu rzutach osiem brań),ale jakoś mnie to nie wciągnęło. Ale do rzeczy.W zeszłym roku dane mi było poznać kolejnego mistrza - Kubę @guciolucky (serdecznie pozdrawiam), Kuba dał mi trochę wskazówek,ale co najważniejsze podarował mi dwa swoje woblerki o wiadomym przeznaczeniu.

Od kilku dni zacząłem ganiać za bolkami.Plan jest taki : złowię jednego, udowodnię Piotrkowi, że są, udowodnię sobie,że potrafię i wracam do łowienia "garbusków"!

Kilka wypadów, kilka brań, ale rybki uderzały ,jakby zamkniętym pyszczkiem w wobka i odpływały. W końcu jest strzał 5 metrów ode mnie, widzę ,gruby bolo 80+ wyjeżdża na 30 metrów po czym chowa się za jakiś zatopiony głaz, kilka szarpnięć i wyciągam samego woblera- był lepszy, wygrał,ale do następnego!

Przez te kilka dni łowiąc expressem siada kilka szczupaków i sumek około 75cm-co one robią w nurcie, tuż pod powierzchnią? Ano jedzą sobie uklejki!

Dziś jest ten dzień! Ciemne chmury kręcą się w koło, dzwoni brat,że w Wa-wie pada, coś wisi w powietrzu...Jest 19,szybka decyzja -lecę nad wodę (mam 800m).

Zaczynam od ...okoni oczywiście ,ale nie bardzo chcą współpracować. W pewnym momencie widzę,że za rozmytą główką pogonił bolek,ale bez fajerwerków,smuga,nawrotka i po wszystkim, po chwili ta sama sytuacja.Podchodzę bardzo powoli, zmieniam gumkę na wobka od Kuby...Widzę,że pod wodą musi być spory głaz,bo woda go opływa i marszczy się w tym miejscu.Pierwszy rzut, sprowadzenie wobka w to miejsce i strzał-po chwili szczupaczek 54cm ląduje na brzegu , 2-3 rzuty w to samo miejsce- strzał i wreszcie jest ..., nagle świeca i moim oczom ukazuje się drugi szczupak ,a po krótkim holu ląduje na brzegu, tym razem 60cm.W chwili wypinania woblera z pyska widzę,że upatrzony boleń znowu zaatakował i od razu odbił w stronę środka rzeki. Szybki rzut, trzy obroty korbą i atomowe uderzenie prawie wyrywa kij z ręki, hamulec gra i jest pięknie-chyba każdy z nas chciałby,aby takie chwile nigdy się nie kończyły....

O siłowym holu nie ma mowy (łowię okoniówką) więc rybka wyciąga 50-60m plecionki za pierwszym razem, wiem że jest duża więc spokojnie,bez spinki ,powoli próbuję ją holować, co jakiś czas odjeżdża,ale widzę ,że słabnie z każdą chwilą.Po kilku odjazdach jest wypompowana i podbieram ją ręką (podbierak oczywiście został w samochodzie)

Miarka pokazuje 71 cm, wiem nie jest to jakiś potwór,ale ryba bardzo "odpasiona" i w doskonałej kondycji,a na dodatek wyjęta na okoniowy zestaw.

Piotrze melduję wykonanie zadania.

Kuba dzięki za bardzo łownego wobka.

A sobie udowodniłem,że jeszcze potrafię i wracam do okoni, choć wobler będzie w pudełku (tak na wszelki wypadek)

Sprzętowo: Konger tango wrx do 10gr , zauberek, plecionka 0,06, wolfram jantex do 2,5kg oraz wspomniany wobek od Kuby @Guciolucky

Za jakość fotki jak zwykle PRZEPRASZAM.

Załączony plik  20180618_203220_resized.jpg   78,92 KB   39 Ilość pobrań

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 czerwiec 2018 - 20:30


#152 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 czerwiec 2018 - 08:19

Wczoraj znów 2h nad wodą , pogoda była stabilna a aktywność ryb zdecydowanie na +. Miałem Sporo pustych strzałów ale dwie rybki wyjechały brania w toni przy obławianiu wachlarzem , małe kopytko 20g ołowiu. Na przyłowie fajny klenik +50. Rybki grube silne takie jak książka pisze.

Załączone pliki

  • Załączony plik  5.jpg   89,82 KB   52 Ilość pobrań
  • Załączony plik  w1.jpg   67,17 KB   51 Ilość pobrań
  • Załączony plik  w3.jpg   45,85 KB   49 Ilość pobrań


#153 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 09:19

*
Popularny

dlatego trzeba czekać na opady, w tym sezonie

głównie przy dużej wodzie połowiliśmy :)

zdziwiłem się, bo odkąd pamiętam to - gruby zawsze stał na bramce....

największy, najpotężniejszy z majowo-czerwcowych boleni, złowiony pod wieczór na zapływowej części główki podczas bardzo wysokiej wody, sporej ilości płynących traw i patyków

to był jeden z pierwszych moich boleni złowionych na krąpika od Oleixa

image.jpg


Użytkownik ziom7 edytował ten post 20 czerwiec 2018 - 09:23


#154 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 20 czerwiec 2018 - 21:08

dzisiaj rybki aktywne były dosłownie 20 min , wyjechałem jednego rapiszona , zaraz po nim 4 strzały i 5 siada kaban i pęka linka ku.... nie sprawdziłem zestawu po poprzednim a zaliczyłem obcierke an fluo. Ehhhhhhh.

Załączone pliki

  • Załączony plik  v1v11.jpg   81,2 KB   43 Ilość pobrań


#155 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 22 czerwiec 2018 - 20:03

*
Popularny

Mój i kolegi z ostatniego wypadu. Thrill i Siga okazały się skuteczne :)

 

42906604092_f6d55040ba_b.jpg

 

41131031570_a42475bc38_b.jpg

 

42222947564_01f4b9f5f8_b.jpg

 

moja galeria



#156 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 czerwiec 2018 - 21:32

dzisiaj niska woda , grzały głównie kluski po 50 , dop wieczorem na fajrant siadł bolo 78 w opadzie na wąskie kopyto z celownikiem.

Załączone pliki

  • Załączony plik  e1.jpg   70,31 KB   37 Ilość pobrań
  • Załączony plik  e2.jpg   117,28 KB   37 Ilość pobrań


#157 OFFLINE   Dawidziak

Dawidziak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dawid

Napisano 22 czerwiec 2018 - 21:55

*
Popularny

Ostatni dzień urlopu, zmiana pogody i w głowie pojawia się myśl, że  może w końcu bolenie na moich metach się ruszą. Do 20 miałem trzy niewcięte brania. Trochę podłamany postanowiłem wrócić na najbardziej obiecującą miejscówkę i obłowić ją do 21 z groszem. Łowiłem na wobler od Tomka Janeczka, kilka rzutów i kolejne niewcięte branie. Postanowiłem zmienić przynętę na całkiem inaczej wyglądającą i pracującą, z nadzieją, że sprowokuję bolka do ponownego brania; wybór padł na małą uklejkę RH. Kilka rzutów i przepiękne, pewne branie i ten wymarzony hol. Łowienie boleni to wspaniała sprawa  :P

 

2ihlef7.jpg


Użytkownik Dawidziak edytował ten post 22 czerwiec 2018 - 21:57


#158 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 25 czerwiec 2018 - 14:09

*
Popularny

Największy w tym sezonie. Solidnie przetestował nowy kijek ,który towarzyszy mi od tego roku czyli  TD Long Range. Chyba zostanie on godnym następcą CD  XLS-a, w dodatku  za 1/3 ceny . Puścił w sumie tylko dwie ryby co przy poprzedniku było notoryczne , więc minusów jak na razie nie łapie. Za to ryby zdarza mu się  "łapać" : 

 

2namkuu.jpg

 

Miarka została w plecaku w aucie więc na szybko zrobiłem zdjęcie przy kijku na trawie ,żeby mieć jakieś odniesienie bo wiedziałem ,że ryba z dobrą cyfrą:

 

xnrzvm.jpg

 

 Domowa "ekspertyza" utwierdziła moje przypuszczenia:

 

nv1e0n.jpg

 

Na pewno trzeba przyjąć jakiś margines błędu takiego pomiaru,ale w sumie może to i lepiej , bo te centymetry i tak nie są najważniejsze. pzdr. 


Użytkownik maicke82 edytował ten post 25 czerwiec 2018 - 14:58


#159 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 26 czerwiec 2018 - 16:17

*
Popularny

Kolorowo - ASProut`owo

 

v4z7o2.jpg



#160 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 16:30

Jedna z trzech dzisiejszych rybekta najfajniejszabranie w momencie wpadnięcia przynęty do wody..bomba..zacięcie i fajny hol0d3740bf55dc1c186e189355ac688c2d.jpg

Wysłane z mojego LG-H840 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych