Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsza linka muchowa-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   rebeli

rebeli

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @darek1
  • Imię:Duduś

Napisano 14 listopad 2018 - 08:34

Szukasz postępu to przekrocz granice,które sam wyznaczasz.

#102 OFFLINE   MichałZ

MichałZ

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 18:39

 

Proponuję Airfloo Sixth Sense WF6/7 Dostępna w kilku wariantach tonięcia, ja używam akurat fast intermediate. Łowię nią ok. roku, bardzo miękka, tnie powietrze jak przecinak. Silny wiatr jej też nie straszny. tonie po całości. Opis dwuklasowy i faktycznie tak jest. 6/7 to takie bardziej 7:) Czuć to doskonale na mojej szybkiej wędce. Głowica ciut dłuższa, niż podałeś: 14 m.Na trocie morskie jej nie używam, ale na pstrągi jeziorowe owszem. Na razie nie widać żadnych oznak użytkowania. Jestem z niej bardzo zadowolony.

Pozdrawia

Grzegorz, trochę za Twoją namową :-) kupiłem sobie dzisiaj linki Airflo. Zupełnie nie znam tych linek, ale na pierwszy rzut oka wyglądają fajnie. Urzekła mnie ich miękkość. Zanim wypróbuję w boju, minie trochę czasu, bo wszystkie trzy kupione są pod Epica 888, którego zamierzam uzbroić pod koniec roku.


  • Grzegorz78 lubi to

#103 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 21 listopad 2018 - 19:03

Hej Michał Myślę że będziesz z nich zadowolony. To bardzo dobre linki, co prawda nie Made In USA, ale cena też innaAnglicy bardzo je sobie chwalą, zresztą większość wędkarzy nad wodą z którymi rozmawiałem i miałem okazję oglądnąć ich sprzęt, to właśnie używali linek od Airflo.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 21 listopad 2018 - 19:03

  • MichałZ lubi to

#104 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 23:40

Czesc

Chcialbym sie podpiac do tematu z pytaniem poczatkujacego. Moja pierwsza linka - jaka?

Wiem ze wf5float
Chcialbym jaskrawy fluo/zolty lub pomaranczowy

Cena drugirzedna. Chcialbym sie na niej nauczyc dobrze rzucac...

Pozdrawiam !

#105 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 21 listopad 2018 - 23:51

Loop opti stream

#106 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 listopad 2018 - 00:42

Witam.

Jaxon, nowe za 40-50 zł, za drugie tyle zł kupisz DT. Będziesz miał frajdę porównać sobie wady i zalety obydwu. Poszerzysz horyzonty i nawiele pytań sam sobie odpowiesz.

W przyszłym roku zmienisz na lepsze. Jak uznasz że już czas i że warto. A te puścisz innemu zaczynającemu po 30 zł.

Pozdrawiam.



#107 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 22 listopad 2018 - 01:09

Witam.
Jaxon, nowe za 40-50 zł, za drugie tyle zł kupisz DT. Będziesz miał frajdę porównać sobie wady i zalety obydwu. Poszerzysz horyzonty i nawiele pytań sam sobie odpowiesz.
W przyszłym roku zmienisz na lepsze. Jak uznasz że już czas i że warto. A te puścisz innemu zaczynającemu po 30 zł.
Pozdrawiam.


Nie zgadzam się fundamentalnie Ziemowicie. Chybiona teoria, podobnie jak ta, którą usłyszałem przed laty - „kup pan narty do nauki”. Linka ma znaczenie i tyle. Kupisz byle co.... , zniechęcisz się. Na początek warto więcej na linkę wydać niż na kołowrotek, bo ten w istocie można w boju zweryfikować, bez zniechęcenia do muchowania. Dobrze wiesz, że na rynku wtórnym nikt byle linki nie kupi, nawet za 10 zł. Stara zasada „nie stać mnie na kupowanie rzeczy tanich” w odniesieniu do muchowych linek sprawdza się w dwojnasób. To moja, wysoce subiektywna teoria, poparta doświadczeniem, nie dość długim by zapomnieć dylematy debiutanta.
  • marian-56, Grzegorz78 i Forest-Natura lubią to

#108 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 22 listopad 2018 - 02:14

Witam.

Robert ... oczywiście że warto mieć dobre linki. I w dużym ich wyborze - różnych klas i rodzajów. Ale warto do nich dorosnąć i dojść do tego samemu.

Tanie, używane i poszanowane linki, schodzą jak ciepłe bułki na rynku wtórnym. Sprzedałem ich na FB, Jerkbaicie i FF ze dwadzieścia sztuk, jak nie więcej. Po 20-60 zł. Ogromną większość z nich, puścilem nawet całkiem niepotrzebnie, bo były dal moich potrzeb świetne i mogły by mi jeszcze dalej bezproblemowo posłużyć. Ale nadarzały się okazje za podobne ceny nabywać takie same, tyle że już markowe, więc sobie nie odmawiałem - często na wyrost i niepotrzebnie. Chyba nie jestem osamotniony w tym owczym zapędzie ...

Każdy ma inne podejście do tego tematu. Jak człowiek nie pozna najpierw gorszego czy prostszego, mniej zaawansowanego technologicznie produktu, to nie nie będzie w stanie w pełni docenić tego lepszego. I nie bedzie wiedział w czym tkwi różnica.

O ile taka różnica będzie dla niego zauważalna.Ta druga część zdania ma duże znaczenie.

Oczywiście nie muszę mieć wcale racji.

Pozdrawiam.

PS. Co do nart, to już kompletnie się nie zgadzam ale to nie to forum  :D


  • robert.bednarczyk lubi to

#109 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 10:19

Czesc

Chcialbym sie podpiac do tematu z pytaniem poczatkujacego. Moja pierwsza linka - jaka?

Wiem ze wf5float
Chcialbym jaskrawy fluo/zolty lub pomaranczowy

Cena drugirzedna. Chcialbym sie na niej nauczyc dobrze rzucac...

Pozdrawiam !

Michał, moim zdaniem lepiej zacząć od linki DT. Początki nauki są dosyć trudne dla linki, a DT ma dwa końce do wykorzystania.

Odległości rzutowe na początku  nie są zbyt duże i nie wiadomo czy wykorzystasz możliwości  linki WF zanim padnie. Kup DT, pokombinuj z przyponami, żebyś wiedział jaki mają wpływ na pętlę. Naucz się podstawowej techniki prowadzenia linki, a na WF przesiądziesz się kiedy zacznie Ci brakować odległości i grubość "runningu" w lince DT zacznie przeszkadzać.



#110 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 22 listopad 2018 - 10:28

Panowie, jeśli ktoś zniechęci się z powodu taniej linki to zwyczajnie muchowanie to nie jego bajka. Mozna trafić na zestawy z górnej półki sprzedawane właśnie z tego powodu. Nie pykło, nie moja bajka itp.

Osobiście też jestem zdania, ze na początek kupić tanioche. Linka się styra na trawie i piiasku. Jak temat wciągnie adepta po uszy to sam będzie chcial kupić  "cudowną" linke i to nie jedną


  • tobifly2 lubi to

#111 OFFLINE   rebeli

rebeli

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 53 postów
  • Lokalizacjamultikonto: @darek1
  • Imię:Duduś

Napisano 22 listopad 2018 - 10:46

Słusznie,od lichej do optymalnej najlepiej pod opieką cierpliwego i doświadczonego instruktora.Muszka jest dla każdego,choć nie każdy jeszcze dojrzał do muszki.

#112 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 22 listopad 2018 - 10:52

Kolego MIKUL. Moja rada jest taka, że jeśli chcesz dobrze rzucać to przede wszystkim technika.

Jeśli masz znajomego, który ma doświadczenie, potrafi wychwycić i skorygować błędy to poproś o pomoc. Ewentualnie spotkanie z instruktorem.

Mój pierwszy wydatek związany z muszką to był kurs i to były najlepiej wydane pieniądze.

Jeśli chodzi o linkę to proponuję Vision Attack, kompromis między ceną i jakością.



#113 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 22 listopad 2018 - 10:58

Ja na początek polecił bym jednak linkę WF, zwracając jednak uwagę na to, aby nie miała zbyt długiej głowicy, tzn. powyżej 12 m. Uważam również, iż nie warto na samym początku kupować bardzo drogich linek, bo i tak w krótkim czasie zostaną zniszczone- jeśli nie od zarośli, czy przydeptywania, to będzie pocięta powłoka od przyponu
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • robert.bednarczyk lubi to

#114 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 22 listopad 2018 - 19:38

Witam.
Robert ... oczywiście że warto mieć dobre linki. I w dużym ich wyborze - różnych klas i rodzajów. Ale warto do nich dorosnąć i dojść do tego samemu.
Tanie, używane i poszanowane linki, schodzą jak ciepłe bułki na rynku wtórnym. Sprzedałem ich na FB, Jerkbaicie i FF ze dwadzieścia sztuk, jak nie więcej. Po 20-60 zł. Ogromną większość z nich, puścilem nawet całkiem niepotrzebnie, bo były dal moich potrzeb świetne i mogły by mi jeszcze dalej bezproblemowo posłużyć. Ale nadarzały się okazje za podobne ceny nabywać takie same, tyle że już markowe, więc sobie nie odmawiałem - często na wyrost i niepotrzebnie. Chyba nie jestem osamotniony w tym owczym zapędzie ...
Każdy ma inne podejście do tego tematu. Jak człowiek nie pozna najpierw gorszego czy prostszego, mniej zaawansowanego technologicznie produktu, to nie nie będzie w stanie w pełni docenić tego lepszego. I nie bedzie wiedział w czym tkwi różnica.
O ile taka różnica będzie dla niego zauważalna.Ta druga część zdania ma duże znaczenie.
Oczywiście nie muszę mieć wcale racji.
Pozdrawiam.
PS. Co do nart, to już kompletnie się nie zgadzam ale to nie to forum  :D


Różnić się z Tobą jest bardzo miło, bo rzeczowo i kulturalnie Ziemowicie. Przyznaję rację i wycofuję się z mojego, na wyrost wygłoszonego poglądu, co do sprzedaży tańszych linek. Nie miałem świadomości, że obrót nimi odbywa się na taką skalę. W pozostałym zakresie zistaję przy swoim. Dobra linka, nawet na początek, to rzecz niezwykle istotna, by się nie zniechęcić. Przyznaję natomiast także, że nawet najlepsza zostanie przez debiutanta szybko zajechana. Moja pierwsza pożyła zaledwie dwa sezony, ale była super rzutowo i jestem prawie pewien, że pomogła złapać muchowego bakcyla bez większych stresów.
Odnosząc się do innych polemik. Linka DT na początek - raczej odradzam. Może być powodem frustracji. Stawiam na WF. Detetka jest wg mnie dla tych co już posiedli jakiś warsztat rzutowy.
  • gladki, Grzegorz78 i Forest-Natura lubią to

#115 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 listopad 2018 - 19:54

Czesc

Chcialbym sie podpiac do tematu z pytaniem poczatkujacego. Moja pierwsza linka - jaka?

Wiem ze wf5float
Chcialbym jaskrawy fluo/zolty lub pomaranczowy

Cena drugirzedna. Chcialbym sie na niej nauczyc dobrze rzucac...

Pozdrawiam !


Koledzy powyżej chyba nie doczytali Twojego pytania, kup tą co Ci poradziłem, to super przyjazna linka, do nauki idealna. Na dodatek pomarańczowa, jeśli z jakiegoś powodu jest to istotne dla ciebie. Tania nie jest ale jeśli cena jest drugorzędną dla ciebie, to jedna z lepszych na rynku do nauki szerokiego spektrum technik rzucania. A jak ją zniszczysz? Cóż kupisz sobie nową. I faktycznie zamiast dzielić włos na czworo przy zakupie linki, poświęć czas na naukę jej używania.

#116 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 22 listopad 2018 - 20:27

...Linka DT na początek - raczej odradzam. Może być powodem frustracji. Stawiam na WF. Detetka jest wg mnie dla tych co już posiedli jakiś warsztat rzutowy.

 

Podpisuję się. Jedna z pierwszych moich linek to była właśnie DT WF5. Próbowałem się na niej uczyć i ... napisze tylko że było ciężko :)  a linka nie była byle jaka, bo Rio Trout :) Na drugiej szpuli miałem taką samą linkę, tylko WF-kę i już było o niebo lepiej. W pierwszym dniu nauki, po kilkukrotnej wymianie szpuli, pozostałem przy WF.

 

Koledzy powyżej chyba nie doczytali Twojego pytania, kup tą co Ci poradziłem, to super przyjazna linka, do nauki idealna. Na dodatek pomarańczowa, jeśli z jakiegoś powodu jest to istotne dla ciebie. Tania nie jest ale jeśli cena jest drugorzędną dla ciebie, to jedna z lepszych na rynku do nauki szerokiego spektrum technik rzucania. A jak ją zniszczysz? Cóż kupisz sobie nową. I faktycznie zamiast dzielić włos na czworo przy zakupie linki, poświęć czas na naukę jej używania.

 

Loop Opti Stream nie miałem, natomiast używałem długo Loop Opti Stillwater, poleconą (o ile dobrze pamiętam) od Ciebie :) Linka świetna, głowica bodajże coś ok 11m w kolorze żółtym fluo z białym runningiem .Bardzo miękka. Rzuty tą linką to bajka. Niestety trochę ją uszkodziłem i sprzedałem na jebaju. Rozmyślam jednak sprawić sobie nową, na kolejny sezon :)

Pozdrawiam 


Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 22 listopad 2018 - 20:27


#117 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 20:43

Grzegorz, możesz napisać co takiego nie pasowało Ci w lince DT?



#118 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 listopad 2018 - 20:43

 
Loop Opti Stream nie miałem, natomiast używałem długo Loop Opti Stillwater, poleconą (o ile dobrze pamiętam) od Ciebie :) Linka świetna, głowica bodajże coś ok 11m w kolorze żółtym fluo z białym runningiem .Bardzo miękka. Rzuty tą linką to bajka. Niestety trochę ją uszkodziłem i sprzedałem na jebaju. Rozmyślam jednak sprawić sobie nową, na kolejny sezon :)
Pozdrawiam


Obie te linki są świetne, stream ma krótsza głowice i dlatego będzie łatwiej wyczuć moment prostowania za plecami, a później naukę double haula, a jeszcze później techniki kotwiczonych. Kolega MIKUL wspominał ze chce się dobrze rzucać nauczyć. ..
  • Grzegorz78 lubi to

#119 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 22 listopad 2018 - 20:58

Grzegorz, możesz napisać co takiego nie pasowało Ci w lince DT?

 

Kompletnie mi nie wychodziły rzuty :) Oczywiście , coś tam rzucałem, byle jak, na krótkie odległości, lecz gdy próbowałem wydłużyć rzut, to linka jakby mi gasła za plecami, często zaczepiała o trawę (rzucałem z brzegu na wodę, z przyponem i muchą) Po zamianie na WF-kę sytuacja zmieniła się diametralnie. Było mi o wiele łatwiej kontrolować i "wczuć" się w kij i linkę, łatwiej ją utrzymać w powietrzu i o wiele dalej rzucać. Dodam tylko, iż powyższe wrażenia odnoszą się do mojego pierwszego dnia nauki rzucania muchówką.  Był to mój pierwszy kontakt ze sprzętem muchowym w ogóle.

Pozdrawiam



#120 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 22 listopad 2018 - 21:01

Skoro linka ma być dobra to polecam cortland sylk wf5. Głowica jest bardzo krotka ma  6 metrów plus ok 2 metry tip. Jest bardzo miękka i solidna. Kosztuje ok 200zł.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych