Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na blanku ATC pod koguta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kroku

kroku

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:24

Witam Wszystkich

Zastanawiam się nad trzema blankami na Solinę pod koguta ,główki jakimi operuję to tak od 15 do 35-40 gramów,łowię czasem bardzo głęboko nawet ok 20 metrów tak że trzeba już trochę siły w patyku żeby podbić kuraka ,wędka musi być extra szybka

ATC MBV 663 17-22

ATC ISB 663 7- 21

ATC MBV 705 9 -28

Czy któryś z kolegów posiada(ł) owy model ,miło by było jak by podzielił się informacją ,był bym wdzięczny .Czy w ogóle gramatury te nie są za małe,choć podejrzewam że cw ma zaniżone.
Pzdr.

#2 OFFLINE   kogut

kogut

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1386 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 11 styczeń 2012 - 05:03

Posiadam MBV 663 i powiem tak ,komfort łowienia to koguty do 25gr.Na Soline lepszy byłby 664.A tak z ciekawości to gdzie chcesz dostać te blanki?

#3 OFFLINE   Baars

Baars

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 styczeń 2012 - 07:02

Z tych co wymieniłeś to moim zdaniem MBV 705 /to już będzie niezła pałka/, pozostałe mogą być ciut za delikatne...
Mam MBV703 7-21gram - bardzo jestem zadowolony...
Koguty ciąga tak do 30gram włącznie.
Celuj może w MBV704, lub jeżeli do 2metrów to MBV664 - poza Rodmasem,Art Rod, i Z. Kawalcem nic nie przychodzi mi do głowy jeżeli chodzi o dostępność blanków.
Pzdr Wojtek

#4 OFFLINE   kroku

kroku

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 09:42

Blanki taki typ uzbraja i właśnie miał już gotowe 3 wędki pod koguta i tymi badylami machałem(zauważyłem że te blanki są już ciężko dostępne)pamiętam właśnie że mbv 705 to już sztywna pała no ale tylko takim podbije koguta ponad 30 gramowego z głębokiej wody.Ciekawy jestem z jakimi główkami najlżejszymi zaczyna pracować dopiero wędka ,jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info ,to zapraszam do tematu.

#5 OFFLINE   ark70

ark70

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:30

Budowałem kij na blanku MBV 705, do takich zastosowań jak piszesz jak najbardziej się nada, mocny szczytowy blank z dużą ilością mięska ;) . Spokojnie 35gr na kogucie wyciągnie z głębokiej wody.Dolna granica to +- 15gr. Całkiem osobny temat to dostępność takowych. Od Zbyszka Kawalca wyszarpałem ostatnią sztukę, z tego co wiem w Rodmasie pustki- Łukasz skupił się na Phenixach.
Pozdrawiam Artur

#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4272 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 styczeń 2012 - 13:35

W takich warunkach o jakich piszesz łowiłem kijem Lamiglasa dwu częściowym 7'0 G1216 z serii G-1000. Wędka co prawda bez jakiejś szczególnej urody i finezji po prostu typowy wół roboczy...Za to ma super mocne podbicie,- na metrowej wodzie 20g kogut wylatuje 10 cm pod powierzchnię! Spokojnie radzi sobie tez z jerkbaitami do 10cm... Mam go w oryginalnej wersii sprowadzonej z USA, jedyne co w nim zmieniłem to przelotki na sic i polakierowałem (bezbarwnym lakierem) blank ze wzgledu na otarcia jakie zawsze pojawiają sie kiedy dużo łowisz z łódki. Jakbyś chciał jest do wziecia za rozsądne pieniądze.

#7 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 23 październik 2017 - 19:53

Czy łowi ktoś może kijem na blanku.

Cóż to za dzieło ?

ATC CB 694 glass/graphite

#8 OFFLINE   gończy