Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Usprawniamy własny ponton

motorowodne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   piotrekadventures

piotrekadventures

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 07:36

Raczej bym się z tym nie zgodził Michał. Ponieważ pawęż jest oryginalna (nie jakaś doróbka samoróbka itp.) ponton nie chińczyk że przypadkiem w produkcji poszło coś nie tak. silnik też standard krótka stopa. I położenie silnika u mnie jest możliwe w trzech pozycjach poziomo, pionowo, pod skosem. z tym że pod skosem to jest na tyle duży skos że śruba już z wody wystaje.

#22 ONLINE   Dano.

Dano.

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby...
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2018 - 07:48

Raczej bym się z tym nie zgodził Michał. Ponieważ pawęż jest oryginalna (nie jakaś doróbka samoróbka itp.) ponton nie chińczyk że przypadkiem w produkcji poszło coś nie tak. silnik też standard krótka stopa. I położenie silnika u mnie jest możliwe w trzech pozycjach poziomo, pionowo, pod skosem. z tym że pod skosem to jest na tyle duży skos że śruba już z wody wystaje.

Co to za silnik że nie ma trymu?

Obstawiam, że jednak nie wiesz co trzeba przesunąć.

Pozdrawiam

Daniel

#23 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 08:01

Pytanie do użytkowników Kolibri KM360D z aluminiową podłogą.
Jak macie ułożone profile boczne podłogi - na max przesunięte w stronę pawęży, dziobu czy może po równo z każdej strony i zostaje po ok. 5 cm wolnej przestrzeni z każdej strony (rufa, dzióB)?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 22 lipiec 2018 - 08:02

#24 OFFLINE   piotrekadventures

piotrekadventures

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 08:04

Żabki objawiają się przy złym wytrymowaniu silnika na pawęży.

Michał zwracam honor. znalazłem dokładne ustawienie na takim bolcu  i poprzez przestawienie bolca na inną dziurkę ( hehe) można rzeczywiście podregulować trym, ot ja głupi się męczył i pływał jak kaczka. Dzięki, mam nadzieje że to pomoże.

• thug i WojtekCIN lubią to

#25 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:02

Pytanie do użytkowników Kolibri KM360D z aluminiową podłogą.
Jak macie ułożone profile boczne podłogi - na max przesunięte w stronę pawęży, dziobu czy może po równo z każdej strony i zostaje po ok. 5 cm wolnej przestrzeni z każdej strony (rufa, dzióB)?

Sam siebie cytuję, ale zależy mi na odpowiedzi.

#26 ONLINE   Dano.

Dano.

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby...
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:04

Wojtek, nie miałem Kolibri ale w każdym pontonie robiłem po równo żeby listwy jak najbardziej łączenia podłogi obejmowały. Do tego przecież są...

Coś sie dzieje, że dociekasz?

Użytkownik Dano. edytował ten post 22 lipiec 2018 - 20:04

#27 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 04:14

Danielu dziekuję za info. Nie dzieje się nic, po prostu też mam po równo z każdej strony i zastanawiałem się czy jest to właściwe. Pozdrtowienia.

• Dano. lubi to

#28 OFFLINE   piotrekadventures

piotrekadventures

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 06:41

Chłopaki powiedzcie jakim sprzętem najlepiej nadmuchać pontona? Pompka bravo z tokarexu to oczywiste, tylko który model? Moja z lidla padła po trzecim razie :). A i jeszcze jedno może macie patent na przewożenie Gumowca bez spuszczania, powietrza nie używając przyczepki? Najbardziej mi zależy na odpowiedzi: jak po udanym dniu obfitego wędkowania wrzucić go na relingi?

widziałem że Koleś podprowadza ponton wzdłuż auta o dach opiera dwie kantówki i całego ( bez silnika oczywiście) wciąga po tych krokiewkach do góry. Mi osobiście to się nie podobało.Dach auta obdarty jak sam stwierdził i ponton trze po tych deskach. Mi trochę szkoda by obu sprzętów było.

#29 OFFLINE   piotrekadventures

piotrekadventures

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 07:33

Witam użytkowników pontonów:

Podzielę się moją decyzją w sprawie usprawnienia pompowania pontonu.

Pompka DecathlonZałączony plik  Pompka.jpg   58,46 KB   13 Ilość pobrań

moim zdaniem dobra choć używałem ją trzy razy, ponton honda 3m nadmucha w 15 -17min. Elektroniczny wyświetlacz pozwala na wybój jednostki ciśnienia, ilość ciśnienia po uzyskaniu którego sama wyłącza się. Max ciśnienie 1bar więc spoko. Głośna jak na moje ucho i zamiast wtyczki do zapalniczki mogła by mieć Klemy, no ale jest dedykowana do Sup'a nie do pontonu. Bardzo fajny wąż mocny. W moim przypadku końcówki super bo takie same gniazda mam w pontonie. Sama wyciska zawór. Cena 200zł Brutto.

Ponieważ naczytałem się na forum doświadczeń kolegów, postanowiłem zakupić jeszcze jedną pompkę (w razie awarii el. pompki lub zapomnienia spakowania jednej) manualną (nożną) I temat z końcówkami który pojawiał się że lepiej końcówkę wyciskać przy pomocy specjalnej końcówki z poprzeczką. Otóż znalazłem takie rozwiązanie: Załączony plik  pompka bravo.png   161,03 KB   13 Ilość pobrań w komplecie z tą pompką są omawiane końcówki z poprzeczką.

Pozdrawiam.

#30 OFFLINE   godski

godski

Ekspert

• +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 13667 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2018 - 04:41

Poprzeczkę łatwo dorobić. Gdzieś wrzucałem fotki. Zwykły gwóźdź, cęgi i palnik.

#31 OFFLINE   dropek96

dropek96

Forumowicz

• Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGrudziadz
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Dropiński

Napisano 13 wrzesień 2018 - 22:00

Próbował ktoś zrobić namiot samemu na ponton typu ehmmans albo black cat
Namiot Special Boat Cave II - Black Cat Coś na podobe ?

#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

Evolution just started.

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1398 postów
  • Nazwisko:http://podlodowo.blogspot.com/

Napisano 13 wrzesień 2018 - 22:13

Ja kupiłem namiot Kolibrii, mam KP330 i rozłożony fotel karpiowy daje mi możliwość snu na wodzie/brzegu, klamoty upchnę pod fotel, na hol miejsce też mam. Kupiłem tu na forum daiwa boat pod, do tego chcę wymodzić krótkie karpiówki i będę walczył.

Gdy podchodziłem wcześniej do tego tematu, to wykombinowałem, że najbardziej funkcjonalnie będzie ułożyć platformę z płyt osb i do niej przymocować dowolny namiot o pasujących wymiarach.

A ostatnio  bawię się w sterowanie linkowe silnikiem elektrycznym, kierownica - specjalna konfiguracja dętki do zbierania danych batymetrycznych.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motorowodne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych