Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na jerkówkę, do 100g?

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
492 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 październik 2006 - 17:38

panowie poszukuje blanku na nowa jerkowke, znalazlem sobie juz dwa ale moze bedziecie mieli jeszcze inne propozycje

kij ma miec docelowo 6' max 6'4 dlugosci w jednym kawalku
szybka akcja, niekoniecznie szczytowa i med-heavy do heavy power
poszkuje blanku o mocy w granicach 20-25 lb
wedka ma byc wylacznie do jerkowania przynetami w granicach 80-90 gram
kraj pochodzenia bez roznicy, byle tylko do sprowadzenia do europy

 



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2006 - 20:09

Hej Pitt,
nie chce wychodzić przed szereg, chyba ze bede musial ale moze ujawnisz te dwa swoje typy na poczatke, z krotkim opisem dlaczego akurat te?

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 grudzień 2007 - 00:20

witam !
stoję przed wyborem blanku do kija jerkowego.
myślę o kiju takim do 3.5oz, 30-32lb długość 6'4''
jakieś propozycje?
pozdrawiam!


#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 12 grudzień 2007 - 02:01

może coś z tego wydaje sie mocne :mellow:
http://pl.youtube.com/watch?v=tCJ09pZAxjk&feature=relate d
tak serio to naprawdę widać że te blanki kryja potworną moc :huh:

http://www.xzoga.com/taka_g.htm


#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 grudzień 2007 - 04:37

Oj robi wrażenie, jak byś chciał Titanica wyciąnoć może być ciut mało,ale jak w planach masz maleństwa do 3m :mellow: :mellow: to powinno wytrzymać. :lol:

#6 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 12 grudzień 2007 - 10:08

A jak ważysz tyle co tamten Chińczyk ,to masz trampolinę do skoków w wodę :lol: .Tak na serio to te blanki robią wrażenie :huh:

#7 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 grudzień 2007 - 10:18

Robią wrażenie i owszem, ale wydaje mi się, że większości wobów w szerokiej terminologii jerk nimi się nie obsłuży.. Projekt blanku świadczy raczej o jego zbyt małej sztywności początkowej.. wg mnie lepiej sprawdzą się klasyki o sporej średnicy rury i cieńszej ściance.

#8 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 grudzień 2007 - 10:46

no to już wiem teraz jak mam blanki testować przed zrobieniem wedki, heheheh

A serio: robie np teraz kij na premierze 7' do 8oz, jest równiez dość cieńki na dole, bardzo lekki, wygląda na zwykły spinning sandaczowy, podejrzewam że takie 7 czy 20 kilo również nim podniosę, nawet łatwiej niz ci panowie na filmiku ,ale... co innego podrzucac do góry krążki metalowe , a co innego nim ŁOWIĆ. Bo do większości użyć wędkarskich ten kij się wg mnie nie nadaje, a jak patrzę na jego moc i opis Muskie to zczynają mi się śnić potem jakieś potwory kilkudziesięciokilowe z zębiskami, podobne do naszych szczupaków...



#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 grudzień 2007 - 20:44

O ja pierdziu :huh: robią blanki travel?? bo mam taki pomysł :mellow:

#10 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 13 grudzień 2007 - 10:16

witam !
stoję przed wyborem blanku do kija jerkowego.
myślę o kiju takim do 3.5oz, 30-32lb długość 6'4''
jakieś propozycje?
pozdrawiam!



Najlepszym rozwiazaniem bedzie skrocenie Mephisto o 5 cali <_< <_< <_<

Bujo

#11 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 grudzień 2007 - 14:27

tu sie zgadzam - idealny kij tyle ze dla mnie za dlugi i niewygodnie mi sie nim jerkowalo :( ,
oslabia mnie to ze naprawde ciezko nzalesc jakis sensowny blank o podanych powyzej parametrach :(
pozdrawiam!

#12 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 13 grudzień 2007 - 14:54

Witam,

Tak na powaznie to moze by warto zadac pytanie Ogawie czy moga cos takiego zrobic. Dla mnie Mephisto tez jest troszeczke za dlugi do jerkowania ale nic innego nie idzie znalesc.

Bujo

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 09:24

ale masz wymagania, moze daj sobie cos ukrecic i upiec? jakos za bardzo nie rozumiem dlaczego 6'4 jest OK a 6'6 juz nie? dla mnie jest praktycznie bez roznicy czy wedka ma 6' czy 7', w tym przedziale pasuje mi praktycznie kazda dlugosc ... oczywiscie sam kij tez musi mi pasowac

z czystym sumieniem moge tobie polecic te blanki, bo je znam ...
- talon musky 6'4, 30 lb do 2 1/2 OZ (realnie rzuca lekko do 110 gram) jest jak wypisz, wymaluj jak dla ciebie ... moj jest wprawdzie obciety o 3 cm, ale twoj moze pozostac w calosci
- jest tez inny talon, jezeli dobrze pamietam to 6' do 40 lb i 3 OZ, jest troche mocniejszy i troszeczke szybszy niz powyzszy
- st.croix ma taki jeden blank w serii premier musky, 2M610MF, pod wzgledem max. ciezaru wyrzutu lezy realnie w okolicach 120 gram, blank jest opisany do 30 lb, to bardzo fajna konstrukcja, ma piekne ugiecie, godny polecenia ... tylko w tym przypadku w gre wchodzi obciecie dolnika, inaczej bedzie zbyt dlugi dla ciebie
- i jeszcze jeden st.croix premier, tym razem 2C66HF, blank jest opisany jako 1 1/2 OZ i 25 lb, ale efektywnie rzuca do 90 gram, byc moze bedzie tobie zbyt dlugi ...
- w szwecji lowilem wedka kolegi na blanku RX6 z serii musky, produkcji batsona, ten blank tez byl skracany, z tego co pamietam byl opisany do 30 lb, max. cw. oscylowal w granicach 90 gramow, ale wiecej nie moge tobie o tym kiju powiedziec ...

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 grudzień 2007 - 11:13

@Peresada - PM610MF to jest mój premierek, miałeś z nim przyjemność, może ci dolnik uharatać kątówka i juz masz z głowy?? :mellow:

#15 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 grudzień 2007 - 12:33

witam!
@pitt dzięki za tego talona, wygląda na to że to będzie idealny blank dla mnie. moje wymagania odnośnie długości kija mogą wydać się zabawne ale miałem już kilka jerkówek w długościach pomiędzy 6-7 stóp i wygląda na to ze taki 6,4 będzie idealnie do mnie pasował. w odróżnieniu do Ciebie mi ta długość robi różnicę. po prostu chodzi tu o moją wygodę podczas jerkowania. napisz proszę jeszcze parę słów jak możesz o samym blanku. nie jest to czasem jakaś okrutna pała? jakie mniej więcej ugięcie? jak trzyma ryby?
z góry dziękuję. Kuba za Twojego st. croix podziękuję za bardzo pwałowaty jest. no i szkoda by było go rżnąć :D
pozdrawiam!


#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 16:51

wedka nie jest palowata, jak na przeznaczenie jest raczej delikatna i ma ciepla akcje przy plynnym ugieciu, cos pomiedzy med-fast a regular, jednoczesnie posiada duze rezerwy i powera ...
moja wedka wazy tylko 177 gramy, rzucalem wabikami od 30 do 110 gram, blank laduje sie wspaniale, tylko nie wiem jak trzyma ryby, bo jeszcze nie mialem okazji nic wyholowac, ale nie spodziewam sie jakichs negatywnych historii
ten talon to taki wilk w owczej skorze :mellow:

#17 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 grudzień 2007 - 19:06

witam!
jeszcze raz wielkie dzieki!
teraz juz jestem pewien ze to blank idealny dla mnie.
bedzie trzeba sprowadzic...
pozdrawiam!

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 19:09

blank na stronie (i w katalogu tez) talona jest opisany troche niechlujnie, srednica szczytowki sie nie zgadza, w rzeczywistosci jest troche mniejsza
zdjecia wedki sa w watku o daiwie TD luna

#19 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 listopad 2008 - 10:11

witam
Mam wedke Rozemeijera Qualifier Gentle Jerk Jointed 1,95m 30-60g c.w. Wędeczką łowi mi się bardzo przyjemnie tylko komponenty i wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Po ostatnich łowach casting na tyle mi się spodobał, że chcę zainwestować w nowy kijek złożony samodzielnie tylko mam problem ze znalezieniem blanku o w.w. parametrach - rynek amerykański chyba jednak trochę odbiega od europejskich oczekiwań (długie jednoczęściowe pały albo jakieś lighty)Jako, że siedzicie mocno w temacie może doradzicie mi coś ciekawego w rozsądnej cenie. Blank pod casting 1,95m, 2-skład, 30-60g c.w. Łowię na Slider 10, Skinner 12, Perch 12 itp.
pozdrawiam
z góry dziękuję za podpowiedzi
kwiat

#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 listopad 2008 - 10:36

porozmawial ze slawkiem. z tego co sie orientuje ma wedke wyukonana w pracowni XRods o parametrach ktore moglyby ci pasowac. a jak dobrze pogadasz to moze nawet da ci machnac ze dwa razy





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych