Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na jerkówkę, do 100g?

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
492 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 listopad 2008 - 10:55

Witaj

Chyba w twoim opisie jest jedno stwierdzenie które bardzo mocno zawęzi poszukiwania blanku: 2-skład.

Gdybyś chciał kij o takich parametrach w 1-składzie to wybór byłby dość duży, niestety rynek amerykański faktycznie rożni się od europejskiego i w długości 6'6 2-składów prawie nie ma....

Zdecydowanie lepiej jest juz z 3-składami do tego celu , np Batson IC847-3, ATC TL704-3, St Croix 2SW70MHF3 , Lamiglas XT8425 , jednak sa to wszystko kije 7'.

Jedyne 2-składy do tego celu jakie mi przychodza do głowy to blanki St Croix z serii Premier, np 2C66MHF2 i 2C70HF2.

Pozdr






#22 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 listopad 2008 - 11:43

no właśnie, patrzyłem online w paru sklepach za oceanem i nic mi w oko nie wpadło, chyba będę jednak katował Rozemeijerka póki się nie rozpadnie - może do tego czasu coś sie amerykańcom odmieni i $ troszku osłabnie...
pozdrawiam
kwiat
p.s.
Sławek a jaki masz kijek 1-dno czy 2-sklad?
zerknę jeszcze na te Premiery St. Croix-a

#23 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 13 listopad 2008 - 11:46

porozmawial ze slawkiem. z tego co sie orientuje ma wedke wyukonana w pracowni XRods o parametrach ktore moglyby ci pasowac. a jak dobrze pogadasz to moze nawet da ci machnac ze dwa razy

Pomacać pozwolę a nawet użyć, ale przy mnie :D.
Coś mało ją szanuję

Piotrze jednoskład w takiej długości (1,80m)wygodnie jest przewozić nawet w autobusie :D

#24 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 listopad 2008 - 12:33

dzięki Sławek, przy okazji chętnie kij obejrzę
ale jakoś w erze promów kosmicznych jednoskład 1,80m mnie przeraża
pozdrawiam
kwiat

#25 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 listopad 2008 - 12:50

Niestety kolego inni mają rację.Mam ten sam problem.Przejrzałem już wszystko,byłem w pracowniach i co się okazuję:Nikt nie chce złożyć takiego kijka.Jedyne wyjście to chyba St.Croix Premier :D
Ps.Jakiś czas temu założyłem wątek z dokładnie tym samym pytaniem?
Chłopaki doradzili Premiera :D

#26 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 listopad 2008 - 13:06

Pomyśl poważnie nad 3-składem, to naprawdę fajne rozwiązanie, robiłem jakiś czas temu kij do tego samego celu wędkę na wspomnianym Batsonie IC847-3, wychodzi na nim naprawdę ciekawy kij do łowienia szczupaków na większe przynęty.

Pozdr

#27 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 13 listopad 2008 - 14:06

dzięki Sławek, przy okazji chętnie kij obejrzę
ale jakoś w erze promów kosmicznych jednoskład 1,80m mnie przeraża
pozdrawiam
kwiat

Nic prostszego :D

#28 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 listopad 2008 - 14:17

Patrzyłem na te Premiery ale niestety za delikatne c.w. do 1 1/2oz. (42g) to troszku przymało, mi nada do 60g.
Łowić będę chińszczyzną Rozemeijera - jak ktoś może kupić za małą kasę to polecam - przyjemny kijek acz słabo wykończony.
pozdro
kwiat
może w przyszłym roku amerykańcy wprowadzą coś w 2pcs ...

#29 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 listopad 2008 - 14:35

Zdziwisz się :D :D Z resztą niech wypowiedzą się koledzy którzy łowią na te kijki.Pitt czekamy.... :D

#30 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 listopad 2008 - 15:01

Patrzyłem na te Premiery ale niestety za delikatne c.w. do 1 1/2oz. (42g) to troszku przymało, mi nada do 60g.


Nie wierz ślepo opisom katalogowym;)Tym premierem i 80 gr rzucisz be stęknięcia Ale może niech użytkownicy potwierdzą....


#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2008 - 16:12

@Daniel

a może zrobisz coś na spigocie? Pamietam że Irek Matuszewski wykonał kiedyś taki kij do jerkowania na magbassie batsona dla jednego kolegi z Warszawy - na spigot była wklejana sama rękojeść praktycznie (kij był podzielony asymetrycznie). Oczywiście takie cięcie blanku oznacza utratę gwarancji producenta, ale przy magbassie z RX6 to co to za problem Przyznam że więcej tego typu konstrukcji nie widziałem - choc pomysł jest dosyć ciekwy

Pozdrawiam

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 listopad 2008 - 17:32

hah, kije st.croix mają troszkę źle opisany wyrzut. ja 2oz premierem muskyie spokojnie łowiłem ponad 150g, momentami zbliżając sipod 200g różnymi wynalazkami. Odnosze wrażaenie że max c.w w stcroix to dopiero waga przynęty od której te wędki budzą się do życia

#33 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 listopad 2008 - 07:53

w takim razie poprosze o wypowiedź użytkownika wędeczki wykonanej na blanku St. Croix 2C66MHF2 pod jakimi przynętami węda dobrze chodzi?
z góry dziękuję
pzdr
kwiat

#34 OFFLINE   Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 09:00

Witam, ze swojej strony mógłbym zaproponować blank CTS-a z serii Elite Muskie, 17-30lb, ciężar wyrzutowy 14-70g. CTS w standardzie o tej długości ma jednoskład, jednak nie będzie problemu z indywidualnym zamówieniem dwuskładu. Przy takim zamówieniu można wybrać kolor blanku z kilkunastu dostępnych wzorców. Jedyny problem to czas potrzebny na realizację takiego zamówienia wynoszący około 6-7 tygodni.
Krzysztof

#35 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 18 listopad 2008 - 19:40

blank premiera opisany w tym wątku(2C66MHF2) ma ciężar wyrzutu do 1oz =28gr a nie 42gr .aż tak nie do szacowany to on nie jest żeby targać fatso lub slidera 10.









#36 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 listopad 2008 - 08:22

blank premiera opisany w tym wątku(2C66MHF2) ma ciężar wyrzutu do 1oz =28gr a nie 42gr .aż tak nie do szacowany to on nie jest żeby targać fatso lub slidera 10.








a tutaj post kolegi łowiącego takim kijem...
???

nie bede chyba zbyt oryginalny jak napisze, ze taka wedke posiadam (gotowca), uzywam jej do jerkow od 30 do 50 gram (tak na oko) i srednich woblerow w granicach 20 do 30 gram
ugiecie jest jak dla mnie mod-fast a power med-heavy, kij dobrze trzyma rybe i wybacza bledy, ladnie sie laduje pod podanymi przynetami (na mniejsze nie lowilem), uzywam go z niskim profilem i plecionka 20 lb, to dobra i w zasadzie niskobudzetowa wedka

#37 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 19 listopad 2008 - 14:13

ja nie napisałem że nie można,ale uważam że jednak brakuje mu trochę mocy żeby nazwać to komfortowym jerkowaniem.to jest tylko i wyłącznie moje zdanie,nie musisz go brać pod uwagę przy wyborze kija. w drugim wątku w którym pytasz dokładnie o ten blank napisałem przy czym sprawdza się dobrze w moim uznaniu. pozdrawiam

#38 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 23 marzec 2009 - 09:37

Mam pytanie... Czy kos łowi wedka castingowa zbudowana na dwuczesciowym blanku SCII St.Croix - 2C66MHF2 ? Mam zamiar zrobic wedke castingowa na tym blanku... Na szczupaka pod slaidery 10, moze jacki... Ciepło pozdrawiam wszystkich

#39 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 10:03

Czy kos łowi wedka castingowa zbudowana na dwuczesciowym blanku SCII St.Croix - 2C66MHF2

tak :D


#40 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 marzec 2009 - 18:22

Yglo , Jeśli szukasz trwałości , mocy i niezawodności , przy kosztach banalnych , to ten Premier jerkówką i nie tylko , bedzie ci dozgonną ..





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych