Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozmawjamy o rzutach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 10:59

Czesc
Temat moze spalic na panewce, ale sprobuje.
Jest tyle o kolowrotkach, kijach muchowych, linkach i muchach, ale nie ma nic na temat rzutow.
Majac nawet najlepszy sprzet kwintesencja wedkarstwa muchowego jest umiejetnosc podania muchy- czyz nie?
Ja rozumiem, ze youtube jest pelny filmikow o tematyce poslugiwania sie muchowka, ale jest rowniez pelny filmikow o tematyce sprzetowej, ale w dalszym ciagu na polskich forach muchowych nie ma ( prawie w cale) pytan na temat rzutowy, lub poslugiwania sie muchowka.
Tak jak mowie, sprobuje i zobaczymy czy temat sie rozwinie.
Pozdrawiam
Michal Duzynski
  • Paweł Bugajski, robert.bednarczyk, Forest-Natura i 3 innych osób lubią to

#2 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 maj 2018 - 11:06

Myślę, że to świetny pomysł i sam jestem ciekaw jak się temat rozwinie ...



#3 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 maj 2018 - 12:45

Witam Chciałem kiedyś spróbować łowienia na muchę ale o mojej okolicy nie miałem kolegi muszkarza a samemu ciężko się nauczyć .Dziś w niektórych okręgach są dla młodych szkółki .Bardzo lubię obserwować w akcji kolegów łowiących na muchy ale to już w moim wieku za późno na nauki i zmianę sprzętu.Pozdrawiam


  • marek_moto lubi to

#4 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 19 maj 2018 - 12:47

Temat bardzo dobry, oby wypalił. Jednak większości nowych adeptów wystarczy łowienie na krótką nimfę i mogą nie chcieć zadać sobie trudu włączenia się do tematu. Trzymam mocno kciuki.
  • Richi55 lubi to

#5 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 19 maj 2018 - 13:22

No i wreszcie i super. Poza opisami bardzo liczę na filmiki, najlepiej takie z powtórzeniami, ewentualnie na zwolnionych „obrotach” by niuanse można było zobaczyć. Ciekawe kto pierwszy ...? Ja z pewnością nie, bo sporo mam do nauki i ponoć, nawet jeśli daję radę solidnie machnąć, robię to zbyt siłowo. Przy okazji będzie pewnie coś o linkach, akcji wędzisk itp, itd. Już się cieszę, rozkładam kija i zaraz w ogrodzie będę się starał powtórzyć.

Tylko sugeruję edycję tytułu, bo drobna literówka się wkradła.
  • Paweł Bugajski i Richi55 lubią to

#6 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 13:23

@woblerek48
Witam, nigdy nie jest za pozno panie kolego. Zgodze sie, ze samemu to trudno YOUTUBE- TRAWNIK, YOUTUBE-TRAWNIK, to sie troche odechciewa.
Pamietajmy, ze to nie jest nic nadzwyczajnego to machanie muchowka. Rozumiem, sa stare nawyki z innych sposobow wedkowania, ktore sa teudne do skorygowania podczas uzywania muchowki, ale ONE NIE WYKLUCZAJA nas z wedkowania na muche.
Nie mowie tu o jakis super trickach i magicznych rzutach, ktore moga wystraszyc kolegow planujacych zajeciem sie muszkarstwem.Poczatkowa petla w przod i w tyl- i juz jest zacheta.

Pamietajcie, ze szkolki, instruktorzy sa doswiadczeni i w ciagu kilku godzinnego kursu przekaza wam cala wideoteke youtubowa, a potem to juz od was zalezy ile czasu poswiecicie na trenowanie tego co wam zostalo przekazane.
To tak jak uczyc sie spiewac, czy tanczyc.
Najleprzy mikrofon, czy lsniace lakierki nie zrobia z was super star, czy super tancerza.
Pewnie, mozna machac muchowka w przod i w tyl, tanczyc po swojemu, lub spiewac pod nosem, ale jesli chodzi o efektywnosc to niestety wiedz jest potrzebna w kazdym temacie( i ja tu taka wiedza chcialbym sie podzielic).
Nowi adepci, krotka nimfa, niech maja, ale nie wierze w to, ze w sytuacji nad woda nie gryzie ich pytanie co mogli by zrobic inaczej, lepiej....?
Nie jest latwo opisywas fly casting w teorii, ale od czegos nalezy zaczac.

Sorry za dlugiego posta, ale po nim zobaczymy czy pomysl wypali...
Michal
  • marian-56, Pisarz.......ewski Piotr, robert.bednarczyk i 1 inna osoba lubią to

#7 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 19 maj 2018 - 13:26

Dawaj Michale - sprzęt już prawie gotowy.

#8 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 13:27

Masz racje Robert
Rzutach- nie rzutarz
Zauwazylem kilka babokow w poprzednim poscie, ale to wina klepania na szybko na telefonie.
Czytajcie miedzywierszami :-) :-)
  • marian-56 i venom_666 lubią to

#9 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 maj 2018 - 13:36

Michał, Robertowi zapewne chodziło o to co i ja czasem widzę.

Jakoś kiedyś na FB wpadło mi w oko pytanie o odleglośc i to jak rzucić nimfą...

W odpowiedzi było coś o tym że główka 5mm wolfram, ołów na tułowiu i bez problemu wyciąga "sznur muchowy" 0,55mm...

Szczęka mi opadła, bo co się zobaczyło to się nie "odzobaczyć"...

Postęp i rozwój, oraz nowoczesnośc w muszkarstwie ;)


  • DominikSy. lubi to

#10 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 13:36

Przygotujcie sie na troche angielszczyzny, bo polskie terminy na temat fly castingu nie sa dopracowane.
Posty moga by dlugie, bo chcialbym je opisac szegolowo.
Z tad moze byc tylko lepiej...

#11 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 19 maj 2018 - 13:45

Polscy muszkarze to taka grupa, która potrafi rzucać najlepiej na świecie. Nie potrzebni nam żadni instruktorzy, którym tylko zależy na wyciągnięciu z nas kasy, zresztą jak wszystkim innym dookoła. Najwięcej o rzutach mają pojęcia początkujący, a im dłużej się łowi, tym więcej się wie, że mało się potrafi :)

 

Tak już na poważnie. Michał jeśli  będziesz chciał prowadzić tutaj szkółkę, podpowiadać, pokazywać coś na filmikach itp to będziesz miał duże grono obserwujących, i w miarę sporo aktywnych forumowiczów. Natomiast gdy będziesz chciał zrobić odpłatne kursy, temat się spali niestety. 

 

powodzenia i pozdrawiam

Paweł


  • Richi55 lubi to

#12 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 14:04

Ok
Widze, ze zaczynamy ciezko. Ciezkie nimfy, duze streamery.
Nie ma sprawry


Filmik
( po angielsku). Zrobilem go na zadanie australijskiego forum i zapytanie jak machac ciezkimi muchami.
I tam kombinowali owalnie, bokiem, rzut belgijski( wyjasnimy potem), a prosta technika, ktora jest pokazana na filmie, jest rzut w pionie z bardziej otwarta petla.
Ja tam pokazuje kij 8 i 10 , ale rzut ciezkim woolybugerem na kiju 5- ta sama technika.
Michal
  • Paweł Bugajski, Paweł nizinny, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#13 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 maj 2018 - 14:05

Temat jest super,ale dla tych co kochają rzucać i zależy im by robić to prawidłowo,a co najważniejsze radzić sobie na trudnych łowiskach omijanych przez większość muszkarzy.A dla nie zdecydowanych,zacząłem łapać na muchę w wieku 60 lat i jest to jedna z fajniejszych rzeczy jakie mi się w życiu przytrafiły.Szkoda mi tylko dwóch lat przez które mimo nakłaniania mnie by zacząć nie dałem się przekonać bo wydawało mi się,że jestem za stary.


  • Janusz Wałaszewski, Paweł Bugajski, Paweł nizinny i 7 innych osób lubią to

#14 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 14:19

Ok, dodam komentarz.
Muszkarstwo nie jest tanie, duzo tam dupereli do zgromadzenia. Dlatego wiekszosc muszkarzy preferuje catch and relese. Ja osobiscie uwazam, ze biorac kazda zlapana rybe do domu, za miesiac lub dwa caly moj sprzet za 5tysiaka bedzie i chu... rozbic bo zbiorniki wodne sa puste.
I tu, z tym calym muszkarstwem
( przynajmniej dla mnie) jest tak, ze nawet jak nie polapie to sobie porzucam.
Uwielbiam rzucac muchowka, obserwowac petle, kombinowac dlaczego petla byla do dupy i myslec co zrobic aby bylo lepiej. Jak rzucic w trudnych sytuacjach itd itd. A jak sie cos zaczepi to bonus...
  • sucks_one i Richi55 lubią to

#15 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 maj 2018 - 14:58

Bonusem jest mnóstwo wspaniałych ludzie którzy muszkarstwem się zajmują.


  • Paweł Bugajski lubi to

#16 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 19 maj 2018 - 15:16

Genialny temat. Tymbardziej ze zaczynam "latac"

#17 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 15:23

Ale mnie dzisiaj naszlo na pisanie ha ha..
Dlaczego zaczalem temat???
Prywatnie nie podoba mi sie to, ze :
( zdecyduja inni)
Wiem, ze jest kilku instruktorow certifikowanych IFFF w kraju. Ja rozumiem, ze oni wydali klops na sprzet,poswiecili czas na treningi i cwiczenia, zaplacili mentorom, aby stac sie certyfikowanym instruktorem, zaplacili(niemale)
pieniadze za egzamin.
A teraz( takie mam odczucie ja), ze ci polscy instruktorzy mysla tak - JAK NIE ZAPLACISZ ZA KURS, TO NIE POWIEM.
Obecnie ja nie widze zadnego udzialu konkretych osob, z odpowiednia wiedza,
( instruktorow), ktorzy pomagaja ludziom na forach muchowych.
Nie oszukujmy sie- na forach jest CIEMNOTA. Sa doswiadczeni,ale wielu sie nie udziela.
Dzieki mart123 i mack- nigdy ich nie spotkalem, ale maja jaja i wiedze chlopaki.
Ja nie kreuje sie na polskiego mastera fly castingu( ale czutka jest), ale czuje sie jak bomba zegarowa naladowana wiedza, ktora musze wybuchnac i obsmarowac innych do okola.
Cala ta federacja amerykanska IFFF, nic nie mowi, ze jak sie stales certyfikowanym to musisz kasowac za nauczanie- to jest twoja wola.
Owszem, jezeli jest nawal zgloszen, no to wtedy czas i wiedza instruktora kosztuje.
Wracajac do tematu rzutow( nie rzutorz), cala ta moja oferta pomocy( teoretycznej) to taka zakaska wiedzy, ktora, ktokolwiek chce moze rozwinac z instruktorem na prywatnej oplaconej lekcji/kursie.
Zacznijmy od JERKBAITA..
Michal
  • Jack__Daniels, sucks_one, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#18 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 maj 2018 - 16:14

Nie mogę się zgodzić.Znam kilka osób z wielką wiedzą i umiejętnościami w tym jednego instruktora IFFF które nigdy nie odmówiły mi  pomocy,a wprost przeciwnie zawsze nią służyły.Myślę,że nie udzielają się na forum po prostu z braku czasu.


  • kocmyrz lubi to

#19 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 19 maj 2018 - 16:33

Come on Richi55, brak czasu zeby napisac cos na forum????

#20 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 maj 2018 - 16:49

Fajnie, że to jb zacząłeś systematyczną edukację, że będziemy mogli wszyscy się uczyć właśnie tu. Jeśli mogę zaproponować to może coś o typowym najprostszym rzucie? Tak wiesz- 5 metrów do przodu lekką małą muchą? Film który zamieściłeś jest fajny, jednak dotyczy dość sporych umiejętności wyjściowych u wędkarza. Reasumując bardzo się cieszę, uczyńmy wątek wiodącym bo temat super!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych