Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Elixir

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:21

Ja zbroiłem w aconity jego krótszego brata FX 862 kończąc na 5,5 i jest OK.Tym bardziej ,że zamierzasz rzucać małymi nielotami w czym raczej nie przeszkodzi troszkę spolegliwszy szczyt ,a raczej może pomóc.Możesz skończyć na 5 lub jeszcze mniejszych ale odbije się na odległości rzutu.Jak po d korbę mniejszą niż 2500 to zacznij od 20.

#22 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:49

Kołowrotek Spro 710 czyli najmniejszy. Może taki układ przelotek
BYAG 20
BYAG 12
BYAG 10
BYAG 8
BLAG 7
BLAG 6
BLAG 6
BLAG 5,5
BLAG 5,5
BFAT 5,5

#23 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 16:20

Zamiast jednej 6-ki chyba będzie lepsza 5.5 :D

#24 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:13

Ponieważ zbroiłeś podobny kij w Alconity powiedz jak obsługuje poszczególne rodzaje przynęt i na jakich wodach go używasz?

#25 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 13 styczeń 2012 - 18:49

Tak sobie czytam co Koledzy piszą i odnosze wrażenie że zostali bardzo skutecznie indoktrynowani do kupowanie najdroższych przelotek <_< całkiem słusznie, wszak pracownie muszą na czymś zarabiać.

Gdyby jednak @caen chciał się zachować zgoła egoistycznie i nie dołożyć tych paru złotych do wspólnego wysiłku mającego na celu podtrzymanie koniunktury i wzrostu gospodarczego, to nieśmiało zaproponowałbym opcję trochę odmienną, mianowicie microguides.

skoro będziesz łowił tak maleńskimi przynętami to zakładam że równie mikroskopijnie cienka będzie żyłeczka czy plecioneczka, podejrzewam że przy żyłce mówimy tu o czymś w rodzaju 0,14 a przy plecionce o czym w granicach 5lb.

Otóż, jeśli to założenie co do linki jest słuszne a do tego kupisz dobrą miękką żyłkę np. zielonego OWNERA (plecionka jest miękka niejako z definicji więc o tym nie wspominam) to moim zdaniem spokojnie możesz ucieć z rozmiarówką przelotek w dół. Dodatkowo, przy delikatnych kijkach wystarczą moim zdaniem zwykłe alu-oxy, jako że nie będa one poddawane przeciązeniom rodem z silnika odrzutowego. Taki komplet:

MCAT-4.5 [4.5] Alconite
MKOG-4.5
MKOG-4.5
MKOG-5
L-6
L-7
L-8
YOG-8L
YOG-12
YOG-20

(szczytowa Alconite reszta Alu-Oxy) na Mudhole będzie kosztował podejrzewam w granicach $10, jak Ci wyślą w kopercie do Polski to za zaszczędzone na tytanach pieniądze pojedziesz z tym kijem na niezłe ryby B)

Ale oczywiście to tylko moja subiektywna i niepoprawna politycznie opinia. Oficjalnie jak najbardziej namawiam do zakupu tytanów, najlepiej w Gold Cermecie bo jest jeszcze lżejszy niż SIC !


ps. ew. opcja która poleca @pstrągman bo na wyższej stopce cienka linka będzie mniej kleiła się do blanku




Witam,
fakt zapomniałem zupełnie o micro-przelotkach, spokojnie możesz zastosować najmniejsze Alconite i też będzie ok.
Pzdr.
Tarłoś


#26 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 styczeń 2012 - 00:32

Wojtek,nie uzyskasz recepty jedynej i prawidłowej.To Ty wiesz czym bedziesz rzucał na jakiej wodzie i z czego .Załóż przelotki na gumki czy taśmę i kąbinuj.ugięcie blanku jest w zasadzie z góry określone ,chodzi o to aby go podczas zbrojenia ,nie spi...lić.Wielkość przelotek zależy od przewidzianych przynęt i linki lub żyłki.Pokąbinuj i spróbuj coś wypracować ,zdaj się na intuicję a satysfakcja gwarantowana. B)
Napieraj i wstawiaj foty badyla :mellow:

Pozdro
Rafał

#27 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 14 styczeń 2012 - 07:28

Dzięki za uwagi.
Wojtek

#28 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 styczeń 2012 - 09:11

Weź po uwagę jeszcze rozmiar kołowrotka.
U mnie pierwsza 20 jest dosyć wysoko ulokowana - blank zbroił Pan Zbyszek Kawalec.
Gdybym był na miejscu podał bym Ci wymiary jak to u mnie wygląda.
Ale Koledzy dobrze radzą próbuj i z ilością przelotek i ich rozłożeniem.
Powodzenia...

#29 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 07 wrzesień 2013 - 09:02

phenix elixir FX661 - 1

 

Prosiłbym koledzy o opinie odnośnie tego blanku. Chciałbym złożyć casta okoniowego na tym blanku. Z góry dziękuję. 



#30 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 07 wrzesień 2013 - 20:32

Nada się :)



#31 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:25

A coś więcej mozesz powiedzieć o nim kolego?

#32 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:43

Bardzo podobny do FX701, wbsłuży gumki do 5cm na 10g maks.Blank szybki i wabiki z dolnego c/w rzuca szczytem .Znajomy z forum macha tez wobkami za pstragiem głównie rapalka CD 5cm. Na tym blanku tez montowałem ,ale przedłużałem do 210cm ,bo docelowym miał być wtedy niedostępny 701.

Proponowałbym zbrojenie spiralne,choć w tradycyjnym też sie dobrze sprawuje.Podpytaj @endriu24,miał go zanim wymienił na TXa.



#33 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:49

Ok a jak ładuje sie pod wobkami 3.5g? Obsluży mi pstrąga w ciuchach?

#34 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:54

Obsłuży spokojnie, choć sporo  zależy od podpiętej maszynki.Mam nawet fotki kropasów pod 50cm wytarganych na ten kijek.



#35 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 08 wrzesień 2013 - 17:12

Ok dzięki za pomoc.

#36 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 29 listopad 2013 - 08:58

Phenix Elixir FX601-1 i PacBay Match Titanium

 

Witam.

Co sądzicie o zbrojeniu blanku jak w tytule lekkimi Minimami Match tytanium?
kołowrotek shimano w rozmiarze 2000, przynęty jigi na główkach do 5 gr, cienka plecionka #0.4
nie wiem czy np 16 Match bedzie odpowiednia na wejsciową?
co dalej 12-7 match a potem L-ki 6-5-3-3 + szczyt 4?
 
pytam, bo nie stać mnie na zakup całej rozmiarówki tytanowych przelotek....

z góry dziękuje ze podpowiedz 
pzdr.


#37 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 listopad 2013 - 09:50

Zwykłe tichy minimy w zupełnosci wystarcza , tytany przerost tresci nad forma, stracisz kasę a zyskasz baaardzo niewiele jezeli chodzi o mase przelotek.
Co do rozmiarówki to nie zabieram głosu, są tutaj znawcy rodbuildingu to pewnie sie wypowiedza...

#38 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 29 listopad 2013 - 09:58

Baars - możesz rozwinąć myśl, w zakresie przerostu formy nad treścią? Coś więcej na poparcie tego twierdzenia? Sam zastanawiam się nad wyborem przelotek do podobnego blanku (FX-701-1 albo nowy DFX).



#39 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 29 listopad 2013 - 10:21

Waga setu który zaproponowałem ( bez szczytowej) to coś około 3 gr wiec bardzo mało moim zdaniem. A cena nie jest tak odstraszająca jak u Fuji.

Nie znam wagi zwykłych minim match jestem na etapie szukania tych informacji.

 

Myślę, że zastosowanie lżejszych przelotek pozwoli zejść również z wagą rękojeści zachowując przy tym odpowiednie wyważenie kija.

Zależy mi na stworzeniu bardzo lekkiej wędki.

 

Nadal proszę  o komentarz odnoście rozmiarówki przelotek.



#40 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 listopad 2013 - 10:41

Baars - możesz rozwinąć myśl, w zakresie przerostu formy nad treścią? Coś więcej na poparcie tego twierdzenia? Sam zastanawiam się nad wyborem przelotek do podobnego blanku (FX-701-1 albo nowy DFX).

Radek nie ma co rozwijac, nie ma co przepłacać i nie ma co wariować z dziesiatymi grama.
Mam fx 761 na tichach match od 20 do 4, zamiast L wziąłem LV, ktore ponoć sa jeszcze lzejsze ze wzgledu na ciensza stopke a poza tym zylka nie lepi sie az tak mocno do blanku na czym mi bardzo zależało.
Kij jest szybki, czuły, lekki sparowany z Shimano 1000MgS, jako przyłów zlapalem karpia w granicach 5kg, żyłka 0.12 wzzystko wytrzymało.
A poza tym to jaka naprawde roznica miedzy kompletem tich a tytan tich stawiam , że 0 po przecinku także czy warto = moim zdaniem NIE!
Panowie spytajcie Rafała @Dãbek to Wam rozjaśnie w głowach, albo przyciemni temat jeszcze bardziej:)
Pzdr

Użytkownik Baars edytował ten post 29 listopad 2013 - 10:42






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych