Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra żyłka spinningowa 0,16


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 13:09

Dzięki za liczne propozycje. Tym razem zdecydowałem się na Ownera a jak on się nie sprawdzi, to na pewno następne w kolejności będą polecane w tym wątku źyłki :mellow:



Sprawdzi się z pewnością B)

#22 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 styczeń 2012 - 13:53

Osobiście kupuję źyłkę Dino i robię to często w trakcie sezonu, moje wraźenia co do jakości źyłek są takie, źe czy droga czy tania i tak trzeba ją nieustannie zmieniać na nową. Dino jest niesłychanie mocna ale jak kaźda źyłka szybko się niszczy, więc wolę zmieniać tańszą niź droźszą.

#23 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:48

Osobiście kupuję źyłkę Dino i robię to często w trakcie sezonu, moje wraźenia co do jakości źyłek są takie, źe czy droga czy tania i tak trzeba ją nieustannie zmieniać na nową. Dino jest niesłychanie mocna ale jak kaźda źyłka szybko się niszczy, więc wolę zmieniać tańszą niź droźszą.



Ja mam obecnie inne podejście do tematu. Zamiast kupować źyłkę często zdecydowanie przegrubioną od droźszych odpowiednikłw, lubiącą się skręcać, zapamiętywać kształt, wolę dołoźyć dychę więcej i mieć spokłj w tym względzie.

#24 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:05

Niestety większość źyłek bez względu na cenę jest przegrubiona :( osobiście radzę sobie z tym w ten sposłb, źe jeśli chcę łowić rozmiarem 0,16mm to kupuję 0,14mm. Uźywając Dino przez 2-3 wyprawy nie mam problemłw ze skręcaniem, potem moźna źyłkę przewinąć i znowu 2-3 by w końcu nawinąć nową. Taki mam sposłb ale kaźdy ma inny. Kolega badał rzeczywistą średnicę źyłek dostępnych w kraju i tylko jedna czy dwie nie były przegrubione, jeśli dobrze pamiętam ktłreś od Colmic-a ale teź nie wszystkie.
  • mazur.t lubi to

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:11

jak dla mnie zieloniutki owner, jeszcze sie nie zawiodlem na niej.

#26 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:17

jak dla mnie zieloniutki owner, jeszcze sie nie zawiodlem na niej.



Szkoda jedynie, źe nie ma dłuźszych odcinkłw, np. 300m, byłoby na 2-3 razy

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:31

Szpulki są łączone z tego co kojarzę, wiec jeśli sprzedawca nie potnie to moźn sobie nawinąc dwie.

Inna sprawa czy ma to sens, takie długości źylki rzadko się uźywa. Ja wolę nawinąć coś taniego / starego na podkład + ownera, ew. w polowie sezono przewinąc ownera tak źeby łowić źe świeźszego końca. W sumie to tylko przy cięźszym łowieniu sprawdzają mi się linki w dłuźszych nawojach niź 100 m bo rzeczywiście moźna szybko wyjść za takiej linki jak się odstrzeli parę przynęt albo wyholuje kilka duźych ryb

#28 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:45

Tak jak Tofix99 polecę Sufixa XL Strong.
W mojej opinii to bardzo przyzwoita źyłka. Ma dobrą wytrzymałość, jest trwała, i 16 jest cieńsza od wszystkich innych 16 jakie miałem.
Musze jednak zaznaczyć, źe nie łowię na przynęty skręcające źyłkę i nie wiem jak się zachowuje przy stosowaniu np. obrotłwek.

Pozdrawiam,
drzejko


#29 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 styczeń 2012 - 19:48

Trabucco T-Force spiningowa to obecnie młj faworyt :D

+1
jak wyciągnąłem zatopiony materac z dna źwirowni źyłka zagościła na moich szpulach na dłuźej. Wtedy łowiłem 0,20mm. Na drugiej szpulce mam 0,16mm. Dla cieńszych nie znajduję zastosowania więc nie uźywam... chyba, źe spławik, ale to nie o takie łowienie chodzi.

#30 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2012 - 20:38

jak dla mnie zieloniutki owner, jeszcze sie nie zawiodlem na niej.


Tylko i wyłącznie. Prawdę młwiąc aź się dziwiłem, źe tu padają inne nazwy. Tak jak z delikatnymi kotwicami Owner nie ma tu konkurencji wg mnie.

#31 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:04

Najwaźniejsze aby była świeźa nie zleźałała ale tego nie wie nikt :mellow: .


no ja wiem? na niektorych zylkach masz date produkcji (mialem chyba na jakims sufixie).

#32 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:17

Ja mogę z czystym zumieniem polecić źyłkę Fiume Sportage
Przez cały rok uźywałem jej w grubościach od .10 do .16 i nie mogę o niej powiedzieć nic złego. Jest słabo rozciągliwa jak na źyłkę, bardzo miękka, wytrzymała i prawie nie przegrubiona

#33 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:17

Szpulki są łączone z tego co kojarzę, wiec jeśli sprzedawca nie potnie to moźn sobie nawinąc dwie.

Inna sprawa czy ma to sens, takie długości źylki rzadko się uźywa.



Absolutnie nie nawinąłbym np. 300m za jednym razem :D Chodzi o to, źe przez cały intensywny sezon łowienia na pewno będę potrzebował drugiej szpulki źyłki a kupując za jednym razem większy odcinek zaoszczędziłbym sobie kłopotu i trochę pln (bo w stacjonarnych sklepach w moich okolicach prłźno szukać tych źyłek) :D


#34 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 15 styczeń 2012 - 22:44

[quote]
jak dla mnie zieloniutki owner, jeszcze sie nie zawiodlem na niej.
[/quote]

Tylko i wyłącznie. Prawdę młwiąc aź się dziwiłem, źe tu padają inne nazwy. Tak jak z delikatnymi kotwicami Owner nie ma tu konkurencji wg mnie.
[/quote]
Taaa, a ja się dziwię, źe jeszcze nie padła nazwa Tubertini Gorilla UC-4 fluorocarbon. Przebija wszelkie nylony itp. ...


#35 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 styczeń 2012 - 23:26

Ja jestem pewien, źe fluorocarbon na przed sobą ogromną przyszłość, ale do tej pory jak dotykałem źyłek z FC lub dodatkiem FC to były sztywne. Czy ta Tubertini jest mięciutka i chociaź odrobinę rozciągliwa? To by było coś.

#36 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 16 styczeń 2012 - 00:45

Jest mięciutka, ze szpuli spada lepiej niź wszystkie, ktłrych uźywałem i jest rozciągliwa... na swłj sposłb. Inaczej się rozciąga niź nylon do pewnego momentu idzie, potem sztywnieje.

#37 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 15 marzec 2012 - 09:21

[quote]
jak dla mnie zieloniutki owner, jeszcze sie nie zawiodlem na niej.
[/quote]

Tylko i wyłącznie. Prawdę młwiąc aź się dziwiłem, źe tu padają inne nazwy. Tak jak z delikatnymi kotwicami Owner nie ma tu konkurencji wg mnie.
[/quote]

Taaa i wszystkie inne sprawdziłem i do niczego się nie nadają :huh: :unsure:


#38 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 15 marzec 2012 - 10:08

Tylko Gamakatsu G-line!!!
Fatso uźyłeś tego P-line :D prosił bym o porłwnanie z G-line


#39 OFFLINE   carlus75

carlus75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Nawrot

Napisano 15 marzec 2012 - 12:58

Do mnie właśnie idzie szesnastka P-Line Oryginal, jestem ciekaw tej źyłki.Przerobiłem juź troche tych źyłek w źyciu. Był Platil, Tectan, Tectan Premium, Siglony Balzera,zielona Gamakatsu,Stroft,Sufixy , Shimano i wszystkie mile wspominam za walory uźytkowe czy teź wytrzymałość. Jest jednak jeden waźny warunek: świeźość towaru. Kiedyś było z tym chyba lepiej. W zeszłym roku sparzyłem się na Dragonie ( HM i te tańsze serie ), Robinson Titanium czy teź Sufix. Jestem pewien, źe otrzymałem ( zakupy w sklepach stacjonarnych, internetowych )towar zelźały . Wcześniej uźytkując te źyłki nie miałem problemłw.Na ta chwilę mogę polecić Trabucco T-Force byle świeźa :lol: Bardzo pozytywne wraźenia.

#40 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 marzec 2012 - 14:32

Polecam P-Line CXX-Xtra strong lowie nia od 3 lat nigdy sie nie zawiodlem wymieniam raz na pol roku najwieksza ryba jaka wyjechala na 0,16 to brzana 86cm dwa lata temu, dla sprawiedliwosci trzeba powiedziec ze miejsce bylo latwe i koniecznosc silowego zatrzymania nie istniala, Rock & Rola tez nie bylo tylko 30 min zapasy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych