Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra żyłka spinningowa 0,16


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:54

Jeśli będziesz miał okazję wypróbuj Kamatsu Techron Soft Nylon.

Coś więcej o tym wynalazku? ;) 

 

Po 2 miesiącach z SG Finezze podtrzymuję powyższą opinię - szkoda kasy na Mikado -  na Owner'a w sumie też.


  • Alexspin lubi to

#482 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 czerwiec 2018 - 04:56

To żaden "wynalazek", żyłka na bardzo przyzwoitym poziomie. Moja Partnerka używa jej w rozmiarze 0,10 do ultralighta. Doskonale zdaje egzamin.


  • kineret lubi to

#483 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 12 sierpień 2018 - 20:02

Testowałem przez kilka wypadów Sufix Advance Hyper Copolymer 0,16 i 0,20 - nie polecam.

 

Jest wytrzymała i małorozciągliwa, ale ma zbyt dużą pamięć (wyskakuje ze szpuli przy otwartym kabłąku...) i dość szybko się starzeje. Woda w odrze jest teraz bardzo brudna, ale w porównaniu z tańszą Savage Gear Finezze Mono, której używałem kilkadziesiąt rybogodzin Sufix wypada znacznie gorzej.



#484 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 sierpień 2018 - 20:15

Kupiłem parę miesięcy temu żyłkę Cralusso match 0,12 mm bo akurat typowo spinningowe się na miejscu w sklepie skończyły i muszę przyznać, że do UL bardzo fajna żyłeczka.



#485 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 sierpień 2018 - 10:45

Obejrzyj w sklepie najnowszy wypust Damyl Tectan. Nie wiem na ile będzie trwała, bo dopiero kupiłem, ale sprawia dobre wrażenie póki co.

#486 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 sierpień 2018 - 14:04

Obejrzyj w sklepie najnowszy wypust Damyl Tectan. Nie wiem na ile będzie trwała, bo dopiero kupiłem, ale sprawia dobre wrażenie póki co.


Jak każda po zakupie.

#487 OFFLINE   Areck

Areck

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 26 sierpień 2018 - 14:16

A ja odkąd spróbowałem Dragona HM80 jestem jej wierny. Długo trzyma "moc", nigdy jeszcze nie zrobiła mi się broda, bądź jakieś inne skrętki.. Przede wszystkim żyłka jest naprawdę mocna, polecam. 


  • Alexspin lubi to

#488 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 sierpień 2018 - 06:58

Po ostatnich doświadczeniach potwierdzam, żyłka prawie rewelacyjna (prawie, bo na prawdę rewelacyjnej jeszcze nie trafiłem). Używam jej (0,182mm) do lekkiego (3,5-7g) castingu i również nie mam problemu z brodami, co niestety było zmorą przy innych żyłkach., nawet przy znacznie droższej Momoi Lure Soul.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 sierpień 2018 - 07:03


#489 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 sierpień 2018 - 08:36

Miałem od dragona HM69 i odradzam zakupu, po tygodniu jiggowania na odrze rwała się w rękach jak nitka, nie wiem co było tego powodem ale zanim zawiązałem hak urwałem ok 40m. Reszta poszła w odstawkę, odkopałem ją po sezonie z zamiarem zużycia na podkład pod plecionkę i ta sama historia... Później już nie odważyłem się kupić HM80  :)



#490 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 sierpień 2018 - 10:08

Mogła być stara, zleżała, a najgorzej jeśli np. leżała w miejscu narażonym na działanie promieni słonecznych. Moją kupowałem przez Allegro, a jest mocna jak musztarda chrzanowa... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 sierpień 2018 - 10:08


#491 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 sierpień 2018 - 11:36

HM69 jest co najmniej dobra, z perspektywy dziesiątek żyłek, które miałem przyjemność lub nie używać w okresie ostatnich kilkunastu lat. Dla mnie podobna klasa, co np. Owner Blue Eye, Stroft czy Gamakatsu. Przegrubienie o ok. 0,02 mm jest faktem, wielokrotnie tu zresztą wspomnianym.
Chcę natomiast zauważyć, że w mojej opinii, niewiele gorsza lub wręcz bardzo zbliżona jakościowo jest inna żyłka Dragona: XT69 Competition. Niby dedykowana do metody spławikowej, ale chyba sama o tym nie wie, bo i przy spinningu sprawdza się doskonale. Jest za to dość tania: poniżej 10 zł za szpulkę 125 m (można zakupić szpulki łączone). Polecam kolegom przetestować.

Chciałbym tu jeszcze poddać pod dyskusję pewną swoją obserwację czy też teorię (bo niepotwierdzona, zastrzegam). Otóż wydaje mi się obecnie, że na rynku jest w rzeczywistości może kilkadziesiąt różniących się de facto gatunków żyłek. Przecież wiadomo, że obecne firmy wędkarskie to w zasadzie tylko marki handlowe, a w przypadku żyłek duża część z nich nie ukrywa wcale, że zaopatruje się u dużych graczy, koncernów chemicznych typu Momoi. Ten sam produkt jest pewnie konfekcjonowany przez różnych dystrybutorów, a na jego finalną cenę ma duży wpływ pozycja rynkowa wprowadzającego. Shimano czy Daiwa mogą sobie pozwolić na znacznie wyższą wycenę tej samej szpulki niż Mikado czy Jaxon. Wątpię, czy koncernom opłacałoby się tworzyć kilkaset rodzajów żyłek, dla różnych odbiorców. Robią kilka-kilkanaście, a ci mogą sobie najwyżej zażyczyć własny kolorek. Powiem więcej, odnoszę wrażenie, że w ramach tej samej marki dokonuje się sztucznie "różnicowania oferty" na różne półki, i żyłka z teoretycznie niskiej półki i ta "premium" jest być może ta sama, tylko np. inaczej barwiona i ciutkę mniej przegrubiona. W katalogu spokojnie można przecież lekko podnieść jej wytrzymałość i okejos.
Ogólnie to chyba dobrze, różnice jakościowe w asortymencie żyłkę na rynku stają się już naprawdę niewielkie, więcej zależy od świeżości i warunków przechowywania/transportu niż od producenta. A cena nie zawsze jest w tym przypadku związana z jakością produktu.
  • jerzy i Alexspin lubią to

#492 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 sierpień 2018 - 11:54

HM69 jest co najmniej dobra, z perspektywy dziesiątek żyłek, które miałem przyjemność lub nie używać w okresie ostatnich kilkunastu lat. Dla mnie podobna klasa, co np. Owner Blue Eye, Stroft czy Gamakatsu. Przegrubienie o ok. 0,02 mm jest faktem, wielokrotnie tu zresztą wspomnianym.
Chcę natomiast zauważyć, że w mojej opinii, niewiele gorsza lub wręcz bardzo zbliżona jakościowo jest inna żyłka Dragona: XT69 Competition. Niby dedykowana do metody spławikowej, ale chyba sama o tym nie wie, bo i przy spinningu sprawdza się doskonale. Jest za to dość tania: poniżej 10 zł za szpulkę 125 m (można zakupić szpulki łączone). Polecam kolegom przetestować.

Chciałbym tu jeszcze poddać pod dyskusję pewną swoją obserwację czy też teorię (bo niepotwierdzona, zastrzegam). Otóż wydaje mi się obecnie, że na rynku jest w rzeczywistości może kilkadziesiąt różniących się de facto gatunków żyłek. Przecież wiadomo, że obecne firmy wędkarskie to w zasadzie tylko marki handlowe, a w przypadku żyłek duża część z nich nie ukrywa wcale, że zaopatruje się u dużych graczy, koncernów chemicznych typu Momoi. Ten sam produkt jest pewnie konfekcjonowany przez różnych dystrybutorów, a na jego finalną cenę ma duży wpływ pozycja rynkowa wprowadzającego. Shimano czy Daiwa mogą sobie pozwolić na znacznie wyższą wycenę tej samej szpulki niż Mikado czy Jaxon. Wątpię, czy koncernom opłacałoby się tworzyć kilkaset rodzajów żyłek, dla różnych odbiorców. Robią kilka-kilkanaście, a ci mogą sobie najwyżej zażyczyć własny kolorek. Powiem więcej, odnoszę wrażenie, że w ramach tej samej marki dokonuje się sztucznie "różnicowania oferty" na różne półki, i żyłka z teoretycznie niskiej półki i ta "premium" jest być może ta sama, tylko np. inaczej barwiona i ciutkę mniej przegrubiona. W katalogu spokojnie można przecież lekko podnieść jej wytrzymałość i okejos.
Ogólnie to chyba dobrze, różnice jakościowe w asortymencie żyłkę na rynku stają się już naprawdę niewielkie, więcej zależy od świeżości i warunków przechowywania/transportu niż od producenta. A cena nie zawsze jest w tym przypadku związana z jakością produktu.


No bo tak jest. Ten sam produkt ale z innym logo.

#493 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 28 sierpień 2018 - 09:35

Z tańszych fajnie śmiga Jaxon zapomniałem nazwy opakowanie białe z niebieskim daje radę na Maxa. Droższej bym nie kupił bo nie ma potrzeby. W zapasie druga szpulka i luźną guma.

#494 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:25

Ja też swoje poszukiwania dobrej żyłki spinningowej skończyłem na dragonie HM80 i póki co jestem jej wierny.

...chociaż po wpisie kolegi smokwelski przetestuję również XT69 Competition - w następnym sezonie i w grubszym rozmiarze.

 

Chcę natomiast zauważyć, że w mojej opinii, niewiele gorsza lub wręcz bardzo zbliżona jakościowo jest inna żyłka Dragona: XT69 Competition. Niby dedykowana do metody spławikowej, ale chyba sama o tym nie wie, bo i przy spinningu sprawdza się doskonale. Jest za to dość tania: poniżej 10 zł za szpulkę 125 m (można zakupić szpulki łączone). Polecam kolegom przetestować.


  • Alexspin lubi to

#495 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:02

@Smokwelski - ciekwa teoria. Skoro np. kołowrotki OEM sprzedawane są pod różnymi nazwami przez różne marki, dlazego z żyłkami nie miałoby być inaczej.

 

 

Zmieniam zdanie co do Suffix'a Advance Hiper Duper. Z 0.16 jeszcze się przemęczę do końca sezonu, ale 0.20 to największy badziew jaki kupiłem od dawien dawna.

Ma taką pamięc, że po jednym dniu łowienia poskręcana jest w spirale jak w kablu telefonicznym. Co z tego, że mocna jak rzucić się nie da.



#496 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 sierpień 2018 - 21:33

@Smokwelski - ciekwa teoria. Skoro np. kołowrotki OEM sprzedawane są pod różnymi nazwami przez różne marki, dlazego z żyłkami nie miałoby być inaczej.


Zmieniam zdanie co do Suffix'a Advance Hiper Duper. Z 0.16 jeszcze się przemęczę do końca sezonu, ale 0.20 to największy badziew jaki kupiłem od dawien dawna.
Ma taką pamięc, że po jednym dniu łowienia poskręcana jest w spirale jak w kablu telefonicznym. Co z tego, że mocna jak rzucić się nie da.


Ty weź rolkę przesmaruj.

#497 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 wrzesień 2018 - 06:40

Ty weź rolkę przesmaruj.

Możesz szerzej wyjaśnić co ma rolka do pamięci żyłki? Może się mylę ale nie widzę związku.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 03 wrzesień 2018 - 06:42


#498 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2018 - 07:17

Alex zacinająca się rolka robi z żyłką to samo,co życzliwa pani w kwiaciarni nożyczkami ze wstążką. O ile w bukiecie ozdobna spirala jest pożądana, tak na szpuli kołowrotka już nie.
  • Alexspin lubi to

#499 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 wrzesień 2018 - 09:27

Marcin, bardzo obrazowo to wyjaśniłeś, dzięki.

Jednak #kineter chyba miał na myśli spiralę powstającą na skutek pamięci kształtu, jaką zachowują niektóre żyłki i spadają ze szpuli w kształcie pięknej spirali.

Tak miałem z żyłkami JAXONA. Z tego samego kołowrotka żyłka DRAGONA nie miała już takiego "urokliwego" kształtu... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 03 wrzesień 2018 - 09:33


#500 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2018 - 11:23

Jakości żyłki i jej pamięci kształtu nie brałem pod uwagę. Chciałem Ci tylko zobrazować,że rolka może mieć na to wpływ.

Użytkownik marcin186 edytował ten post 03 wrzesień 2018 - 11:24

  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych