Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra żyłka spinningowa 0,16


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 18:08

Ok, nie wiem jakiego węzła używasz i jak go zaciągasz. Osobiście uważam strofta gtm 0,20 mm ma pstrągi. 0,22mm na bolenia i 0,16mm na klenie. Łowię w górskich rzekach gdzie często trzeba przewiązywać agrafkę z racji przecierania się ostatniego metra o kamienie. Przy zaciskaniu węzła oczywiście ślinię by szedł na mokro. Jakichkolwiek anomalii brak, gdyby było inaczej to dawno zmieniłbym na inną lub wrócił do dragona HM który też był niezły. Fajna miękka jest P-Line CXX Strong, z tym że radzę brać oczko grubszą niż wcześniejsze używane, ta akurat trzyma średnicę i 0,20 w porównaniu do 0,20 strofta wygląda jak 0,18mm lub mniej.

#582 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 11 wrzesień 2020 - 18:17

Uzywam nieustannie tego samego wezla i wczesniej z Stroft nie bylo tego problemu. Ten ostatni motek z niewiadomych powodow ma to do siebie. Slinienie rowniez nie pomaga. Zylke uzywam tylko do polowu pstragow. Stroft oraz Sufix Duraflex byly dla mnie jak do tej pory niezastapione. 



#583 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 12 wrzesień 2020 - 17:59

 Zylka sie znieksztalcala. Na przyklad przy zawiazywaniu wezla do agrafki lub kretlika robila sie taka spiralka. 

Węzeł, który nie kanceruje głównej żyłki https://www.wcwi.eu/...ega-wezlow/891-


  • Alexspin lubi to

#584 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2020 - 19:22

Waldek, a jak ta linka bedzie w porownaniu do Stroft GTM? Sztywnosc podobna?......

Nie mam akurat pod ręką Strofta, by porównać ale wydaje mi sìę że jest nieznacznie bardziej "plastyczna".
Nigdy, żadnej linki mono, nie nawijałem tak blisko krawędzi szpuli a mimo tego wciąż 0 splątań.
https://photos.app.g...FgKxpabFxPXd946

Jako ciekawostkę podam, że w porównaniu do wcześniej używanego Damyl-a, rzuty wydłużyłem o jakieś kilka metrów.

Użytkownik popper edytował ten post 12 wrzesień 2020 - 19:29

  • malinabar i mietek lubią to

#585 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:37

Węzeł, który nie kanceruje głównej żyłki https://www.wcwi.eu/...ega-wezlow/891-

Używałem tego węzła (Trilene z modyfikacją) zarówno do żyłki, jak i obecnie do plecionki.

wez_01.jpg

Uważam, że jest jednym z najlepszych. Łatwo się wiąże, a dobrze, równo zawiązany utrzymuje około 96% mocy liniowej linki (węzeł e).

W%C4%99z%C5%82y_2.jpg


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 wrzesień 2020 - 08:45

  • PLnK lubi to

#586 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:47

To używałeś węzła Triline czy PiterS'a? :) One po pierwszych dwóch ruchach różnią się zasadniczo.


Użytkownik PiterS edytował ten post 21 wrzesień 2020 - 08:47

  • delux64 lubi to

#587 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:50

Jak wyżej napisałem - Trilene.



#588 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2022 - 17:19

Jakieś nowe typy? Ja w tym sezonie używałem Sufix Advance G2 oraz Sunline Siglon V w rozmiarze 0.18mm. Sufix wydaje się trzymać wymiary, bardzo mocna, mało rozciągliwa, ale dość sztywna. Wytrzymała około 40rh. Natomiast Suine miał być moim pewniakiem, bo już kilka lat temu używałem go... Wytrzymał około 3h łowienia... Przed nawinięciem na szpule, sprawdzałem jej wytrzymałość i nic nie wzbudzało moich podejrzeń. Niestety po około 1.5h, profilaktycznie sprawdziłem wytrzymałość na węźle i żyłka zerwała się bardzo szybko(przed łowieniem sprawdzałem i wszystko było w porządku). Po kolejnej godzinie, kolejne sprawdzenie i znowu bez problemu, niczym nitka, żyłka na węźle pękła. Następnie zacząłem sprawdzać kolejne odcinki i rwała się metr po metrze. Nie wiem jakim cudem, ale już raczej nie zaryzykuje jej zakupu i przerzucę się prawdopodobnie na Strofta lub zacznę testować tańsze żyłki, np. polecane tutaj Mikado.

#589 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 listopad 2022 - 18:22

jedna z najlepszych żyłek jakiej ostatnio używam to Pline fluoroclear, szczerze polecam



#590 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 listopad 2022 - 20:30

Clarusso Brutal

#591 ONLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 12 listopad 2022 - 20:47

Varivas twich master,jestem zadowolony na 0.145mm, 55cm "potok" został zatrzymany w silnym nurcie, sam byłem wszoku bo nie spodziwałem się tak dużej ryby na mojej rzece. Z tym że wędka ugięła sie do kołowrotka( fishing art ulxf 4lb)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych