Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Dzierżno Duże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 25 listopad 2019 - 16:06

Oj tak.
Mają co tam jeść.
Takich stad dużych płoci i ogromnych leszczy ok.70cm nie widziałem nigdzie indziej.
Dodam, że Dzierżno to jedyny zbiornik, na którym widziałem tarło dużych karpi. Piękny widok.
Na zawodach też został złowiony jeden karp, zassał gumkę, sazan taki z 80cm :)


Tez kiedyś mialem tę przyjemność. Tarło razem z leszczami robi wrażenie.
  • Ide52 lubi to

#142 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 02 maj 2020 - 19:42

Fajnie by bylo zeby przynajmniej udostepnic łowienie z plywadelka jakies ograniczenie w okolicach lini brzegowej...ale to max,

bo udostepnienie tej wody bez ograniczen z lodek na bank by ja zniszczylo,zjechało by sie pewnie poł polski

hmm moze jednak lepiej bez lodek;)



#143 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 03 maj 2020 - 08:27

A może by tak powiedzmy zezwolenie na 10 łodzi na dobę, a w weekend 15. Mogły by nawet być jakoś płatne, powiedzmy 10 czy 15 zł. Robisz rezerwację, przelew do koła i potwierdzenie masz w telefonie. Ilością zezwoleń koło ogranicza presję tak jak to robią np na Chechle.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
  • skilos lubi to

#144 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 16 maj 2020 - 16:55

Wszystkie te tematy były przerabianie. Obecnie w kole nie ma chętnych na takie tematy... Poglądy nasze się zmieniły i nikt nie jest za łowieniem że środka pływającego. Presja zniszczy każda wodę... Nawet no kill...

#145 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 16 maj 2020 - 22:11

Chętni na pewno są. Nie wędkujący z łodzi będą w całości przeciwni, drudzy, przynajmniej w części są za ograniczoną możliwością łowienia że środków pływających. Tyle w temacie.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#146 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 17 maj 2020 - 05:13

Z tym ograniczeniem i iloscia,to tez srednie rozwiazanie,byla by wojna i zwada ty dostales czemu nie ja,ty masz plecy i znajomosci ja nie,lepiej niech zostanie jak jest,z brzegu tez mozna polowic;)jest sprawiedliwie.

Użytkownik volfi edytował ten post 17 maj 2020 - 05:15


#147 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 17 maj 2020 - 06:02

Na Rybniku jest tzw. "kierownica", betonowy wał wchodzący w jezioro, oddzielający zrzut ciepłej i zimnej wody. Jedna z najlepszych miejcówek na Rybniku. Kilka lat temu, bo nie wiem jak jest teraz dniówka kosztowała tam 30 zł, a wydawano ich tylko chyba 10, i tłumów nie było. Podobne rozwiązanie można by wprowadzić na DD. Dla koła dodatkowa kasa, 30, 50 czy ile by to miało kosztować to dodatkowe fundusze na działalność. Kilka łodzi na zbiorniku nie zrobi mu krzywdy, zwłaszcza że ryby wrócą do wody. Oczywiście można podnieść lament, że łodzi nie da się upilnować, ale zapytam ile razy ktoś Was kontrolował na brzegu w ubiegłym roku, bo mnie nikt, a trochę bywałem.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
  • eRKa lubi to

#148 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 20 maj 2020 - 21:27

W kole jest dużo karpiarzy, im jest połów z łodzi nie na rękę, to jest podstawowy powód. Obawa o presje, kłusownictwo itp. to tylko wymówka. To jest strasznie ciasne myślenie. Jak nie można łowić za pomocą środków pływających, to zaproponować zakaz wywózki, zobaczycie jaki będzie lament.

Zakazy to nie jest metoda, mentalność rodem z PRL, jak ktoś chce zberetować rybę, to z brzegu łatwiej to zrobić, wrzucić w krzaki i palić głupa, jak by co.

Ja się do tego kola przeniosłem, bo mi się idea no kill tego zbiornika spodobała, ale jakoś tak teraz czuję się olewany. Na Pławach czy na Chechle mogę połowić z łodzi, tu jestem piątym kołem u wozu, a i pierwszym podejrzanym o kłusownictwo. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to koło jest za małe aby sprawnie zarządzać taką wodą.


Użytkownik klosskuba edytował ten post 20 maj 2020 - 21:28

  • Olo1970 i skilos lubią to

#149 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 20 maj 2020 - 21:58

Wszelkie wnioski na temat zmian w kole i na zbiorniku można zgłaszać na walnym zebraniu. Ja jestem tam co roku. Swoją cegiełkę dołożyłem...

Karpiarze wcale nas nie blokują, tylko okręg.

Krokiem w przód są zawody z łodzi, które się odbywają kilka razy w roku.

Jeżeli ktoś chce zmian, trzeba działać, nic samo się nie zrobi.

Poglądy grupki spininngistów z koła trochę się zmieniły po tym co się dzieje na zbiorniku.

Koło robi bardzo dużo... Oby inne koła tak dbały o swoje wody.

#150 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 21 maj 2020 - 06:12

Paweł, masz rację co do tego, że nic się samo nie zrobi, a ja na walnym nie byłem. O okręgu się nie wypowiadam, bo szkoda nerwów. Koło robi dużo, ale jest małe i nie ma siły przebicia, poza tym składa się w większości z karpiarzy, a ci nie mają żadnych ograniczeń, czy zakazów co do metod połowów, w związku z tym może i nie są do nas w opozycji, ale też "zabijać się" za nas nie będą. Poglądy grupki spiningistów zmierzają, mam wrażenie do jak największej separacji tej wody od wędkarzy "obcych", a to jest zła droga, i nic dobrego z tego nie wynika. Nikt z Polski nie przyjedzie tu z zamiarem złowienia mięsa, a miejscowy, czemu nie.

Przed tą wodą są większe problemy, np. tarło szczupaka, czy zmiana idiotycznego operatu. Albo leszcz.


  • Olo1970 lubi to

#151 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 28 maj 2020 - 14:32

Byłem dzisiaj dwie godzinki na lewo od plaży, bo wiatr wiał w tym kierunku i liczyłem, że coś przygoni. Skończyło się na kilku okoniach +- 30 cm. Ogarnąłem trochę swoją miejscówkę i zebrało się tego dwa worki po 60l śmieci. Ale żeby nie było tak, że tylko inni śmiecą podrzucam foto dzisiejszego znaleziska, ewidentnie postawione dzisiaj, bo bez śladu brudu i suche. ab4294623fecf506c702fb3f44d88ad8.jpg

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
  • Woytec lubi to

#152 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 28 maj 2020 - 18:41

Słabo... Wstyd, że ktoś nie potrafi po sobie posprzątać.

Z czysto wędkarskich spraw - w połowie maja, w przeciągu 5 dni miałem 3 okazje by poprawić swoje szczupakowe (mimo wszystko dosyć skromne) pb. Niestety w dwóch przypadkach nie udało mi się odpowiednio zaciąć ryb i po krótkim czasie spadały. Trzecią miałem już na wyciągnięcie ręki. W ostatnim zrywie, tuż pod nogami ryba się spięła. Niewiele brakowało a dostałbym 12 cm jerkiem w łeb Wczoraj skok adrenaliny zafundował mi karp, którego przypadkowo podhaczyłem.

To moja pierwsza majówka na DD. Pomimo niepowodzeń i tak jestem zadowolony z faktu, że miałem kontakt z przyzwoitymi rybami. Niemniej chyba już pora odłożyć ciężki sprzęt i przerzucić się na okoniowy zestaw.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  • K.Kalisz lubi to

#153 OFFLINE   zwiraz

zwiraz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaRybnik
  • Imię:Adam

Napisano 29 lipiec 2020 - 09:47

Cisza w wątku to może ją zakłucę fotką pierwszego drapieżnego leszcza jakiego złowiłem na spinning. Może ktoś z Was pochwali się swoimi efektami?7e2925cd67c17ccb84d931bd1b3c3910.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  • bertus i Olo1970 lubią to

#154 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 30 lipiec 2020 - 20:58

Mi się jeszcze nie zdarzyło złowić lecha na spina, za to za kapotę kilka się powiesiło. W ubiegłym roku taka 60 zapięta za górną płetwę powoziła mnie z 20 minut na okoniowym zestawie.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Olo1970 edytował ten post 30 lipiec 2020 - 20:58


#155 OFFLINE   dudi82

dudi82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Adam

Napisano 23 sierpień 2020 - 10:15

Cisza w wątku to może ją zakłucę fotką pierwszego drapieżnego leszcza jakiego złowiłem na spinning. Może ktoś z Was pochwali się swoimi efektami?7e2925cd67c17ccb84d931bd1b3c3910.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Coś się tam trafiabea9c8efcc4f60eaaf134c6925af5105.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • zwiraz lubi to

#156 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 09 listopad 2020 - 12:28

Są jakieś szanse na zmiane regulaminu odnosnie lowienia z łodzi? Ktos wie jak tam sytuacja wyglada?
Ile obecnie jest osob w kole?

#157 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 09 listopad 2020 - 12:35

Oby nigdy do tego nie doszło.

Po wynikach jakie tam ostatnio były to zajadą tą wodę w moment.

Presja byłaby większa niż na Turawie podczas otwarcia sezonu sandaczowego.

 

No chyba, że włodarze pomyślą i zrobią z tego interes i będą sprzedawali powiedzmy za 1tyś. licencję za połów z łódki, z oczywistym C&R.

Myślę, że chętnych by nie brakowało.


  • K.Kalisz i eRKa lubią to

#158 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 listopad 2020 - 14:31

Są jakieś szanse na zmiane regulaminu odnosnie lowienia z łodzi?


Raczej nie. Sam nawet robiłem wstępną wersję regulaminu łowienia z łodzi ale po głębszym zastanowieniu porzuciłem moje starania w tym temacie. Dla członków Koła są zawody spiningowe z łodzi 6 razy w roku - to musi wystarczyć. Wszystko po to aby woda była atrakcyjna na dłużej. Niestety nikt nie jest w stanie upilnowac takiego kawałka wody.
  • Olo1970 lubi to

#159 OFFLINE   Mjynsiorz

Mjynsiorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMszana
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Marek

Napisano 09 listopad 2020 - 19:16

W sumie jakby nie patrzeć 6 dni w roku to nawet spoko, udało mi sie byc w tym roku na dwoch i nawet PB pobiłem.
A ilu członkow liczy koło?

#160 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 09 listopad 2020 - 21:39

Oby nigdy do tego nie doszło.

Po wynikach jakie tam ostatnio były to zajadą tą wodę w moment.

Presja byłaby większa niż na Turawie podczas otwarcia sezonu sandaczowego.

 

No chyba, że włodarze pomyślą i zrobią z tego interes i będą sprzedawali powiedzmy za 1tyś. licencję za połów z łódki, z oczywistym C&R.

Myślę, że chętnych by nie brakowało.

Pełna zgoda. Oby nigdy do tej chorej decyzji nie doszło !






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych