Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Dzierżno Duże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 21 czerwiec 2018 - 12:31

alex62 podałeś świetny przykład o przepisach ruchu drogowego, idąc tym tokiem myślenia, należałoby zakazazać jazdy samochodem bo ktoś złamie przepisy albo co jeszcze gorsze, może zginąć na drodze, najlepiej niech chodzą po niej tylko piesi. Podobnie jest na jeziorze z tym, że możliwość ( złamania przypisów) zabrania ryb dla wędkujących z brzegu są dużo większe niż dla tych z Łodzi. Pamiętać należy też o tym, że na tej wodzie nie ma tylko kilku strażników ale też należy doliczyć tych którzy wyznają zasadę no kill. Podam przykład, ostatnio będąc nad wodą w miejscu, które jest niedostępne dla wędkarzy dowiedziałem się
,że są zabierane ryby.( oczywiście zostało to zgłoszone do odpowiednich służb.) Napewno więcej można dostrzec z wody niż z brzegu.

#42 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 21 czerwiec 2018 - 17:47

Witam.
Nie dalej jak przedwczoraj kolega byl na rybach, na Dzierznie Duzym i zdal mi relacje o udanej interwencji strazy rybackiej, ktora udaremnila odjazd pseudowedkarza, z dwoma zabitymi szczupakami. Lowil z brzegu. Ciekawe jak go namierzyli, z lodzi, albo z drona. Z brzegu nie bylo szansy. Podobno podplyneli do niego prosciutko, jak na pewniaka.
  • Woytec lubi to

#43 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 21 czerwiec 2018 - 19:01

Witam.
Nie dalej jak przedwczoraj kolega byl na rybach, na Dzierznie Duzym i zdal mi relacje o udanej interwencji strazy rybackiej, ktora udaremnila odjazd pseudowedkarza, z dwoma zabitymi szczupakami. Lowil z brzegu. Ciekawe jak go namierzyli, z lodzi, albo z drona. Z brzegu nie bylo szansy. Podobno podplyneli do niego prosciutko, jak na pewniaka.

Dlatego więcej wędkarzy nad wodą i na wodzie przyczyni się do poprawy!!!
Kontrole są, gdy się zauważy coś niepokojącego wystarczy telefon.
Zaangażowanie ludzi dbających o ten zbiornik jest duże.
Poza kontrolami są też inne akcje.

 


 



#44 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:20

Czyli jednak wyjdzie jakby co kiedyś na moje czyli ,, nieuchronność kary " , bo są kontrole . A tak poza tym to Biała Przemsza to też  ,,no kill " . Z samej nazwy to raczej nic nie wynika . Jeśli w wodzie nic nie pływa to z zasady jest ona ,, no kill "  ;) .


Użytkownik alex62 edytował ten post 21 czerwiec 2018 - 21:23


#45 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 21 czerwiec 2018 - 23:07

Oj zapewniam Cię, że tam dużo pływa i jest co chronić. Kontrole są konieczne, niestety. Chyba muszą odejść pewne pokolenia, a nowe trzeba edukować. A co do kar to one są tak naprawdę śmieszne, zabiorą kłusolowi zezwolenie i dostanie 200 zł  grzywny. Te 8 -10 kg szczupaczego mięsa jest więcej warte niż grzywna.  Dziadek wspominał, że przed wojną za kłusowanie zamykano do kozy i to nie na dzień czy dwa, i było to szalenie skuteczne. Kara musi być nieuchronna i dotkliwa, a więzień chudy i blady. Jak na angielskich stadionach. I musi być przekonanie, że i tak zostanie schwytany.


  • Woytec lubi to

#46 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 czerwiec 2018 - 17:21

Takie rzeczy tylko w Erze  ;)  :( . Ale w przyszłym roku może tą wodę przetestuję...


Użytkownik alex62 edytował ten post 23 czerwiec 2018 - 17:22


#47 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 27 czerwiec 2018 - 21:13

Witam

 

Jestem członkiem koła w Taciszowie drugi rok. Niestety przez ten czas byłem na Rzeczycach na rybach tylko raz, brak czasu... Zamierzam to nadrobić. 

Mam pytanie, z której strony najlepiej dostać się nad wodę aby porzucać trochę. Chodzi mi nie o konkretną miejscówkę lecz o miejsce gdzie najlepiej dojechać aby nie deptać za daleko w spodnio-butach? W miarę dobrze znam brzeg od strony Rzeczyc lecz raczej brzeg - nie wodę. Parę lat temu co jakiś czas jeździłem z psem na spacery. Czy aktualnie można dojechać i zostawić samochód w okolicy śluzy i czy można przejść przez śluzę? Jak nie to proszę o poradę gdzie mogę dojechać nie zakopując się? 

Co do zabierania ryb to od czasu około półrocznego pobytu w NL jakiś czas temu przestałem zabierać jakiekolwiek ryby.

Pozdrawiam Janusz 



#48 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 27 czerwiec 2018 - 21:54

Miejsc na DD jest wiele. Samochodem można dojechać od plaży od Rzeczyc, od wału, od Dzierżna małego i od wsi Dzierżno. Czasem lepiej się przespacerowac niż zakopać autem.

#49 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 28 czerwiec 2018 - 17:19

Miejsc na DD jest wiele. Samochodem można dojechać od plaży od Rzeczyc, od wału, od Dzierżna małego i od wsi Dzierżno. Czasem lepiej się przespacerowac niż zakopać autem.

Chyba najgorsze miejsca to okolice starej bazy refullerow (jak popada) i tam gdzie karpiarze-koło wpływu.Reszta jest w miarę twarda,da się  jeździć :)z dziury do dziury ale do celu



#50 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 28 czerwiec 2018 - 17:37

Teren w okolicy wpływu Kłodnicy chcę odpuścić z wiadomych względów - nie chcę wleźć komuś na wędki a wiem, że przy brodzeniu na odcinkach z dużą ilością trzcin o to nie trudno. Orientuje się ktoś czy można pozostawić samochód w okolicy śluzy i przejść przez śluzę? Przyznam, że ciągnie mnie tam z powodu ograniczonego dostępu do tego odcinka. Czy ewentualnie są jakieś ciekawe miejsca do brodzenia na odcinku od Taciszowa (wjazd za kościołem w Taciszowie) w stronę śluzy..?

 

Dla zainteresowanych link do mapy z terenów dzisiejszego Dzierżna Dużego z przed zalania:

http://amzpbig.com/m...scham_1934.jpg 



#51 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 28 czerwiec 2018 - 23:09

Bardzo fajna mapa. Jest jaszcze stary Kanał Kłodnicki, a dzisiejszy Kanał Gliwicki na wysokości Dzierżna pokrywa się z ówczesnym biegiem Kłodnicy.

 

 Dojedziesz pod śluzę, ale tam jest tylko jedno miejsce do łowienia i to bez brodzenia, przy wyjściu do kanału odpływowego i w kanale. Przy obecnym dość wysokim stanem wody nie pobrodzisz w tych okolicach. Najwygodniejsze miejsca do łowienia w śpiochach są w okolicach plaży od strony Rzeczyc i kawał brzegu od Dzierżna, gdzie jest dojazd, nad samą wodę to da się dojechać fizycznie ale jest zakaz ruchu ( w większości ignorowany  ;) ). Można zaparkować zaraz za mostem na kanale i dojść z buta 300m, to tak legalnie. I tam jest dłuugi odcinek brzegu do obłowienia z lepszymi i gorszymi miejscówkami, jak jest niski stan to brzegiem dojdziesz do śluzy, a po drodze masz cypel....


  • dudi82 lubi to

#52 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 28 czerwiec 2018 - 23:16

A .... i od strony śluzy to poleciałeś z tą niedostępnością, to jest jedno z najbardziej obleganych miejsc na jeziorze, bo można połowić nie mając śpiochów



#53 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 28 czerwiec 2018 - 23:19

Od Taciszowa w stronę śluzy pobrodzisz dużymi fragmentami.



#54 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 25 sierpień 2018 - 06:59

Niedługo będzie składany wniosek o zniesienie zakazu połowu z łodzi. Może się uda 😎

Przydało by się więcej członków koła, by dalej taki zbiornik NO KILL funkcjonował. Nie każdemu to się podoba, a garstka ludzi, która jest w kole ma słabe przebicie. Jak ktoś chce wesprzeć ta inicjatywę to zapraszam, podpowiem co i jak.

#55 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 26 sierpień 2018 - 09:59

Nie za bardzo mi po drodze; odległość, itp. ale za namiar na ciekawe miejscówki, nie mówię, że nie ;) Jak jest pilna potrzeba to daj znać.



#56 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 27 sierpień 2018 - 09:24

Zapraszam nad wodę... ryba bierze a spinningistów nie widać  ;)



#57 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 27 sierpień 2018 - 18:38

Byłem w sobotę na kanale, sama drobnica, potem na chwile na zbiorniku ale tylko jeden okoń. Na jesieni będę częściej więc można się spotkać.



#58 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 28 sierpień 2018 - 12:58

Ta woda jest specyficzna, można trafić takie dni, że wraca się na zero... ale kluczem do dobrych połowów na tym zbiorniku, to częste bycie na rybach ;)



#59 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:35

Panowie szykują się konkretne zawody z łodzi 😎

Załączone pliki



#60 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 14 wrzesień 2018 - 18:31

Komunikat ogólnopolskich zawodów spiningowych. Jedna z nielicznych możliwości połowienia z łodzi na DD...

http://www.katowice....w_0607_pazdzier




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych