Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik z Dolnego Śląska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 02 czerwiec 2018 - 10:24

Witam, jesteście w stanie polecić UCZCIWEGO sprzedawcę silników w obrębie Dolnego Śląska? Planuję zakup używki 4-5km i nie chciałbym trafić na starcie na Mirka handlarza. Macie jakieś doświadczenia? Te złe i te dobre?

#2 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 czerwiec 2018 - 14:03

Na początku marca kupowałem swoją Yamahę 8 koni w pinpol Chojnów. Do tej pory wyorałem na jeziorze turawskim 3 12 litrowe zbiorniki paliwa z czego połowa to na 3/4 i pełnych obrotach z turystycznym katamaranem. siłownik pali bez zarzutu kondycjasilnika mimo ze to polowa lat 90 wydaje sie byc wxorowa. We wspomnianym PIN polu jest Taki poczciwy pan Rysio który bez żadnego grymasu pokazywał mi z 5 silników. Odpalal je w beczce nie robił żadnych problemów. miej na uwadze że wszyscy ci handlarze nie są w stanie dobrze sprawdzić kondycję silnika testując go jedynie w beczce
. i tutaj odniosłem wrażenie że jedynym kryterium oceny wpływający na końcową ocenę silnika był jego wygląd estetyczny. W moim silniku pod czaplą miałem doklejoną karteczkę na której odręcznie w języku niemieckim pisane były czynności i daty z obsługi silnika charakter pisma wskazywał na osobę starsząi skrupulatna co przekonało mnie do wyboru właśnie tego egzemplarza

#3 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 czerwiec 2018 - 17:53

faktycznie , jest tutaj dużo napisane na temat uprzejmości sprzedających  :D i jak widać dużo osób poleca i zachwala zakupy w tym miejscu wystarczy poczytać  :ph34r:

 

http://jerkbait.pl/t...pinpol +chojnów



#4 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 02 czerwiec 2018 - 17:58

Miałem silniki z pinpola , kolega tez brał od nich , poza wygladem nie bylo do nich zastrzeżeń. Fakt silniki mają tansze niż na rynku wiec cos za coś



#5 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 czerwiec 2018 - 21:05

faktycznie , jest tutaj dużo napisane na temat uprzejmości sprzedających  :D i jak widać dużo osób poleca i zachwala zakupy w tym miejscu wystarczy poczytać  :ph34r:
 
http://jerkbait.pl/t...pinpol +chojnów


No właśnie coś mi się tak niezbyt ten Chojnów dobrze kojarzył. Teraz wiem dlaczego...

#6 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 21:23

Kupiłem od nich silnik pojechałem na ryby i nie odpalił okazało się ze padł moduł a jak kupowałem odpalał jak należy . Wystarczyło podgrzac moduł suszarka i odpalał ale jak kupowałem to musiałem poczekać chwilkę bo gasc zajęty.A dalej było jak zwykle.  


  • VonJa lubi to

#7 OFFLINE   Stany

Stany

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 czerwiec 2018 - 19:47

Mam silni zaburtowy Honda 5, który mało używałem. Tylko podczas dwu tygodniowego urlopu nad morzem.  Silnik jest w moim mieszkaniu gdzie bywam 3 razy w roku jak przyjadę do Polski.

Silnik ten jeszcze mnie nigdy nie zawiódł i zapala bez żadnych problemów. Co roku, a mam go trzy lata, przed urlopem zmieniałem olej w silniku i w przekładni śruby jak również świecę.

Właściwie mam trzy silniki, dwa Hondy (2,5)  i (5) , kupiłem sobie jeszcze silnik Suzuki 15, który mam zamiar zabierać na urlop. W takiej konstelacji Honda 5 stanie się zbędna.

Mogę pomyśleć o pozbyciu się Hondy 5, choć szkoda mi oddać 12l pojemnika na paliwo, ponieważ ma on wskaźnik na stan paliwa, czego nie ma Suzuki.

Ponieważ jestem zapobiegliwy, kupiłem do tego silnika ekstra komplet uszczelek i impeller, jednak nigdy tego nie potrzebowałem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych