Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1282 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 czerwiec 2018 - 18:11

Tutaj także sporo informacji nt. łodzi nitowanych vs. spawanych:
http://jerkbait.pl/t...um#entry2078491
  • thug lubi to

#202 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:17

Witam, czy zna ktoś firmę która naprawia łodzie aluminiowe ???
Może miał styczność z taką naprawą i podzieli się opinią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#203 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:19

Ale o jaką naprawę konkretnie ci chodzi?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#204 OFFLINE   GIĘTY

GIĘTY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 11 październik 2018 - 18:15

Witam. Łódka firmy Inland Boats Shipyard model Hydrowave 400. Może ktoś z kolegów użytkuje lub widział? Wszelkie informacje mile widziane.



#205 OFFLINE   Tom Bocian

Tom Bocian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 październik 2018 - 17:54

 Szukam łodzi nie krótszej jak  5m  jezioro , zbiorniki zap   jakie  sprawdzone modele  polecacie .?



#206 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 18 październik 2018 - 18:20

Przede wszystkim spawane...

#207 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 21 październik 2018 - 10:28

Posiadam nitowanego Lund-a raczej model z czubka i zadziwia mnie czasem opinia użytkowników, którzy nitowanego lunda czy innej amerykańskiej marki nigdy nie użytkowali. Kolejny model za 3 lata to też będzie nitowany lund.
Promy kosmiczne, samoloty, nie wspominając o nitowanych mostach w Polsce sprzed II wojny światowej....Nie słyszałem o katastrofach, czy nieszczelnościach z powodu nitowania.
Miłego.
  • gooral i Bielun22 lubią to

#208 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 październik 2018 - 11:43

Jak zmieniasz łódkę co trzy lata to może tak jest. Ale kolega miał nitowanego Lunda i niestety ciekł na pawęży i nie szło tego zrobić, łódka nie była nowa. W sumie jak wozisz na przyczepce, to nie ma problemu, drobne przecieki nie przeszkadzają. Ale jak łódka stoi na wodzie, to pompa zęzowa ma robotę i trzeba pilnować baterii. Nie bez powodu na forach w US jest masa tematów "jak uszczelnić nity w łodzi" i niestrty taka naprawa nie jest trwała - zrobisz jeden, puści drugi.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • kotwitz lubi to

#209 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 październik 2018 - 11:56

Ja mam 7rok swoego aluminiaka nitowanego i nic nie cieknie a kupiłem używanego.
Może przecieki na pawęży są spowodowane zbyt dużymi silnikami. U mnie dopuszczona 30 ja powiesiłem 20.

#210 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 21 październik 2018 - 12:14

Lundy zmieniam co 5 lat. Więc puki mnie zawiedzie ta marka zostanę przy niej.
Co do wożenia na przyczepce to owszem wiozę ją na przyczepce na początku sezonu i na koniec przy przewożeniu jej do hangaru na zimę.
Jak jadę na ryby to nie po to żeby wygłupiać się jak użytkownicy skuterów, tylko szukam ryb, a przy przelotowej 70 km/h, to wg. mnie mało realne.

#211 OFFLINE   Tom Bocian

Tom Bocian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 październik 2018 - 15:27

Jak zmieniasz łódkę co trzy lata to może tak jest. Ale kolega miał nitowanego Lunda i niestety ciekł na pawęży i nie szło tego zrobić, łódka nie była nowa. W sumie jak wozisz na przyczepce, to nie ma problemu, drobne przecieki nie przeszkadzają. Ale jak łódka stoi na wodzie, to pompa zęzowa ma robotę i trzeba pilnować baterii. Nie bez powodu na forach w US jest masa tematów "jak uszczelnić nity w łodzi" i niestrty taka naprawa nie jest trwała - zrobisz jeden, puści drugi.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Co ty opowiadasz ? Według for z Us Lund wśród łodzi wędkarskich to nr1 , niestety nowy trochę za drogi dla mnie . Łodzie nitowane są produkowane tam bardzo długo i myślę że takie topowe firmy nie mogą sobie pozwolić produkować lipę .



#212 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 październik 2018 - 16:53

Proponuję ci zrobić prosty test. Wpisz w google dwie frazy:

How to fix lund rivet leaks

Albo

How to fix boat rivet leaks

A dla porównania

How to fix leaking boat weld

Liczba zapytań na forach o każdą z fraz da ci dobre porównanie. Żeby było śmieszniej sporo wyników będzie w stylu "Can I weld leaking rivet?". Wnioski o awaryjności wysuń sobie sam.


Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 21 październik 2018 - 16:55

  • bassy lubi to

#213 OFFLINE   Tom Bocian

Tom Bocian

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 październik 2018 - 17:51

Alumacraftów  , G3, Lundów produkuję się tysiące rocznie , konstrukcja łódki pracuje spawana nawet z dwóch stron też może po czasie nabawić się mikropęknięć i cieknąć .Na fali ,kamieniach rozwali się każde dno nawet z grubej  blachy wszystko zależy od sposobu użytkowania . Z opinii wędkarzy Us nie są to łodzie na trzy lata a trzydzieści , u nas szkoda że takie drogie .Spawany Buster , Yamarin Cross trochę lepiej wychodzi , Finval jest spawany i przystępny cenowo w porównaniu do rynku Usa ale trochę brakuje im  jeszcze do doskonałości lodzi z za oceanu .



#214 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 październik 2018 - 18:50

Dziwne tylko, że spawane się ich raczej nie nabawiają i nikt nie dopytuje co zrobić z cieknącymi spawami, a problemy z nitami potrafią się zacząć już kilka lat po wyjsciu z fabryki. Nie porównujmy awarii wynikających z przczyn losowych od zużycia materiału. Dzwon to dzwon i technologia nie ma znaczenia. Nity puszczaja po pewnym czasie i tyle.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#215 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 październik 2018 - 19:12

Z łodziami nitowanymi i spawanymi jest tak jak z samochodami japońskimi  i niemieckimi. Każdy z ich użytkowników chwali swoje.

Ja swoim nitowańcem wpadłem przy 30 km/h na kamienie przy wyspie. I dno trochę powyginałem ale nadal nity nie puszczają.

Nawet jeden z redanów się wgiął .



#216 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 22 październik 2018 - 06:29

U mnie w 20 letniej lodce nitowanej nic nie puszcza pewnie to kwestia producenta.
Chyba że psulek ma rację i trzeba szybko wycofać wszystkie z użytku , tak samo jak samoloty z nitowanym poszyciem i zastąpić je spawanymi

#217 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 październik 2018 - 07:37

Tak jak napisałem wyżej - zapytań o naprawę cieknących nitów jest dużo. Nie znaczy to, że każdemu będzie ciekło, ale trzeba brać ten potencjalny problem pod uwagę. Małego przecieku można nawet nie zauważyć, jak się wozi na przyczepie i nie zawsze jest to problem.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#218 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2018 - 08:12

Sprowokowałem małą dyskusję więc uzasadnię swoją odpowiedź, a w zasadzie pójdę za głosem Pawła.

Nie uważam, że jakakolwiek nitowana łódka jest zła i zagraża życiu  :P , natomiast uważam, że w razie problemu przeciekania, na które dowody jak na dłoni Paweł przedstawił, a nawet szkody w postaci wypadku ZDECYDOWANIE łatwiej naprawić łódkę spawaną i to bardzo małym kosztem...
Mało istotnym punktem przemawiającym za spawem jest estetyka, nity według mnie wyglądają słabo na łodzi za ponad 100K...

 

Pływam obecnie na spawanej 14-letniej łódce, nic nie przecieka...



#219 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 22 październik 2018 - 08:26

 Szukam łodzi nie krótszej jak  5m  jezioro , zbiorniki zap   jakie  sprawdzone modele  polecacie .?

 

 

Ja mam alumaboat 405, wez sobie 470, pancerne konstrukcje z wysoka burta i niskim zanurzeniem. Swietnie plywa lodka. Mam na 405 storma 18KM i latam sam po 4x km/h. W wiecej osob predkosc oczywiscie spada do 27-3xkm/h. Jesli natomiast musi byc to lodka powyzej 5m to nie wiem z rodzimych stoczni to nie wiem kto robi lodzie powyzej 5 metrow, ale 470 to juz naprawde kawal lodzi

 

To z gotowcow, ale psulek tez ci moze zrobic i doradzic :)


Użytkownik horac edytował ten post 22 październik 2018 - 08:27


#220 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 październik 2018 - 10:31

Ja mam alumaboat 405, wez sobie 470, pancerne konstrukcje z wysoka burta i niskim zanurzeniem. Swietnie plywa lodka. Mam na 405 storma 18KM i latam sam po 4x km/h. W wiecej osob predkosc oczywiscie spada do 27-3xkm/h. Jesli natomiast musi byc to lodka powyzej 5m to nie wiem z rodzimych stoczni to nie wiem kto robi lodzie powyzej 5 metrow, ale 470 to juz naprawde kawal lodzi

 

To z gotowcow, ale psulek tez ci moze zrobic i doradzic :)

Ile kosztuje taka alumaboat 405?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych