Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1282 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 styczeń 2020 - 07:22

Myślałem jeszcze o zrobieniu przejścia tak się robi przepusty dachowe- porostu kawałek rury fi 40 wygięty w 180stopni i zamontowany przy samej burcie. Przejdą wtyczki i kable-nic nie zacieknie jedyny.mankament, to dość duży promień gięcia przy takiej średnicy... będę kombinować ok.krypa przyjdzie. Patrząc na wielu producentów łodzi, wszyscy praktycznie wychodzą kablami przy pawezy bądź dziobie i później listwami prowadzą kable. Mi się bardziej widzi, aby to wszystko było schowane i niedostępne , a wyjście kabli w miejscu docelowym

#562 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 25 styczeń 2020 - 18:49

Wpisz w gogole   kolano 180 stopni....

 

 

Ja bym pyknął silikonowe na króćcu...


Użytkownik Blackstarpro edytował ten post 25 styczeń 2020 - 18:52


#563 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 11 luty 2020 - 08:44

Myślę już po mału o nowej łodzi na sezon 2021- wiem, że odległy czas. Szukam niskiej łodzi aluminiowej o wielkości około 400cm +- 30cm. Może być w stylu łódki basowej( pokład) . Możecie coś polecić?



#564 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 luty 2020 - 18:43

Troszkę dłuższa ale moja następna będzie taka http://www.alumacraf...Boat.php?id=659 . Jesienią byłem w Holandii i miałem okazję obejrzeć i wypróbować na wodzie. Jak nie jestem zwolennikiem konsoli to tutaj innego rozwiązania nie widzę.
  • nurek28 lubi to

#565 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 11 luty 2020 - 18:57

Podaj nazwę modelu bo link nie wchodzi
Już jest

Użytkownik JerryM edytował ten post 11 luty 2020 - 19:00


#566 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 11 luty 2020 - 19:29

Myślę już po mału o nowej łodzi na sezon 2021- wiem, że odległy czas. Szukam niskiej łodzi aluminiowej o wielkości około 400cm +- 30cm. Może być w stylu łódki basowej( pokład) . Możecie coś polecić?

Sel460 to jest 4.6 metra ale akurat 30 cm pewnie Ci skrócą

#567 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 luty 2020 - 20:38

IMO Paskudna jest ta łódka Sel

#568 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 11 luty 2020 - 20:38

Troszkę dłuższa ale moja następna będzie taka http://www.alumacraf...Boat.php?id=659 . Jesienią byłem w Holandii i miałem okazję obejrzeć i wypróbować na wodzie. Jak nie jestem zwolennikiem konsoli to tutaj innego rozwiązania nie widzę.



PRO 200 to dopiero lotniskowiec
  • Paweł J lubi to

#569 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 16 luty 2020 - 14:33

Myślałem jeszcze o zrobieniu przejścia tak się robi przepusty dachowe- porostu kawałek rury fi 40 wygięty w 180stopni i zamontowany przy samej burcie. Przejdą wtyczki i kable-nic nie zacieknie jedyny.mankament, to dość duży promień gięcia przy takiej średnicy... będę kombinować ok.krypa przyjdzie. Patrząc na wielu producentów łodzi, wszyscy praktycznie wychodzą kablami przy pawezy bądź dziobie i później listwami prowadzą kable. Mi się bardziej widzi, aby to wszystko było schowane i niedostępne , a wyjście kabli w miejscu docelowym


Umieść tyle przewodów ile potrzebujesz w typowym przejściu przez bakistę i zalej klejem na gorąco lub silikonem i nic nie będzie ciekło.

#570 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 luty 2020 - 14:48

W marcu będę rzezbil jak krypa przybędzie :) muszę to.miec przed sobą i W ten czas kminic

#571 OFFLINE   tato1

tato1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 17 luty 2020 - 15:52

https://estd.pl/pl/k...0000001622.html
To powinno być dobre.

#572 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 10:16

Szanowni

Jeśli zaśmiecam, to przepraszam, nie tak jest intencja. Potrzebuję porady ;)

Mam nowy silnik Suzuki 20 km, stopa S, rumpel. Kupiłem w grudniu grudniu 2019, jeszcze na dotarciu.

Kupiłem go do pontonu Yamaha 330, bo okazało się że moje wcześniejsze 5km wystarczy na Odrę, ale na większe jeziora i słonawe zatoki nie bardzo. W szczególności, jak rodzina wsiądzie na przejażdżkę, to było jak w dorożce, a teraz lecimy ślizgiem w 4 osoby.

No, ale zamarzyła mi się łódka wędkarska z prawdziwego zdarzenia, taka jak na filmach kanaldrogis ;)

No, może nie aż taka, bo tam silniki mają po 100 km i więcej, ale jakaś ładna i fajna, powyżej 4 m długości.

Patrzyłem na alumaboat, bo znajomi mówili że to solidna konstrukcja, ale nie widziałem nic z pawężą S - stąd i prośba o pomoc.

1. czy możecie poradzić jakąś sensowną łódkę na dużą wodę (ale nie otwarte morze), z krótką pawężą, żebym mógł wykorzystać silnik który już mam? Może być z tych "sensownie droższych" ale ładnych jak LUND :) chciałbym, żeby mogła być wyposażona w światła, pompę, bakisty i w ogóle żeby byłą ładna

2. Czy to w ogóle ma sens, tzn czy krótka pawęż na takich łódkach, przy większym falowaniu w ogóle ma rację bytu? Może po prostu powinienem wybić sobie z głowy takie rozwiązanie 2 w 1 i kupić łódkę z silnikiem?

 

z góry dziękuję z podpowiedzi

 



#573 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 14 kwiecień 2020 - 10:24

Mogę się mylić ale chyba wszystkie sensowne łódzie alu są robione na stopę L. No i łódź powyżej 4 m to też z 20 km całą rodziną raczej nie "polatasz".


  • mbas lubi to

#574 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 kwiecień 2020 - 10:39

Tu https://sklep-marine...a-425-M-AL/3533 masz pierwszą lepszą z Marine.
U mnie PSR ma marine z 10 lat i widziałem w jakim stanie jest teraz i dalej daje rade nic nie cieknie.
  • mbas lubi to

#575 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 10:39

Widziałem na filmie jak alumaboat 405 albo 420 płynie z takim 20km silnikiem - w sumie nawet fajnie się zbierała. Ale te łodzie podobną są dużo lżejsze nią konkurencja. Tylko, że sa przewidziane pod długą stopę, niestety.

Bardziej martwi mnie to co napisałeś, że sensownych rozwiązań z pawężą S po prostu nie znajdę ;)



#576 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 10:53

Tu https://sklep-marine...a-425-M-AL/3533 masz pierwszą lepszą z Marine.
U mnie PSR ma marine z 10 lat i widziałem w jakim stanie jest teraz i dalej daje rade nic nie cieknie.

Dziękuję za tipa, wiem, że to sprawa subiektywna bardzo, ale jakby to ująć klasycznie... pięknością nie grzeszy (pewnie dobrze gotuje :))



#577 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:37

Ale nic nie mówiłeś że ma być piękna.
Te piękne nie poleca z 20 w ślizgu w
3 os.
Ja miałem gołe aluminium Quicksilvera 450 i zaadoptowałem na moje potrzeby we wszystko co potrzeba

#578 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 kwiecień 2020 - 13:14

Jak chcesz mieć piękną, to niestety trzeba zmienić silnik. Zabudowa i inne fajerwerki to taki pasażer albo dwóch na gapę i mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc. Smutna prawda. Samemu jeszcze może coś tam polecisz, ale z obstawą będzie dorożka. Skylla wypuściła ostatnio coś koło 4m w miarę płaskie i szerokie. Może ewentualnie się nada, ale lepiej do nich zadzwonić. Przy czym płaskie i szerokie = raczej na spokojną wodę.

Użytkownik psulek edytował ten post 14 kwiecień 2020 - 13:15

  • przemek1977 i mbas lubią to

#579 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 13:23

Widziałem na filmie jak alumaboat 405 albo 420 płynie z takim 20km silnikiem - w sumie nawet fajnie się zbierała. Ale te łodzie podobną są dużo lżejsze nią konkurencja. Tylko, że sa przewidziane pod długą stopę, niestety.

Bardziej martwi mnie to co napisałeś, że sensownych rozwiązań z pawężą S po prostu nie znajdę ;)

 

Zapytaj tutaj: bremaboats.pl


  • mbas lubi to

#580 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 14 kwiecień 2020 - 13:51

może faktycznie za dużo wymagam. W sumie to można za rozsądne pieniądze kupić coś z drugiej ręki i zapomnieć o problemie stopy S.

Ten Quicksilver to widziałem na Youtube z Yamahą 25 km, fajnie się zbierał.Fajna łódka, wydaje się, że w środku jest sporo miejsca.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych