Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 03 czerwiec 2018 - 10:00

Cześć, szukam opinii na temat tych silników, od niedawna mamy w Polsce przedstawiciela tej firmy który oferuje silniki w bardzo przystępnych cenach. Jednak opinii totalnie zero, niby kopie Yamahy, jak reszta Parsunów, Caprali itp


  • joshikaru lubi to

#2 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 13:35

Wizualnie chińska kopia Yamahy chyba nawet bardziej perfidna niż Parsun , obudowa taka sama. Oczywiście jest to kopia zrobiona z tanich chińskich materiałów , nowy będzie działał a czym dalej z eksploatacja będzie się zaczynał sypać. Miałem kiedyś Parsuna i podziękuję za tą kopię 1:1 z Yamaha
  • godski, Dragster i Dano. lubią to

#3 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:04

ja wole stary markowy niz nowy chiński



#4 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:34

Zapewne tak, jednak znaleźć "igiełke" albo chociaż zadowalającą zazwyczaj kilkunastoletnią używkę nie mając pojęcia o silnikach nie jest łatwo, do tego mając ograniczony budżet. Dlatego rozważam rożne opcje a przy okazji zbieram opinie dla innych użytkowników :) Pozrawiam



#5 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 01:54

Jest masa dobrych silnikow na rynku , to nie jest prom kosmiczny bliżej mu do piły spalinowej ;)
Podstawowa rzecz nie szukać okazji i zaczerpnąć info jakie konkretne modele są trwałe, później kupując kolejno , kompresja, chłodzenie, olej w spodzinie, biegi i ewentualnie wycieki no i oczywiście kultura pracy silnika. Jeżeli wszystko jest ok to nie ma się co bać , aspekty wizualne na sam koniec, oczywiście mowa o rysach zadrapaniaxh itp , a nie uszkodzeniach od kamieni

#6 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 czerwiec 2018 - 15:12

Storm VS Yamaha . Niby kopia ale... 

Jak odnieść się do opinii osób , które nie miały/używały tego silnika ? Skąd mają takie a nie inne info odnośnie tego Storma?

 

Mnie osobiście zastanawia stosunek mieszanki oleju do paliwa a dokładnie jego proporcja 50:1  gdzie Yamaha ma 100:1 ?  

 

Cena atrakcyjna jak dla kogoś kto nie może za dużo dźwigać i opcja 2 suwa ze względu na wagę jest do zaakceptowania  - IMO 


  • majtreja i Wartoslaw lubią to

#7 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 10 czerwiec 2018 - 19:21

Też się mocno zastanawiam nad Stormem 2T 13,5km, cena mocno kusi...ponoć gwarancja jest, a za kilka lat nie będzie problemów z częściami zamiennymi.



#8 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 czerwiec 2018 - 20:10

Mam czajnika produkowanego prze Hidea (Parsun) dla Zipp Marine. Efekt Zipp Marine 13.5 Hp jak to ktoś napisał "perfidna kopia" Yamahy (nie wiedzieć czy miał pretensje). Nie słuchaj tych którzy nie mają nic rzeczowego do powiedzenia w temacie, oni są jak ta Zosia co szpinaku nie lubiła (a nigdy go nie spróbowała)

Kupiłem silnik roczny, ja użytkuje go go trzy lata i złego słowa o nim nie powiem. Części ? jeśli kopia Yamahy to i części od Yamahy. Przez gapiostwo zajechałem pompę wody, pompa do silnika to pompa od Yamahy. 

Co do samego silnika, każdy kto go zobaczy pyta co to ? ci którzy mają do czynienia z motorami zaburtowymi zachwyceni są kulturą pracy "czajnika"

A więc jeśli mogę radzić, bierz i nie słuchaj tych co uważają że Yamaha czy inne Toahatsu to jedyne słuszne silniki na pawęży.   


  • Sławomir lubi to

#9 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 20:25

Tak się składa że ja miałem Parsuna i tak jak pisałem nowy ok , ale używany nigdy. Poplywaj 10 lat o ile tyle wytrzyma to pogadamy o jakości chińskich silników
  • godski lubi to

#10 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 czerwiec 2018 - 20:39

Mówią że jak dbasz tak masz, i coś w tym jest.



#11 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 20:47

niech kazdy robi to co uwaza za słuszne. ale prawda jest taka ze nauka kosztuje



#12 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 czerwiec 2018 - 21:20

Zgadzam się evin, ja też przerzuciłem masę silników włącznie z chińczykami żeby wyrobić sobie opinie co tak naprawdę jest dobre a co jest bublem.
  • delux64 lubi to

#13 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 10 czerwiec 2018 - 23:07

Ludzie to są głupi że kupują te Yamahy , Hondy i inne Suzuki jak można kupić nówkę Storma za cenę używki powyższych. Mogąc mieć tą samą jakość i bezawaryjność...
  • godski lubi to

#14 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 czerwiec 2018 - 06:12

Co wpis to bardziej "merytoryczna" odpowiedź, Panowie zajrzyjcie do zasad tworzenia wpisów.

#15 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 11 czerwiec 2018 - 21:06

Dokładnie, nim nie wypowie się realny użytkownika, to można tylko domniemywać. Oczywiście jak kupię to nowke, za te pieniądze nie ma co się cziać. Za wiele do stracenia nie ma, a nie zamierzam na nim pływać do końca życia, chociaż po przeliczeniu km/kg to powinien mi wystarczyć połowę tańszy 7km 2t.

#16 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:49

Wczoraj pływałem po Odrze, w pobliżu pływali sumiarze na Storm 18. W trolingu wydawało mi się że moja Y8 2T jest cichsza ale może to być subiektywne wrażenie. Ponton mieli w okolicy 330-360, wiatr spory i duża fala (jak na rzekę) ale jak dawali pełen ogień myślę że dobre 40 szedł. Przyspieszał momentalnie, i nie był głośny. 

Ciekawa alternatywa. Jeżeli kosztuje tyle co 20 letnia używka na której nie popływasz i tak więcej niż 5 lat może warto takiego kupić dbać i po 7 latach wywalić na złom...


  • Boruch i AngusCK lubią to

#17 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:58

ceny są porażająco niskie za STORMy po 6kzł za 30KM to faktycznie jak używka, pytanie o trwałość i serwis, Zawsze Cena może czynić cuda, bo jak ktoś zastanawia sie miedzy 6 a 8 KM i ma wydać 9kzł a tu za 4kzł ma juz 18KM to chyba jest różnica


Użytkownik wuran edytował ten post 14 czerwiec 2018 - 10:58


#18 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 14 czerwiec 2018 - 11:50

Ja zastanawiam się nad zakupem tego najmniejszego. Mam takie jeziorko z ograniczeniem do 5Hp i taki silnik byłby idealny.

Koszt smieszny porównywalny do dobrego akumulatora a i w wędkarskim zdarzało się zostawiać podobne kwoty na duperele.



#19 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:21

Patrząc na ceny to faktycznie cena Storma  kusi. To jest połowa ceny jak np.Tohatsu ..

Kilka lat temu Parsuny wchodziły na rynek i też była wielka niewiadoma .Opinie w necie już jakieś tam są o tych Parsunach to o marce Storm na razie jest cisza.

 

 Zastanawiające jest to ,że w tej chwili taki Parsun kosztuje prawie tyle co Tohatsu  :o 

 

Pytanie za 10pkt.  Parsun, Hidea, Capral, Seaking i Storm , który najdłużej posłuży  ? 



#20 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:51

Sam zastanawoam się nad zakupem 6-8 HP z odbiorem osobistym- dziwne bo goście nie chcą odpalić silnika na miejscu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych