Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2065 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Kujawiak

Kujawiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 09 wrzesień 2020 - 07:53

Witam, użytkuję Storma 13,5 KM od roku. Mam przepływane 20 mh. Po 5 mh wymieniłem fabryczny olej i zalałem Quicksilverem. Ostatnio sprawdzałem jakość tego oleju w spodzinie i jest w porządku. Pływam po jeziorze Gopło. Poprzednio silnik był zamontowany w Alfie 390 i płynąłem w ślizgu 38 km/h, obecnie pływam Riverfoxem 420 i płynie w ślizgu 28 km/h (dwie osoby, silnik elektryczny, akumulator 100Ah i bagaż). Silnik pracuje równo, nie mam do niego większych zastrzeżeń. Wymieniłem śrubę napędową o rozmiar większą niż ta fabryczna. Jedyna rzecz, którą zaobserwowałem to kiepskiej jakości zaciski na przewodach gumowych paliwa (pompując gruszką słyszałem nieszczelność). Wymieniłem na opaski na kluczyk i jest ok. Spalanie dość spore jeśli pływasz na manetce odkręconej na maksimum, w innym razie przyzwoite. Przez pierwsze 10 godzin mieszanka 1:30, poźniej 1:50 (markowy olej do benzyny MOTUL OUTBOARD 2T). Docierałem go wg. instrukcji producenta. Na mieszance 1:50 wogóle nie dymi (żadnej różnicy w porównaniu z czterosuwem).

Poprzednio miałem Mercury 8 KM (czterosuw, 5 letni) i nie widzę różnicy w codziennej obsłudze. Różnica będzie pewnie w trwałości. Rozmawiałem z osobami, które naprawiały te silniki i odpowiedź zawsze taka sama - jak dbasz tak masz. Jak nie będziesz katował silnika to będzie chodził, a kosztuje 30 % ceny markowego silnika. Pamiętaj, że 13,5 KM to 18,5 KM - szczegóły u sprzedawcy !!! Przy sportowej eksploatacji może się popsuć wałek napędowy skrzyni biegów. Polecam do normalnej eksploatacji.



#862 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2020 - 08:09

 

Witam, użytkuję Storma 13,5 KM od roku. Mam przepływane 20 mh. Po 5 mh wymieniłem fabryczny olej i zalałem Quicksilverem. Ostatnio sprawdzałem jakość tego oleju w spodzinie i jest w porządku. Pływam po jeziorze Gopło. Poprzednio silnik był zamontowany w Alfie 390 i płynąłem w ślizgu 38 km/h, obecnie pływam Riverfoxem 420 i płynie w ślizgu 28 km/h (dwie osoby, silnik elektryczny, akumulator 100Ah i bagaż). Silnik pracuje równo, nie mam do niego większych zastrzeżeń. Wymieniłem śrubę napędową o rozmiar większą niż ta fabryczna. Jedyna rzecz, którą zaobserwowałem to kiepskiej jakości zaciski na przewodach gumowych paliwa (pompując gruszką słyszałem nieszczelność). Wymieniłem na opaski na kluczyk i jest ok. Spalanie dość spore jeśli pływasz na manetce odkręconej na maksimum, w innym razie przyzwoite. Przez pierwsze 10 godzin mieszanka 1:30, poźniej 1:50 (markowy olej do benzyny MOTUL OUTBOARD 2T). Docierałem go wg. instrukcji producenta. Na mieszance 1:50 wogóle nie dymi (żadnej różnicy w porównaniu z czterosuwem).

Poprzednio miałem Mercury 8 KM (czterosuw, 5 letni) i nie widzę różnicy w codziennej obsłudze. Różnica będzie pewnie w trwałości. Rozmawiałem z osobami, które naprawiały te silniki i odpowiedź zawsze taka sama - jak dbasz tak masz. Jak nie będziesz katował silnika to będzie chodził, a kosztuje 30 % ceny markowego silnika. Pamiętaj, że 13,5 KM to 18,5 KM - szczegóły u sprzedawcy !!! Przy sportowej eksploatacji może się popsuć wałek napędowy skrzyni biegów. Polecam do normalnej eksploatacji.

 

To raczej nie jest 18,5 KM - popatrz na pojemność skokową i porównaj do markowych 2T  15-20 HP.



#863 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2020 - 13:54

 

 Na mieszance 1:50 wogóle nie dymi (żadnej różnicy w porównaniu z czterosuwem).

Niedawno byłem na plaży w Choszcznie, po jeziorze zasuwało trochę łódek i skuterów, a wiatr był w stronę plaży, więc wąchałem spaliny wszystkich silników.

Najpierw pływała motorówka z dużym Evinrude - wyglądał i dźwięczał jak e-tec, motor ze 100HP a nic nie było czuć.

Potem z przystani 20m obok wypłynęli na małym 6-10HP Suzuki 2t. Jak wypływali to trochę wyczułem spaliny a jak wracali to już nic - nagrzany silnik.

Jednak jak wypłynęli skuterami to zaczęło dawać smrodem. Nie wiem czy to sprawa zastosowanego oleju czy stanu technicznego tych skuterów - śmierdziało z pół kilometra.

Kupiłem polski olej z normą TC-W3 marki Veco, (wcale nie był drogi) z myślą o awaryjnym silniku, ale że awarii nie było to nie powiem czy mniej kopci od zwykłego orlenowskiego półsyntetyka TC. 



#864 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 wrzesień 2020 - 19:21

Od dwóch lat kolega pływa pontonem 3,30 po Wiśle nowym Stormem 18KM 2T ...oczywiście mocy aż nad to przy takiej jednostce...zestaw lata...i mówimy tu o bardzo częstym pływaniu w przelotach po 15-20 kilometrów...nic się nie dzieje i jest bardzo zadowolony...
...na podstawie jego opini w środę pomagałem koledze wodować na Gople nową Alfę 395 a przy niej nowy silnik prosto z pudełka Storm 18KM tylko że 4T. Pomimo, że nie mieliśmy żadnego wiosła ani nawet pagaja tego dnia bezproblemowo odpaliliśmy i przepłynęliśmy całe Gopło w pełnym zaufaniu dla silnika....po odpaleniu naprawdę muszę przyznać, że wysoka kultura pracy...łóďź zagracona szpejem i na pokładzie dwie osoby nie lekkie na 3/4 manetki leciała 32 km/h ...zadowalająco biorąc pod uwagę, że po spłynięciu okazało się, że można lepiej wytrymować silnik...dam znać bo chłopaki pływają nie przeciętnie dużo więc zobaczymy...nie jeden z nas się chwali, że jego stary silnik jest super tylko że moja yamaha pływa tyle razy w roku co chłopaki w jednym miesiącu...

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#865 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 wrzesień 2020 - 19:35

Na nowym, niedotartym silniku plywaliscie na 3/4 manetki?

#866 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 20:06

Panowie te silniki można powiedzieć że są dotarte:)

Ostatnio nad wodą płynął człowiek na pontonie z stormem - jak dla mnie masakra, głośny whuj, praca pozostawia wiele do życzenia a nawet rozważałem zakup nowego do mobilnego zestawu do zadań specjalnych nad Wisłą jednak podziękuję, wolę dołożyć i ściągnąć nowke 2t Yamahy :)
  • elpojo i WojtekCIN lubią to

#867 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 20:45

Zalew Siemianówka 15.08.2020, g.15:10. silnik storm, wypłyniecie

Załączone pliki



#868 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 20:47

Zalew Siemianówka 15.08.2020, g.15:15. silnik storm, powrót

Załączone pliki


  • Wojtek B. lubi to

#869 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 14 wrzesień 2020 - 21:04

Zalew Siemianówka 15.08.2020, g.15:10. silnik storm, wypłyniecie

 

 

Zalew Siemianówka 15.08.2020, g.15:15. silnik storm, powrót

Nic nie rozumiem z tych fotek. Możesz napisać coś więcej.



#870 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 wrzesień 2020 - 21:12

Wiosła.


  • Wojtek B. lubi to

#871 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 14 wrzesień 2020 - 21:35

Wiosła.

Może po prostu paliwko mu się skończyło albo nie chciał ryb płoszyc ? :) :D :D.

 

Nie wiem jak z 2T ale jako użytkownik 18 4T wezmę swój motorek pod obronę . Ostatnio byłem na gościnnych występach .Łódka z silnikiem evinrude 15km 4T i mogę śmiało powiedzieć ,że głośność/kultura pracy na podobnym poziomie .

 

Kasa,kasa,kasa . Zataczamy koło| znowu . Czy lepszy nowy chińczyk czy markowa używka ;)


  • M a r a s lubi to

#872 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 22:20

wolalbym tohatsu 30KM ale póki co tez mam 18 4T i co weekend po 30km robi i nic sie nie dzieje odkąd wyeliminowałem jego mankamenty na początku.



#873 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 05:50

Nic nie rozumiem z tych fotek. Możesz napisać coś więcej.


No że producent motoru dba o kondycję fizyczną użytkownika, w związku z nieplanowaną awarią Twoje serce przypomina - na wiosłach zdrowiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • sero1975 i pawlo29 lubią to

#874 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:19

Widać na powiększeniu że silnik ma zajętą pokrywę silnika więc chyba coś poszło nie tak.

#875 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:04

To jest tylko fota i nic więcej reszta to gdybanie.Autor fotki gdyby zagadał tego  gościa co było przyczyną to byłoby wiadomo o co kaman.a tak to tylko polewka lub naśmiewanie się. 

Żeby nie było mam dwie Yamahy i Storma 2T 13,5 km czyli tak naprawdę 15. Pierwsza Yamaha  2,5 km 4t nigdy nie była naprawiana i jest ok. Druga Yamaha 6km 2t już awarie zaliczyła . Storm od nowości żadnej usterki. Więc Panowie to jest  loteria i nikt mi nie powie ,ze japończyk jest niezniszczalny i bezawaryjny. Albo kup kilkunastoletniego japończyka i będziesz pan zadowolony...

 

Druga sprawa jakoś nie widzę aby w wątkach japońskich silników nikt kto posiada  chinola czyli caprala,strorma nie wkleja fotek czy też linków  o awariach ,naprawach markowych silników takich jak np.Tohatsu ,Suzuki itd. a byłoby tego sporo.

Myślę ,że każdy sam decyduje na co wyda swoją kasę . I sam decyduje czy kupi Batsona  czy Jaxona. 

Jest takie powiedzonko Nie ważne jakim motorem jeździsz ważne jest to gdzie nim byłeś.


Użytkownik M a r a s edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 12:10

  • sero1975 i Tresor lubią to

#876 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:18

Bo tak naprawdę Storm czy Capral ma tylko jedna zaletę w stosunku do markowych silników. Cenę ... . 

Biorąc to pod uwagę zakładajmy większa awaryjność i inne minusy w stosunku do droższej konkurencji. 



#877 OFFLINE   Szumi

Szumi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:47

Cenę zakupu bo kasa została wyrzucona w błoto, ale co tam to prawie Yamaha  :)  lub kopia z chińskiego materiału, przemaluje się najwyżej żeby się nie śmiali. :) i na filmikach będzie to jakoś wyglądało. :).



#878 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 wrzesień 2020 - 14:52

Cenę zakupu bo kasa została wyrzucona w błoto, ale co tam to prawie Yamaha  :)  lub kopia z chińskiego materiału, przemaluje się najwyżej żeby się nie śmiali. :) i na filmikach będzie to jakoś wyglądało. :).

Coś wyczuwam jakieś kompleksy ......


  • M a r a s lubi to

#879 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 15 wrzesień 2020 - 15:39

Cenę zakupu bo kasa została wyrzucona w błoto, ale co tam to prawie Yamaha  :)  lub kopia z chińskiego materiału, przemaluje się najwyżej żeby się nie śmiali. :) i na filmikach będzie to jakoś wyglądało. :).

 Przypomina mi to walkę Pewexu nad Baltoną.. człowieku masz jakieś dowody na super awaryjność Storma ? Non stop go eksploatuje (wymieniałem pompę I wirnik bo do duszy była guma oraz rozrusznik bo się rozleciał) Po obu wymianach 0 problemów jak do tej pory. Mało tego śrubę ma bardzo wytrzymałą oraz wałek.. 2 razy zatrzymałem się w miejscu gdy śruba zahaczyła o kamienie.. płynąc 3x km/h w ślizgu i silnik się nie rozleciał... Ja omal zębów nie straciłem.. ale śruba lekko uszczerbiona. Jak za wydatek 5k jestem bardziej niż zadowolony. Na akweny śródlądowe jest ok... w morze póki co nie próbowałem i raczej poczekam na Tohatsu 30KM. Także albo argumenty albo STFU.


Użytkownik horac edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 15:39


#880 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:42

A co mają mówić dali za swoją Yamahe 12000zł a tu ktoś pływa Stormem i do tego jest zadowolony... :)

Jak by mi nie było szkoda kasy wydał bym 12 na Y. Ale jak mi Storm posłuży 5 lat bezawaryjnie nie mam pytań.

Yamahą pływałem 1,5 roku.

Storm dobijam do roku (będzie w styczniu ok 70~80mth).

Yamahą wracałem 3km pod prąd Odry na wiosłach. Stormem jeszcze nie....


  • Piotrek Milupa i szydłoś lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych