Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2066 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 październik 2018 - 18:39

W samochodzie przy duzym poborze.



#122 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 26 październik 2018 - 18:53

13,4v to trochę mało, chyba że na wolnych obrotach. Powinno być 14,4-14,6

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

 

 

no na wolnych, bo testowalem tylko zwodowanie z przerobkami na przyczepie - nie plywalem. 



#123 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 18:43

znowu wirnik szlak trafil. Zapieprzyl guma obudowe pompy (do wymiany), masakra jakas ;] silnik 10 motogodzin i wczoraj mnie holowali znowu


Użytkownik horac edytował ten post 11 listopad 2018 - 18:44

  • evin lubi to

#124 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 20:59

radze kupic zestaw naprawczy do yamahy 15-20 km.

cena około 200 zł



#125 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 09:34

radze kupic zestaw naprawczy do yamahy 15-20 km.

cena około 200 zł

 

 

Chetnie ale nie wiem czy to bedzie pasowalo, musze silnik dac do diagnostyki, moze jest jakies bicie na wale czy cos, bo widze na. plastiku obudowy nie rowne uszkodzenie (w otworze gdzie wchodzi wał)

 

Dwie pompy w ciagu miesiaca to chyba cos nie tak jest... zaczynam zalowac wyboru

 


Użytkownik horac edytował ten post 12 listopad 2018 - 09:40


#126 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 19:16

na dole wału krobowego sa 2 połowki panewek. one sa smarowane  olejem silnika z miski olejowej.

mysle ze nie wytarły sie tak szybko by wał zaczął latac na dolnej podporze.

ja bym obstawiał ze woda nie dochodzi do pompy wody i wirnik grzeje miske pompki wody i podgrzewa wałek

kup zestaw naprawczy pompy wody i spróbuj. 'podejdzie zestaw od 15-20 km 4 suw lub  9.9-15 2 suw z jajkowatą czapką



#127 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 19:57

Dzieki evin, tylko w jaki sposob woda nie dochodzi do pompy ? ja mam pawez 508 w lodce, a silnik ma 535 stope to i tak siedzi glebiej niz powinien ;[



#128 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 21:12

kanały wlotowe za małe?

ja bym zastosował water pump kit  i zrobił test wiertarki



#129 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 14 listopad 2018 - 13:31

test wiertaki - wszystko ok, test plywania tez ok. Teoria jest taka ze moze ta guma uszczelniajaca od obudowy pompy byla za dluga (porwalo ja, dostalo sie pod wirujacy wirnik i po temacie), bo nowa ktora przyszla jest zupelnie inna, krotka z bolcami. 



#130 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 12:59

wypalalem dzisiaj z gaznika paliwo i mam pytanie po jakim czasie woda kontrolna powinna wyplywac ? Bo. wsadzilem silnik do beczki po calej nocy pod chmurka i odpalilem. Przez jakies 10-15 sec woda nie leciela. Zgasile silnik... odpalam jeszcze raz to. samo nie leci woda.. wkrecilem na wyzsze obroty na chwile i zaczela leciec. Potem z kzadym odpaleniem leciala juz normalnie po sekundzie od odpalenia.



#131 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 18 listopad 2018 - 13:16

U mnie leci po powiedzmy 2 sek.
Ale miałem przypadek jak był mróz to minutę nie leciała jak silnik się nagrzał to puściło i buło ok.

#132 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 listopad 2018 - 00:23

wypalalem dzisiaj z gaznika paliwo i mam pytanie po jakim czasie woda kontrolna powinna wyplywac ? Bo. wsadzilem silnik do beczki po calej nocy pod chmurka i odpalilem. Przez jakies 10-15 sec woda nie leciela. Zgasile silnik... odpalam jeszcze raz to. samo nie leci woda.. wkrecilem na wyzsze obroty na chwile i zaczela leciec. Potem z kzadym odpaleniem leciala juz normalnie po sekundzie od odpalenia.

Pewnie za płytko zanurzyłeś silnik. Płyta antywentylacyjna powinna być 15-20cm pod wodą. Czasami podobny problem jest na słuchawkach - pompa nie do końca zalana i ma problem, dopiero lekka przygazówka pomaga.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#133 OFFLINE   BOSMAN 76

BOSMAN 76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 382 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 listopad 2018 - 12:11

Witam pytanie do użytkowników Storm 13,5 km. Mozecie już coś napisać jak ten silniczek się sprawuje. Mam ponton Kolibri 330 cm i zastanawiam się nad kupnem tegoż silnika. Pływam po rzece Bug w dwie osoby raczej tak po 110 kg na głowę + graty także wagi trochę jest.

Użytkownik BOSMAN 76 edytował ten post 19 listopad 2018 - 12:14


#134 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 16:17

Pewnie za płytko zanurzyłeś silnik. Płyta antywentylacyjna powinna być 15-20cm pod wodą. Czasami podobny problem jest na słuchawkach - pompa nie do końca zalana i ma problem, dopiero lekka przygazówka pomaga.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Na wszelki wypadek dzisiaj rozkrecilem, z wirnikiem i pompa wszystko ok. 


  • tost lubi to

#135 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 listopad 2018 - 06:05

Pływalem na barku 330 z silnikiem 13.5 we 2 i 3 osoby plus graty. Zestaw wchodzi w ślizg momentalnie nie zależnie czy samemu, czy we 3. Pali na strzała, zadowala się ok 1.5 l paliwa na godzinę w cyklu mieszanym. Ja żadnych problemów z nim nie miałem, jestem bardzo zadowolony.
  • HaDe lubi to

#136 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 listopad 2018 - 17:57

Podawanie spalania na godzinę jest bez sensu. Liczy się spalanie n km. Ananlogicznie jak w samochodzie.ile przepływasz na tych 1,5l?

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • Ropuch lubi to

#137 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 listopad 2018 - 18:41

A jak policzyć dokładnie, ile się przepłynelo po rzece jak się przemieszczasz raz w górę, raz w dół, typowe kręcenie się w trollu? Podanie właśnie spalania na godzinę, jest jak dla mnie bardziej przydatne z wędkarskiego punktu widzenia... no chyba że ktoś pływa po bardzo rozległych wodach i ma bardzo oddalone od siebie miejscówki. Chyba że lepsze echa mają taka funkcje? Moja najprostsza niestety nie ma...

Użytkownik Wartoslaw edytował ten post 21 listopad 2018 - 18:43


#138 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 listopad 2018 - 20:15

Lepsze zliczają trasę. Wiesz, jest różnica czy w godzinę zrobisz 5 czy 10 km na tej ilości paliwa. Na mapach google kożna pi razy oko oszacować.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#139 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 listopad 2018 - 20:52

Moje pomiary ( post #96) robiłem z podwieszoną butelką z miarką i pewnie jakiś tam błąd pomiaru na + lub - jest. Na pewno gdyby te odcinki były powiedzmy trzy czy cztery razy większe to błąd pomiaru byłby mniejszy. Wynik jest orientacyjny czyli przybliżony bo w tym dniu była flauta a przy innej pogodzie byłoby inaczej.

 

Zastanawia mnie tylko czy ten wynik spalania silnika 15 konnego 2T  jest porównywalny z Yamahą 15 km 2T, czy może jest dużo większy. 



#140 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 21 listopad 2018 - 20:55

No pi razy oko to można...przez 8 godz silnik spalił ok 12l paliwa. Wg wodowskzow 18km rzeki x2 to 36km, tylko ile tego kręcenia się? Naprawdę ciężko mi to ocenić? 5 może 15km by się uzbierało? Nie mam punktu odniesienia, nigdy bie pływalem ze sprzętem co to faktycznie zliczy. Ale przyjmijmy że zrobilem na tych 12 litrach 43km rzeki, czyli ok 3l na 10km. Ślizg, troll mix... czy to dużo czy mało? Płynąc ze stałą prędkością, na 3/4 manetki myślę ze spalił by mniej, pokonując ten sam dystans; jakies 8-9l i zajęło by to ok 75min, ale to też wyliczenia pi razy...tylko wg wodowskazow i zegarka😉

Użytkownik Wartoslaw edytował ten post 21 listopad 2018 - 21:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych