Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Storm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2065 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   DonF

DonF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 23 wrzesień 2022 - 10:40

Ja kupowałem w kwietniu 13,5 szarego, na śrubie nie było żadnego symbolu, w czerwcu dostałem w prezencie śrubę 11 kupioną w bezwiosel i gabarytowo nie widzę różnicy. Jedynie lakier dokupionej jest jakby matowy. Na tą chwilę używam dokupionej a oryginał po jednym pływaniu leży w garażu na zapas

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   46,76 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   47,88 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   52,8 KB   16 Ilość pobrań


#1842 OFFLINE   kamilk281

kamilk281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 23 wrzesień 2022 - 11:15

Ja kupowałem w kwietniu 13,5 szarego, na śrubie nie było żadnego symbolu, w czerwcu dostałem w prezencie śrubę 11 kupioną w bezwiosel i gabarytowo nie widzę różnicy. Jedynie lakier dokupionej jest jakby matowy. Na tą chwilę używam dokupionej a oryginał po jednym pływaniu leży w garażu na zapas

Mierzyłeś średnicę suwmiarką?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

#1843 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1451 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 23 wrzesień 2022 - 13:41

Pytanie ile mth w sezonie robisz?

Nie umiem Ci odpowiedzieć bo licznik mth stłukł się przy pierwszej wymianie oleju i tak już zostało :rolleyes: . Silnik sprzedałem w czerwcu  kumplowi który śmiga po Wiśle i jest z niego zadowolony .



#1844 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2022 - 20:36

Długo zastanawiałem się nad zakupem Storma, ma kolega i sobie chwali, pływa jednak bardzo mało. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami z obszaru 150km od mojego domu i wyniki ich spostrzeżeń są wręcz tragiczne. Silnik jest świetną kopią, ale zrobioną z kiepskich materiałów, które nie wytrzymają kilku lat normalnej eksploatacji. Żaden z mechaników nie miał na celu sprzedać mi nic innego, a moim zdaniem opinia sprzed kilku dni, od najlepszego, moim zdaniem, mechanika z Polski północnej jest druzgocąca. Darowałem sobie i mam nadzieję, że zrobiłem dobrze.
  • Faja lubi to

#1845 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 23 wrzesień 2022 - 20:38

Tak tylko trzeba sobie odpowiedzieć ile się tego silnika będzie używało w sensie mth spędzonych na wodzie. Dwa jak ktoś się liczy z tym że będzie trzeba z czasem wymienić jakiś uszczelniacz, szarpanke naprawić i potrafi sam to zrobić to można rozważyć.
Ja osobiście bym tego nie kupił

#1846 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 23 wrzesień 2022 - 22:14

Dokładnie. Wszystko zależy jak intensywnie będzie używany silnik i na ile mamy smykałkę do napraw.



#1847 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 wrzesień 2022 - 17:27

Ciekawe rzeczy prawicie mości Panowie.
Kolega kolegi miał i słyszał. Spec mechanik widział. A setki (mysle ze juz tysiace) osób pływa i cieszy się nowym silnikiem.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#1848 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 24 wrzesień 2022 - 23:33

Ciekawe rzeczy prawicie mości Panowie.
Kolega kolegi miał i słyszał. Spec mechanik widział. A setki (mysle ze juz tysiace) osób pływa i cieszy się nowym silnikiem.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Ale to nie jest żadną wiedza tajemna , jest to chiński klon yamahy posiadający wszystkie wady chińskich klonów jak też ich wszystkie zalety (cena)
  • elpojo lubi to

#1849 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 01:42

Mamy dwie opinie. Pierwszą piszą Ci , którzy widzieli ten silnik. Drugą , którzy ten silnik używają.
  • Aries, Tresor i Przemek_M lubią to

#1850 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 25 wrzesień 2022 - 04:35

Cena w stosunku do użytych materiałów (gównolit) jest wysoka, skąpy dwa razy traci, Do póki użytkuje i jakoś działa to nikt się w internecie nie przyzna że jest rozczarowany zakupem.To samo przy łodziach skylla.riverfox maweric posiadaja wiele wad o których nikt nie wspomina ale na forum jak że zachwalane.


  • Biesan i highvoltage lubią to

#1851 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 07:07

Cały czas czekam na poważną awarię jakiegoś Storma nie spowodowana przez użytkownika. A tu tylko same pierdoły i zwykle przeglądy. Licznik w tym roku dobija do 35 sztuk a już dzwonią z serwisami po sezonie.
Za to markowe mam w garażu
Suzuki 40 wyciek oleju z pompy.
Mercury 9.9 uszkodzone harmonijki.
Yamaha malta gaźnik.
Tohatsu 5 uszczelka pod głowica. Stan na dzisiaj. :)
A co do Maverika mam i mogę wady wymienić. Śmieszne wiosła do dupy kolibri ma o wiele lepsze. Na 4 sztuki jakie mamy z kumplami 3 trzeba było podklejać na łączeniach odrazu po zakupie. U każdego były to klejenia wielkości 2-5mm. Czy kupił bym go jeszcze raz? Tak oczywiście. :)
Oczywiście nikogo do niczego nie przekonuje. Racja jest jak... Wiadomo. Pływajcie i cieszcie się a nie róbcie aferę w necie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • salmon1977 i AngusCK lubią to

#1852 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 07:14

Ale te Suzuki, Mercury, Yamahy, Tohatsu to 2/3 letnie masz? Przecież każdy kto kupi Storma zdaje sobie chyba sprawę z tego, że zapewne 20lat użytkowania ten silnik nie dożyje. 


  • Biesan i highvoltage lubią to

#1853 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 07:35

Nie musi dożyć. Kupiłem 13,5 za 4000 w tym czasie Yama kosztowała 12800, Koszt przeglądu w serwisie żeby nie stracić gwarancji to średnio 500-1000 trzeba zrobić minimum 2 lub 3 (po 10mth i co roku).

Serwis Storma to 8zł wirnik i 20zł olej. Za miesiąc będzie 4  rok i przekroczone 200mth. Latam i nie myślę. Jeżeli wyjdzie korba bokiem od razu będzie o tym film. Ciągle czekam na takiego. Jeżeli rozpadnie się po 5-8 roku po prostu go wyrzucę i kupie kolejny taki sam. Będę latał z nim kolejne lata a nie dobiję jeszcze do ceny wyjściowej Y...  O problemach z nowymi silnikami też za dużo nie piszą ale zaglądnij do jakiegoś serwisu i zobacz co tam się dzieje. To już nie są te same silniki co produkowane w latach 80-00. Oki dla mnie koniec tematu. 



#1854 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 07:46

2T co do zasady są mniej awaryjne. 12800 to pewnie kosztowała Yamaha 15km 4t. 



#1855 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 10:38

Nie musi dożyć. Kupiłem 13,5 za 4000 w tym czasie Yama kosztowała 12800, Koszt przeglądu w serwisie żeby nie stracić gwarancji to średnio 500-1000 trzeba zrobić minimum 2 lub 3 (po 10mth i co roku).
Serwis Storma to 8zł wirnik i 20zł olej. Za miesiąc będzie 4 rok i przekroczone 200mth. Latam i nie myślę. Jeżeli wyjdzie korba bokiem od razu będzie o tym film. Ciągle czekam na takiego. Jeżeli rozpadnie się po 5-8 roku po prostu go wyrzucę i kupie kolejny taki sam. Będę latał z nim kolejne lata a nie dobiję jeszcze do ceny wyjściowej Y... O problemach z nowymi silnikami też za dużo nie piszą ale zaglądnij do jakiegoś serwisu i zobacz co tam się dzieje. To już nie są te same silniki co produkowane w latach 80-00. Oki dla mnie koniec tematu.


Nie wyjdzie korba bokiem ale będzie się psuły wszystkie rzeczy naokoło , pękające plastiki, szarpanki, gaźniki itd.
Dlaczego piszesz że przegląd Yamahy tyle kosztuje a tego Storma 30zl , jak ja mogę tak samo kupić sobie oleje świece i ewentualną filtr i za 150 zł zrobię przegląd samodzielnie w Yamaha.
  • Biesan i Faja lubią to

#1856 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 10:41

2T jest tańsze i łatwiejsze w serwisowaniu. Serwis Storma 4t będzie kosztował tyle samo co Yamahy.


Użytkownik Dragster edytował ten post 25 wrzesień 2022 - 10:41


#1857 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Imię:Krz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 10:43

I nie trzeba czekać na pierwszego uszkodzonego bo one nowe wracają jako niesprawne do sprzedawcy :D

#1858 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 25 wrzesień 2022 - 10:52

Widzieliście na oczy w ogóle Storma lub mawerica? Albo czy znacie kogoś osobiście co posiadał. Mam wrażenie że koledzy to taki typ Janusza co tylko w audi wierzy a wszystko inne to be. Jest tu kolega który zrobił tych i innych silników całą masę , jak sam mówi nie ma interesu w tym żeby coś reklamować.
  • Przemek_M lubi to

#1859 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2022 - 11:10

Nie rozumiesz o co chodzi. Porównywanie Storma 2T do markowych silników 4T szczególnie cenowo jest słabe. Jak sobie porównasz Storma 25km który notabene ma tych koni 20 do markowej 20tki już takie różowe nie jest.  Storm 25km ile kosztuje 9 500zł? Suzuki 20km ile? 12 400. Koszt serwisowania taki sam, a nawet bym powiedział, że Suzuki może być tańszy choćby ze względu na sieć serwisów.

Nie neguję silnika 2T bo mimo wszystko jest to dość przyzwoita kopia Yamahy. 


Użytkownik Dragster edytował ten post 25 wrzesień 2022 - 11:11

  • Faja i highvoltage lubią to

#1860 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 wrzesień 2022 - 11:12

Nie wyjdzie korba bokiem ale będzie się psuły wszystkie rzeczy naokoło , pękające plastiki, szarpanki, gaźniki itd.
Dlaczego piszesz że przegląd Yamahy tyle kosztuje a tego Storma 30zl , jak ja mogę tak samo kupić sobie oleje świece i ewentualną filtr i za 150 zł zrobię przegląd samodzielnie w Yamaha.

Jak masz nową musisz robić przegląd w ASO bo stracisz gwarancję. Sprawdź ile kosztuje taki przegląd dla nowej yamy 15kucy. O to mi chodziło.
Obecnie do markowych silników klienci wybierają w 90% przypadków części z Chin. Przykład z wczoraj, dałem klientowi do wyboru gdzie zamawiamy zgadnij co wybrał... :)
.
e060bd405379fdda82bf634099211628.jpg42ca2734b8bf18ba2c2ee061f12e3c5d.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych