Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie niedrogie kotwiczki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2019 - 22:51

Andrzeju, czy może delikatną nadwyżkę w rozmiarze 3/0, 4/0?

#142 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 13 marzec 2019 - 20:11

Panowie używał ktoś takich kotwic ?
https://allegro.pl/o...idShowitemShare
Albo te
https://allegro.pl/o...idShowitemShare

#143 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 15 lipiec 2020 - 15:36

Coś się zmienia w rynku "kotwiczkowym"?Potrzebuje uzbroić kilka woblerow kleniowych i nie wiem czy kupować ownery? Do tego jakie kolka? Kamatsu 3mm są ok? Bo na allegro dominują. Kotwice oczywiście z zadziorem. Doradzi ktoś? A może wogole ktoś tym żelastwem handluje?

#144 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 lipiec 2020 - 05:01

Kamatsu super strong, kute, jak najbardziej. Bardzo porządne kółeczka.
Kotwice Savage gear niezłe, mam wrażenie, że to Owner, ale odrobinę taniej. Daiwy też kupiłem parę paczek i jestem zadowolony. Z tanich np. Mikado Sensual.
  • Mateo1989 i Braco lubią to

#145 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 16 lipiec 2020 - 06:23

Dzięki za poradę, co do kotwic kupie vmc, ze względu na cenę, na klenie i oksy starcza :)

#146 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2020 - 09:11

Fajne i lekkie są BKK chyba dystrybutorem jest mikado, nie są najtańsze ale jakościowo super. Stosuje je do wobków pstrągowych i kleniowo-jaziowych. Na kamatsu trafiłem jakieś buble w tamtym roku i się zraziłem. Jeśli chodzi o wieksze rozmiary i wieksze wobki to używam chińskich FTK lub bimoo.
  • tomi101 i Braco lubią to

#147 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 16 lipiec 2020 - 09:51

Fajne i lekkie są BKK chyba dystrybutorem jest mikado, nie są najtańsze ale jakościowo super. Stosuje je do wobków pstrągowych i kleniowo-jaziowych. Na kamatsu trafiłem jakieś buble w tamtym roku i się zraziłem. Jeśli chodzi o wieksze rozmiary i wieksze wobki to używam chińskich FTK lub bimoo.


Właśnie jeden z uczynnych forumowiczow wysłał mi na PW link do tych FTK z ali.
Kupie na próbę, wyglądają na mocne. Wybór jest duży i cena spoko. Do lżejszych przynęt wystarcza vmc z drutu.
  • Okonhel lubi to

#148 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 lipiec 2020 - 04:29

W tych FTK trafiają się takie z tępym jednym grotem.
A BKK to też przypadkiem z ali nie są?

#149 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 17 lipiec 2020 - 05:38

BKK nie są z ali. FTK i bimoo faktycznie sporadycznie trafi się jakaś tępa. Tylko płacąc dużo mniej niż za dobre kotwiczki w kraju chyba mozna sie z tym pogodzić? :)

Załączone pliki



#150 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 lipiec 2020 - 06:01

Jakich kotwic potrzebujesz?

#151 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 lipiec 2020 - 16:41

Również korzystam FTK przy woblerach bolebiowych, szczupakowych czy kleniowych. Z polskiej dystrybucji polecam stosunkowo niedrogie firmy Expert, nieco cieńsze od FTK, stąd lepszs do wobków zedowych.
  • G_rzegorz lubi to

#152 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 lipiec 2020 - 14:30

Macie rację z ali są BKB... też wcale nie tanie  :huh:



#153 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 18 lipiec 2020 - 19:34

Fajne i lekkie są BKK chyba dystrybutorem jest mikado, nie są najtańsze ale jakościowo super. Stosuje je do wobków pstrągowych i kleniowo-jaziowych. Na kamatsu trafiłem jakieś buble w tamtym roku i się zraziłem. Jeśli chodzi o wieksze rozmiary i wieksze wobki to używam chińskich FTK lub bimoo.

Czy te FTK nadadza sie do przynet trociowych czy lepiej dolozyc i pozakladac np Ownery ST 41?



#154 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 18 lipiec 2020 - 20:26

Czy te FTK nadadza sie do przynet trociowych czy lepiej dolozyc i pozakladac np Ownery ST 41?


Jak najbardziej.
Zakładam 6, 4 i 2 do wahadeł. Nie zdarzyło mi się abym jakąś rozgiął na zaczepie 🙆‍♂️.
Tylko ja troci nie łowię. 😔

#155 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 18 lipiec 2020 - 21:53

Jak najbardziej.
Zakładam 6, 4 i 2 do wahadeł. Nie zdarzyło mi się abym jakąś rozgiął na zaczepie ‍♂.
Tylko ja troci nie łowię.

A jakiej wytrzymalosci likni uzywales?



#156 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 lipiec 2020 - 21:57

... w dobrej cenie i bardzo ostre są kotwiczki TRAPERA "BUSHIDO" oraz MIKADO "SENSUAL"

 

... natomiast do trociowania super są kotwiczki SAVAGE GEAR - taki odpowiednik OWNERA ST36 - tylko że są trochę grubsze od oryginału ...

;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 18 lipiec 2020 - 22:01


#157 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 lipiec 2020 - 09:58

Panowie, nie wiem, czy dobry wątek, ale chyba najlepszy z możliwych. Otóż biorąc pod uwagę ilość przynęt, które pochłania Wisła, szukam dobrych kotwic wielkości 8,6,4. Poza oczywistą oczywistością, czy ostrością, zależy mi, aby kotwica nie była „krucha” i dawała się naostrzyć po zaczepie. Kiedyś używałem kotwic „tymonowek”, ale miałem z nimi taki problem, ze łamały się przy wyczepianiu ryb. W tym roku stracilem bardzo ładną rybę właśnie przez ulamany grot, przy wcale nie zabetonowanymi hamulcu. Dodatkowo naostrzyć się już ich nie dawało. Mam wrażenie, ze tym akurat kotwicom szkodziło uderzanie o kamienie, które przy łowieniu na rafie jest standardem.
Moje ulubione kotwice to gamakatsu 13, ale przy obecnych cenach warto poszukać alternatywy. Dodatkowo widzę, ze kilka ownerow po zimie zardzewiało, co daje do myślenia, jeśli chodzi o jakość.

Jeśli chodzi o UL, uważam, ze łatwo kupić tanie i dużo lepsze kotwice niż druciane VMC. Kiedyś kupiłem w centrum wędkarstwa w Warszawie małe kotwice pakowane po 10szt. Chyba wychodziło po 70gr/szt, a są bardzo ostre i po zaczepie można je wciąż naostrzyć. Oczywiście rozgniata się, ale do UL mocy wystarcza. Z tego, co kojarzę, to chyba kotwice Mikado albo jakiegoś innego znanego producenta rozdzielane z dużych opakowań.

#158 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 20 lipiec 2020 - 06:41

A jakiej wytrzymalosci likni uzywales?


Mam nawiniętą PE 1,2.
Producent podaje wytrzymałość 22 - 25 lb. Jak już jest "głuchy" zaczep to zostaje odczepiacz 💪 albo rwanie 😩.
  • Luckyguliver lubi to

#159 OFFLINE   zbyszekp

zbyszekp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Ustka

Napisano 03 listopad 2020 - 00:32

Panowie

W kwestii kotwic trociowych od wielu lat i niezmiennie numerem 1 u mnie jest Gamakatsu nr 2 model 13B do blach, rozmiar 4 do woblerów. Trzymają długo ostrość, w skrajnych warunkach "dobrze" współpracują z wyczepiaczem a jak w końcu się trochę stępią dobrze służą do zbrojenia gum verticalowych. W tym roku do woblerów zacząłem używać modelu NS w rozmiarze 4 - dużo mocniejsza kotwica od 13B plus w tym rozmiarze nie ma opcji rozgięcia, co w przypadku 4 13B się zdarzało. Dodatkowo w modelu NS występuje rozmiar 3 ciekawa alternatywa do mniejszych blach i dużych woblerów.

p.s. może ktoś ma sprawdzone kółeczka w rozmiarze 3,5 - 4mm, używam Kamatsu strong ale chętnie ogarnę tańsze w dobrej jakości. 



#160 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 15:56

Rozglądam sie za kotwiczkami do dozbrojek, szukam kotwic z dwoma ramionami. Moze ktos używa i mógłby polecić coś do gum 15/25cm. Chińskie zamienniki również wchodzą w grę, choć przeglądając nie znalazlem takich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych