Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szybki parabolik do opadu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 14 czerwiec 2018 - 18:58

Graphiteleader Silverado do 15g

Jutro idę macać nówkę, w bardzo atrakcyjnej cenie. Boję się że mi się spodoba ta kosa, a obiecałem sobie jakiś czas temu że nie wydam na wędkę więcej niż pięć stówek. Dzisiaj macałem SG Finezze 250 3-16gr, świetna kosa z czułym szczytem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Użytkownik barwena1977 edytował ten post 14 czerwiec 2018 - 18:59

  • strary lubi to

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2018 - 19:08

Budżet nie gra roli. Avidy miałem w ręku na sucho nie jednokrotnie nie urzekają mnie te wędki. Chciałbym wędzisko z którym nie będę się nudził nawet jak nic nie będzie brało. Mam mhx'a 871-2 i od razu wszystkie wędki poszły w kąt, więc stawiam na pracownie. Cw od 5g/8g do 15g głowka+guma max tak najczęściej łapię, najczęściej opadem. Zdarza się obrotówka, rzadziej wobler, wahadło. Na szczytówkę nie patrzę kompletnie tylko na plecionkę wpadająca do wody. Brania przekazywane na dłoń są u mnie głównym sygnalizatorem. Na wodach stojących lub ze średnim uciągiem do 2-3m, często na płyciznach. Celuje w większe okonie i szczupaki czy szczupaki i okonie w zależności od chęci i akwenu. W skrócie chcę kosę która mi wszystko opowie o dnie i nie zgubi ryb.

 

...jak tak się sprawy mają to najlepiej zrobisz jak skontaktujesz się z @woblerwz ( pracownia cagerods ) - myślę że szybko znajdziecie wspólny temat ...


  • AMIDOS lubi to

#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 czerwiec 2018 - 05:29

...jak tak się sprawy mają to najlepiej zrobisz jak skontaktujesz się z @woblerwz ( pracownia cagerods ) - myślę że szybko znajdziecie wspólny temat ...

O tak, ostatnio dostałem bojowe zadanie od kolegi specyficzny kij sandaczowy no i @woblerwz podjął rękawicę :) .

Kolega jest mega zadowolony, kij idealnie spełnia swoje zadanie.

Cóż tu mówić, Wojtek zna się na rzemiośle wędkarskim i czuje czego klient oczekuje od wyrobu.



#24 ONLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 09:14

Tak z Wojtkiem rozmawialem juz przed pierwszym postem, jednak temat jest dosc problematyczny ale wszystko idzie w dobrym kierunku :)
  • Jozi lubi to

#25 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:56

No bo jeszcze są Blass'y ...np Slimy. Szybkie , paraboliczne... Duży wybór wariantów...



#26 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 sierpień 2019 - 10:54

i jeszcze   bym się  zastanowił   na  phenixem  722 L  :P

Temat nieco przedawniony, ale może mój wpis pomoże komuś, jeśli stanie przed podobnym wyborem jak kolega, który założył ten temat ;).

Mam SP722L jako uniwersał na lekko sandacz/szczupak 4-10lb do 14g i jest to mój kij nr 1 do takich zadań. Czuły, szybki, a zarazem pięknie pracujący pod obciążeniem - nie gubi ryb. Polecam

Drugim kijem do podobnych zadań, którego używam to wspomniany przez kolegę @neor Kamisori Zander do 18g w jednoskłądzie. Blank również czuły, ale też mocniejszy i sztywniejszy  (mniej finezyjny) od Phenixa, nie jest kołkowaty i ma ładne ugięcie pod obciążeniem. Jednak, żeby zapracował dolnik, potrzeba przyzwoitej ryby na haku ;)


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 09 sierpień 2019 - 11:04


#27 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 sierpień 2019 - 11:44

Witam

Szukam blanku pod okonia/szczupaka na lekko/średnio do opadu. Bardzo czuły, szybki, krótki dwuskład do 2,2m o akcji parabolicznej i mocnym dolniku. Wiem, wiem bardzo duże wymagania. Nie orientujecie się czy można dostać taki kijek? Priorytetem w moich poszukiwaniach wędziska jest jego czułość.

Pozdrawiam

Ze znanych mi konstrukcji nieco starszych, poszukaj spinningu na blankach Restaffine Knight 70ML 5-20g, lub nieco dłuższy Restaffine Knight 76ML, odpowiednio 2,13 i 2,29m.

Najlepiej zbrojone w pracowni FishingArt.

Te wędziska spełnią Twoje oczekiwania.

Ze współczesnych konstrukcji dla mnie byłby to Graphiteleader 15 Tiro Prototype GOTPS-792ML-Т 3-21g. Tu ugięcie w statyce bardziej progresywane, ale z pewnością spełni Twoje wymagania. Współczesny kij zaawansowany technologicznie.



#28 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 17 sierpień 2019 - 10:34

Tak jak kilku kolegów wcześniej polece Matagi super shore 76. Moc jak kto potrzebuje, ja łowię L i jestem super zadowolony. Miałem też SP-722L i dla mnie akurat Matagi wygrał bo te parę cm więcej mi bardziej leży ale też czułość i lekkość na plus.

#29 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 sierpień 2019 - 05:54

Tak jak kilku kolegów wcześniej polece Matagi super shore 76. Moc jak kto potrzebuje, ja łowię L i jestem super zadowolony. Miałem też SP-722L i dla mnie akurat Matagi wygrał bo te parę cm więcej mi bardziej leży ale też czułość i lekkość na plus.

Wszystko to prawda, tylko Super Shore to nie jest parabolik, tylko blank o dużej zbieżności, szczytowy i bardzo szybki w dynamice.

Z jednym wyjątkiem, najlżejszy model LL 3-7g, 2,29m, jest bardzo podobny do Knight'a 76L, 2-10g i 2,29m, oba blanki szybkie w dynamice z uwagi na zastosowany wysokomodułowy grafit, a obciążone statycznie (pod rybą) przechodzą w piękną parabolę. Wynika to ze znacznie mniejszej ich zbieżności.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych