Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Ugly Duckling - czy to możliwe?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Kuba

Napisano 23 lipiec 2018 - 19:49

Zakupiłem u nas na forum komplet 13szt Jugolków. Cena okazyjna, bo 10zl/szt. Cześć używana, kilka sztuk nowych (a przynamniej tak wyglądają). Dziś otrzymałem paczkę i po rozpakowaniu trochę się zgarbilem... Już w pierwszej rozpakowanie sztuce zaskoczył mnie krzywo umiejscowiony ster. W kolejnych było podobnie. Na 13szt, jakieś 8-9 ma tak krzywo powklejane stery. Czy to normalne i Jugole są tak zje...ane, czy to kolega sprzedający nie poinformował mnie, ze to jakieś odpady produkcyjne?

Na zdjęciach 2 przykładowe sztuki

Załączony plik  48F98BCD-C411-4EE5-B0E6-F069463B5074.jpeg   27,91 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  FE77EDED-8F90-4255-9156-DDF911EDA642.jpeg   35,31 KB   16 Ilość pobrań

#2 OFFLINE   robert7704

robert7704

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 lipiec 2018 - 19:55

Witam. Sprawdziłem swoje. 8 sztuk wszystkie normalne. I nie przypominam sobie żeby było inaczej kiedykolwiek . Pozdrawiam.

#3 OFFLINE   marian-56

marian-56

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:02

Witam
Używam jugolki od lat 90-tych. Nawet wowczas trafiały się z krzywo zamontowanym sterami
Pracę woblera można ustawić odginajac "oczko"
Kłaniam się Marian
  • Pisarz.......ewski Piotr i SlawekNikt lubią to

#4 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:06

Ja rozumiem, ze można to skorygować poprzez ustawienie oczka.

Pytanie raczej brzmi, czy w Jugolach to typowe? Bo z tego co sobie przypominam i porównując do posiadanych już kilkunastu sztuk, to w żadnym nie mialem tak krzywo wklejonych sterów... A tu na 13szt aż 8 ma krzywo wklejone stery, a i do pozostałych 5 można się przyczepić...

Użytkownik Żbiku edytował ten post 23 lipiec 2018 - 20:07

#5 OFFLINE   marcin186

marcin186

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:39

Mam kilka sztuk zakupionych przed dwoma laty i wszystkie są ok.Moim skromnym zdaniem to dostałeś jakieś buble.

#6 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:C.R.E.T.

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:47

Komuś kto często je kupuje nazbierało się nieudanych egzemplarzy i zrobił promocję lub sam kupił gdzieś w okazyjnej cenie a okazało się to jakimś odrzutem z taśmy, więc puścił dalej. 

#7 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaSieradz/Łódź
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:50

Nie znam sprzedającego ani nie pamiętam tej aukcji ale..Wszystkie moje małe jugolki jakie miałem i mam zawsze miały prosto wklejony ster i pracowały nienagannie, nawet nie wymagały korekt oczka.

#8 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 lipiec 2018 - 20:56

Aukcja cały czas wisi, nie ma co ukrywać. Napisałem do sprzedającego z prośba o wyjaśnienie ich stanu.

#9 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:18

Zastanawiam się w ogole, czy to są faktycznie oryginalne Jugole czy jakieś podróbki ze sterami od Jugoli...

Cała lewa kolumna ma krzywo wklejone stery, dziwnie namalowane duże oczy itp
Załączony plik  E76FCEA2-B3ED-4617-BC33-85ADBBFBB9B2.jpeg   105,92 KB   11 Ilość pobrań

Napis na sterze niby jest
Załączony plik  806F526C-AD73-4A2C-98DB-39DC44309371.jpeg   42,95 KB   11 Ilość pobrań

Zalane klejem stery
Załączony plik  95534D4A-A56F-4456-8D2F-6EE9F0DB54FE.jpeg   30,13 KB   11 Ilość pobrań

Purchle i nierówności na korpusach
Załączony plik  0FEC0E57-01E2-4811-8121-DB2058E8C029.jpeg   27,84 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik Żbiku edytował ten post 23 lipiec 2018 - 21:19

#10 OFFLINE   robert7704

robert7704

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:29

Ja tych nie używam.  Jugol to wobek z napisem Ružno Pače.  Reszta to lipa.  Przez duże L. 

• Artur42 lubi to

#11 OFFLINE   Wojtek2016

Wojtek2016

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 lipiec 2018 - 22:18

Sprawdziłem swoje jugolki i wszystkie też mają proste stery, poza tym jakość malowania i wykończenia bez zastrzeżeń. To co widać na zdjęciach to chyba podróbki ?

• Gadget i Krzysiek P lubią to

#12 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 23 lipiec 2018 - 22:27

Miałem kiedyś dwa "Jugole". Obydwa z perłowym brzuszkiem i niebieskimi bokami, przechodzącymi w granatowy grzbiet. Jeden z nich miał krzywy ster, ale pracował normalnie. Zwróciłem na to uwagę, bo sam już strugałem małe kleniówki. Więc jeśli twoje pracują w normie, to nic nie powinno się dziać, Z drugiej strony - jeśli ktoś nieudanie ingerował w korpus, czy ster, nie informując cię o tym, to mamy klopsa. Z Jugolkiem mam niemiłe wspomnienia - łowiłem na Brdzie. Rzuciłem tak daleko, że zaczepiłem powalone do wody drzewo na drugim brzegu, Szarpałem, próbowałem go odstrzelić chyba z 15 minut. Pomyślałem, że już jest dooopa, że go straciłem, kiedy nagle zobaczyłem zbawienie w postaci kajakarzy..... Z daleka krzyczałem, że proszę o pomoc, bo zaczepiłem drogą przynętę i nie mam możliwości jej odzyskać. Poprosiłem o jej odczepienie i byłem pewien, że pan się zatrzyma o uwolni mojego "różno pacze".... Sku^^^^^^syny nawet nie zwolnili i popłynęli dalej a ja musiałem zerwać żyłkę....

#13 OFFLINE   miramar69

miramar69

stałem się przedstawicielem najpiękniejszego zawodu ;))

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 3803 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 lipiec 2018 - 06:47

...... przecież cena była mocno promocyjna
  • ezehiel lubi to

#14 OFFLINE   Żbiku

Żbiku

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3328 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 lipiec 2018 - 08:22

...... przecież cena była mocno promocyjna

Bardzo cenna uwaga, właściwie nie wiem po co się czepiam...

Tym optymistycznym wpisem Pana Miramara zakończmy może ta dyskusje, bo przecież nie ma sensu. Może Szanowny Panie Miramar jesteś przyzwyczajony do kupowania lub sprzedawania bubli na giełdzie koleżeńskiej. Ja niestety nie.

Pozdrawiam wszystkich.
  • martek lubi to

#15 OFFLINE   Bander

Bander

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 24 lipiec 2018 - 09:23

Ja tych nie używam.  Jugol to wobek z napisem Ružno Pače.  Reszta to lipa.  Przez duże L. 

Mam piękne jugolki z napisami na sterze jak u żbika. i raczej na pewno są to oryginały.

Co do jakości: lakier idealny, stery wklejone prosto, praca ok bez żadnych korekt.

#16 OFFLINE   Andru77

Andru77

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 24 lipiec 2018 - 09:49

Mam piękne jugolki z napisami na sterze jak u żbika. i raczej na pewno są to oryginały.

Co do jakości: lakier idealny, stery wklejone prosto, praca ok bez żadnych korekt.

Bo to pierwsze produkty, później zmienili nazwę.

• Bander lubi to

#17 OFFLINE   marian-56

marian-56

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 24 lipiec 2018 - 11:11

Witam

Przedstawiam "jugola" z lat 97-tych

W tym czasie pracowalem w sklepie wedkarskim i przerobilem setki "jugolek"

Rozmiary większe niż 5 cm ,to byl rarytas.trafialy sie 7 cm,9 cm,bardzo rzadko 11cm plywajace/tonące(czasem neutralne)

Na zdjeciu widac lekko krzywy ster,oraz klej.Kotwice oryginalne ostre jak Gamakatsu.

Woblery z napisem Pużno Race były na rynek wewnetrzny,ale docieraly do nas inmportem "pod siedzeniem".

Żółty "jugol" przerobiony na neutralny- złowil pstraga 54 cm wlatach gdy lowilem na spinning.Teraz tylko MUCHA.

Kłaniam się Marian.

Załączone pliki

• woblerek48, Pisarz.......ewski Piotr, Bander i 1 inna osoba lubią to

#18 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

Wiślak

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1509 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 lipiec 2018 - 06:51

Woblery oryginalne. Zdarzały się i takie. Czasami to kwestia przechowywania. Sprawdź czy pracują prawidłowo i łów :)
  • Night_Walker lubi to

#19 OFFLINE   vako

vako

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Lokalizacja10 min od Wisły (DŚW)
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:ciągle to samo

Napisano 29 lipiec 2018 - 18:20

Jak w każdej firmie są woblery "1 i drugiej świeżości". Tobie trafiły się te drugie ale bez wątpienia są to jugole. Często nasz kraj jest miejscem gdzie sprzedaje się produkty niepełnowartościowe(odrzucone przez kontrolę techniczną producenta jako nie spełniające wymogów) w okazyjnych cenach lub też cenach takich samych jak te dobre(gdy kupujący jest jeleniem i się nie zna, a sprzedający chce zarobić). Zalanie steru klejem lub nierówno zastygnięta farba na korpusie są jak najbardziej cechą tego producenta. Na początku nie dramatyzuj. Sprawdź jak chodzą. U mnie największy killer ma krzywo wklejony ster. Łowię na nie od początku lat '90. Większość to Rużno pace.

PS. Ta konstrukcja przynęty naprawdę jest w stanie wiele znieść i wiele wybaczyć, zachowując przy tym swoje oryginalne walory. Nie bez przyczyny wielu naszych rodzimych producentów próbowało lub nadal próbuje je podrobić.

Jak będziesz nadal rozczarowany to wystaw z powrotem na giełdę. znajdą się nabywcy. ;)

Użytkownik vako edytował ten post 29 lipiec 2018 - 18:30

#20 OFFLINE   bonus

bonus

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaŁódzkie
  • Imię:Marcin

Napisano 03 listopad 2018 - 19:23

Wracając do tematu takie oto rarytas wyszukałem pod ladą w lokalnym sklepie wedkarskim. Musiały tam kilka lat leżeć:-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych