Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Regal LT czyli budżetowy kołowrotek do UL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 28 lipiec 2018 - 11:51

Cześć Panowie/Panie. Tak jak pisałem wcześniej w którymś temacie... Kupiłem swojemu synowi powyższy kołowrotek do łowienia UL (okonie etc.) Jest to rozmiar 2000. Prawie wielkością porównywalny do shimano soare 2000pgss.Ciut większy.

Co mogę powiedzieć o kołowrotku? w zasadzie to był nasz pierwszy wypad z tym młynkiem ale mnie osobiście bardzo pozytywnie zaskoczył.Jego wygląd,jakościowe wykonanie,praca! łooo za niecałe 250stówki mega maszynka do takiego łowienia. Pracuje delikatnie maślanie bez szmerów w środku.W porównaniu do soare jest jak by bardziej zwarty,nie wiem jak to określić... soarka pracuje z lżejszym oporem ale inaczej względem tej daiwy. Kołowrotek waży 190g co jest niezłym wynikiem biorąc pod uwagę że jest bardzo dobrze podparty łożyskami! 9+oporówka. Na schemacie można wyczytać iż jest 7 łożysk ale nie jest zawarte to że w knobie siedzą 2 łożyska.(sprawdzałem) koła podparte są na 3 łożyskach,pinion na dwóch,(góra i dół) oraz szpulka podparta na 2 łożyskach.Zabrakło jak to w daiwie łożyska rolki i jest ślizg teflonowy co nie przeszkadza w bardzo dobrej pracy rolki. Nie wiem czy to minus jest? ale rączka nie jest wkręcana tylko jest na hex. Ale jak dla mnie do SUL nie ma żadnego wpływu przy tak śmiesznych obciążeniach... tym bardziej że spasowanie wszystkich elementów jest co najmniej celujące.Naprawdę jest tak spasowany specjalnie sprawdzałem blokując rotor,luz koby,przekładni praktycznie go nie ma! .Powtórzę kosztował mnie 247zł włącznie z wysyłką. Praca hamulca bardzo precyzyjna,skok mocy bardzo dobrze zbalansowany,ewidentnie widać że celem było zastosowanie do łowienia SUL. żyłkę nawija tak jak na zdjęciach, tutaj akurat 0,16. Szkoda że nie ma szpulki zapasowej ale nie można mieć wszystkiego.Myślę że trochę posłuży dzieciakowi:)

Bym zapomniał najważniejsze!!! założyłem z ciekawości ciężarek 12g na wodzie stojącej w tedy już przy ściąganiu czuć było pracę mechanizmu ale bez przesady nie za mocno,poza tym ten młynek nie jest przeznaczony do takich obciążeń.Na główkach rzędu 6-7g plus gumka bez szmerów.

Na zdjęciach porównanie do soare.

Załączone pliki


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 28 lipiec 2018 - 11:54


#2 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 04:13

Warto dopłacić do Excelera LT twoim zdaniem? Przeznaczenie pstrąg?

#3 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 30 lipiec 2018 - 06:58

Jeżeli jest tak jak pisze Radek, to zdecydowanie lepiej wybrać tego Regala - w legalisie knob zakuwany i w szpuli brak łożysk - reszta bez zmian 



#4 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 07:02

Warto dopłacić do Excelera LT twoim zdaniem? Przeznaczenie pstrąg?

W ogóle się nie zastanawiaj i bierz Excelera LT. Ja mam 2500 do Suzuki RXF i jestem bardziej niż zadowolony.



#5 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 30 lipiec 2018 - 07:29

W ogóle się nie zastanawiaj i bierz Excelera LT. Ja mam 2500 do Suzuki RXF i jestem bardziej niż zadowolony.

Też rozglądam się za kolejnym budżetowym i w miarę solidnym młynkiem do UL. Wojtek możesz coś więcej napisać dlaczego uważasz, że Exceler lt jest lepszy od tego Regala lt ?

Z opisu kolegi Radka wynika, że Regal ma więcej łożysk i jest bardzo dobrze spasowany.

 

P.S A jak oceniacie shimano Nasci względem daiwa Excelera lub Regala ?


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 30 lipiec 2018 - 07:44


#6 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 lipiec 2018 - 08:28

Sam się zastanawiam nad jakimś budżetowcem do drugiego zestawu ul. Tylko w teraz mam jeszcze zagwostke czy coś w okolicach 200, czy też dołożyć i szukać w okolicach 400



#7 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 lipiec 2018 - 08:41

Też rozglądam się za kolejnym budżetowym i w miarę solidnym młynkiem do UL. Wojtek możesz coś więcej napisać dlaczego uważasz, że Exceler lt jest lepszy od tego Regala lt ?

Z opisu kolegi Radka wynika, że Regal ma więcej łożysk i jest bardzo dobrze spasowany.

 

P.S A jak oceniacie shimano Nasci względem daiwa Excelera lub Regala ?

Miałem nasci i wg mnie ten regal zdecydowanie lepiej spasowany i zwarty. Nasci kreciło lżej, natomiast regal kręci z minimalnym oporem tak jak był by gęstszy smar,co mi odpowiada.Nie czuć pracy mechanizmu a w nasci było czuć jakąś tam pracę. Regal zdecydowanie lepszy i już tłumaczę dla czego: ma oba koła podparte na łożyskach z czego nasci ma małe koło na samym odlewie korpusu... Regal ma hex korbe a nasci kwadrat. Regal jest lepiej łożyskowany i ogólnie jest zdecydowanie bezkonkurencyjny cenowo. 

Kolejna kwestia sam miałem miałem dylemat legalis,exceler,regal. Zadecydowało stosunek ceny do jakości. Dla mnie regal jest obecnie mega konkurencyjny cenowo w budżetowych kołowrotkach. Prosty mechanizm daiwy z bardzo dobrze podpartymi łożyskami elementów wróży dłuugą pracę do ultra lightu. Byłem sceptycznie nastawiony do hexu ale jak widzę jego spasowanie i wiem jakie zastosowanie będzie miał to wierzcie mi nie będzie praktycznie żadnej różnicy między wkręcaną korbą w przekładnie. Znaczenie zacznie się przy większych obciążeniach. Ten kołowrotek nadaje się tylko i wyłącznie do lekkich obciążeń! jak łowisz pstrągi w małych rzeczkach, niewielkie woblery blaszki,gumki to jak najbardziej się nada. 


  • Mateo1989 i wilczybilet lubią to

#8 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 08:41

Też rozglądam się za kolejnym budżetowym i w miarę solidnym młynkiem do UL. Wojtek możesz coś więcej napisać dlaczego uważasz, że Exceler lt jest lepszy od tego Regala lt ?

Z opisu kolegi Radka wynika, że Regal ma więcej łożysk i jest bardzo dobrze spasowany.

 

P.S A jak oceniacie shimano Nasci względem daiwa Excelera lub Regala ?

Nie miałem do czynienia z Regalem, ale mnie do Excelera LT przekonały:

1.waga

2. praca

3. nawój

4. spasowanie

5. zbijanie kabłąka

6. szeroki i precyzyjny hamulec

7. najważniejsze: korba wkręcana w przekładnię

 

po pół roku użytkowania (max 8g+ ES3", wirujący ogonek) stwierdzam- bardzo dobry zakup.


  • wilczybilet lubi to

#9 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 30 lipiec 2018 - 08:57

Nie miałem do czynienia z Regalem, ale mnie do Excelera LT przekonały:

1.waga

2. praca

3. nawój

4. spasowanie

5. zbijanie kabłąka

6. szeroki i precyzyjny hamulec

7. najważniejsze: korba wkręcana w przekładnię

 

po pół roku użytkowania (max 8g+ ES3", wirujący ogonek) stwierdzam- bardzo dobry zakup.

Wybrał bym regala przy tych obiążeniach . Ze względu na cenę i na większą ilość łożysk.Reszta marketingu papierowego to samo jest co exceler poza wkręcaną korbką. Ale wg. mnie przy tych obciążeniach oba rozwiązania sprawdzą się tak samo. Mam soare , teraz młody ma tego regala. Bez różnicy w pracy. Tutaj rolę odgrywa tylko cena.



#10 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:03

Dzięki za info. Z waszych wypowiedzi wynika, że obydwa młynki są warte zakupu i powinny się dobrze sprawować do zestawu UL. Na coś trzeba będzie się zdecydować jak kasa wpadnie ;).

P.S Jakościowo wypadają podobnie, a cenowo z 3 wymienionych najlepiej wypada Regal i u mnie ląduje na 1-ym miejscu do zakupu. W moim przypadku główki nie będą przekraczały 3-4g + wąska gumka, a najczęściej jest jeszcze lżej 1-3g


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 30 lipiec 2018 - 09:08


#11 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 15:29

W ogóle się nie zastanawiaj i bierz Excelera LT. Ja mam 2500 do Suzuki RXF i jestem bardziej niż zadowolony.

Mam Fuego LT przy UL i jestem również zadowolony! Teraz wezmę jakiegoś LT'ka z rozmiaru 3000. Poczekam na Freamsy nie spieszy się.



#12 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 30 lipiec 2018 - 20:37

Nie ma co się napinać. Legalis LT do ultra lighta w zupełności wystarczy. 



#13 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2018 - 08:21

Nie ma co się napinać. Legalis LT do ultra lighta w zupełności wystarczy. 

po płacić za legalisa tyle samo lub więcej, skoro regal lepiej łożyskowany a reszta to samo poza wyglądem:D


  • gniady lubi to

#14 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:00

po płacić za legalisa tyle samo lub więcej, skoro regal lepiej łożyskowany a reszta to samo poza wyglądem:D

 

W sumie racja - nie wiedziałem że Regal taki tani - zawsze były droższe. 


  • kajman lubi to

#15 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:41

Ja za excelera po zniżce dałem coś około 300, więc generalnie te młynki w podobnych cenach są.



#16 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:58

Nie wchodząc w to który LT lepszy czy gorszy ale co by nie kupić w budżecie 250-350 zł to świetne konstrukcje. Dostałem od żony Excelera LT i masakra za 300 zł taki młynek.

Jeszcze 2 lata temu nie uwierzyłbym że za 300zł można mieć młynek o takiej kulturze pracy i masie ok 200g.

#17 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2018 - 12:00

Prawda. 



#18 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:30

Osobiście czekam na więcej informacji o Freams. Myślę nad 4000 pod sandaczyki

#19 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 31 lipiec 2018 - 16:04

na ebay możesz zamówić. Żebyś czasem się nie zdziwił że na polsze nie wypuszczą go... 99% u nas go nie będzie ale jest caldia LT. Cześć młynków nie zawsze trafia na nasz rynek lub trafia z bardzo dużym opóźnieniem. Daiwa w Polsce wędruje do nas z DE a z tego co widać w niemieckich katalogach freams-a nie ma. Chyba że jest też poza katalogowy jak regal.



#20 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 lipiec 2018 - 16:09

Często Daiwa podczas sezonu robiła aktualizację oferty ale katalogu nikt nie zmieniał bo nie opłaca się dodrukować tylu katalogów i wysyłać ich do sklepów itd. Przychodził meilowo nowy cennik i tyle. Tzn powinien go przywieźć przedstawiciel handlowy ale że w miejsce rewelacyjnego handlowca Marcina Daiwa postanowiła zatrudnić gwiazdora w koszuli w kwiaty to inna sprawa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych