Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij pstrągowy średniej klasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:21

Coś ktoś słyszał o tym, że w Favoritach ( niższe modele ) rdzewieją przelotki ? Znam jeden taki przypadek.

sorry za offtopa ale tak mi się z CF skojarzyło ;)


Nie wiem jakie przelotki są w niższych modelach Favorite ale crazy fish freedom force ma na sobie fuji alconite w srebrnej ramce KR i jakoś ich rdzewienia nie zauwazylem

#222 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:36

Miałem ten kijek, za ta cenę mogę śmiało powiedzieć że jest zajebiaszczy. Może nawet konkurować z wędkami do 400zł. Gdyby był ubrany w komponenty Fuji pozycja byłaby bardzo trudna do przebicia.

Z nad wody: wędka opisana do 6-12lb 4-21g, nie jest pałowata, ładnie się ładuje, pracuje głęboko, nie gubi rybek. Wygodnie łowi się już 2g plus 3cm twisterek lub jig na 2g, 3cm-7cm wobler SRD nie stanowią problemu. Czucie przynęty również bardzo dobre, jak i samych brań. Większe przynęty które wymienia Kuba śmiało obsłuży. Bardzo fajny patyk do "klasycznego" pstrągowania.

Jedna z budżetowych seryjnych wędek którą wspominam z bardzo dużym sentymentem i bez wahania kupiłbym po raz drugi jeżeli zaszłaby taka potrzeba.



Kijek na sucho zrobił na mnie na prawdę duże wrażenie. Zobaczymy jak sprawdzi się w boju. Zauber 4000, wyważa mi go na środku fore, czyli tak jak trzymam. Jaki kolega miał przy niej młynek zastanawiam się czy Zauber 2000. Wyważał by tak samo jak 4000 zawsze te 35G mniej. Niestety nie mam możliwość sprawdzenia.

Użytkownik Zandermasterr edytował ten post 04 styczeń 2017 - 14:37


#223 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:04

Najlżej był sparowany ze Stellą 2500 225g, dobrze leżał w ręce, a w czasie gdy na niego intensywnie łowiłem czerwony RedArc 10300 lub Okuma Electra ok 210-220g, spokojnie możesz kupić młynek 200-250g.


Użytkownik gajosik edytował ten post 04 styczeń 2017 - 15:05

  • Zandermasterr lubi to

#224 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 14 luty 2017 - 17:56

Od pewnego czasu użytkuje Okume Black Rock 2,13 4-21 Med-Fast. Akcja kija mi pasuje długość też, ale mógłby bardziej miotać mniejsze wobki 4-4,5cm. Co byście mogli mi polecić pod wobki 4-7cm, obrotówki 1-2, gumki i jigi od 4gram. Chciałbym, żeby kijek miotał małe wobki już przy lekkim wymachu brakuje miejsca. Cena jeśli chodzi o seryjny kijek coś pod 500zł, ale za 200 parę może też być.

#225 OFFLINE   Jorphil

Jorphil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Pawel

Napisano 19 marzec 2017 - 17:28

Ja używam Konger stallion strike furion 2-12g i muszę powiedzieć że jestem zadowolony a nad wodą podczas sezonu jestem praktycznie codziennie chociaż na godzinkę bo rzeke mam 200m od domu :D kijek coś za około 200 zł.

#226 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 19 marzec 2017 - 18:26

zakupiłem MIcroflexa 2.30 2-10g i już nie mogę się doczekać pierwszych chwil nad górskim Wieprzem.



#227 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 22 marzec 2017 - 10:46

Czy ktoś z kolegów użytkuje na pstrągi ten kijek? http://fisharrow.com...Crony-682-L/526

#228 ONLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 22 marzec 2017 - 14:16

Ja używam Konger stallion strike furion 2-12g i muszę powiedzieć że jestem zadowolony a nad wodą podczas sezonu jestem praktycznie codziennie chociaż na godzinkę bo rzeke mam 200m od domu :D kijek coś za około 200 zł.

Ja również polecam Stalliona, i podobnie jak kolega, nad wodą jestem codziennie  ,a konger towarzyszy mi prawie na każdej wyprawie.Dobre przelotki, uchwyt Fuji, zero zastrzeżeń co do samego poziomu wykonania kija i co bardzo w nim lubie- wytrzymałość- bardzo często łowie w zaczepowych miejscach, miedzy krzaczorami, nie raz już siłowo nim coś rwałem /wyciagałem. wg mnie w tej cenie jest super hiper i przy dobrze dobranej lince działa ładnie już od dolnego zakresu CW .


  • Jorphil lubi to

#229 OFFLINE   Jorphil

Jorphil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Pawel

Napisano 23 marzec 2017 - 23:34

Ja również polecam Stalliona, i podobnie jak kolega, nad wodą jestem codziennie  ,a konger towarzyszy mi prawie na każdej wyprawie.Dobre przelotki, uchwyt Fuji, zero zastrzeżeń co do samego poziomu wykonania kija i co bardzo w nim lubie- wytrzymałość- bardzo często łowie w zaczepowych miejscach, miedzy krzaczorami, nie raz już siłowo nim coś rwałem /wyciagałem. wg mnie w tej cenie jest super hiper i przy dobrze dobranej lince działa ładnie już od dolnego zakresu CW .

Ja niestety na zaczepie już tak jednego zlamalem bo zapomniałem otworzy kołowrotek jak złapałem za żyłkę i zacząłem ciągnąć ale reklamacja dobrze sformułowana, dwa tygodnie i jest nowa wedeczka tak że serwis kongera też na plus.

#230 ONLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 24 marzec 2017 - 09:38

Ja niestety na zaczepie już tak jednego zlamalem bo zapomniałem otworzy kołowrotek jak złapałem za żyłkę i zacząłem ciągnąć ale reklamacja dobrze sformułowana, dwa tygodnie i jest nowa wedeczka tak że serwis kongera też na plus.

Może nikt tego z kongera nie zauważy, - złamałem drzwiami górną sekcję , wymiana w 1,5 tyg bez podania przyczyny usprawiedliwien itd. Konger pod tym względem bije konkurencję :)


  • Robert Crocker lubi to

#231 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 25 marzec 2017 - 12:54

A ja używam dość noekonwekcjonalnie ale quantum centex felchen 2.10 i 2.40 1-8gr i jestem bardzo zadowolony.niby wklejka z wymienną szczytówką ale akcja jak w muchówce :)

#232 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 25 marzec 2017 - 15:45

Polecam savagear bushwacker 228 3-18 uzywam z 4 lata rewelacja

#233 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 25 marzec 2017 - 15:50

Mam równieź ten kijek, dla mnie spoko, dobre czucie, sprawne zacięcie i dobrze trzyma rybę, lekki.
Z wad prążkowany blank skracający dystans, żyłka zawija się czasami o przelotkę szczytową, i trochę czuć brak mocy w dolniku, uchwyt kołowrotka mógłby być bardziej przyjazny dla ręki.

#234 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 25 marzec 2017 - 19:12

Na większe rzeki i na zmeliorowane pod wobka bardzo fajnie sprawdzała mi się daiwa powermesh 2,7m, 3-18g( starsza seria)... póki nie połamałem odhaczając przynętę szczytówką.

Użytkownik Adrian Tałocha edytował ten post 25 marzec 2017 - 19:14


#235 ONLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 marzec 2017 - 21:07

Czy ktoś z kolegów użytkuje na pstrągi ten kijek? http://fisharrow.com...Crony-682-L/526

Podejdź sobie do głowatki.



#236 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 25 marzec 2017 - 21:17

Widziałem. I zrobił bardzo dobre wrażenie. Ma strasznie małe przelotki, chciałem dopytać, czy ktoś używa go z żyłką. Jakoś nie mogę się przekonać do plecionek.

#237 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 18:48

Robinson Sashima Trout Spin 2,59cm 3-15g. Szybki, czuły, w dobrej cenie.



#238 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 23 grudzień 2017 - 14:42

Z Mojej strony polecam Dragona MicroSpecjal 1.98m do 12 g. Pod Moje łowienie kropek kijek jest mega. Poleciłem go kilku znajomym i wszyscy sobie chwalą.

Mi osobiście tak przypadł do gustu że postanowiłem go totalnie przezbroić wraz z oskurowaniem . Waga samego blanku bez lakieru to 27g. Kijek bedzie na wypasie ale to już w Mojej galerii za niedługo. Dość szybki blank z pełnym ugięciem. Frajda przy niewielkich pstrągach ale nie ma problemu z 50+. Przetestowane ;-)

POLECAM!!!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych