Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bóbr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 11 sierpień 2015 - 14:08

Jaki pozew ? Przecież nic się nie stało, w każdym razie tak twierdził przedstawiciel Taurona. :D 

 



#22 OFFLINE   PawlusSidewinder

PawlusSidewinder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pawlik

Napisano 11 sierpień 2015 - 14:44

Jaki pozew ? Przecież nic się nie stało, w każdym razie tak twierdził przedstawiciel Taurona. :D

Tak, z pewnością światowej klasy ekspert w dziedzinie ichtiologii i wpływu działalności człowieka na ekosystem górskiej rzeki, po wielotygodniowych badaniach i ekspertyzach na miejscu zdarzenia... ;) Albo co bardziej prawdopodobne, 'yntelygętna' pani z biura, która wyjrzała przez okienko klimatyzowanego służbowego auta i stwierdziła że nic się nie stało (wędkarze nic się nie stało!...).


  • Sebalos lubi to

#23 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 13:55

masakra... co za kraj



#24 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 19 sierpień 2015 - 19:29

Są jakieś informacje znad Bobru? Pstrągi to przeżyły?



#25 OFFLINE   motorhead1983

motorhead1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Motowidełko

Napisano 30 sierpień 2015 - 19:53

masakra... co za kraj

Nie kraj a państwo..."państwo teoretyczne", cytując klasyka.


Użytkownik motorhead1983 edytował ten post 30 sierpień 2015 - 19:53


#26 OFFLINE   Daszek

Daszek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:59

Ja to tylko tu zostawię: https://pl.wikipedia...itex-Celwiskoza i zwrócę waszą uwagę na konkretny akapit tego artykułu: 

 

 

Ze względu na brak możliwości unieszkodliwiania substancji powstających podczas produkcji włókna, okolica jak i sam teren zakładów był silnie zanieczyszczony związkami siarki (w tymsiarkowodoru[10]). Nieczystości odprowadzano do Kamiennej, skąd trafiały do Bobru, a następnie do Jeziora Pilchowickiego[8]. Oszacowano, że w ciągu 26 lat działalności zakładu (stan w latach 80. XX w.) do Bobru spłynęło z Celwiskozy 185 mln m³ zanieczyszczeń, zaś w powietrzu znalazło się około 1700 ton tioli. Na Bobrze tworzył się szaro-żółty, pienisty osad.

Rozumiecie? 185 mln m³ zanieczyszczeń! A maksymalna pojemność zbiornika Pilchowice to 50 mln m³. I wyobraźcie sobie teraz, że to wszystko nadal zalega dno zbiornika... A raczej zalegało, bo teraz płynie do Odry... Z opowiadań moich staruszków wynika, że w czasach "świetności" Celwiskozy rzeka codziennie miała inny kolor, czerwony, niebieski, żółty, a wierzchem płynęło pół metra piany. Tyle lat odbudowywania tego, co zepsuł przemysł ciężki, a wszystko może szlag trafić w jednej chwili.



#27 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 25 wrzesień 2015 - 22:35

Jak Bóbr? Ktoś wie coś? Dziwna cisza w tym temacie...



#28 OFFLINE   gryga

gryga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 09 marzec 2016 - 10:29

Ktoś może wie jaka jest woda na Bobrze w okolicach Marciszowa,nie chcę jechać w ciemno.



#29 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 marzec 2016 - 21:35

Ktoś może wie jaka jest woda na Bobrze w okolicach Marciszowa,nie chcę jechać w ciemno.

Nie byłem ale pewnie po ostatnich opadach wysoka i mętna.



#30 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 11 marzec 2016 - 12:00

Panie wójcie, burmistrzu, starosto gminy Pilchowice i okolic - weźcie się za robotę, bo po takim syfie nikt nie przyjedzie wędkować na Bobrze i nie będzie kaski do podziału !!!

Służby gminne powiatowe- zostawcie swoje kawki w biurach i ruszcie d....e w teren !!!



#31 OFFLINE   penaro

penaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Przemek

Napisano 19 marzec 2016 - 06:14

Cześć,
W przyszłym tygodniu będę służbowo w Żaganiu i zanosi się na to, że jeden dzień będę miał cały wolny. Korzystając z takiej okazji (350 km od domu)
chcę się wybrać ze spinningiem nad Bóbr. I tu prośba do Szanownych Kolegów znających tą wodę o garść informacji:
- na jaki odcinek warto się wybrać (jestem mobilny więc nie musi to być sam Żagań czy okolice),
- na co warto się przygotować żeby nie zabierać niepotrzebnego sprzętu,
- ...i na jakie ewentualnie wyniki można liczyć :)

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Z góry dziękuję :)

#32 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 20 marzec 2016 - 16:50

Okręg Zielona Góra w tym roku, ustanowił odcinek no kill koło Zagania, może tam warto zajrzeć- http://www.pzw.org.p...l_na_rzece_bobr .

Na jakieś wyniki lepiej nie liczyć. Raczej nastawić się po prostu na pobyt nad wodą, wiosna się budzi, jest naprawdę przyjemnie. Jutro wybieram się nad Bóbr, dam znać, jaka sytuacja z poziomem wody, w ubiegłym tygodniu była idealna do łowienia. Teraz nieco się podniosła, jak będzie zbyt "kawowa", odwiedzę siurek na który wybieram się od paru tygodni. Ciekawe czy tam coś żyje?

Co tam za sprzęt może być potrzebny? Po prostu to, co zwykle na kropki.



#33 OFFLINE   penaro

penaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Przemek

Napisano 20 marzec 2016 - 18:30

Dzięki Z.Milewski za info! Odcinek NO KILL to dobry pomysł bo i tak wszystko wypuszczam.

Jeśli podrzucisz aktualne wiadomości z nad wody to będę wdzięczny.



#34 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 20 marzec 2016 - 18:50

Tylko, że tam PSR nie zagląda bo boją się wejść do lasu i zabłądzić :) Woda wytrzebiona przez tubylców. Ćwierć wieku i "ZERO" kontroli na tym odcinku.



#35 ONLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 21 marzec 2016 - 08:58

"

Okręg Zielona Góra w tym roku, ustanowił odcinek no kill koło Zagania, może tam warto zajrzeć- http://www.pzw.org.p...l_na_rzece_bobr .

Na jakieś wyniki lepiej nie liczyć. Raczej nastawić się po prostu na pobyt nad wodą, wiosna się budzi, jest naprawdę przyjemnie. Jutro wybieram się nad Bóbr, dam znać, jaka sytuacja z poziomem wody, w ubiegłym tygodniu była idealna do łowienia. Teraz nieco się podniosła, jak będzie zbyt "kawowa", odwiedzę siurek na który wybieram się od paru tygodni. Ciekawe czy tam coś żyje?

Co tam za sprzęt może być potrzebny? Po prostu to, co zwykle na kropki."

 

 

Dlaczego sądzisz że na jakiś wynik nie liczyć ? mam do tego miejsca 4 km od domu, i nie raz spotkała mnie tam niespodzianka:)



#36 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 21 marzec 2016 - 08:59

"

Tylko, że tam PSR nie zagląda bo boją się wejść do lasu i zabłądzić :) Woda wytrzebiona przez tubylców. Ćwierć wieku i "ZERO" kontroli na tym odcinku." 

 

W Żaganiu nie ma PSR jest tylko SSR i sprostujmy nie zagląda nigdzie oprócz bo to są gamonie.


  • Karol Krause i Ricci lubią to

#37 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 21 marzec 2016 - 21:16

Lepiej być przyjemnie zaskoczonym, niż się rozczarować po obietnicach. Na tym "no kill" nigdy nie łowiłem, więc tym chętniej się wypowiem :D . Jeśli okręg daje specjalne baczenie na "tą" wodę, to może warto tam zajrzeć? Przyjdzie pora.

Odnośnie dzisiejszego pobytu nad wodą. Woda wyraźnie spadła i wyklarowała się. Na "moim" tegorocznym ulubionym odcinku, przez parę godzin do południa bez dotknięcia. Nawet wyjścia, bo zawsze co nieco się działo, pełne zaskoczenie.

Przejechałem więc na inny kawałek, zupełnie mi nieznany, bliżej zabudowań. Parę popołudniowych godzin, przyniosło jednego "żebraka" 30-parę centymetrów. Później w trudnym do obłowienia miejscu, miałem 1 odprowadzenie całkiem grubego średniaczka, tak 40-kilka cm, wyglądał dostojnie w tej czystej wodzie. Niestety, pogardził moim woblerkiem, więcej się nie pokazał. Z ryb to tyle.

Ale nad wodą całkiem przyjemnie. Choć przechodziły szkwały, chwilami świeciło słońce, to wiosnę czuć. Ptaki także już czują wiosnę, śpiewają choć jeszcze nieśmiało.



#38 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 marzec 2016 - 12:25

"Jeśli okręg daje specjalne baczenie na "tą" wodę, to może warto tam zajrzeć?" To nie Okręg to Koło Żagańskie jeden z kolegów na zebraniu zaproponował to napisał wniosek na kolanie i dał prezesowi, dwa lata później powstało NO KILL. A że kolega kocha rzekę kiedyś łowił tam ryby to ma swój no kill teraz. Prostując OKRĘG ZG PZW nie bójmy sie tego powiedziec to największe dziadostwo jakie może być tam sie nie robi nic :) rzeki Bóbr Kwisa są zapomaniane i pominięte szerokim łukiem.


  • Jedras65 lubi to

#39 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 22 marzec 2016 - 13:15

"Jeśli okręg daje specjalne baczenie na "tą" wodę, to może warto tam zajrzeć?" To nie Okręg to Koło Żagańskie jeden z kolegów na zebraniu zaproponował to napisał wniosek na kolanie i dał prezesowi, dwa lata później powstało NO KILL. A że kolega kocha rzekę kiedyś łowił tam ryby to ma swój no kill teraz. Prostując OKRĘG ZG PZW nie bójmy sie tego powiedziec to największe dziadostwo jakie może być tam sie nie robi nic :) rzeki Bóbr Kwisa są zapomaniane i pominięte szerokim łukiem.

Mam nadzieję, że po zmianach jakie się dokonały po słynnej aferze finansowej, będzie tylko lepiej. Swoje zdanie na temat całej machiny PZW mam, niejednokrotnie na ten temat się wypowiadałem. Na razie nie mam na to ochoty, ani to wątek na ten temat. Rzeczywiście przydałoby się lekkie dorybienie, nie tylko pstrągiem i lipieniem ale także-a może przede wszystkim drobną rybą; głowaczem, strzeblą, kiełbiem itp. Tylko skąd to wziąć? Dorosłe pstrągi nie mają na czym urosnąć, żywią się głównie robakami,owadami i ich larwami.

Jednak przede wszystkim potrzebna jest ochrona, Kwisa i Bóbr są po prostu zadeptane i wytrałowane z ryb. Ciężkie życie mają ryby na tym Bobrze. Rzeka poprzegradzana tamami, nie jest już zupełnie wodą górską. Można śmiało stwierdzić, ze zaledwie 25-30% odcinka między autostradą a Żaganiem, nadaje się jako siedlisko pstrągów i lipieni. Spore odcinki poniżej zapór, to szybko płynące kanały bez żadnych kryjówek i życia. Także spore odcinki przed zaporami to spowolnienia raczej dla karpiowatych, nie łososiowatych. Rzeczywistość jest bezlitosna.



#40 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 marzec 2016 - 13:28

Ostatnio odwiedziłem leszno górne i dolne usiadłem zapaliłem papierosa i wrocile. Do domu dramat tak rop...... Rzeke tam kiedys bylo na jak na słoweni jedno z niewielu miejsc gdzie leciały wielkie may fly teraz niema nic....:( serce sie kraja

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • wojciiech lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych